Zavrieť

Porady

Minikurz PC - EXCEL - Odkazy, vzorce, funkcie

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Vidím, že ste preberanú látku v celku zvládli. Teraz navrhujem, keďže tabuľky sa nedajú pripravovať bez odkazov, vzorcov a funkcií, začať sa oboznamovať s touto problematikou a v rámci nej, by sme si zopakovali aj látku s predchádzajúcich lekcií.
Takže hor sa na to.
Naposledy upravil pepo_p : 11.05.06 at 21:01
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

to posledné ste už vstrebali, môžem dať ďaľšiu stranu?
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Čaute všetci, konečne sa Vierka123 dovolala :p a vidím že to tu ide fajn. Neviem či bude lepšie pomahať Orimovi alebo sa pustíme do nejakého pokračovania toho kde sme prestali (ak si spomínam niekde pri funkciách).

To Orim: keďže času je ako vždy málo (resp. ešte by som potreboval nejaký požičať) rád ti pomôžem ak budeš chcieť koncepčne pokračovať v tom čo si začal. Nerád by som dával dve súbežné výuky, radšej by som sa ja potom pustil do accessu keďže je tiež oň veľký záujem.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Neviem, či im môj typ vysvetlovania vyhovuje. Mali by sa vyjadriť ostatní
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja už fachám naplno. Také tabuľky mám porobené, že sa musím sama seba pochváliť.
Veľký DÍK, všetkým za trpezlivosť a strávený čas s nami
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Skúsil som sem dať kontingenčnú tabulku a stručný návod:

Dáta pre kontingenčnú tabulku sú povedzme v exceli
Vytvoriť cez Data, Kontingenčná tabulka a graf
Otvorí sa sprievodca kontingenčnou tabulkou
Zakliknite si kde sa nachádzajú dáta dajte excel a dole čo chcete vytvoriť Kontingenčnú tabulku
Dajte ďalší
vyberte oblasť dát (dajte kurzor na jednu buňku v tabulke a on ju vybere celú ak nie urobte to sami)
Objaví sa tabulka kde vyberete nový list alebo na tej istej stránke bude urobená
Pred odkliknutím ďalej si natavte možnosti ktoré vám ponúka
Dajte dokončiť, urobí sa prázdna tabulka a kontingenčná tabulka s ponukou polí podľa názvov stĺpcov z panelov nástrojov
Sem pretiahnite stránkvé polia (riadok na samom vrchu)
Sem pretiahnite riadkové polia (pravý stĺpec) Obchodník
Sem pretiahnite stlpcové polia (riadok tesne nad tabulkou - jej hrubšou časťou) typ
Sem pretiahnite dátové položky (pravý hrubý stĺpec tabulky) cena
Keď kliknete dnu do tabulky v kontingenčnej tabulke sa vám ukážu jednotlivé názvy polí, ktoré priraďte do jednotlivých časi tabulky
Prvé skúste dať tak ako sú červeným písmom napísané a uvidíte tabulku ak to chcete inakšie tak pretiahnite myšou príslušný názov späť do kontingenčnej tabulky potom si ich pomeňte a uvidíte ako sa tabulka zmení

Ak by sa kontingenčná tabulka neobjavija tak ju cez zobraziť, panely nástrojov odkliknite a zobrazte alebo pravým tlačítkom myši kliknite do šedej časti hore nad tabulkou a odkliknite si Konting. Tabulku

Potom trebárs kliknite na pravým tlačítkom na cena
Objaví sa rozbalovacie pole, kde si kliknite na nastavenia pola a dajte si trebárs súčet alebo počet hodnôt a uvidíte ako sa menia údaje v tabulke

Treba si to všetko poklikať aby ste videli tie možnosti a vyskúšajte všetko
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

čafte excelaci ...
obraciam sa na vas s prosbou, ... v debatach s kamaratkami zo skoly casto mavame teraz dilemu, co sa tyka odchodu do dochodku ... chcela by som vas poprosit, ci by sa nedala vyrobit tabulka s automatickymi vypoctami, ktore by nam pomohli v tomto rozhodovani ...

skusim popisat, co by sme potrebovali, ale pretoze neovladam excel, tak mozno moje "vysvetlovanie" bude "trosku dost" amaterske

vzorec na vypocet dochodku je v podstate jednoduchy, ide o sucin troch velicin ... uz komplikovanejsie sa pocitaju tie jednotlive veliciny, ale aj tak najdolezitejsi (ten ktory vieme ciastocne ovplyvnit) je sucin prvych dvoch ... predstavovala by som si to tak, ze by sa v tabulke zadali aktualne veliciny pri POMB a ODP ... a v dalsom by sa dali "modelovat" rozne situacie ... pridavali by sa dalsie roky a vyska plateneho poistneho ... a ta tabulka by sama vyratavala optimalny sucin tych dvoch velicin ...
podla nej by sme si potom vedeli odhadnut ako sa nam pripadne zmeni dochodok pri zmenenej situacii ... napr. skoncenie zamestnania a zacatie zivnosti, dobrovolne pripoistenie, alebo naopak dobrovolna nezamestnanost a pod. Ak sa v tejto mojej prosbe neda dobre vyznat, velmi rada este doplnim info tak, aby sa taka "samoprepocitavacia" tabulka dala v exceli vyrobit

dakujem uz dopredu velmi pekne
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Prepáčte, že otravujem pre niekoho s takou maličkosťou.
Nakoľko som sledovala celý kurz excelu a nie som z toho ani troška chytrá, prosila by som o radu.
Jedná sa mi o to, aby som mohla pokladňu nahadzovať do tabuľky v exceli, nakoľko túto musím každý mesiac posielať svojmu šéfovi do zahraničia. Nemôžem mu posielať peňazný denník zo softu, lebo chce, aby som mu tam polopate napísala čo sa nakupovalo. Nech skúšam ako skúšam nechce mi to zrátavať /lebo to neviem /. Prikladám taký malý súbor, ako by to malo vyzerať.
Prosím pomôže mi s tým niekto ?
Naposledy upravil jamis : 06.02.08 at 21:10
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

jamis Pozri príspevok
Nech skúšam ako skúšam nechce mi to zrátavať /lebo to neviem /. Prikladám taký malý súbor, ako by to malo vyzerať. Prosím pomôže mi s tým niekto ?
Nefunguje ti to preto, lebo si do stlpca E nezadala vzorce. Excel sam od seba nemôže vedieť, čo má s údajmi urobiť. Vzorce som ti do stlpca E od riadku 5 po riadok 55 doplnila. Veľa úspechov pri práci prajem.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Katija Pozri príspevok
Nefunguje ti to preto, lebo si do stlpca E nezadala vzorce. Excel sam od seba nemôže vedieť, čo má s údajmi urobiť. Vzorce som ti do stlpca E od riadku 5 po riadok 55 doplnila. Veľa úspechov pri práci prajem.

Ďakujem.
Ja viem, že bez vzorca to nejde, ale nevedela som vzorec. Som na to príliš tupá.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

ayya Pozri príspevok
čafte excelaci ...
obraciam sa na vas s prosbou, ... v debatach s kamaratkami zo skoly casto mavame teraz dilemu, co sa tyka odchodu do dochodku ... chcela by som vas poprosit, ci by sa nedala vyrobit tabulka s automatickymi vypoctami, ktore by nam pomohli v tomto rozhodovani ...

skusim popisat, co by sme potrebovali, ale pretoze neovladam excel, tak mozno moje "vysvetlovanie" bude "trosku dost" amaterske

vzorec na vypocet dochodku je v podstate jednoduchy, ide o sucin troch velicin ... uz komplikovanejsie sa pocitaju tie jednotlive veliciny, ale aj tak najdolezitejsi (ten ktory vieme ciastocne ovplyvnit) je sucin prvych dvoch ... predstavovala by som si to tak, ze by sa v tabulke zadali aktualne veliciny pri POMB a ODP ... a v dalsom by sa dali "modelovat" rozne situacie ... pridavali by sa dalsie roky a vyska plateneho poistneho ... a ta tabulka by sama vyratavala optimalny sucin tych dvoch velicin ...
podla nej by sme si potom vedeli odhadnut ako sa nam pripadne zmeni dochodok pri zmenenej situacii ... napr. skoncenie zamestnania a zacatie zivnosti, dobrovolne pripoistenie, alebo naopak dobrovolna nezamestnanost a pod. Ak sa v tejto mojej prosbe neda dobre vyznat, velmi rada este doplnim info tak, aby sa taka "samoprepocitavacia" tabulka dala v exceli vyrobit

dakujem uz dopredu velmi pekne

Ahoj urob taký nejaký vzor ako jamis prilep to sem a uvidíme čo sa dá robiť.
Zadaj tam tie veličiny a vzájomné vzťahy ako sa to počíta. Aby sme potom vymysleli vzorec.

a ak to napíšeš správne a ja ťa správne pochopím tabuľka ti bude prepočítavať všetko to čo potrebuješ.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Orim Pozri príspevok
Ahoj urob taký nejaký vzor ako jamis prilep to sem a uvidíme čo sa dá robiť.
Zadaj tam tie veličiny a vzájomné vzťahy ako sa to počíta. ...
nakoniec som to zvladla, nie je velmi elegantna a je presne na mna (podla rocnika) vytvorena, ... vlastne tam ide o velky pocet jednoduchych vzorcov, priemerov vzdy z predchadzajuceho vypoctu... zadala som si do stlpcov kopie vzorcekov a ono to fungujeeee !!! tak diky za radu, som rada, ze som sa do toho pustila dnes to budem posielat aj spoluziackam
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

ayya Pozri príspevok
nakoniec som to zvladla, nie je velmi elegantna a je presne na mna (podla rocnika) vytvorena, ... vlastne tam ide o velky pocet jednoduchych vzorcov, priemerov vzdy z predchadzajuceho vypoctu... zadala som si do stlpcov kopie vzorcekov a ono to fungujeeee !!! tak diky za radu, som rada, ze som sa do toho pustila dnes to budem posielat aj spoluziackam
Prosím, prosím a nemohla by si to prilepiť aj sem. Mňa by to veľmi zaujímalo, lebo sa rozhodujem či ísť, alebo nejsť do PSD a v pondelok mám ísť na SP.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

tacasina Pozri príspevok
Prosím, prosím a nemohla by si to prilepiť aj sem. Mňa by to veľmi zaujímalo, lebo sa rozhodujem či ísť, alebo nejsť do PSD a v pondelok mám ísť na SP.
je to tu mimo temy, tak ti to radsej napisem do spravy
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ayya Pozri príspevok
nakoniec som to zvladla, nie je velmi elegantna a je presne na mna (podla rocnika) vytvorena, ... vlastne tam ide o velky pocet jednoduchych vzorcov, priemerov vzdy z predchadzajuceho vypoctu... zadala som si do stlpcov kopie vzorcekov a ono to fungujeeee !!! tak diky za radu, som rada, ze som sa do toho pustila dnes to budem posielat aj spoluziackam
Ayyka, škoda, že nie som Tvoja spolužiačka, priživila by som sa.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

ayya Pozri príspevok
nakoniec som to zvladla, nie je velmi elegantna a je presne na mna (podla rocnika) vytvorena, ... vlastne tam ide o velky pocet jednoduchych vzorcov, priemerov vzdy z predchadzajuceho vypoctu... zadala som si do stlpcov kopie vzorcekov a ono to fungujeeee !!! tak diky za radu, som rada, ze som sa do toho pustila dnes to budem posielat aj spoluziackam
gratulujem
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, nemáte skúsenosti s "nástrojmi" - "analýza dát". Je to doplnok v nástrojoch v exceli, robím projekt, v ktorom skúmam závislosť premenných, a potrebovala by som poradiť so simuláciou ex post.
Majte sa krásne. Papá
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mrzí ma to ale bohužiaľ o tom nič neviem.
Mám dojem, že ti ostáva len pomoc od excelu ktorá je tam nainštalovaná.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Nema, prosim Vas, niekto v excel. skladovu kartu zasob?
Taku klasicku, na jeden druh tovaru za rovnaku cenu, hlavne aby bola s vypoctom. Dakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nájdeš v prísp. 4 tu http://www.porada.sk/t39592-kalkulac...ec-vyroba.html
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Trochu som to upravil (iba hárok1). Podfarbenie si môžete vymazať. Je to len kvôli znázorneniu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať