Zavrieť

Porady

máš chvíľu čas?

Aj tebe sa zdá, že pojem "volný čas" je na vymretie? Mám 35 rokov, som vydatá,zamestnaná a svojimi troma deťmi maximálne vyťažená žena. Popravde beriem internet za jednu z mála možností, ako sa v kľude porozprávať s ľudmi, bez ohľadu na to, či mám na sebe pyžamo a či sa mi chce vôbec niekam inam ísť, ako na gauč. Takže dúfam, že na porade nájdem dosť podobne vyťažených zúfalcov, s ktorými si pokecám. janomila
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Trochu relaxu, ja robím teraz DP k DPH a Q-né prehľady a musela som trochu prerušiť prácu kvôli vnúčke.

A verte je to pekný relax, balzám na dušu... skúste aj vy vypnúť na chvíľu, napr. táto básnička, ktorú som ju učila....

Tri čarovné slová



Tri čarovné slová viem,
vždy sú so mnou ako tieň.
Keď svoj sladký cukrík zjem,
poviem: "Pekne ďakujem".

Ľahké je to slovko druhé,
podobá sa jarnej dúhe,
neprekáža máčny máčik,
vravieť slušne: "Nech sa páči".

Tretie slovko v ústach nosím,
keď niečo chcem, pekne prosím.
Za to slovko ocko hneď,
dá mi hoc aj celý svet.




http://www.rozpravky.wz.cz/
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Milí poraďáci, chcem poradiť, resp. vypočuť si názor na otázku: škola v prírode pre druháka ano či nie? Synátor má ísť teraz v júni, je druháčik a ja mám strach pustiť ho. Nie že by som nechcela alebo bola nejaká hysterická mater, ale po tom, čo človek vidí v školách a vôbec v školstve (opité učiteľky a deti odkázané sami na seba, vzpnuté mobily a týždeň bez spojenia s dieťaťom) mám rozhodne obavy. Chlapča sa veľmi teší a ja by som sa chcela tešiť s ním, ale nejaký hlúpy pocit mi hovorí, že to "nem dopadne dobre". Aké máte v tomto smere skúsenosti? Na jednej strane si hovorím, že som zbytočne starostlivá, ale je podľa mňa lepšie byť prehnane a zbytočne starostlivá, ako si neskôr niečo setsakramentsky vyčítať.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Moje detváky boli v škole v prírode, keď boli druháčik a tretiačka. Je to pár rokov dozadu, ale dopadlo to dobre. Dodnes na to s nadšením spomínajú.Také základné otázky: vieš, kto mu bude robiť dozor? Ako dôveruješ tým učiteľkám? Alebo idú bez svojich pedagógov? Kto bude mať zdravotnú službu? Kde idú? Poznáš to miesto? Nemáš možnosť ísť ho tam odprevadiť? Poznáš niekoho, kto už s tými učiteľkami na tom mieste bol? Materinské obavy sú veľakrát prehnané, ale materinský inštinkt sa nezvykne mýliť.
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Moja vnučka bola v škole v prírode už v škôlke. Boli tam týždeň, nevedeli si to vynachváliť a boli spokojné nielen deti, ale aj rodičia. Boli s nimi učiteľky, ktoré ich mali od troch rokov a rodičia mohli učiteľkám volať po večierke bez akýchkoľvek problémov hoci aj denne .
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

V posledných dňoch mi v ušiach dosť rezonuje otázka, ktorú počúvam skoro od každeho známeho: Čo s deťmi cez prázdniny? Panebože, to sme to dopracovali. Zlatý klinec tomu dnes nasadil môj synátor, ktorý mi vyčítavo odpovedal, že veď on si prázdniny nevymyslel a kam má teda ísť, keď mi vadí, že je doma. Skoro ma porazilo. Hovorím si " Jana, prepánajána, veď aj ty si mala prázdniny a rodičia ti ich takto nekazili"! Je fakt, že doba deťom nepraje. Všade síce počúvame, že deti sú najcennejšie čo máme, že sa im máme venovať, vychovávať ich, ľúbiť ich, ale v skutočnosti je to inak. Príde žena pýtať prácu, pýtajú sa jej na deti, na OČR, na zdravotný stav starkých, aby bolo isté, že sa budú v prípade núdze budú schopní postarať. Prídete pýtať úver, nedajboh, že máte viac detí, vaša bonita klesá nadzvukovou rýchlosťou.Nie som dokonalá matka, ale takéto uvažovanie mi príde zvrátené. Jednoducho je to raz tak dané, že každý živočíšny druh má mláďatá, o ktoré sa stará a my, ľudia, máme aj tú nádhernú výhodu, že ich dokážeme aj milovať, a to je pre mňa priorita. Takže milí spoluutrápení rodičia, aj keď väčšina z nás má z letných prázdnin našich ratolestí nočnú moru, debatujte o tom, až keď deti nebudú na dohľad a dosluch. Pre nich je to najkrajšie obdobie v roku (Vianoce nehnevajte sa) a tak im to nekazme. Tú chvíľu detstva, ktorá im v dnešnej tvrdej dobe ostáva im predsa nesmieme pokaziť.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Využila som dnešný upršaný deň, aby som si dala do poriadku papiere. Od 1.7. som nezamestnaná a zaradená do evidencie na ÚP. Žiadam aj o podporu v nezamestnanosti, keďže prácu mám až od 1.9. Moji milí, žiadali ste už niekedy niečo od štátu? Ak sa na niečo také chystáte, pripravte si dostatočnú zásobu energie a nervov. Nechápem, načo vlastne dostávame zápočtové listy od zamestnávateľov, keď aj tak musím teraz zháňať potvrdenia pre sociálnu poisťovňu o tom, kde, kedy a ako čo som bola zamestnaná a koľko som zarábala, hoci všetky tieto údaje už predsa majú. Veď poistenie som platila. Mne sa zdá, že je to proste o tom, aby odradili ľudí, a tí radšej o nič nežiadali.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež mám s tým skúsenosť. Som na ÚP od prvého mája. Zárobky som mala na tlačive, ktoré mi dali v apríli. Prišla som v máji a mohla som to tlačivo na zárobky použiť iba až tak ako WC papier, lebo od prvého mája mali nové tlačivá. Dali mi nové a znovu som bola navštíviť mojich dvoch zamestnávateľov, aby mi to prepísali.Okrem toho mi dali ešte tlačivo a keď som ho doniesla tak "milá pani" zistila, že mi dala staré. Tak mi ho prepísala na nové. Jedného by asi riadne kleplo. Ozaj treba pevné nervy. Pred tromi mesiacmi som dala sťažnosť na jedného zamestnanca ÚP a napísala som, že zvíťazila arogancia štátnej moci. Odpísali mi, že sťažnosť bola opodstatnená, ale zamestnanec nebol arogantný . Asi si sedia na kábli
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

janomila Pozri príspevok
V posledných dňoch mi v ušiach dosť rezonuje otázka, ktorú počúvam skoro od každeho známeho: Čo s deťmi cez prázdniny? Panebože, to sme to dopracovali. Zlatý klinec tomu dnes nasadil môj synátor, ktorý mi vyčítavo odpovedal, že veď on si prázdniny nevymyslel a kam má teda ísť, keď mi vadí, že je doma. Skoro ma porazilo. Hovorím si " Jana, prepánajána, veď aj ty si mala prázdniny a rodičia ti ich takto nekazili"! Je fakt, že doba deťom nepraje. Všade síce počúvame, že deti sú najcennejšie čo máme, že sa im máme venovať, vychovávať ich, ľúbiť ich, ale v skutočnosti je to inak. Príde žena pýtať prácu, pýtajú sa jej na deti, na OČR, na zdravotný stav starkých, aby bolo isté, že sa budú v prípade núdze budú schopní postarať. Prídete pýtať úver, nedajboh, že máte viac detí, vaša bonita klesá nadzvukovou rýchlosťou.Nie som dokonalá matka, ale takéto uvažovanie mi príde zvrátené. Jednoducho je to raz tak dané, že každý živočíšny druh má mláďatá, o ktoré sa stará a my, ľudia, máme aj tú nádhernú výhodu, že ich dokážeme aj milovať, a to je pre mňa priorita. Takže milí spoluutrápení rodičia, aj keď väčšina z nás má z letných prázdnin našich ratolestí nočnú moru, debatujte o tom, až keď deti nebudú na dohľad a dosluch. Pre nich je to najkrajšie obdobie v roku (Vianoce nehnevajte sa) a tak im to nekazme. Tú chvíľu detstva, ktorá im v dnešnej tvrdej dobe ostáva im predsa nesmieme pokaziť.
Ja má dve deti 4,5 a 3 ročné a škôlku chcú na 5 týždňov zavrieť. Tiež moja nočná mora. Aj keď svokrovci už sú na dôchodku, neviem si predstaviť, že im nechám našich dvoch čertíkov na starosti celé prázdniny.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Monika V. Pozri príspevok
Ja má dve deti 4,5 a 3 ročné a škôlku chcú na 5 týždňov zavrieť. Tiež moja nočná mora. Aj keď svokrovci už sú na dôchodku, neviem si predstaviť, že im nechám našich dvoch čertíkov na starosti celé prázdniny.
Milá Monika, ja by som bola celkom rada, keby tí moji "anjelíci" išli aspoň na týždeň na prázdniny. Mám svokrovcov na dôchodku, aj by boli radi, keby deti išli k nim, ale oni nie. Boli na prázdninách od piatku a v nedeľu sme už museli ísť pre nich, lebo zuňali, že chcú ísť domov. Ale mala som aspoň necelé tri dni pokoj. Treba byť vďačný aj za tie drobné radosti. Ináč, aj u nás je škôlka zavretá a na nejaké tábory bohužiaľ nemám financie. Takže bohužiaľ, deti sú doma. A vďaka fantastickému počasiu sú neznesiteľné.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

wagner Pozri príspevok
Tiež mám s tým skúsenosť. Som na ÚP od prvého mája. Zárobky som mala na tlačive, ktoré mi dali v apríli. Prišla som v máji a mohla som to tlačivo na zárobky použiť iba až tak ako WC papier, lebo od prvého mája mali nové tlačivá. Dali mi nové a znovu som bola navštíviť mojich dvoch zamestnávateľov, aby mi to prepísali.Okrem toho mi dali ešte tlačivo a keď som ho doniesla tak "milá pani" zistila, že mi dala staré. Tak mi ho prepísala na nové. Jedného by asi riadne kleplo. Ozaj treba pevné nervy. Pred tromi mesiacmi som dala sťažnosť na jedného zamestnanca ÚP a napísala som, že zvíťazila arogancia štátnej moci. Odpísali mi, že sťažnosť bola opodstatnená, ale zamestnanec nebol arogantný . Asi si sedia na kábli
To si na omyle milá moja. Veď predsa my sme tí arogantní, nie štátna moc. Ako si to vôbec môžeme dovoliť takto obťažovať našich maximálne vyťažených štátnych úradníkov. Ku mne sa pani na ÚP správala ako k nejakej onuci. Tak som jej povedala, že to predsa nedáva zo svojho. A ak sa jej táto práca nepáči, môže ísť trebárs strážiť mestské WC. Asi bola veľmi prekvapená, že nielen naši neprispôsobiví snedí občania si vedia buchnúť na stôl. A mne sa, poviem vám, strašne uľavilo.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Bože, kedy už prestane pršať? Toto leto je katastrofálne. Už som z tohto počasia totálne frustrovaná. Vcelku by mi to nevadilo, keby som si ľahla na gauč s dobrou knihou a litrovou zmrzlinou, ale moje milé detičky ma idú zožrať od nudy. Moji milí rovesníci, pamätáte sa, že by sme sa my niekedy nudili? Ja som teda nemala čas sa nudiť. Alebo otázka typu " maamii, ja sa nudiiim, ako sa mám hrať?" Nikdy som nepotrebovala poradiť ako sa zahrať. Ešte pár dní bude pršať a skoncím na práškoch. Poraďte mi, poraďáci moji, ako zabaviť deti cez upršané dni bez toho, aby som musela vygruntovať celý byt? Ja už si neviem rady. Puzzle, lego, Pony, mackovia, karty, počítač, rozprávky - to všetko už sme vyskúšali. Nezaberá! Aspoň nie na tak dlho, aby som si aspoň na chvíľu vydýchla. Poraďte, prosíííím!
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
wagner Pozri príspevok
Tiež mám s tým skúsenosť. Som na ÚP od prvého mája. Zárobky som mala na tlačive, ktoré mi dali v apríli. Prišla som v máji a mohla som to tlačivo na zárobky použiť iba až tak ako WC papier, lebo od prvého mája mali nové tlačivá. Dali mi nové a znovu som bola navštíviť mojich dvoch zamestnávateľov, aby mi to prepísali.Okrem toho mi dali ešte tlačivo a keď som ho doniesla tak "milá pani" zistila, že mi dala staré. Tak mi ho prepísala na nové. Jedného by asi riadne kleplo. Ozaj treba pevné nervy. Pred tromi mesiacmi som dala sťažnosť na jedného zamestnanca ÚP a napísala som, že zvíťazila arogancia štátnej moci. Odpísali mi, že sťažnosť bola opodstatnená, ale zamestnanec nebol arogantný . Asi si sedia na kábli
Ja mám podobnú skúsenosť so sociálnom poisťovňou. Prvýkrát v živote som podala písomnú sťažnosť, lebo toľká arogancia, s akou som sa stretla ma teda poriadne "dožrala." Povedala som si, že so mnou sa nikto nebude rozprávať ako s malým deckom a sťažovala som sa písomne aj ústne. Pri ústnej sťažnosti som sa dozvedela, že konkrétna pracovníčka má toho na rováši už trošku viacej, že nie som prvá, ktorá bola jej obeťou. Ale aké prekvapenie - na moju písomnú sťažnosť mi odpísali, že sa mi za správanie zodpovednej pracovníčky hlboko ospravedlňujú, že sa s ňou vyporiadali (nenapísali ako), ale že moju sťažnosť považujú za neopodstatnenú.
Pozerala som na to ako mucha PUK. A napísala som im ešte raz - priamo na ústredie, že pri takomto ich prístupe sa ani nečudujem, že to na tomto úrade vyzerá, ako to vyzerá. Veď tam sedia samí nekompetentní a zamindrákovaní ľudia.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
janomila Pozri príspevok
Bože, kedy už prestane pršať? Toto leto je katastrofálne. Už som z tohto počasia totálne frustrovaná. Vcelku by mi to nevadilo, keby som si ľahla na gauč s dobrou knihou a litrovou zmrzlinou, ale moje milé detičky ma idú zožrať od nudy. Moji milí rovesníci, pamätáte sa, že by sme sa my niekedy nudili? Ja som teda nemala čas sa nudiť. Alebo otázka typu " maamii, ja sa nudiiim, ako sa mám hrať?" Nikdy som nepotrebovala poradiť ako sa zahrať. Ešte pár dní bude pršať a skoncím na práškoch. Poraďte mi, poraďáci moji, ako zabaviť deti cez upršané dni bez toho, aby som musela vygruntovať celý byt? Ja už si neviem rady. Puzzle, lego, Pony, mackovia, karty, počítač, rozprávky - to všetko už sme vyskúšali. Nezaberá! Aspoň nie na tak dlho, aby som si aspoň na chvíľu vydýchla. Poraďte, prosíííím!
Urobte si výlet po slovenských jaskyniach. Čas vám zaberie aj cesta tam a späť, keď zvolíte jaskyňu vo výškach, aj sa trochu zapotíte pri výstupe na ňu, uvidíte čosi pekné a počasie vám môže byť ukradnuté. A večer budú decká dobre spať.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Modroočko máš pravdu, ja som na jaskyne úplne zabudla. Ako dieťa som ich s rodičmi všetky obehala a veru bolo sa na čo pozerať. Takže vďaka za osvieženie pamäti a dobrý nápad.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
V jaskyni Domica je pozastavená plavba pre nízky stav vody. Ale po posledných upršaných dňoch sa dá predpokladať, že plavbu obnovia.
0 0
Katarina Karakaya Katarina Karakaya
Ahojte som tu nová a teším sa na vás všetkých.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Moji milí, dnes ma mimoriadne potešili moje ratolesti. Chcela som využiť tento upršaný deň na upratanie vecí, na ktoré inokedy nemám čas. a tak som si povedala, že dám na dobré rady zaslúžilejších rodičov porady a zapojím aj deti. Čuduj sa svete, prvýkrát som sa dožila bezchybne fungujúcej spolupráce. Išlo ná to ako na bežiacom páse, dokonca som stihla mimo plán aj vygruntovať špajzu, s čím som nerátala ani v tých najoptimistickejších snoch. Dokonca som nemusela ani kričať alebo sa nejako extra rozčuľovať. Takže napriek príšernému počasiu mám dnes happy day.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

janomila nie si ty náhodou ja?
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Neviem o tom, že by som bola Ty, ermon. Aspoň zatiaľ. Ale pokiaľ máš nejakú podobnú skúsenosť, sem s ňou.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

asi si ty ja a tvoje deti sú určite tvoje, lebo moje sú moje a sú úplne iné...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať