Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Mńa dnes potešili na DÚ, za 10 minút ma vybalili k spokojnosti. Bola som z DP FO.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ja som si dnes podala na pošte svoje DP, potešilo
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mňa nepotešilo, že na daňovom úrade mi nemal kto podať overenú informáciu o tom, že či za dodávanie služieb do EÚ treba podávať suhrnný výkaz mesačne alebo kvartálne.... A keď som to vzdala tam čakať, tak telefón neberú ani na jednej pobočke....
Takže idem lúskať poradu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Gabi stačí štvrťročne, berieš ohľad iba na výšku tovaru. Nájdeš na Porade.
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Gabi03 Pozri príspevok
Mňa nepotešilo, že na daňovom úrade mi nemal kto podať overenú informáciu o tom, že či za dodávanie služieb do EÚ treba podávať suhrnný výkaz mesačne alebo kvartálne.... A keď som to vzdala tam čakať, tak telefón neberú ani na jednej pobočke....
Takže idem lúskať poradu.
Ak mášvývezený tovar viac ako 100.000,- eur za štvrťrok, podávaš mesačne, ak menej, štvrťročne.
4 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

lenkak Pozri príspevok
Gabi stačí štvrťročne, berieš ohľad iba na výšku tovaru. Nájdeš na Porade.
Ďakujem Lenka. Hoci tvoje slovo mi stačí, neskôr si nájdem aj témy, či tam nebude niečo prilepené z DR.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dík za dôveru,
pripájam link
http://www.porada.sk/1257973-post89.html
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som dnes prišla na niečo , čo som celé roky nemvedela a vždy som pracne vyhľadávala prílohy .

Napríklad , keď pri téme na hlavnej stránke Porady je vidieť sponku , tak sa nemusím hrabať v príspevkoch a hľadať tú ktorú prílohu , ale si kliknem na sponku a zobrazia sa mi všetky prílohy v danej téme . Dobré ráno stará mama, ako keby som objavila Ameriku . Tak je to so samoukmi .
14 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Zita ja som tu "iba" tri roky a tiež som to nevedel no hamba mi
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zita5 Pozri príspevok
Ja som dnes prišla na niečo , čo som celé roky nemvedela a vždy som pracne vyhľadávala prílohy .

Napríklad , keď pri téme na hlavnej stránke Porady je vidieť sponku , tak sa nemusím hrabať v príspevkoch a hľadať tú ktorú prílohu , ale si kliknem na sponku a zobrazia sa mi všetky prílohy v danej téme . Dobré ráno stará mama, ako keby som objavila Ameriku . Tak je to so samoukmi .
Ďakujem,
toto som nevedela ani ja. Ešte jedno veľké díky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mpca Pozri príspevok
Zita ja som tu "iba" tri roky a tiež som to nevedel no hamba mi
Si robíš srandu ? Ale nevadí, v mojom prípade je to postupné zdokonalovanie sa na stránke Porada .


P.S. Bóžinku , ale za to mi nedávajte body , ja sa rada podelím s Vami o nové poznania aj zadara.Vidíte toto je nevýhoda nového bodovania .Nuž čo , tak musím napísať jedno veľké Ďakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zita5 Pozri príspevok
Si robíš srandu ? Ale nevadí, v mojom prípade je to postupné zdokonalovanie sa na stránke Porada .


P.S. Bóžinku , ale za to mi nedávajte body , ja sa rada podelím s Vami o nové poznania aj zadara.Vidíte toto je nevýhoda nového bodovania .
Ale to si zaslúžiš.

Ved si objavila Ameriku a nám si otvorila okále, a kuk ako čerstvo vyorané myšky.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Trochu ma hnevá pes.. Ráno zožral pol krabice tyčiniek, ktoré dávam synovi (keby bolo viac, tak zožerie viac) a po obede zožral moju večeru (slaný koláč od včera), aj tanier rozbil...

vie mi niekto odpovedať na otázku http://www.porada.sk/1340479-post18.html ?
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Dnes dostala manželka z DÚ rozhodnutie o uložení pokuty za podanie DP po termíne. Tak dobre som sa dlho nenasmial. Keď prišla domov povedal som jej, že je daňový kriminálnik. Takže v médiách sa rozbehla kampaň ako môže dôchodca získať späť strhnutú daň z úrokov a tak ako aj mnoho iných, sme podali za minulý rok a aj za predminulý DP z úrokov.Tri dni po podaní už prišla pokuta, vedel som, že bude udelená v zmysle zákona, ale nie je to nezmysel? V odôvodnení sa píše, že daňovníkovi vznikla daňová povinnosť vo výške 2355 Sk a pokuta je vo výške 33,19 Eur. To vyzerá ako keby tá daň nebola strhnutá resp. odvedená štátu. Veď banky to robia automaticky. A predsa keby sa daňovník nebol opovážil tie dane pýtať späť, na ktoré mimochodom štát nemá nárok podľa všetkého, inak by ich nevracal, urobili z dôchodcov ťažkých daňových kriminálnikov. Veď to zneje priam hrozivo: Na základe vyššie uvedených skutočností a s prihliadnutím na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu podľa § 35 ods.16......atď. Chápal by som to, ak by nebola daň odvedená, ale takto by mal štát ešte zaplatiť úroky za narábanie s cudzími peniazmi. Je to postavené na hlavu, mne to nevadí, ja ešte na tom získam, ale čo taký starší dedkovia a babky čo tam majú menej ako pokuta a nevedia o tom, budú musieť ešte doplatiť a nie že získajú.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

No som už od včera "celá vytešená", lepšie povedané riadne nasr..dená..
Doteperila som sa domov od mamky (je po operácii) ... lebo som bola objednaná na jedno vyšetrenie - a zbytočne.
nemocnica vybrakovaná (asi všetko odtiaľ odniesli).. tak ževraj do konca roka nebudú vyšetrenia robiť. Asi budem musieť ísť niekde inde sa objednať
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gapo Pozri príspevok
Dnes dostala manželka z DÚ rozhodnutie o uložení pokuty za podanie DP po termíne. Tak dobre som sa dlho nenasmial. Keď prišla domov povedal som jej, že je daňový kriminálnik. Takže v médiách sa rozbehla kampaň ako môže dôchodca získať späť strhnutú daň z úrokov a tak ako aj mnoho iných, sme podali za minulý rok a aj za predminulý DP z úrokov.Tri dni po podaní už prišla pokuta, vedel som, že bude udelená v zmysle zákona, ale nie je to nezmysel? V odôvodnení sa píše, že daňovníkovi vznikla daňová povinnosť vo výške 2355 Sk a pokuta je vo výške 33,19 Eur. To vyzerá ako keby tá daň nebola strhnutá resp. odvedená štátu. Veď banky to robia automaticky. A predsa keby sa daňovník nebol opovážil tie dane pýtať späť, na ktoré mimochodom štát nemá nárok podľa všetkého, inak by ich nevracal, urobili z dôchodcov ťažkých daňových kriminálnikov. Veď to zneje priam hrozivo: Na základe vyššie uvedených skutočností a s prihliadnutím na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu podľa § 35 ods.16......atď. Chápal by som to, ak by nebola daň odvedená, ale takto by mal štát ešte zaplatiť úroky za narábanie s cudzími peniazmi. Je to postavené na hlavu, mne to nevadí, ja ešte na tom získam, ale čo taký starší dedkovia a babky čo tam majú menej ako pokuta a nevedia o tom, budú musieť ešte doplatiť a nie že získajú.
Ja absolútne nerozumiem tomu príspevku. Pokuta? DP po termíne? Nie je termín na podanie DP 31.3. ? Ako čumím do toho ako puk a nechápem.

Prosím kto mi to vysvetlí.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Xanti Pozri príspevok
Ja absolútne nerozumiem tomu príspevku. Pokuta? DP po termíne? Nie je termín na podanie DP 31.3. ? Ako čumím do toho ako puk a nechápem.

Prosím kto mi to vysvetlí.
Ja som to pochopila tak, že podávali teraz DP za predchádzajúce zdaňovacie obdobia, 2007 a 2008
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

cathyc Pozri príspevok
Ja som to pochopila tak, že podávali teraz DP za predchádzajúce zdaňovacie obdobia, 2007 a 2008
Jaaaaaj,
tak to už chápem ... dakujem.
Ja som to čítala dokola a nechápala som.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Xanti Pozri príspevok
Ja absolútne nerozumiem tomu príspevku. Pokuta? DP po termíne? Nie je termín na podanie DP 31.3. ? Ako čumím do toho ako puk a nechápem.

Prosím kto mi to vysvetlí.
Podali DP aj za predchádzajúce roky (napr.2008) - a to bolo podané po termíne. Preto ak zrazená daň nie je vyššia ako pokuta, netreba dodatočne podávať DP a žiadať zrazenú daň z úroku - termán za rok 2008 bol 31.3.2009.
2 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Gapo Pozri príspevok
Dnes dostala manželka z DÚ rozhodnutie o uložení pokuty za podanie DP po termíne. Tak dobre som sa dlho nenasmial. Keď prišla domov povedal som jej, že je daňový kriminálnik. Takže v médiách sa rozbehla kampaň ako môže dôchodca získať späť strhnutú daň z úrokov a tak ako aj mnoho iných, sme podali za minulý rok a aj za predminulý DP z úrokov.Tri dni po podaní už prišla pokuta, vedel som, že bude udelená v zmysle zákona, ale nie je to nezmysel? V odôvodnení sa píše, že daňovníkovi vznikla daňová povinnosť vo výške 2355 Sk a pokuta je vo výške 33,19 Eur. To vyzerá ako keby tá daň nebola strhnutá resp. odvedená štátu. Veď banky to robia automaticky. A predsa keby sa daňovník nebol opovážil tie dane pýtať späť, na ktoré mimochodom štát nemá nárok podľa všetkého, inak by ich nevracal, urobili z dôchodcov ťažkých daňových kriminálnikov. Veď to zneje priam hrozivo: Na základe vyššie uvedených skutočností a s prihliadnutím na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu podľa § 35 ods.16......atď. Chápal by som to, ak by nebola daň odvedená, ale takto by mal štát ešte zaplatiť úroky za narábanie s cudzími peniazmi. Je to postavené na hlavu, mne to nevadí, ja ešte na tom získam, ale čo taký starší dedkovia a babky čo tam majú menej ako pokuta a nevedia o tom, budú musieť ešte doplatiť a nie že získajú.
ja by som sa voči tomu rozhodnutiu každopádne odvolala. Oni tam často súkajú pokuty ako na bežiacom páse bez rozmyslu. Kto sa ozve tomu prehodnotia a kto nie...má smolu. Zdôvodnila by som to tým, že podľa zákona som nebola povinná podať DP nakoľko išlo o zrážkovú daň, ktorá sa považuje za daň vysporiadanú. Takže v ramci toho nemôžu požadovať pokutu za neskoré podanie DP, ktoré bolo len na mojej dobrej vôli či podám, alebo nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať