Zavrieť

Porady

Zmena zdaňovacieho obdobia

Firma (štvrťročný plátca DPH) dosiahla 10 mil.obrat v 9/2004. Od 10/2004 museli byť mesačný plátcovia alebo stačí od 1.1.2005? V zákone o DPH v §77 ods.4 2.veta: Zmenu zdaňovacieho obdobia môže platiteľ vykonať od prvého mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka a takto zvolené zdaňovacie obdobie platí do konca kal. roka.
Slovíčko "môže" mi dáva možnosť výberu?
Pokiaľ niekto vie, odpovedzte mi, pretože pokiaľ mali byť mesačný od 10/2204, bude to slušná pokuta. V tom prípade každý deň je dobrý. Ďakujem.
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Hlásim "vybavenie" z nášho DU:
- správkyňa dane /aj tlf. kontakt pred pár dňami/ - v každom prípade zmenu
musíte nahlásiť - hrozí pokuta
- moja otázka - na základe čoho?
- odpoveď správkyne - na základe zákona
- moja otázka - ktorého?
- odpoveď správkyne - zákona o DPH
- moja odpoveď - v zákone to nie je
- správkyňa - ideme za kolegyňou /také niečo ako styk s verejnosťou či čo/
- kolegyňa - nie, zákon to neukladá - ale bolo by dobré
Záver: dva rôzne názory pracovníkov DU a ty človeče študuj zákony a nedaj
sa
0 0
Itus Itus

Itus je offline (nepripojený) Itus

Dnes som tu hladala info ohladom zmeny zdanovacieho obdobia a natrafila som na tuto starsiu temu. Mam dost velky problem, lebo som zistila, ze sme vo firme prekrocili rocny obrat na strvrtrocneho platcu DPH a od r.2007 sme mali podavat mesacne priznania. Nemate prosim Vas niekto skusenosti co sa v takomto pripade da podniknut? Som celkom prekvapena, ze to na DU nesleduju a nevyzvali nas. Teraz mam podat dodatocne DP za 3 roky???!!!! ...alebo aky je postup? prosim poradte.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Itus Pozri príspevok
Dnes som tu hladala info ohladom zmeny zdanovacieho obdobia a natrafila som na tuto starsiu temu. Mam dost velky problem, lebo som zistila, ze sme vo firme prekrocili rocny obrat na strvrtrocneho platcu DPH a od r.2007 sme mali podavat mesacne priznania. Nemate prosim Vas niekto skusenosti co sa v takomto pripade da podniknut? Som celkom prekvapena, ze to na DU nesleduju a nevyzvali nas. Teraz mam podat dodatocne DP za 3 roky???!!!! ...alebo aky je postup? prosim poradte.
problém je to veľký... akurát také riešim...

na DÚ mi povedala, že ak podáme výkazy odkedy sme to zistili, tak nám za každý mesačný vyrúbia pokutu za nepodanie....čo by u teba bola riadna pálka...
ešte mi poradila, nech to nechám tak (ja mám iba od 10/2009 tento prekročený limit) a ak nepríde kontrola nič sa nedeje... pričom mám podávať už mesačné výkazy.....
myslím že DÚ neupozorní na zmenu zdaňovacieho obdobia... takže tak...
0 0
Itus Itus

Itus je offline (nepripojený) Itus

Dakujem za odpoved...myslim, ze sa budem teda spoliehat na to, ze kontrola nebude, a ak bude, tak uz ma zachrani iba poistka...Volali sme na DU, ci sa oznamuje aj ked sa stavame mesacnym platcom zo zakona, a poradili, aby sme im to oznamili pisomne....Zda sa mi "vtipne", ked im oznamime, ze sme sa sa od 1.1.2010 podla zakona stali mesacnymi platcami!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Itus Pozri príspevok
Dakujem za odpoved...myslim, ze sa budem teda spoliehat na to, ze kontrola nebude, a ak bude, tak uz ma zachrani iba poistka...Volali sme na DU, ci sa oznamuje aj ked sa stavame mesacnym platcom zo zakona, a poradili, aby sme im to oznamili pisomne....Zda sa mi "vtipne", ked im oznamime, ze sme sa sa od 1.1.2010 podla zakona stali mesacnymi platcami!
túto zmenu netreba oznamovať, našla som na portáli drsr toto:
V zmysle § 77 ods. 1 zákona o DPH, zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac. Ak platiteľ dosiahol za predchádzajúci kalendárny rok obrat nižší ako 10 mil. Sk, zdaňovacím obdobím je v súlade s § 77 ods. 2 kalendárny štvrťrok. V prípade prekročenia obratu 10 mil. Sk v priebehu kalendárneho roka, má platiteľ povinnosť zmeny zdaňovacieho obdobia na kalendárny mesiac od januára nasledujúceho kalendárneho roka. V prípade povinnosti zmeny zdaňovacieho obdobia z kalendárneho štvrťroka na kalendárny mesiac nie je potrebné túto skutočnosť osobitne písomne oznamovať daňovému úradu, daňová správa akceptuje podanie daňového priznania za kalendárny mesiac január
0 0
Itus Itus

Itus je offline (nepripojený) Itus

Ano o tom sice pisu, ale ked sa nahodou opytas danoveho uradnika, tak chce na vsetko papier ...Este som tak rozmyslala, co si pisala, ze ste aj vy prekrocili limit v 10/09...v com je problem, nestali ste sa mesacnym platcom az od 1/2010?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Itus Pozri príspevok
Ano o tom sice pisu, ale ked sa nahodou opytas danoveho uradnika, tak chce na vsetko papier ...Este som tak rozmyslala, co si pisala, ze ste aj vy prekrocili limit v 10/09...v com je problem, nestali ste sa mesacnym platcom az od 1/2010?
ano na šťastie som si to tiež pri tomto preverovaní a skúmaní uvedomila... hoci na DÚ mi tvrdila tak ako som písala...že nech to už nechám tak a dúfam, že nepríde kontrola... tiež asi nie je v obraze....
0 0
Itus Itus

Itus je offline (nepripojený) Itus

Super, som rada, ze to mas v poriadku ...Takze som zostala s mojim precinom sama ...som z toho hotova, ako som si to mohla nedostriehnut! Ale fakt by som bola zvedava, ci sa to prihodilo aj niekomu inemu, a ako sa to dalej vyvrbilo...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať