Zavrieť

Porady

Usporiadat
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Stále ale neviem nájsť o aké vyhlásenie to ide. Takže postačí ak dám sprievodný list, súvahu, výsledkovku, poznámky a zápisnicu z VZ?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

kimart Pozri príspevok
Stále ale neviem nájsť o aké vyhlásenie to ide. Takže postačí ak dám sprievodný list, súvahu, výsledkovku, poznámky a zápisnicu z VZ?
Stačí napísať vyhlásenie konateľa /ľov/, že uzávierka za rok 2010 bola zostavená dňa.... a schválená dňa.... a podpísať
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kimart Pozri príspevok
Stále ale neviem nájsť o aké vyhlásenie to ide. Takže postačí ak dám sprievodný list, súvahu, výsledkovku, poznámky a zápisnicu z VZ?
Nie nepostačí. Zápisnicu v VZ nedávaš a dávaš Vyhlásenie




Vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 zákona číslo
530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení



Dolupodpísaný .................................................. ......., r.č. ......................................, bytom .................................................. .., ako štatutárny orgán spoločnosti .................................................. ............., IČO: ......................................, ako oprávnená osoba konať v mene spoločnosti vyhlasujem v súlade so znením §9 ods.6 zákona
č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení, že do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka schválená na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo dňa .................................., za účasti všetkých spoločníkov.




V .................................., dňa ..........................










................................................
konateľ spoločnosti

3 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kimart Pozri príspevok
Stále ale neviem nájsť o aké vyhlásenie to ide. Takže postačí ak dám sprievodný list, súvahu, výsledkovku, poznámky a zápisnicu z VZ?
je tu xyz vzorov, stačí dať do vyhľadávača a môžeš si vyberať.
nižšie citujem jeden z mnohých.
Vyhlásenie preto, lebo VZ môže rokovať a schvaľovať všetko možné, pričom zápisnica na rozdiel od Česka sa povinne do zbierky neukladá.
Je však povinnosť uložiť RUZ aj neschválenú. Zrejme v našom kocúrkove nestačí, ak sa skutočnosť vyznačí krížikom na výkazoch, tak treba osobitne uviesť a doložiť vyhlásenie konateľa.
Vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 zákona číslo
530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení



Dolupodpísaný ……………., r.č. …………., bytom ……………………………….., ako štatutárny orgán spoločnosti ...................spol. s.r.o., IČO: ……….., ako oprávnená osoba konať v mene spoločnosti vyhlasujem v súlade so znením §9 ods.6 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení, že do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka schválená na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo dňa ……………, za účasti všetkých spoločníkov.
3 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Dobrý, prebrala som PÚ a teraz riešim zaslanie dokumentov do zbierky listín.
Jedná sa o s.r.o. s jedným spoločníkom - konateľom, bez povinnosti auditu.
Preštudovala som si príspevky a vyšlo mi toto:

1.,Vypracovať na základe pokynov majiteľa "Rozhodnutie spoločníka o účtovnej závierke nahrádzajúce valné zhromaždenie spoločnosti ( v zmysle §132 Obch. zákonníka) - len vypracovať, aby sa vedelo zaúčtovať rozdelenie zisku... toto sa do ZL neposiela.

2., Vypracovať vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 ... - posiela sa do ZL
+ súvaha, výkaz ZaS a poznámky - posiela sa do ZL

Stačí tieto 4 dokumenty, alebo treba ešte nejaký sprievodný list?

Mám v tom chaos, lebo predtým právnik robil Výročnú správu + Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti /vôbec tam nebolo uvedené, že na základe §9 ods.6.../ + Návrh na uloženie listín...
Viem, že výročnú správu robia len spoločnosti s povinnosťou auditu, jeho dokumenty sú neprehľadné, len plno popísaného papiera, s tým Rozhodnutím spoločníka ... a Vyhlásením v zmysle §9 ods.6 ... sa mi to vidí jednoduchšie.

Ak by bol niekto , kto by ma utvrdil, alebo poradil, ďakujem!
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

JANA LC Pozri príspevok
Dobrý, prebrala som PÚ a teraz riešim zaslanie dokumentov do zbierky listín.
Jedná sa o s.r.o. s jedným spoločníkom - konateľom, bez povinnosti auditu.
Preštudovala som si príspevky a vyšlo mi toto:

1.,Vypracovať na základe pokynov majiteľa "Rozhodnutie spoločníka o účtovnej závierke nahrádzajúce valné zhromaždenie spoločnosti ( v zmysle §132 Obch. zákonníka) - len vypracovať, aby sa vedelo zaúčtovať rozdelenie zisku... toto sa do ZL neposiela.

2., Vypracovať vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 ... - posiela sa do ZL
+ súvaha, výkaz ZaS a poznámky - posiela sa do ZL
máš to ok

Stačí tieto 4 dokumenty, alebo treba ešte nejaký sprievodný list? Ja vždy píšem sprievodný list, dám si potvrdiť, že som odovzdala a presne vypíšem čo všetko im posielam.

Mám v tom chaos, lebo predtým právnik robil Výročnú správu + Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti /vôbec tam nebolo uvedené, že na základe §9 ods.6.../ + Návrh na uloženie listín...
Viem, že výročnú správu robia len spoločnosti s povinnosťou auditu, jeho dokumenty sú neprehľadné, len plno popísaného papiera, s tým Rozhodnutím spoločníka ... a Vyhlásením v zmysle §9 ods.6 ... sa mi to vidí jednoduchšie.

Ak by bol niekto , kto by ma utvrdil, alebo poradil, ďakujem!
v texte
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

Dobrý deň,

môžte mi poradiť ako sa dostať k obsahu výročnej spravy a k výkazom spoločnosti?
V OR ako si vo obch.vestníku je len informácia, že spoločnosť ich podala-zverejnila, potrebujem si výročnú spravu prečítať.
Dá sa za poplatok požiadať OR alebo obch.vestník o zaslanie?
Na moju žiadosť ma spoločnosť odkázala na obch.vestník

ďakujem za radu
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

zákon 530/2003 § 12
Nahliadanie do obchodného registra, výpisy, odpisy a potvrdenia z obchodného registra, kópie listín a potvrdenia zo zbierky listín
(1) Obchodný register a zbierka listín sú každému prístupné; každý má právo po zaplatení súdneho poplatku do nich nahliadať a vyhotovovať si z nich odpisy....
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

JankaO Pozri príspevok
zákon 530/2003 § 12
Nahliadanie do obchodného registra, výpisy, odpisy a potvrdenia z obchodného registra, kópie listín a potvrdenia zo zbierky listín
(1) Obchodný register a zbierka listín sú každému prístupné; každý má právo po zaplatení súdneho poplatku do nich nahliadať a vyhotovovať si z nich odpisy....
Ďakujem.
Ešte mám otázku, dá sa to vybaviť -myslím tým odpis z výročnej správy aj poštou alebo musím cestovať osobne na OS do Žiliny.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
globalpartner Pozri príspevok
Ďakujem.
Ešte mám otázku, dá sa to vybaviť -myslím tým odpis z výročnej správy aj poštou alebo musím cestovať osobne na OS do Žiliny.
Dá sa vyžiadať elektronicky cez portálgov, ja som dnes pre jedného klienta vyžiadala nejaké dokumenty zo Zbierky listín.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
KEJKA Pozri príspevok
je tu xyz vzorov, stačí dať do vyhľadávača a môžeš si vyberať.
nižšie citujem jeden z mnohých.
Vyhlásenie preto, lebo VZ môže rokovať a schvaľovať všetko možné, pričom zápisnica na rozdiel od Česka sa povinne do zbierky neukladá.
Je však povinnosť uložiť RUZ aj neschválenú. Zrejme v našom kocúrkove nestačí, ak sa skutočnosť vyznačí krížikom na výkazoch, tak treba osobitne uviesť a doložiť vyhlásenie konateľa.

Vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 zákona číslo



530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení




Dolupodpísaný ……………., r.č. …………., bytom ……………………………….., ako štatutárny orgán spoločnosti ...................spol. s.r.o., IČO: ……….., ako oprávnená osoba konať v mene spoločnosti vyhlasujem v súlade so znením §9 ods.6 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení, že do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka schválená na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo dňa ……………, za účasti všetkých spoločníkov.
Chcem sa opýtať, či je nutné uviesť aj rodné čísla členov štatutárneho orgánu? Aby to prípadne nebolo v rozpore so zákonom na ochranu osobných údajov.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Adiks Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, či je nutné uviesť aj rodné čísla členov štatutárneho orgánu? Aby to prípadne nebolo v rozpore so zákonom na ochranu osobných údajov.
Ja by som ho uviedla.

Zober si jednu vec, že ideš do OR a kúpiš si výpis z OR úplne cudzej firmy za 6,5 Eur. Tam nájdeš na cudzieho konateľa aj rodné číslo !!! Kto si ho chce zistiť... má ako a veľmi jednoducho.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Prosím Vás, takže Daňové priznanie do zbierky listín netreba? Stačí Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky? (vyhlásenie samozrejme)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tweedle Pozri príspevok
Prosím Vás, takže Daňové priznanie do zbierky listín netreba? Stačí Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky? (vyhlásenie samozrejme)
Nie, DP tam nedávame.
0 0
bibionka bibionka

bibionka je offline (nepripojený) bibionka

:)
ahojte, chcem sa len opýtať, ak bolo valné zhromaždenie 10.06.2011 a schvaľovala sa závierka 2010, do zbierky listín to musím stihnúť poslať do konca júna alebo tam platí tých 30 dní?
ďakujem pekne za odpoveď
0 0
bibionka bibionka

bibionka je offline (nepripojený) bibionka

:)
prosím o radu. Ďakujem
0 0
lydia.novotna lydia.novotna

lydia.novotna je offline (nepripojený) lydia.novotna

platí tých 30 dní.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ak máme 2 spoločníkov a 2 štatutárov je potrebné aby vyhlásenie podpísali obaja alebo stačí 1 z nich?
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Záleží na tom ,ako je to definované v obchodnom registri, či konatelia môžu za spoločnosť konať každý samostatne alebo iba obaja spolu a nerozdielne.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

Prosim o pomoc, vopred srdecna vdaka.
Sro ma 2 spolocnikov, obidvaja su sucasne aj konatelmi.

Na OR do zbierky listin predkladaju rocnu zavierku, to znamena:
1. SUVAHA
2. VYKAZ ZISKOV A STRAT
3. VYHLASENIE
4. POZNAMKY /co to je? ake poznamky? nenasla som ich tu nikde/
/kolkokrat predkladame vsetky tieto dokumenty? staci jedenkrat?/
/nepredklada sa ani DP, ani zapisnica z val. zhromazdenia, dobre pisem?/

Co sa tyka terminu:
Zo spoloc. zmluvy im vyplyva, ze val. zhromazdenie zvolavaju raz rocne, najneskor do 15.12 v roku. Ak by ho mali naozaj az v tom decembri, tak k akemu datumu musia predlozit zavierku na OR?

Posledna otazka:
Pokial chcu na val. hromade rozhodnut aj o rozdeleni zisku spolocnikom, tak v tom pripade zapisnica stale nejde do zbierky listin? Nevyplyva im ziadna povinnost z toho?

Velmi pekne dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať