Zavrieť

Porady

MRP

Dobrý deň prajem, potrebujem pomoc som úplný začiatočník a účtujem v MRP podvojné účtovníctvo. Do počiatočných s. som zadala sumy z min.roka 2007 ale nesedia Aktíva a Pasíva. Neviem, do ktorých účtov sa dávajú a do ktorých nie (poč.s) alebo aký problém ešte tam môžem mať ? Možno sa pýtam hlúpo
ale keď mi odpoviete budem vďačná
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak si urobiš prevod, tak automaticky ti program urobí aj počiatočné stavy.
Nevyplatená mzda za december je v súvahe v pasívach plusom.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Nemáte problémy s DÚ - nechcú mi brať DPH talčivo z MRP, že im to scaner neberie. Musím to vypisovať cez drsr
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes mi klientka volala, že dostala výzvu na podanie nového "Hlásenia", ktoré bolo podané z programu MRP, lebo že musí byť na tlačive DU, inak ju budu pokutovať. Je to DU Košice IV. Som zvedavá na reakcie iných častí DU v KE.
Mám pocit, že im neidú na odbyt tlačivá, tak sa ich chcú takýmto spôsobom zbaviť. Voľakedy sme museli prosíkať o pár tlačív naviac.
Zaujímalo by ma, či rešpektujú tlačivá podané elektronickou poštou.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Dnes mi klientka volala, že dostala výzvu na podanie nového "Hlásenia", ktoré bolo podané z programu MRP, lebo že musí byť na tlačive DU, inak ju budu pokutovať. Je to DU Košice IV. Som zvedavá na reakcie iných častí DU v KE.
Mám pocit, že im neidú na odbyt tlačivá, tak sa ich chcú takýmto spôsobom zbaviť. Voľakedy sme museli prosíkať o pár tlačív naviac.
Zaujímalo by ma, či rešpektujú tlačivá podané elektronickou poštou.
Odomňa bez problémov zobrali, DÚ Štúrovo. Odovzdala som ich osobne ešte 2.3, odvtedy som tam bola viackrát a nič mi nepovedali.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ani na DÚ Senec nemajú problém s výstupmi z MRP.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Aj u nás V BB majú občas problém. Berú vraj iba orginál tlačivá alebo stiahnuté z netu. Ja som sa s nimi vadila že tie tlačivá s MRP majú všetko tak ako vydalo MF je tam číslo má to kód,dokonca mi nechceli zobrať, že nebol dotlačený na vrchu čiarový kód.
Naposledy upravil Luna : 01.04.09 at 21:02
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Čo doporučujete, ako sa brániť?
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Skúšali ste spraviť ročné výkazy v MRP JU viz. Mám verziu 6.30.596 - najnovšia, vraj tie výkazy akceptujú aj na DU, lenže ma tam nepustí opraviť hodnoty na 2 miestne desatinné čísla. Výkaz mi spraví, ale zaokrúhlene na celé eurá. Robila som niečo zle?
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
už som to našla, aj na stránke DU, to majú v celých eurách, tak asi to bude v poriadku
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja neviem co robim zle ale chcela som si spravit Suvahu 2009 a vyhadzuje mi: chyba v prepise r. 999 a potom ked to chcem tlacit, tak mi vyhodi tabulku ze nie je platna celociselna hodnota. co to je?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
treba si zadať aktuálnu štruktúru.
Výstupy - Súvaha 2009- editovať-ok-inš. štruktúra-aktuálna štruktura-odpovedať áno, ísť na zavrieť a až teraz dať napr. tlačiť alebo ukážku.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

lenkak Pozri príspevok
treba si zadať aktuálnu štruktúru.
Výstupy - Súvaha 2009- editovať-ok-inš. štruktúra-aktuálna štruktura-odpovedať áno, ísť na zavrieť a až teraz dať napr. tlačiť alebo ukážku.
DAkujem velmi pekne, nakoniec som na to prisla. To ma nenapadlo, nakolko som stahovala posledny upgrade. Ale uz som zase o nieco mudrejsia. Pekny den.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať