Zavrieť

Porady

Zaujimave poziadavky realitnej kancelarie

Dobry vecer, chcem sa len opytat, predavam byt cez realitnu kancelariu a oni odomna pozaduju kopiu kupnej zmluvy na byt ked som ho kupoval. Maju nato pravo, a naco to vlastne potrebuju. Maju list vlastnictva kde je uvedene ze som majitel tak naco doklad o tom od koho a za kolko som ho kupil. Vdaka za kazdu odpoved.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

majkii Pozri príspevok
táraš o rožkkoch, alebo sa bavíme o nehnuteľnostiach? Aha zabudol som vytrhnuté z kontextu, rovnako ako osobné údaje či záväznosť rozhodnutia súdu pre kataster o neplatnosti právneho úkonu - slušná odpoveď žiadna
Inak s druhou vetou bez výhrad súhlasím
Prezradím ti , že ja rožky jem a nemám dôvod o nich ani tárať a ani písať.
O tom, že kúpna zmluva na nehnuteľnosti sa vždy spravuje Občianskym zákonníkom som sa vyjadrila zreteľne a jasne tu:
Petra Nová Pozri príspevok
Ak už si sa rozhodol dávať mi lekcie o dôvernosti kúpnych zmlúv a povinnosti mlčanlivosti, ktorá má dokonca vyplývať zo všeobecne platných predpisov, tak by bolo dobré, keby si bol presný. Ten Obz, čo si uviedol ako príklad, neviem, či má byť Obchodný zákonník, či Občiansky zákonník. Ak si tým myslel Obchodný zákonník( čo je bežná skratka), tak ti dávam do pozornosti, že kúpna zmluva, ktorej predmetom je prevod nehnuteľnosti, sa vždy spravuje Občianskym zákonníkom.
majkii Pozri príspevok
Petra odkedy sa uzatvárajú kúpnopredajné zmluvy medzi fyzickými osobami podľa obchodného zákonníka (tu na porade je skratka OZ)?.
Na túto tvoju otázku som ti odpovedala tu:
Petra Nová Pozri príspevok
No, ja si myslím, že kúpne zmluvy sa uzatvárajú medzi dvomi občanmi podľa Obchodného zákonníka vtedy, keď vykonajú takúto voľbu zákona podľa § 262 ods.1 a 2 Obchodného zákonníka....
Ak by si sa obťažoval presne prečítať môj príspevok, tak si si nemohol nevšimnúť, že píšem o "kúpnych zmluvách" a nie špeciálne "kúpnej zmluve na nehnuteľnosť" a odpovedám na tvoju otázku, kedy možno uzatvoriť kúpnopredajnú zmluvu medzi fyzickými osobami podľa Obchodného zákonníka.
2 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Petra,

nechcem sa miesat do osobneho sporu,
ale neda mi poukazat, ze Ty ako pravnik sa snazis dostat nepravnika v ramci profesionalnej pravnej oblasti,

a pritom velmi dobre vies, ze pointa bola inde, prepac
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

mona091 Pozri príspevok
Petra,

nechcem sa miesat do osobneho sporu,
ale neda mi poukazat, ze Ty ako pravnik sa snazis dostat nepravnika v ramci profesionalnej pravnej oblasti,

a pritom velmi dobre vies, ze pointa bola inde, prepac
Ak sa nechceš starať, tak to prosím ťa nerob.
Ja som na majkiiho početné príspevky nereagovala, kým mi nezačal dávať lekcie z práva. A to, že od začiatku s bohorovnosťou sebe vlastnou spochybňoval kompetentnosť realitky, ktorú Danuška prezentuje, je viac ako zrejmé. Z jeho strany to predsa nebolo nič osobné! A keď sa jemu dostalo toho "nič osobného" začal robiť bubu.
Naposledy upravil Petra Nová : 26.02.11 at 15:33
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Petra Nová Pozri príspevok
Prezradím ti , že ja rožky jem a nemám dôvod o nich ani tárať a ani písať.
O tom, že kúpna zmluva na nehnuteľnosti sa vždy spravuje Občianskym zákonníkom som sa vyjadrila zreteľne a jasne tu:

Na túto tvoju otázku som ti odpovedala tu:

Ak by si sa obťažoval presne prečítať môj príspevok, tak si si nemohol nevšimnúť, že píšem o "kúpnych zmluvách" a nie špeciálne "kúpnej zmluve na nehnuteľnosť" a odpovedám na tvoju otázku, kedy možno uzatvoriť kúpnopredajnú zmluvu medzi fyzickými osobami podľa Obchodného zákonníka.
To či ješ rožky niko nezujíma,

Dobre Petra, okrem prvej vety toto ja beriem, bavili sme sa o nehnuteľnostiach a pochopil som presne o čom si písala, len išlo o to, ako.
Konfrontačne, nikde som nikomu nedával lekcie z práva, to si si len tak vysvetlila sama. Doplnil som len informáciu o tom, že nielen rodné číslo je osobným údajom, čo si v žiadnom príspevku zatiaľ nevyvrátila. Na jednej strane sama píšeš, že nie je to osobné, a teraz tvrdíš, že to osobné bolo od počiatku mojej reakcie. Moja chyba, nechal som sa strhnúť na invektívy do takejto nezmyselnej debaty, čo sa mi na porade stalo iba raz.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jak čítam , tak čítam ...

Nejak som sa ale nič podstatné nedozvedel , v podstate ...

Balada o slovíčkach .... básnik by povedal ...že o hovne .../ sorry /...
Lebo toto je to celé právo ...dvaja právnici sa stretnú a odchádzajú s tretím názorom ...

Jedno je ale isté , sú realitky také a aj oné ...
Ja som tak trochu na to doplatil a to mám na ľudí nos ...

Zvyšok ma už nejak netrápi ...len k svojim peniazom prísť a poprípade niekoho aj do basy dostať - zavrieť ... keď už hubu rozbiť nemôžem ...
0 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

buchač Pozri príspevok
Jak čítam , tak čítam ...

Nejak som sa ale nič podstatné nedozvedel , v podstate ...

Balada o slovíčkach .... básnik by povedal ...že o hovne .../ sorry /...
Lebo toto je to celé právo ...dvaja právnici sa stretnú a odchádzajú s tretím názorom ...

Jedno je ale isté , sú realitky také a aj oné ...
Ja som tak trochu na to doplatil a to mám na ľudí nos ...

Zvyšok ma už nejak netrápi ...len k svojim peniazom prísť a poprípade niekoho aj do basy dostať - zavrieť ... keď už hubu rozbiť nemôžem ...
Svätá pravda! Ani tá tvoja balada ničím nevybočila z radu, okrem toho, že zasmrdela.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať