Zavrieť

Porady

Nemám nárok na dávku v nezamestnanosti...

Dobrý deň,

nevie mi niekto poradiť ako získať chýbajúcich päť dní, aby som mala nárok na dávku v nezamestnanosti?

- zamestnanie trvalo od 7. novembra 2006 do 31. novembra 2008.
- podľa zákona potrebujem byť poistená 3 roky v posledných 4 rokoch
- zo zápočtového mám len 2 roky a 360 dní

Dá sa s tým niečo urobiť?

Ďakujem za radu.

Janka
Usporiadat
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Dobrý deň.
Vie mi niekto poradiť ako získať chýbajúce 2 mesiace, aby som mala nárok na dávku v nezamestnanosti?
Tiež sa mám prihlásiť ako dobrovoľne poistená osoba?

Ďakujem.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

breckova Pozri príspevok
Dobrý deň.
Vie mi niekto poradiť ako získať chýbajúce 2 mesiace, aby som mala nárok na dávku v nezamestnanosti?
Tiež sa mám prihlásiť ako dobrovoľne poistená osoba?

Ďakujem.
možno áno, možno nie.
uved tvoje obdobia poistenia v nezamestnanosti v poslendých 4-och rokoch + či išlo o PP na dobu určitú alebo neurčitú + či ti nejaký PP trvá
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Celý rok 2005 do 30.6.2006 SZČO, neplatila som odvody do SP.
Od1.7.2006 zamestnaná, PP na dobu neurčitú trvá, pravdepodobne do 30.4.2009. Prepustená budem z organizačných dôvodov.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

breckova Pozri príspevok
Celý rok 2005 do 30.6.2006 SZČO, neplatila som odvody do SP.
Od1.7.2006 zamestnaná, PP na dobu neurčitú trvá, pravdepodobne do 30.4.2009. Prepustená budem z organizačných dôvodov.
Takže v tvojom prípade ak by si bola poistená v nezamestnanosti do konca juna 2009 (ak si mala ozaj súvislé poistenie v nezame. od 1.7.06 bez medzery), tak by si mala nárok na podporu v nezamestnanosti.

Ak by ti však skončil PP 30.4.09, tak by si sa musela zaregistrovať až odo dna, ked už túto podmienku splníš, takže až od 1.7.09 (možno o 1den skôr).

Ak by si však nebola zamestnaná od 1.5.09, tak sa mi to nezdá príliž rozumné, lebo za tie 2mesiace už si možno nájdeš novú prácu. Ak by si si tie dva mesiace 5+6/09 platila dobrov. poistenie v nezamestnanosti a nebola si evidovaná na UP, tak si musíš platiť sama zdrav.poistenie (ak napr nebudeš poberať nemocesné, ošetrovné alebo sa napr. starať o svoje dieťa do 6rokov)
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Mala som súvislé zamestnanie, najprv na dobu určitú a potom predĺžené na dobu neurčitú, len škoda že to asi nedotiahnem do 3 rokov. Ešte som nebola evidovaná na ÚP a s prácou to nevidím práve ružovo.
Ďakujem za radu.
0 0
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
uz som sa pytala v inom blogu, ale dam to aj sem. kamaratka ma zaplatenych 1085 dni PvN. takze jej nevznika narok na davku v nezamestnanosti. bola studentkou VS do 2004. potom nezamestanana a od 1.10.2005 az do 31.12.2007 bola na doktorantskom dennom studiu a zaroven vedena ako zamestananec skoly, takze za nu PvN platili. Od 1.1. 2008 ju zacali viest ako studentku, nie zamestnankynu a preto si od 8.1.2008 zacala platit dobrovolne PvN az do 1.10.2008. Studium ukoncila 26.9.2008. Od 27.9.2008 je vedena na urade prace. Ako ma chybaje dni dohnat, ked jej uz nechcu dovolit doplatit si ich? Ma sa odhlasit, doplatit si ich a znova prihlasit?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

lilly1210 Pozri príspevok
uz som sa pytala v inom blogu, ale dam to aj sem. kamaratka ma zaplatenych 1085 dni PvN. takze jej nevznika narok na davku v nezamestnanosti. bola studentkou VS do 2004. potom nezamestanana a od 1.10.2005 az do 31.12.2007 bola na doktorantskom dennom studiu a zaroven vedena ako zamestananec skoly, takze za nu PvN platili. Od 1.1. 2008 ju zacali viest ako studentku, nie zamestnankynu a preto si od 8.1.2008 zacala platit dobrovolne PvN az do 1.10.2008. Studium ukoncila 26.9.2008. Od 27.9.2008 je vedena na urade prace. Ako ma chybaje dni dohnat, ked jej uz nechcu dovolit doplatit si ich? Ma sa odhlasit, doplatit si ich a znova prihlasit?
aj ked jej chýba len 10dní, už sa zaregistrovala naUP. Ak by tak urobila o 10dní neskôr a platila by si tých 10dní PvN (ale tiež zdrav.poistenie), tak by mala mať nárok na podporu.

Teraz, ak by sa dobrovolne odhlásila, tak ju zaevidujú až po nejakom čase (myslím po 3-och mesiacoch). Takže to asi riešenie nie je. Teraz najlepšie čo najskôr nájsť prácu. Ak by si našla prácu a jej PP/PvN trval aspon 10dní (samozrejme je lepšie viac, aj ked vlastne má ešte dni dobr.PvN v období 27.9.-1.10.08), tak by po jeho ukončení a opätovnom zaregistrovaní nárok na podporu mala. Pri vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodu prijatia do prac.pomeru nie je problém so zaregistrovaním po ukončení tohto PP.
0 0
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
dakujem. pomohlo.
0 0
maria.zelinska maria.zelinska

maria.zelinska je offline (nepripojený) maria.zelinska

maria
Ak Vám chýba preukázanie doby zamestnania, už sa nedá nič robiť. Zákon je nekompromisný a nemali by ste nárok aj keď by Vám chýbal jeden deň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať