Zavrieť

Porady

DPH pri kúpe diaľničnej známky

Viem, že sa o tom na Porade už hovorilo, len to neviem nájsť a teraz som našla bloček od nákupu diaľničnej známky na benzínke - je tam bez DPH. Prečo? Pretože je to akože kolok? Mám to účtovať ako poštovné - bez DPH, alebo je to chyba benzínky, že to tak mali nastavené? Ak áno, čo s tým? Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

GABRIELA Pozri príspevok
Ahoj Jani, ďakujem. Je mi to jasné. Skúsim to ošetriť v smernici. Straší ma len to že ak si uplatním DPH pri nákupe, ale dám pri spotrebe známku šoférovi a on mi podklad nevráti, tak opravné DPH.
No uvidím. Musím sa len rozhodnúť.
Pekný deň.
Veď povedz šoférovi nech si ju hneď nalepí a zadnú stranu nech ti donesie.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Ja mám šoférov momentálne po celej republike. Nálepky sú u šéfa dopravy. A on im ich vydá pri ceste niekam, a snáď tie podklady aj stiahne späť, ale nemusí to byť vždy také jednoduché. Vidím v tom trochu rizika, ktoré neviem ovplyvniť. Ale musím sa rozhodnúť.
ďakujem
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Chcem sa opýtať čo v prípade ak majiteľ kúpil dialničnú známku, odovzdal mi doklad z čerpacej stanice o nákupe dialničnej známky, ale podkladovú časť , kde je vyčíslené DPH zahodil, takže v podstate nemám doklad na uplatnenie DPH z nákupu dialničnej známky. Mám zaúčtovať celú hodnotu DZ do nákladov?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
duplicita.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

jued Pozri príspevok
Chcem sa opýtať čo v prípade ak majiteľ kúpil dialničnú známku, odovzdal mi doklad z čerpacej stanice o nákupe dialničnej známky, ale podkladovú časť , kde je vyčíslené DPH zahodil, takže v podstate nemám doklad na uplatnenie DPH z nákupu dialničnej známky. Mám zaúčtovať celú hodnotu DZ do nákladov?
Ano.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
§ 19Daňové výdavky
Na začiatok
(3) Daňovými výdavkami sú aj

k) daň z pridanej hodnoty

1. ktorú je platiteľ dane z pridanej hodnoty povinný odviesť pri zrušení registrácie podľa osobitného predpisu6) s výnimkou uvedenou v § 17 ods. 3 písm. d) druhom bode,
2. ak na jej odpočítanie platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok, alebo pomerná časť dane z pridanej hodnoty, ak platiteľ dane uplatňuje nárok na odpočítanie dane koeficientom podľa osobitného predpisu, 6)

Môj záver, právo(nárok) uplatniť odpočet DPH podľa zákona o DPH § 49 a 51 tu bol, avšak platiteľ neuplatnil toto právo lebo nemá doklad


§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane
Na začiatok

(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,

To je môj názor na základe chápania zákona , to znamená neuplatnená DPH(na ktorú som mala právo, ale som ho neuplatnila z dôvodu straty časti dokladu) je nedaňovým nákladom , v JU výdavkom neovplyvňujúcim ZD .
Naposledy upravil Zita5 : 21.02.11 at 06:26
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať