Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

slimak Pozri príspevok
Poistovna si udaje(z RZZP) nahodi do systemu, skontroluje a preplatok posle zamestnancovi. Ak ma preplatok aj zamestnavatel tak mu to oznamis ako si pisala.
... ide mi o to, či to ZP nejakým spôsobom potvrdí ... alebo nie.
(oznámenie zamestnávateľovi treba totiž poslať skôr, ako poisťovňa vypláca preplatky)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nepotvrdí .
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

ZP potvrdzuje, ze si podalal RZZP. Ak ho mas spravne, pridu tebe peniaze niekedy v oktobri. Ak su nejake nezrovnalosti budu ta kontaktovat.
So zamestnavatelom vyplata tvojho preplatku nema nic spolocne.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte,chcem sa iba utvrdiť. Dvaja bývalí zamestnanci mi poslali oznámenie o nedoplatku zamestnávateľa za rok 2008: u nás im vznikla povinnosť vykonať RZZP.Keď som si porovnala koľko budeme mať nedoplatok ako zamestnávateľ za nich tak u jedného mi suma nášho nedoplatku sedí a u druhého nie. Môže byť tá suma iná?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

SILVIA54 Pozri príspevok
Ahojte,chcem sa iba utvrdiť. Dvaja bývalí zamestnanci mi poslali oznámenie o nedoplatku zamestnávateľa za rok 2008: u nás im vznikla povinnosť vykonať RZZP.Keď som si porovnala koľko budeme mať nedoplatok ako zamestnávateľ za nich tak u jedného mi suma nášho nedoplatku sedí a u druhého nie. Môže byť tá suma iná?
Vzhľadok k tomu, že nevieš, aké mal ďalšie príjmy, je možné, že úhrn jeho VZ z jednotlivých zamestnaní, prípadne SZČO je vyšší ako 675 396 Sk (čo je maximum za rok 2008). Vtedy nedoplatok za vášho zamestnávateľa bude v skutočnosti vychádzať nižší (lebo VZ bude upravený koeficientom Kmax) ako tebou vypočítaný nedoplatok, ak do úvahy berieš iba príjem z jedného zamestnania.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem veľmi pekne.Áno nedoplatok máme nižší. Potom to nebudem riešiť ako chybu a zaplatíme toľko koľko je napísané.Ešte raz ďakujem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim Vas ja viem ze toto nie je uplne v teme, ale potrebovala by som vediet za ktory rok sa robilo prvykrát RZZP? Mne sa zda ze za r. 2006 v r. 2007 ale mozno sa mylim. Jednej znamej - nerobim jej ucto ani RZZP, len mi ukazovala tlacivo RZZP kt. jej poslali zo VZP, bol tam preskrknuty hore rok 2007 a napisany r. 2005, ze si to ma vyplnit. Tak ma to dost prekvapilo....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nika.sum Pozri príspevok
Prosim Vas ja viem ze toto nie je uplne v teme, ale potrebovala by som vediet za ktory rok sa robilo prvykrát RZZP? Mne sa zda ze za r. 2006 v r. 2007 ale mozno sa mylim. Jednej znamej - nerobim jej ucto ani RZZP, len mi ukazovala tlacivo RZZP kt. jej poslali zo VZP, bol tam preskrknuty hore rok 2007 a napisany r. 2005, ze si to ma vyplnit. Tak ma to dost prekvapilo....
Našla som v archíve DRAKa, že prvýkrát sa robilo RZZP za rok 2005

pozri aj túto tému
http://www.porada.sk/t64104-rzzp-200...light=rzzp2005
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja som totiz tiez robila prvykrat za r. 2006, tiez som SZCO a za rok 2005 som nerobila a ani to tlacivo z tej temy som nikdy nevidela. Bola som aj osobne v poistovni zdravotnej a vobec nikto nic take odo mna nevyzadoval. A v tom tlacive v tej teme je napisane ze je to podla vyhlasky z r. 2006, tak neviem, ze by to bolo pozadu.
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

Nie kazdy je povinny robit Rzzp. Ak si v roku 2005 nebola szco alebo zamestnanec s kolísavými príjmami rzzp si nemusela robit.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

FugAn Pozri príspevok
Nie kazdy je povinny robit Rzzp. Ak si v roku 2005 nebola szco alebo zamestnanec s kolísavými príjmami rzzp si nemusela robit.
Dakujem toto viem. A ospravedlnujem sa, pozerala som si svoj rok 2005, mam tam kopiu RZZP za r. 2005+potvrdenie. Poplietlo ma to ze to nemam ulozene v PC (ako vsetky roky potom) a nemala som tie doklady pri sebe, tak som si to nemohla overit skor. Ten cas tak strasne rychlo leti, naozaj som bola presvedcena ze sa prvykrat robilo za r. 2006. Este raz prepacte, za vas cas. Pekny zbytok vikendu
0 0
maja111 maja111

maja111 je offline (nepripojený) maja111

Mám otázku ohľadne preddavku na poistné, ak som SZČO a súčasne zamestnanec s príjmom470000, ako SZČO mi vyšiel preddavok 4,91 Eur - po úprave na minimum 41,37 Eur. Musím platiť preddavky, ak platím poistné ako zamestnanec?
Príjem zo SZČO mám cca 26000 ročne. Nestačí potom pri ročnom zúčtovaní 2009 zaplatiť nedoplatok , ktorý mi výjde z VZ SZČO?
Ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Pokial viem, tak zamestnanec a sucastne SZCO plati preddavky (za SZCO) podla toho ako mu vysli ak je to nad 3 EUR, neupravuje sa to na minimum.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte.Vo februári 2009 som dostala výpoveď.V júni som pracovala na dohodu u predchádzajúceho zamestnávateľa.Môže bývalý zamestnávateľ urobiť býv. zamestnan., al. zamestn. na dohodu RZZP, al. si ho musí urobiť sám a kedy?Volala som na mzdové hneď po prepustení, aby mi poslali výšku príjmov , ale povedali, že to teraz neposielajú, lebo budú nové tlačivá.RZZP som mala robiť sama, al. býv. zamestnávateľ? Ďakujem za radu
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

leozka Pozri príspevok
Ahojte.Vo februári 2009 som dostala výpoveď.V júni som pracovala na dohodu u predchádzajúceho zamestnávateľa.Môže bývalý zamestnávateľ urobiť býv. zamestnan., al. zamestn. na dohodu RZZP, al. si ho musí urobiť sám a kedy?Volala som na mzdové hneď po prepustení, aby mi poslali výšku príjmov , ale povedali, že to teraz neposielajú, lebo budú nové tlačivá.RZZP som mala robiť sama, al. býv. zamestnávateľ? Ďakujem za radu
Záleží od toho, či si bola len zamestnanec, alebo aj samoplatca, alebo SZČO a aké si mala príjmy. Najskôr treba zistiť, či si mala vôbec povinnosť podať RZZP
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

leozka Pozri príspevok
Ahojte.Vo februári 2009 som dostala výpoveď.V júni som pracovala na dohodu u predchádzajúceho zamestnávateľa.Môže bývalý zamestnávateľ urobiť býv. zamestnan., al. zamestn. na dohodu RZZP, al. si ho musí urobiť sám a kedy?Volala som na mzdové hneď po prepustení, aby mi poslali výšku príjmov , ale povedali, že to teraz neposielajú, lebo budú nové tlačivá.RZZP som mala robiť sama, al. býv. zamestnávateľ? Termín na RZZP bol do 30.6.09. RZZP si si mala urobiť sama, samozrejme, ak si mala tzv. kolísavé príjmy,( niektorý mesiac viac ako max. VZ) ak nie, nebola si povinná RZ vôbec urobiť. Ďakujem za radu
Odpovede v texte.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Bola som rok zamestnaná u jedného zamestnávateľa.Hrubý príjem som mala okolo 650EUR.Ani jeden mesiac mi príjem nepresiahol výšku najvyššieho VZ.Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

leozka Pozri príspevok
Bola som rok zamestnaná u jedného zamestnávateľa.Hrubý príjem som mala okolo 650EUR.Ani jeden mesiac mi príjem nepresiahol výšku najvyššieho VZ.Ďakujem.
Termín na podanie RZZP za rok 2009 je do 30.6.2010.
0 0
danielik76 danielik76

danielik76 je offline (nepripojený) danielik76

Prosím o pomoc. Manžel je SZČO a zároveň zamestnanec, tento rok mu po RZZP vznikla prvýkrát povinnosť platiť preddavok cca 5 Eur mesačne.
Mal prvý preddavok zaplatiť do 8.7. alebo až do 8.8.?
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danielik76 Pozri príspevok
Prosím o pomoc. Manžel je SZČO a zároveň zamestnanec, tento rok mu po RZZP vznikla prvýkrát povinnosť platiť preddavok cca 5 Eur mesačne.
Mal prvý preddavok zaplatiť do 8.7. alebo až do 8.8.?
Ďakujem.
prvýkrát za mesiac júl 2009 = do 8.8.09
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať