Zavrieť

Porady

Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

skúsim ti niečo nájsť na porade: [SEARCH]športový klub[/SEARCH]
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Oprašujem tému:

Je úrok na BU príjem ovplyvňujúci alebo neovplyvňujúci ZD v N.O.?
Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Účtuješ do výnosov z činnosti ,v prospech 644...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Melnick
Účtuješ do výnosov z činnosti ,v prospech 644...
Majka, ďakujem - mám to v JU, ale dedukujem, že je to OZD. Správne?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Mimochodom, chystám v Exceli peňažný denník pre N. O. v JU, keď ho dokončím (aj účtovanie v ňom ), priložím ho do dokumentov. Dúfam, že niekomu pomôže, lebo sj keď som písala x firmám, vyrábajúcim soft, nikto mi neponúkol nič dobré na JU N.O., okrem SunSoft, čo je ale dosť drahý soft... Takže zatiaľ pre maličké N.O. v exceli... síce zaúčtujem v Money, ale všetko dám na VNZD, vytlačím si príslušné VPD, PPD, knihy faktúr atď, urobím export o excelu a tam potom upravujem... Je to zbytočne veľa roboty, viem, ale zatiaľ sa musím takto potrápiť, kým si nekúpia niečo lepšie. Možno sa bude niekto trápiť so mnou
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Skúsim prikladať ten súbor....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

tak ešte raz
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

no snáď do tretice
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Marianka, tá tabuľka vyzerá fajn, veľká vďaka. Určite nám to pomôže.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

victoria
Marianka, tá tabuľka vyzerá fajn, veľká vďaka. Určite nám to pomôže.
neviem co robim ale tu tabulku nevidim, a ked nie som prihlasena, tak ju najdem, ako na to?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

victoria
Marianka, tá tabuľka vyzerá fajn, veľká vďaka. Určite nám to pomôže.
Som rada
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Lubaba
neviem co robim ale tu tabulku nevidim, a ked nie som prihlasena, tak ju najdem, ako na to?
Opýtaj sa Richarda v ohlasoch - ja neviem, čo s tým...
0 0
ryja ryja

ryja je offline (nepripojený) ryja

soc. fond v NO sa účtuje 527/956
912 je účet rezervného fondu
0 0
ryja ryja

ryja je offline (nepripojený) ryja

súvzťažnosti pre NO od ing. Vrškovej
program pohoda je aj pre NO aj s predkontáciami
0 0
ryja ryja

ryja je offline (nepripojený) ryja

použitie účtu 913 je dané názvom a účtuje sa v súlade s rozhodnutím riadicich orgánov UJ, ďalej sa používa v oblasti, ktorá je predmetom činnosti UJ
tvorba 931/913
Naposledy upravil ryja : 28.01.07 at 18:16
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

ahojte kočky. ten peňažný denník pre N.O. vyzera vyborne. vdaka zan.
este sa spýtam :
ked učtujete neziskovku v JU, aké danove priznanie podavate? a do ktorých riadkov pišete nezdanitelné príjmy a výdavky?????
0 0
zuzana.cerna zuzana.cerna

zuzana.cerna je offline (nepripojený) zuzana.cerna

Ak mám len nedaňové príjmy a výdavky vypĺňam výkaz o príjmoch a výdavkoch NO Úč 1 - 01 , k tomu sú je aj výkaz o majetku a záväzkoch NO Úč 2 - 01. Sú to biele tlačivá a sú len pre neziskovky, dostaneš ich v ŠEVTE alebo v ELITE. Máš tam stĺpce pre daňovú a aj nedaňovú činnosť.
Ak mám čo i len 1,- Sk v zdaňovanej činnosti, vypĺňam aj daňové priznanie pre právnické osoby, kde prílohu tvoria horeuvedené výkazy (nie súvaha a výsledovka pre PO). V DP vypĺňam len oddiel F - výnosy (príjmy daňové) a náklady (výdavky daňové) a potom riadok 100, 310 a 400 (strata) v II. časti.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Marianna01
Mimochodom, chystám v Exceli peňažný denník pre N. O. v JU, keď ho dokončím (aj účtovanie v ňom ), priložím ho do dokumentov. Dúfam, že niekomu pomôže, lebo sj keď som písala x firmám, vyrábajúcim soft, nikto mi neponúkol nič dobré na JU N.O., okrem SunSoft, čo je ale dosť drahý soft... Takže zatiaľ pre maličké N.O. v exceli... síce zaúčtujem v Money, ale všetko dám na VNZD, vytlačím si príslušné VPD, PPD, knihy faktúr atď, urobím export o excelu a tam potom upravujem... Je to zbytočne veľa roboty, viem, ale zatiaľ sa musím takto potrápiť, kým si nekúpia niečo lepšie. Možno sa bude niekto trápiť so mnou

Ahoj ,
založila som neinvestičný fond, čo je tiež istá forma NO, účtujem to zatiaľ v Alfe,nevykonávame žiadnu činnosť a tak všetky príjmy účtujem ako PNZD, výdaje podľa toho či sú réžia - tj. VOZD, a ked dávame niekomu finančný alebo materiálny dar, tak VNZD,použivam publikáciu JU pre neziskové organizácie..LEn nie som si istá , či toto všetko je správne.. Nemáme žiadnych zamestnancov, iba členov správnej a dozornej rady, ktprí si skoro nič neúčtujú, iba niekedy náklady na cestovné..
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Melnick Pozri príspevok
Účtuješ do výnosov z činnosti ,v prospech 644...
.. a bankové poplatky účtujete na ktorý účet?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
katarinqua Pozri príspevok
.. a bankové poplatky účtujete na ktorý účet?
549 / 221
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať