Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
SZCO dokupila 1.7.2008 ďalšie auto , čím jej vznikla povinnosť platiť štvrťročné preddavky na DMV.Čiže 1.preddavky zaplatí 30.9.2008 vo výške 1/4 z celkovej DMV, ktorá mu teraz vyšla?
Na platenie preddavkov nemajú vply zmeny v priebehu zdaňovacieho obdobia.
Ak ste preddavky neplatili, neplatíte ani teraz a svoju daň si vysporiadate v daňovom priznaní v lehote do 31.1.2009.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte poraďáci, som v úplnej neistote keďže z preddavkami za motorové vozidlá som sa ešte nestretla. Dnes som dostala výzvu od daňovákov spolu s návratkov. Tak som zmetená či som mala podať nejaké tlačivo o prehľade automobilov, alebo nie. A ako sa platia preddavky keď nám vychádzalo platiť štvrťročne a po prvom štvrťroku sme odhlásili jedno auto. teraz som zmetená vysvetlí mi to niekto? a určite môžem od daňovákov čakať pokutu keď poslali výzvu spolu z návratkov, že? ĎAKUJEM
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anithocka Pozri príspevok
ahojte poraďáci, som v úplnej neistote keďže z preddavkami za motorové vozidlá som sa ešte nestretla. Dnes som dostala výzvu od daňovákov spolu s návratkov. Tak som zmetená či som mala podať nejaké tlačivo o prehľade automobilov, alebo nie. A ako sa platia preddavky keď nám vychádzalo platiť štvrťročne a po prvom štvrťroku sme odhlásili jedno auto. teraz som zmetená vysvetlí mi to niekto? a určite môžem od daňovákov čakať pokutu keď poslali výzvu spolu z návratkov, že? ĎAKUJEM
Ak vám podľa DP k dani z MV za rok 2007 vychádzali na rok 2008 preddavky, bolo ich potrebné platiť kvartálne, to, že ste jedno auto odhlásili, nemá na preddavky nijaký vplyv. Celková DP za vozidlá v roku 2008 sa dorovná -vysporiada v DP podanom do 31.1.2009.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Tweety Pozri príspevok
Ak vám podľa DP k dani z MV za rok 2007 vychádzali na rok 2008 preddavky, bolo ich potrebné platiť kvartálne, to, že ste jedno auto odhlásili, nemá na preddavky nijaký vplyv. Celková DP za vozidlá v roku 2008 sa dorovná -vysporiada v DP podanom do 31.1.2009.
dobre toto chápem, ale nechápem prečo mi z daňového úradu poslali tlačivo, ktoré sa vola návratka a týka sa práve motorových vozidiel.......
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
daňový úrad je len správcom tejto dane, výnos tejto dane ide do VUC, je možné, že informácie o predbežnom výnose tejto dane potrebuje práve táto inštitúcia prostredníctvom DU
0 0
lubenaj lubenaj

lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

Môžem mať doplňujúcu otázku S. r. o. jednoosobová vznikla v roku 2007 - konateľ - je spoločník a zároveň zamestnanec v 1 osobe, pri podnikaní používa svoje súkromné auto v ktorom je v TP napísané jeho konkrétne meno- uplatňuje si cestovné a cestovné náhrady za auto. Otázka:
1. musí platiť DzMV za rok 2008
2. musí si splniť oznamovaciu povinnosť
3. ak doteraz neoznámil neminie ho pokuta z DÚ?

Ďakujem za odpoveď
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lubenaj Pozri príspevok
Môžem mať doplňujúcu otázku S. r. o. jednoosobová vznikla v roku 2007 - konateľ - je spoločník a zároveň zamestnanec v 1 osobe, pri podnikaní používa svoje súkromné auto v ktorom je v TP napísané jeho konkrétne meno- uplatňuje si cestovné a cestovné náhrady za auto. Otázka:
1. musí platiť DzMV za rok 2008 - ÁNO
2. musí si splniť oznamovaciu povinnosť - NIE
3. ak doteraz neoznámil neminie ho pokuta z DÚ? NIE

Ďakujem za odpoveď

V citáte
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anithocka Pozri príspevok
dobre toto chápem, ale nechápem prečo mi z daňového úradu poslali tlačivo, ktoré sa vola návratka a týka sa práve motorových vozidiel.......
Možno práve preto, že ste mali platiť preddavky a neplatili ste ich .
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Dňa 19.7.2008 vyšla v Zbierke zákonov č. 106/2008

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...=106&Year=2008

Na stránke MF zatiaľ nie je zverejnený FS č.7 .
Naposledy upravil VladoaKatka : 19.07.08 at 07:25
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Máš pravdu, Katka, FS 7 ešte nie je zverejnený, ale na tlačivo sa dá "kuk" v materiáloch na pripomienkové konanie, snáď sa tam nič nezmenilo, však vyčkajme do pondelka a uvidíme.
0 0
lubenaj lubenaj

lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

Ďakujem, ale nejde mi do hlavy prečo si nemusí splniť oznamovaciu povinnosť. On vznikol v októri 2007 a za minulý rok neplatil DzMV. ešte raz zo srdca Ďakujem
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

lubenaj Pozri príspevok
Ďakujem, ale nejde mi do hlavy prečo si nemusí splniť oznamovaciu povinnosť. On vznikol v októri 2007 a za minulý rok neplatil DzMV. ešte raz zo srdca Ďakujem
Ak máte na mysli konateľa zamestnanca, tak oznamovacia povinnosť sa na vyplácanie cestovných náhrad zamestnancom nevzťahuje. Podáte len daňové priznanie v lehote do 31.1.2009.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Dňa 19.7.2008 vyšla v Zbierke zákonov č. 106/2008
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...=106&Year=2008
Na stránke MF zatiaľ nie je zverejnený FS č.7 .
Na stránke MF zatiaľ nie je FS 7 uverejnený, ale dnes uverejnili predmetné Opatrenie:

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 9. júla 2008, ktorým sa ustanovuje vzor daňového priznania k dani z motorových vozidiel
Číslo : MF/019260/2008-72
Referent : JUDr. Krkanová, tel. : 02/5958 3465
Ing. Fülöpová, tel. 02/5958 3466

Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 38 ods. 3 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov ustanovuje :
§ 1
Vzor daňového priznania k dani z motorových vozidiel1) je uvedený v prílohe.
§ 2
(1) Vzor daňového priznania podľa § 1 sa použije prvýkrát od 1. januára 2009 za zdaňovacie obdobie roku 2008.
(2) Vzor daňového priznania k dani z motorových vozidiel vydaný opatrením č. MF/012129/2004-72 z 30. novembra 2004 sa použije pri podávaní daňového priznania, ak daňová povinnosť k dani z motorových vozidiel vznikla v období od 1. januára 2005 do 31. decembra 2007.
(3) Pri podávaní daňového priznania k cestnej dani vyberanej podľa zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 87/1994 Z. z. o cestnej dani v znení neskorších predpisov, ak daňová povinnosť k cestnej dani vznikla do 31. decembra 2004, sa použijú doterajšie predpisy.
§ 3
Zrušuje sa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 30. novembra 2004 č. MF/012129/2004-72, ktorým sa vydáva vzor daňových priznaní k dani z motorových vozidiel (oznámenie č. 713 /2004 Z. z.).
§ 4
Toto opatrenie nadobúda účinnosť 1. januára 2009.

Príloha je tu:
http://www.finance.gov.sk/Components...ocumentId=2793
Poučenie k vyplneniu má 3 strany!
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Ahojte, prišiel nám do firmy dopis z DU ohľadom dani z MV. Vlastníme ťahače a návesy, dan z motorových vozidiel sa má platiť preddavkovo -to znamená že som mala platiť vždy rovnakú sumu bez ohľadu či sme kamión predali alebo kúpili nový? Lebo keď sme kúpili nový kamion tak som sumu preddavku povýšila a oznámila som im, že máme nové vozidlo tým, že som vyplnila normálne staré tlačivo na dan z MV - žeby im vadilo práve toto? Vliste píšu aj o tom, že sme mali maťrozdelené, ktoré sú EURO1, EURO2 až 4S vozidlá - do frasa čo som prehliadla, kde som im to mala uviesť? -kde to píšu v akom opatrení. Ja som odišla z firmy na materskú a už som sa nevenovala tejto dani a kolegyna čo tam zostala teraz povedala na mńa že som jej nič nekázala zmeniť a že mala platiť po starom, že sa to v 2009 vyrovná. Takže to akože zostalo na mne a mám zistiť čo vlastne ten DU chce. Prosím pomoooc...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Silvia123 Pozri príspevok
Ahojte, prišiel nám do firmy dopis z DU ohľadom dani z MV. Vlastníme ťahače a návesy, dan z motorových vozidiel sa má platiť preddavkovo -to znamená že som mala platiť vždy rovnakú sumu bez ohľadu či sme kamión predali alebo kúpili nový? Lebo keď sme kúpili nový kamion tak som sumu preddavku povýšila a oznámila som im, že máme nové vozidlo tým, že som vyplnila normálne staré tlačivo na dan z MV - žeby im vadilo práve toto? Vliste píšu aj o tom, že sme mali maťrozdelené, ktoré sú EURO1, EURO2 až 4S vozidlá - do frasa čo som prehliadla, kde som im to mala uviesť? -kde to píšu v akom opatrení. Ja som odišla z firmy na materskú a už som sa nevenovala tejto dani a kolegyna čo tam zostala teraz povedala na mńa že som jej nič nekázala zmeniť a že mala platiť po starom, že sa to v 2009 vyrovná. Takže to akože zostalo na mne a mám zistiť čo vlastne ten DU chce. Prosím pomoooc...
Áno, preddavky platiť rovnako, podľa DP v roku 2007, celková daň sa potom dorovná podľa DP za rok 2008, podaného do konca januára 2009.
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

iba to im mohlo vadit? a kto vie o tych rozdeleniach podla eura-certif.?
0 0
lubenaj lubenaj

lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

Mne ide o jednoosobovú s. r. o., ktorá vznkla v septembri - konateľ je zároven zamestnancom a teda aj sám sebe zamestnávateľom, vypláca si cestovné náhrady za auto, ktoré má napísané na seba ako na súkromnú osobu teda v techničáku je jeho konkrétne meno. ide o to či mal si splniť oznamovaciu povinnosť ked auto stále používa pri svojej činnosti ako zamestnanec vo svojej s. r. o.
veľmi pekne dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lubenaj Pozri príspevok
Mne ide o jednoosobovú s. r. o., ktorá vznkla v septembri - konateľ je zároven zamestnancom a teda aj sám sebe zamestnávateľom, vypláca si cestovné náhrady za auto, ktoré má napísané na seba ako na súkromnú osobu teda v techničáku je jeho konkrétne meno. ide o to či mal si splniť oznamovaciu povinnosť ked auto stále používa pri svojej činnosti ako zamestnanec vo svojej s. r. o.
veľmi pekne dakujem
NIE. Ide o MV zamestnanca. Daň z MV vysporiada v daňovom priznaní k dani z MV do 31.01.2009.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Dňa 19.7.2008 vyšla v Zbierke zákonov č. 106/2008

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...=106&Year=2008

Na stránke MF zatiaľ nie je zverejnený FS č.7 .
Už to na stránke MF je
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=6889
0 0
daduška daduška

daduška je offline (nepripojený) daduška

Opätovne sa vrátim k problematike zamestnanca, ktorý využíva na pracovnú cestu iné motorové vozidlo (nie vozidlo zamestnávateľa a ani vlastné vozidlo). Z diskusie mi vyplýva, že zamestnávateľ neplatí cestnú daň za zamestnanca, ktorý použil na pracovnú cestu vozidlo, kde nie je uvedený ako držiteľ. Sú potom cestovné náhrady vyplácané zamestnancovi daňovým nákladom? Platí podmienka, že keď nemám za vozidlo zaplatenú cestnú daň nemôžem si uplatňovať daňové výdavky súvisiace v prevádzkou vozidla do daňových nákladov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať