Zavrieť

Porady

bezpečne na cestách?

Neviem, či je táto téma vhodne zaradená ( alebo či je vôbec vhodná a niečo poriešim ), ale trápi a stresuje ma dopravná situácia na našich cestách. Iste to nie je len môj prípad...

Ako jedna z mála dbám na dodržiavanie predpisov a hlavne rýchlosti. Často sa v obci na mňa "nalepí" kamión a doslova sa snaží ma "potlačiť" k rýchlejšej jazde. Vtedy zvažujem, či prekročiť povolenú rýchlosť alebo zísť na krajnicu a pustiť ho pred seba. Nakoľko mám relatívne rýchle auto, tak by som kamión za obcou predbehla a on by ma opäť dohnal v ďalšej obci, kde by sa zasa tlačil atď....
Takže ako to riešite vy?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
No oni tam v amerike spojku nemaju, ale aj tak...

Az clovek zasne, ze potom dokazu riadit raketoplan.
Trt dokážu , veď v krajine zázrakov funguje už všetko na počítačoch ...

Hádam len raketoplán USA nebude bez tohoto vybavenia ...???

Ešte tak Vostok a Sojuz možno baví na ščot , ale inak ....
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Bezpečne tak skoro na cestách nebude, pretože tých nedisciplínovaných, arogantných... vodičov a vodičov frajerov je na cestách veľa. Ja som dlhoročná vodička a tiež som zažila na cestách všeličo. Včera som sa ale išla previeť na bicykli a stretala som kolónu aút v úseku kde je obmedzená rýchlosť na 70 km. V strede kolóny išlo 6 motocyklistov, nepredbiehali, ale sa zabávali spôsobom, ktorý mi vyrážal dych. Robili také esíčka od kraja vozovky až po stredovú čiaru. Prvýkrát som niekomu na cestách ukázala na čelo. V tomto prípade ani tak neohrozovali autá, ale najviac vzájomne medzi sebou, lebo sa pohyboli nebezpečne blízko seba. Predpokladám, že v šoku bol aj vodič za nimi, lebo na nich ani nezatrúbil, čo by som ja určite urobila.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

kaco11 Pozri príspevok
Tak ono vodič s veľkým a drahým autom si nič dokazovať nepotrebuje. On to má totižto napísané v techničáku, že na to má /výkon motora, veľkosť auta a podobne/, ale naproti tomu vodič na starej škodovke prípadne novopečený vodič na felícii tak starej ako on /keď nie staršej/ potrebuje všetkým naokolo dokázať, že on práááááve vodičák dostal a že je tiež plnohodnotným účastníkom cestnej premávky a potrebuje aby ho všetci videli. Najlepšie zozadu alebo v protismere. On to totižto v techničáku nemá, že je skvelý
Ako ktorý, tiež záleží od ŠPZ-ky... Manžel má Octaviu s Bratislavskou značkou, bývame na východe a podaktorí vodiči práve v silnejších autách ale s inými značkami si potrebujú dokazovať, že sú lepší ako nejaký blavák... A obzvlášť milujem vodičov so značkami, ktoré majú v tri rovnaké čísla, najlepšie 666,777 a pod. Tí jazdia občas obzvlášť arogantne...
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Ráno sme zaspali do práce, tak sme sa rútili cez dediny 60-kou ( priznávam sa so sklopenými očami aj ušami- " tolerovateľná rýchlosť" ... ), no zrejme sme išli stále príliš pomaly pre dva za sebou idúce kamióny, ktoré nás v strede obce predbehli...
0 0
rhenus rhenus

rhenus je offline (nepripojený) rhenus

Keď sa na mňa niekto odzadu lepí, používam osvedčený trik: ľavou nohou mierne, len tak aby sa rozsvietili brzdové svetlá, pritlačím na brzdový pedál a pravou pekne držím plynom auto v rýchlosti. A v spätnom zrkadle zrazu vidím, ako sa rozostup medzi lepičom a mnou predlžuje a predlžuje... Najlepšie je to urobiť do kopca, keď ten za vami stratí rýchlosť úplne... Stačí trochu tréningu na tie brzdové svetlá
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

rhenus Pozri príspevok
Keď sa na mňa niekto odzadu lepí, používam osvedčený trik: ľavou nohou mierne, len tak aby sa rozsvietili brzdové svetlá, pritlačím na brzdový pedál a pravou pekne držím plynom auto v rýchlosti. A v spätnom zrkadle zrazu vidím, ako sa rozostup medzi lepičom a mnou predlžuje a predlžuje... Najlepšie je to urobiť do kopca, keď ten za vami stratí rýchlosť úplne... Stačí trochu tréningu na tie brzdové svetlá
A nezašibe z toho autu?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

calawen Pozri príspevok
Ako ktorý, tiež záleží od ŠPZ-ky... Manžel má Octaviu s Bratislavskou značkou, bývame na východe a podaktorí vodiči práve v silnejších autách ale s inými značkami si potrebujú dokazovať, že sú lepší ako nejaký blavák... A obzvlášť milujem vodičov so značkami, ktoré majú v tri rovnaké čísla, najlepšie 666,777 a pod. Tí jazdia občas obzvlášť arogantne...
Ono k tym Blavakom na cestach... niektori sa spravaju dosť arogantne... lebo sú z najväčšej dediny, a všetci ostatní sú sedláci... Piatok som videl jedného takého parkovať vo vjazde na poloprázdne parkovisko pri pekárni v jednom meste... To že okolo neho bol problém prejsť mu nevadilo. Pritom keby toto urobil v Bratislave, tak mu prevrátia auto do priekopy...
Slovom idioti sa nájdu všade... Ale nie všetky autá so značkou BA šoférujú blaváci... je kopa firemných áut, ktoré sú rozházané po Slovensku.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

avonka1 Pozri príspevok
A nezašibe z toho autu?
Ako ktorym. Niektore maju v riadiacej jednotke spraveny soft tak, ze pri sucasnom stlacani plynu a brzdy jednotka stlaceny plyn neberie do uvahy. Ale ak uz sa velmi chcete zabavat takymito svetelnymi signalmi, tak mozete poust zadne svetla do hmly, ktore maju rovnaku intenzitu ako brzdove.

Ja lepicov velmi neriesim, sam jazdim dost rychlo, ale ak prejavi niekto zaujem ist este rychlejsie, tak ho rad pustim, pretoze sa mi isto nebude motat pod nosom.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

calawen Pozri príspevok
Ako ktorý, tiež záleží od ŠPZ-ky... Manžel má Octaviu s Bratislavskou značkou, bývame na východe a podaktorí vodiči práve v silnejších autách ale s inými značkami si potrebujú dokazovať, že sú lepší ako nejaký blavák... A obzvlášť milujem vodičov so značkami, ktoré majú v tri rovnaké čísla, najlepšie 666,777 a pod. Tí jazdia občas obzvlášť arogantne...
Tak ono zase prepáč, ale na východe si to taký pán podnikateľ môže dovoliť. Ono v dedinke kde je 150 obyvateľov a každý každého pozná a riaditeľ OO PZ je bratrancovej švagrinej muža synovec tak sa nediv. Chlapec je potom stráááááášne prekvapený, keď na východe blaváka trhne a príde do bratislavy, začne ich všetkých trhať až nakoniec trhnú jeho dialničiari, ale tak je to aj naopak. Každý si dovoľuje len doma.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

susann2 Pozri príspevok
Bezpečne tak skoro na cestách nebude, pretože tých nedisciplínovaných, arogantných... vodičov a vodičov frajerov je na cestách veľa. Ja som dlhoročná vodička a tiež som zažila na cestách všeličo. Včera som sa ale išla previeť na bicykli a stretala som kolónu aút v úseku kde je obmedzená rýchlosť na 70 km. V strede kolóny išlo 6 motocyklistov, nepredbiehali, ale sa zabávali spôsobom, ktorý mi vyrážal dych. Robili také esíčka od kraja vozovky až po stredovú čiaru. Prvýkrát som niekomu na cestách ukázala na čelo. V tomto prípade ani tak neohrozovali autá, ale najviac vzájomne medzi sebou, lebo sa pohyboli nebezpečne blízko seba. Predpokladám, že v šoku bol aj vodič za nimi, lebo na nich ani nezatrúbil, čo by som ja určite urobila.
Dovoľujem si nesúhlasiť s tým čo si napísala. Čo sa týka tých motorkárov tak na motorke sa zabáva úplne ináč. Podľa toho čo si písala usudzujem, že dodržiavali rýchlosť, čo je dosť prekvapujúce. A pre budúcnosť, aby si vedela, nerobili nič nebezpečné. Práve naopak. Zohrievali si gumy, aby mali lepšiu prilnavosť na asfalt, keďže už sú chladnejšie dni. Tá prilnavosť je skvelá keď ide do zákruty a troška viac klopí. Stáva sa, že sa guma šmykne, pokiaľ nie je zohriata a môže padnúť, čo by ten vodič za ním neocenil.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Flinstone Pozri príspevok
Ono k tym Blavakom na cestach... niektori sa spravaju dosť arogantne... lebo sú z najväčšej dediny, a všetci ostatní sú sedláci... Piatok som videl jedného takého parkovať vo vjazde na poloprázdne parkovisko pri pekárni v jednom meste... To že okolo neho bol problém prejsť mu nevadilo. Pritom keby toto urobil v Bratislave, tak mu prevrátia auto do priekopy...
Slovom idioti sa nájdu všade... Ale nie všetky autá so značkou BA šoférujú blaváci... je kopa firemných áut, ktoré sú rozházané po Slovensku.
Toto je náš prípad, manželov zamestnávateľ je z BA, on robí akvizitéra pre východné Slovensko... Zas na druhej strane, nemôžem povedať, žeby sa občas nesprával arogantne na cestách, ale z mojich skúseností, keď sedím s ním v aute, je takýchto situácií okolo 5% - aj to ho obvykle najskôr niekto naštve svojou aroganciou, tak mu to chce vrátiť (hold škorpión)
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Plynulosti cestnej premávky by veĺmi pomohlo prekračovať rýchlostné limity o 10-15 km/h

ale zákon je zákon a tak treba isť presne podľa tachometra a ešte lepšie aspoň 5 km/h pod limit

Však, POSERKOVIA ???
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Laco, koľko jazdíš ty? ( čo sa rýchlosti aj rokov týka )
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

avonka1 Pozri príspevok
Laco, koľko jazdíš ty? ( čo sa rýchlosti aj rokov týka )
jazdím presne tak ako doporučujem o 10-15 km/h nad limit

konkrétne v obci 65 km/h mimo obce 110 km/h a na dialnici mi 130 km/h stačí,tam nepociťujem potrebu isť rýchlejšie.

čo sa týka kvantity mojej vodičskej praxe jazdím už 20 rokov,najazdil som niekoĺko stotísic km, z jednou nehodou, čo som sám zavinil ja z nepozornosti

a šoferoval som v krajinách ako je Rumunsko,Bulharsko, Rakúsko , Nemecko aj Francúzsko a samozrejme Poĺsko ,Maďarsko a ČR.

Moj VP B,C,T.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Laco-montér
Plynulosti cestnej premávky by veĺmi pomohlo prekračovať rýchlostné limity o 10-15 km/h

ale zákon je zákon a tak treba isť presne podľa tachometra a ešte lepšie aspoň 5 km/h pod limit

Však, POSERKOVIA ???
Ako jazdíš ty, je to tvoj problém. Ovšem o to väčší problém budeš mať, až tou tvojou tzv. plynulou o 15 km/h rýchlejšou jazdou spôsobíš dopravnú nehodu a (nedajbože) ťažko zraníš, prípadne usmrtíš iného človeka.
Potom už však my nebudeme POSERKOVIA, ale ty sa z toho (pre ostatných pardón) POSERIEŠ!


Na hrubú záplatu hrubá niť!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

misoft Pozri príspevok
Ako jazdíš ty, je to tvoj problém. Ovšem o to väčší problém budeš mať, až tou tvojou tzv. plynulou o 15 km/h rýchlejšou jazdou spôsobíš dopravnú nehodu a (nedajbože) ťažko zraníš, prípadne usmrtíš iného človeka.
Potom už však my nebudeme POSERKOVIA, ale ty sa z toho (pre ostatných pardón) POSERIEŠ!


Na hrubú záplatu hrubá niť!
Nebudem si všímať invektívy,

moj názor k teme je,že zákon o cestnej premávke bude čoskoro novelizovaný a neodovodnené nezmysly ako je napr. povinné svietenie v letnom období
či 50 km/h v obci
alebo uplne čisté predné sklo bez nálepiek a ozdob
tieto nezmysly budú zo zákona vypustené.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Laco-monter Pozri príspevok
Plynulosti cestnej premávky by veĺmi pomohlo prekračovať rýchlostné limity o 10-15 km/h

ale zákon je zákon a tak treba isť presne podľa tachometra a ešte lepšie aspoň 5 km/h pod limit

Však, POSERKOVIA ???
koľko máš rokov? nie si náhodou tá veková kategória, ktorá je populárna v každých správach o nehodách? tebe to zatiaľ vychádza!!!!! ale dokedy?!
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Nachtigal, presne to isté ma napadlo, keď som sa pýtala na počet "odjazdených" rokov a bežnú rýchlosť
Naposledy upravil avonka1 : 05.02.10 at 11:42 Dôvod: zmena textu
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

avonka1 Pozri príspevok
Nachtigal, presne to isté ma napadlo, keď som sa pýtala na počet "odjazdených" rokov a bežnú rýchlosť

Lenže ,keď si prečítala vyššie uvedený moj príspevok,tak to čo Ťa napadlo,Ti asi hneď aj odpadlo.

Ja veľa jazdím po Slovensku a možem Ti povedať,že už je na ňom veĺmi málo takých ciest,kde koleso mojho auta ešte nejazdilo.

A poviem,čo sa stáva keď niekto jazdí presne podĺa tachometra a ešte pre istotu o 5 km/h menej: Vytvorí sa za ním kolóna nervoznych vodičov !
Nakoniec niekto to nevydrží a začne riskantne obehovať ,stane sa nehoda,
nikto nebude zisťovať príčinu prečo sa zbytočne zbrzdila cestná premávka,že nejaký sprostý lazník išiel 40 km/h tam kde by mohol ísť aj 60 km/h a nebrzdil by nič a nikoho,
Nie skutočnú príčinu nikto neskúma,len dodrbu človeka,ktorému to obehovanie nevyšlo.
Teda PRÍČINA nehod nie je rýchlosť, PRÍČINOU SÚ ZLÉ ROZHODNUTIA VODIĆOV aj iných účastnikov CP.
Pre jazdenie 50 km/h sa argumentovalo,že zrážku chodca z autom pri vyššej rýchlosti chodec neprežije
Ja možem každému garantovať,že ani pri rýchlosti auta 15 km/h chodec stret z 1,5 tonou hmotnosti v pohybe NEPREŽIJE !
Ja sa tiež často zúčastňujem CP ako CHODEC a pri svojich rozhodnutiach či vstúpiť na cestu alebo nie,vždy zvažujem či je to bezpečné pre mńa a neskáčem autám pod nárazník ako teľa !
Ja som nikde nenabadal nikoho,že prekračujte povolenú rýchlosť !!!
Ak sa rozhodnem ísť o 10 či 20 km/h rýchlejšie ,je to moje rozhodnutie,ktoré som urobil z plným vedomím zodpovednosti za to,čo sa može stať.
Lenže moje skusenosti a usudok mi určujú kedy a v ktorých úsekoch tú rýchlosť možem prekročiť a kde si ju prekročiť jednoducho nedovolím,lebo by som tým ohrozil iných účastníkov CP a v konečnom dosledku aj seba!
Celým mojim príspevkom som chcel nabádať čitateĺov mojich príspevkov k využívaniu svojho vlastného úsudku a nie ku slepej poslušnosti akýmsi účelovo urobeným pravidlám,či zákonom .
Na cestách prajem všetkým šťastný návrat do cieĺa a veĺa trpezlivosti z tými,v ktorých trpezlivosť prekypela.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať