Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Citácia zo Zákona o ZP uverejneného na Porade

(1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu,40a)


Citácia zo Zákona o ZP uverejneného v Zbierke .

1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, 39a)
b) príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu fyzických osôb preto, že tak ustanovujú osobitné predpisy o zamedzení dvojitého zdanenia,

Dosť podstatný rozdiel . Čo myslíte? A to ma Alebo ma usmernite a povedzte,že zle čítam.

Obidva príspevky som si vyhľadala dnes.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Melnick Pozri príspevok
Citácia zo Zákona o ZP uverejneného na Porade

(1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu,40a)


Citácia zo Zákona o ZP uverejneného v Zbierke .

1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, 39a)
b) príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu fyzických osôb preto, že tak ustanovujú osobitné predpisy o zamedzení dvojitého zdanenia,

Dosť podstatný rozdiel . Čo myslíte? A to ma Alebo ma usmernite a povedzte,že zle čítam.

Obidva príspevky som si vyhľadala dnes.

0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Je možné ,že v zbierke neupratovali.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Melnick Pozri príspevok
Citácia zo Zákona o ZP uverejneného na Porade

(1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu,40a)


Citácia zo Zákona o ZP uverejneného v Zbierke .

1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, 39a)
b) príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu fyzických osôb preto, že tak ustanovujú osobitné predpisy o zamedzení dvojitého zdanenia,

Dosť podstatný rozdiel . Čo myslíte? A to ma Alebo ma usmernite a povedzte,že zle čítam.

Obidva príspevky som si vyhľadala dnes.
Sorry, že sa ozývam až tak neskoro, ale mali sme poradu.

Melnick, neboj sa neide o žiadnu konšpiráciu ani o chybu. Treba si uvedomiť, ako funguje zbierka zákonov a ako sú zákony uverejnené tuna porade.

V zbierke zákonov vychádzajú zákony tak, ako ich scvaľujú. Takže ak si vyhľadáš zákon č. 580/2004, v čiastke z roku 2004, tak ho nájdeš v takej podobe, ako bol vydaný. Zbierka neaktulizuje znenia zákonov, jedine v časti Úplné znenia, kde sú však len vybrané najdôležiejšie zákony. Takže ak chceš v zbierke zistiť poslené znenie zákona o zdravotnom poistení, musíš si nájsť všekty zmeny v priebehu rokov 2005, 2006 a 2007. Tu na Porade máš skoro vždy aktualizované znenia.

Takže to, čo si našla v Zbierke je znenie z roku 2004, konkrétne § 13 bol novelou č. 352/2005 zmenený na takú podobu, ako je tu na porade:

"(1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, 40a)"

Nemôžeš zazlievať Zbierke, že neaktulalizuje znenia zákonov, pretože tá funguje tak, ako keby si odoberala tlačené verzie Zbierky zákonov. Tam tiež spätne neupravíš vytlačenú čiastku, keď vyjde novela zákona, lebo tá vyjde v novej čiastke. To je ako keby si si odkladala všetky čiastky, len to máš elektronicky.

Pokiaľ chceš nájsť aktualizovanú verziu zákona, lepšie je hľadať ho na http://jaspi.justice.gov.sk . Tam máš zákony aktualizované.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

abel Pozri príspevok
To mi pripomenulo, čo som raz vyviedla. Tiež som ako malá veľmi ľúbila pikao, ale odkedy som mala deti, odvykla som si čokoľvek sladké konzumovať ja a všetko som rozdeľovala spravodlivo im na tri časti. Čokoľvek som kupovala v obchode - cukríky, čokoládku, vždy všetko 3-krát a nikdy ma nenapadlo kúpiť jedno aj pre mňa. Až keď som po rokoch znovu zbadala v obchode pikao, ale za nehoráznu cenu 18.- Sk a ja som dostala naň veľkú chuť. No ale kúpiť spravodlivo ešte ďalšie tri aj pre deti (to už mali okolo 17 rokov) sa mi zdalo veľa, tak som si Vám potajomky kúpila len jedno a doma som ho tak strašne potajomky išla mlsať, že som ho vycucla tuším na trikrát a vôbec som si ho nevychutnala. A potom som celú noc nespala, lebo som mala výčitky, aká som to len krkavčia mama. .
Tak toto ma fakt pobavilo
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pred chvíľou mi manžel volal, že náš psík zdochol. Zrejme ho niekto otrávil.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mňa rozčúlilo včera v noci krádež svokrovho auta. Došiel z Prahy na otočku a v BA pri Auparku mu ukradli auto. Tak sme riešili vec na polícii, a následne zisťovali ako by sa najrýchlejšie dostal späť, lebo ráno nastupoval do roboty.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
smith Pozri príspevok
Mňa rozčúlilo včera v noci krádež svokrovho auta. Došiel z Prahy na otočku a v BA pri Auparku mu ukradli auto. Tak sme riešili vec na polícii, a následne zisťovali ako by sa najrýchlejšie dostal späť, lebo ráno nastupoval do roboty.
No to je smutné , viem Vás pochopiť , mne tak ukradli novú Octáviu ....
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Dnes ma síce nič nerozčúlilo, ani nejak zvlášť nepotešilo, ale zato šokovalo a zase niečo iné rozosmialo. Takže po poriadku:
Šokovalo ma, keď mi jedna známa zavolala, koľko a akým spôsobom istý nemenovaný podnikateľ v našom meste vypláca mzdy. Keďže vypláca minimálnu mzdu a pracovníci u neho robia na úkol, nie stále si zarobia na tú min. mzdu lebo prestoje, sviatky, nadčasy ... neprepláca. Ale keďže zo zákona je povinný doplatiť do min. mzdy, tak im doplatí a mzdu zašle na ich účet, pričom dotyčný musí ten doplatok vybrať zo svojho účtu a naspäť mu doniesť. Tak som jej povedala, že či si nevie nájsť číslo na Inšpektorát práce. To ma teda fakt šokovalo, musím sa z toho vyspať.

A čo ma rozosmialo? Detská lekárka sa pýtala svojich stálych, teda pravidelných rómskych pacientov, ktorí si vynucovali antibiotický sirup Cefaclen, ktorý má jahodovú chuť, že prečo si ho zakaždým pýtajú. Odpoveď bola zarážajúca - navaríme špagety a dáme im jak omáčku na ne sirup. Dobre som sa pobavila, dúfam, že aj vy.

Pekný večer všetkým.
0 0
sisa2255 sisa2255

sisa2255 je offline (nepripojený) sisa2255

mna dnes rano potešilo hlavne to ,že ked som sa zobudila bol pri mne môj manžel.Po dlhom čase som nestavala sama.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Mňa včera vytočili v škole, keď som bola pre vnúčatká. Vnučka mi podala tzv.podritník, že je rozpáraný a mamina ho musí pozašívať. Kúpili sa iba pred mesiacom, tak som p. učiteľke povedala, že sa pára a mal by sa reklamovať. Odpovedala mi: veď sa pára iba Saške. Jeden stál okolo 400,-SK.
P. učiteľka družínárska sa zasa rozčúlila, že prečo som tak skoro pre nich prišla, nestihli si ani z lavice povyberať veci a mám ich to doma naučiť. Odpovedala som, že už pred nimi odišli 4 deti a vyprosím si, aby sa takto ku mne správala a majú im na konci hodiny v škole pripomenúť, aby si všetky veci z lavíc zbalili a keď som ich preberala už aj z dvora, tiež neboli zbalení.
No a mala som po dobrej nálade a ešte aj nevesta sa spýtala, či som sa moc rozčúlila, reku neboj iba primerane a keď bude treba nabehnem za riaditeľom.
Ako môže taká drzaňa vychovávať mládež.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Heli a čím by som ťa potešila v túto neskorú hodinu?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
kukučka Pozri príspevok
Heli a čím by som ťa potešila v túto neskorú hodinu?
Mne stačí, že ma chceš potešiť.

Už som to predýchala, malí dostali kopu včielok a stihla som absolvovať jedno stretko aj s kamoškou u jednej nešťastnice, ktorá bola veľmi nešťastná. Vychovala dve dcéry sama a teraz žijú v Anglicku. Bola u jednej 2 roky, robila slúžku a majú veľmi zlý vyťah. Stačilo mi, keď som o pol noci odchádzala, už sa smiala.
A ešte mi o 22,30 volal prostredný syn a telefonovala som s malou Sandričkou, ktorá bola po 2 hodinách vyspinkaná a zabávala sa ako keby bolo ráno. Tým mi chcel dať najavo, že ak malú dajú spať o 21.00 hod. /na čom ja trvám/ tak potom o pol noci sa zobudí a hodinku si pobehá a potom zasa spiká.
Ešte raz Ti ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Aldinka,
my máme tiež čerstvú super skúsenosť so škôlkou.
Náš malinkatý Pejko /2,5 roka/ začal chodiť do škôlky a hneď v prvý deň im odišiel z triedy pred bránu škôlky a namiesto toho aby mala učiteľka "bobky", tak rozčúlene poučila mamičku, že má poučiť syna, aby sa držal kolektívu
Naposledy upravil Muška : 13.10.07 at 09:45
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Muška Pozri príspevok
Aldinka,
my máme tiež čerstvú super skúsenosť so škôlkou.
Náš malinkatý Pejko /2,5 roka/ začal chodiť do škôlky a hneď v prvý deň im odišiel z triedy pred bránu škôlky a namiesto toho aby mali učiteľka "bobky", tak rozčúlene poučila mamičku, že má poučiť syna, aby sa držal kolektívu
Tak to je fakt sila... potom má byť rodič kľudný, že nechal dieťa pod odborným dohľadom. No, myslím, že v školstve sa toho veľa pokazilo. Aké platy to chcú? Rodičia aby ostali s dieťaťom rovno v škôlke a dávali si na deti pozor.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška Pozri príspevok
Aldinka,
my máme tiež čerstvú super skúsenosť so škôlkou.
Náš malinkatý Pejko /2,5 roka/ začal chodiť do škôlky a hneď v prvý deň im odišiel z triedy pred bránu škôlky a namiesto toho aby mala učiteľka "bobky", tak rozčúlene poučila mamičku, že má poučiť syna, aby sa držal kolektívu
Muška, čo to čítam Ešteže Ti nezazvonil u vchodu
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Mňa dnes veľmi potešil manžel. Priniesol mi vééééééééľkú kyticu. /Len tak a to sme spolu už 23 rokov /. Neviem ako sa volajú tie kvety, niekde to natrhal. Vyzerajú ako malé slnečničky. A okrem toho priniesol aj pstruha a 2 kaprov, takže budú na Vianoce
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Tak to je fakt sila... potom má byť rodič kľudný, že nechal dieťa pod odborným dohľadom. No, myslím, že v školstve sa toho veľa pokazilo. Aké platy to chcú? Rodičia aby ostali s dieťaťom rovno v škôlke a dávali si na deti pozor.
To som teda fakt prekvapená. My sme sa presťahovali na dedinu, trošku som sa obávala dedinskej škôlky, ale je naozaj perfektná. Teraz, keď starší začal chodiť do školy v meste, môžem porovnávať aspoň z rozhovoru škôlky a zisťujem, že "naša" má naozaj skvelú úroveň, vynikajúce, trpezlivé, milé učiteľky (jedna strašná vlani našťastie odišla). V škole je to tiež OK, učitelia sú deťmi nadšení a deti učiteľmi, dokonca nová angličtinárka, ktorej sa boja všetci ostatní, je úplne vedľa z toho, že naši prváci ju zbožňujú. Jediný problém vidím v organizácii v školstve, (myslím na tom najnižšom stupni - čo je viditeľné navonok rodičovi), ale je to dosť veľký kolos na hlinených nohách, tak sa ani moc nečudujme..
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Marianna01 Pozri príspevok
To som teda fakt prekvapená. My sme sa presťahovali na dedinu, trošku som sa obávala dedinskej škôlky, ale je naozaj perfektná. Teraz, keď starší začal chodiť do školy v meste, môžem porovnávať aspoň z rozhovoru škôlky a zisťujem, že "naša" má naozaj skvelú úroveň, vynikajúce, trpezlivé, milé učiteľky (jedna strašná vlani našťastie odišla). V škole je to tiež OK, učitelia sú deťmi nadšení a deti učiteľmi, dokonca nová angličtinárka, ktorej sa boja všetci ostatní, je úplne vedľa z toho, že naši prváci ju zbožňujú. Jediný problém vidím v organizácii v školstve, (myslím na tom najnižšom stupni - čo je viditeľné navonok rodičovi), ale je to dosť veľký kolos na hlinených nohách, tak sa ani moc nečudujme..
Samozrejme toto sa hneď radostnejšie číta. Lepší pocit.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...dnes ma veeeľmi potešilo že som teraz našla v ORSR čerstvo zapísanú synovu s.r.o.... kompletnú dokumentáciu + návrh som robila prvý krát... Veľkú vďaku chcem týmto vyjadriť všetkým, ktorí tu prispeli dobrými radami... uaaauu ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať