Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky 4O - 60%? - pomoc

ahojte, ja viem, ze o paušálnych výdavkoch sa uz tu toho moc popisalo, aj som uz toho hodne precitala, ale som v koncoch s mojim klientom, moc by som mu chcela pomoct, ale neviem ako:

vykonava živnosť na základe ohlasovaje živnosti činnosť: zámočníctvo, ale na faktúry pre firmu, ktorú pracuje tak vypisuje, že fakturujeme Vám zámočnícke a zváračské práce za príslušný mesiac.

no a teraz neviem, či mu môžem uplatniť vo výdavkoch 60% - do čoho by aj zámočníctvo spadalo alebo len 40% ked tam ma aj zváranie, mám sa odkazovať na živnostenský list alebo na faktúry dakujem

ps. ide o to, ze ja osobne si myslim, ze by mohol mat 60%, ale neni som si ista, lebo tie zamočnícke práce sa bez zváračských nedajú vykonávať a na druhej strane, ked mu zauctujem len 40% výdavky tak platime velke dane a chcela by som mu pomoct, aby platil co najmenej a vedenie klasickeho uctovnictva sa mu neoplati.

dakujem monika
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

auctovnicka Pozri príspevok
V podstate ano, z vykazov r.2007 nema ziadne zasoby,pohl.zavazky... vzhladom na jej cinnost-kadernicka ked uplatni 60%, je to pre nu fajn... iba neviem ci jej prijem z osobnej asistencie nebude komplikovat nieco, ale nemyslim si, ze by to mal byt problem, akuratne pri tomto prijme moze uplatnit 40% pausal, ale je to rovnako prijem podla § 6.... nevidim dovod, mohla by som takto postupovat?
v takomto prípade môže použiť iba 40 % aj na kadernícku činnosť.

(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %.

A asistencia je § 6 ods. 2
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Muška Pozri príspevok
Monika,
s tými zváračskými prácami to domotali., lebo najskôr tam tuším boli a potom ich /kto vie z akých dôvodov/ vyňali.

v našom štáte nič nového

ale už idem buvať, prsty by ešte písali, ale oči už dobre nevidia

dobru noc a pekné sníčky

ps. už som to poslala na danový portal, tak uvidim aký budú rýchly a čo napíšu
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Muška Pozri príspevok
v takomto prípade môže použiť iba 40 % aj na kadernícku činnosť.

(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %.

A asistencia je § 6 ods. 2
Vdaka za Tvoju pomoc a odpovede. Aj som si to myslela, ze bude musiet uplatnovat vsetky svoje prijmy 40%-ami, nakolko sa jej tam mota prijem z osobnej asistencie. Niekedy uz clovek nevie ani ako sa vola a chce to pocut aj od druhych, aky ma nazor ako by postupoval.

Este raz vdaka...
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

REMESELNÉ ŽIVNOSTI kmeňové činnosti ODBOR a jeho KÓD
charakteristika odboru VOĽNÉ ŽIVNOSTI
čiastkové súvisiace činnosti
1.
Zámočníctvo
zahŕňa:
Odborné práce na zhotovovanie kovových súčiastok a dielov ručným a jednoduchým strojným obrábaním podľa výkresovej dokumentácie. Montážne a demontážne práce pri opravách, údržbe a nastavovaní strojov a strojných zariadení, okrem strojov a strojných zariadení spadajúcich do inej reglementovanej živnosti. Zhotovovanie, montáž, osadzovanie, opravy, údržba a nastavovanie stavebných zámočníckych výrobkov a konštrukcií z kovových materiálov, s využitím unifikovaných a normalizovaných dielov a výrobkov používaných v stavbách. Montáž, bežné, stredné a generálne opravy strojov a zariadení, nastavovanie a uvádzanie do chodu nových pracovných prostriedkov podľa dispozícií výrobcu, inštalácia strojov.

Strojárstvo a ostatná kovospracujúca výroba - kód 24

2466 2 – mechanik opravár
2431 2 - operátor v kovoobrábaní a službách
2424 2 – zámočník
2434 2 – zámočník
2429 2 – zámočník stavebný
2424 4 - zámočník prevádzkový
2427 4 – zámočník koľajových vozidiel
charakteristika odboru:
Vzdelávanie a odborná príprava je zameraná na získavanie vedomostí a zručnosti v oblasti opravy strojov a zariadení i funkčných celkov, montáž a demontáž, kontrolu a opravu strojových častí, základné ručné a strojové operácie pri rozpájaní, spájaní a opravách strojových častí a jednoduché elektrotechnické práce priamo súvisiace s opravou príslušného zariadenia. Zamerané je na plynárenské zariadenia, stroje a zariadenia, poľnohospodársku techniku rastlinnej výroby a živočíšnej výroby, zariadenia pre cukrovary a škrobárne, renováciu poľnohospodárskej techniky a kováčstvo, cestné motorové vozidlá, koľajové vozidlá a lietadlá. Čítanie technických výkresov, technologických a pracovných postupov, rozlišovanie bežných materiálov. Vizuálna kontrola výrobkov rozmerov a funkčnej činnosti.

• zhotovovanie jednoduchých kovových súčiastok (nity, podložky, matice, pružiny, klince, petlice a pod.)
• zhotovovanie jednoduchých kovových konštrukcií a výrobkov z kovu (rebríky, mreže, zábradlia)
• mechanická úprava kovov a plechov (ohýbanie, rezanie, strihanie na mieru)
• výroba nádrží, zásobníkov a kontajnerov z kovu
• výroba kovového nábytku
• výroba kovových kuchynských potrieb a riadu (panvice, pekáče a pod.) a kovového sanitárneho tovaru (výlevky, drezy a pod.)
• výroba úžitkových a dekoračných predmetov z kovu (dobové štýlové štíty, kryty, puzdrá pre zbrane, ozdobné grily, súpravy na ohniská)
• výroba brán a prvkov na oplotenie
• výroba drobných kovových obalov (plechovice, tuby a pod.)
• výroba drôtených výrobkov (pletivo, siete)
• výroba kľúčov, visiacich zámkov, závesov, montáž a demontáž mechanických zámkov
vykonávanie zváracích prác (elektrickým oblúkom, plameňom, bodovým a švovým zváraním), paličské práce
• výroba kotevných prípravkov pre stavebné zámočnícke výrobky
• kováčstvo


takze konecne som sa k tomu dopracovala, a mame to za 60%
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Moni,
je to čerstvé??
Kde si to našla??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
To patrí medzi voľné živnosti - POZOR NA TO

VOĽNÉ ŽIVNOSTI
čiastkové súvisiace činnosti


·zhotovovanie jednoduchých kovových súčiastok (nity, podložky, matice, pružiny, klince, petlice a pod.)
·zhotovovanie jednoduchých kovových konštrukcií a výrobkov z kovu (rebríky, mreže, zábradlia)
·mechanická úprava kovov a plechov (ohýbanie, rezanie, strihanie na mieru)
·výroba nádrží, zásobníkov a kontajnerov z kovu
·výroba kovového nábytku
·výroba kovových kuchynských potrieb a riadu (panvice, pekáče a pod.) a kovového sanitárneho tovaru (výlevky, drezy a pod.)
·výroba úžitkových a dekoračných predmetov z kovu (dobové štýlové štíty, kryty, puzdrá pre zbrane, ozdobné grily, súpravy na ohniská)
·výroba brán a prvkov na oplotenie
·výroba drobných kovových obalov (plechovice, tuby a pod.)
·výroba drôtených výrobkov (pletivo, siete)
·výroba kľúčov, visiacich zámkov, závesov, montáž a demontáž mechanických zámkov
·vykonávanie zváracích prác (elektrickým oblúkom, plameňom, bodovým a švovým zváraním), paličské práce
·výroba kotevných prípravkov pre stavebné zámočnícke výrobky
·kováčstvo








0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zitka,
veď presne preto píšem Monike, že odkiaľ to má. Lebo si tu pamätám debatu ohľadom zámočníctvo-zváranie. Viem , že tam bol nejaký rozpor.
Tak si myslím, že má nárok iba na 40 %.
Ale možno sa mýlim.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Muška Pozri príspevok
Zitka,
veď presne preto píšem Monike, že odkiaľ to má. Lebo si tu pamätám debatu ohľadom zámočníctvo-zváranie. Viem , že tam bol nejaký rozpor.
Tak si myslím, že má nárok iba na 40 %.
Ale možno sa mýlim.
Ja sa prikláňam taktiež k 40% .
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

Dievčatá, už som to tiež zisťovala a máte pravdu.
Máme veľmi zlatú tetu na živnostenskom a tá mi povedala:
Nie je to remeselná živnosť - ak je to posudzované samostatne. Čiže ak napíše zváračské práce ja to voľná žinosť. Pretože zvárač ešte nemusí byť automaticky zámočník alebo mať vzdelanie - učnovku v odbore ktorý akceptujú na vydanie živnosti zamočníctvo.
Takže bohužial 40% paušál
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

takto ako je to napísané, tak som to našla v príspevku "paušálne výdavky" a dodala to tam baby2
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

7lienka Pozri príspevok
Dievčatá, už som to tiež zisťovala a máte pravdu.
Máme veľmi zlatú tetu na živnostenskom a tá mi povedala:
Nie je to remeselná živnosť - ak je to posudzované samostatne. Čiže ak napíše zváračské práce ja to voľná žinosť. Pretože zvárač ešte nemusí byť automaticky zámočník alebo mať vzdelanie - učnovku v odbore ktorý akceptujú na vydanie živnosti zamočníctvo.
Takže bohužial 40% paušál

no to je pravda, ale on má napísane v živnostenskom liste zámočníctvo a to zvarovanie priamo súvisí s vykonávaním tých zámočníckych prác
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
monikago Pozri príspevok
no to je pravda, ale on má napísane v živnostenskom liste zámočníctvo a to zvarovanie priamo súvisí s vykonávaním tých zámočníckych prác
Ak má zámočnícke práce tak má 60%
Ak má zváračské práce tak má 40%
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5 Pozri príspevok
To patrí medzi voľné živnosti - POZOR NA TO

VOĽNÉ ŽIVNOSTI
čiastkové súvisiace činnosti


·zhotovovanie jednoduchých kovových súčiastok (nity, podložky, matice, pružiny, klince, petlice a pod.)
·zhotovovanie jednoduchých kovových konštrukcií a výrobkov z kovu (rebríky, mreže, zábradlia)
·mechanická úprava kovov a plechov (ohýbanie, rezanie, strihanie na mieru)
·výroba nádrží, zásobníkov a kontajnerov z kovu
·výroba kovového nábytku
·výroba kovových kuchynských potrieb a riadu (panvice, pekáče a pod.) a kovového sanitárneho tovaru (výlevky, drezy a pod.)
·výroba úžitkových a dekoračných predmetov z kovu (dobové štýlové štíty, kryty, puzdrá pre zbrane, ozdobné grily, súpravy na ohniská)
·výroba brán a prvkov na oplotenie
·výroba drobných kovových obalov (plechovice, tuby a pod.)
·výroba drôtených výrobkov (pletivo, siete)
·výroba kľúčov, visiacich zámkov, závesov, montáž a demontáž mechanických zámkov
·vykonávanie zváracích prác (elektrickým oblúkom, plameňom, bodovým a švovým zváraním), paličské práce
·výroba kotevných prípravkov pre stavebné zámočnícke výrobky
·kováčstvo







K môjmu príspevku ešte prikladanám citáciu z dokumentu Vymedzenie remeselných živností :

V záujme zabezpečenia právnej i praktickej stránky, vypracovaný dokument je vnútorne členený na 2 základné časti, ktoré sú vzájomne previazané. Nosnú, základnú časť materiálu tvorí obsah kmeňových činností jednotlivých remeselných živností vymedzený pozitívnym spôsobom. Druhú nedielnu časť dokumentu tvorí negatívne vymedzenie jednotlivých remeselných živností, s cieľom uviesť demonštratívny výpočet najčastejších čiastkových činností, ktoré nespĺňajú charakter remeselnej živnosti. V tomto význame ide o okruh tých čiastkových činností, ktoré môžu vykonávať na základe samostatného živnostenského oprávnenia na základe ohlásenia voľnej živnosti, bez toho, aby pri ich výkone bola dotknutá osoba povinná splniť a preukázať odbornú spôsobilosť.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Zitka5, a ako si to mám teda vysvetliť, keď pre remeselných živnostiech skupina 1 . zámočníctvo je priradené aj toto VOĽNÉ ŽIVNOSTI
čiastkové súvisiace činnosti - kde sa spomína aj to problematické zváranie, mne ako laikovy by z toho vyplyvalo, ze zváračské práce úzko súvisia so zámočníctvom, resp. že zámočníctvo sa bez zvárania v niektorých prípadoch vykonávať nedá.

ps. z danového úradu sa mi este neozvali, napísali mi len, že akceptovali moj dopyt a poslali ho oprávnenej osobe na vyriešenie
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Zita5 Pozri príspevok
Ak má zámočnícke práce tak má 60%
Ak má zváračské práce tak má 40%

on má v živnostenskom liste len zámočníctvo, dokladoval to výučným listom, ale na faktúry pre zákazníka píše, že mu vykonal zámočnícke a zváračské práce, a v tomto mám ten problém

inak pre toho zákazníka pracuje len čisto na živnostenský list, kde má to zámočníctvo
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
monikago Pozri príspevok
Zitka5, a ako si to mám teda vysvetliť, keď pre remeselných živnostiech skupina 1 . zámočníctvo je priradené aj toto VOĽNÉ ŽIVNOSTI
čiastkové súvisiace činnosti - kde sa spomína aj to problematické zváranie, mne ako laikovy by z toho vyplyvalo, ze zváračské práce úzko súvisia so zámočníctvom, resp. že zámočníctvo sa bez zvárania v niektorých prípadoch vykonávať nedá.

ps. z danového úradu sa mi este neozvali, napísali mi len, že akceptovali moj dopyt a poslali ho oprávnenej osobe na vyriešenie
Rozdiel :

- pri zámočníckych prácach musí preukázať odbornosť : t.j. musí pri zriaďovaní živno listu odovzdať výučný list , alebo maturitné vysvedčenie .Je to remeselná živnosť .Pri zámočníckych prácach môže aj zvárať , ale fakturovať bude zámočnícke práce.60% paušálnych výdavkov .

- pri zváračských prácach - nemusí preukazovať odbornosť , je to voľná živnosť a môže len zvárať .40 % paušálnych výdavkov .

Prečo to je tak , to sa treba spýtať vyššie .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
monikago Pozri príspevok
on má v živnostenskom liste len zámočníctvo, dokladoval to výučným listom, ale na faktúry pre zákazníka píše, že mu vykonal zámočnícke a zváračské práce, a v tomto mám ten problém

inak pre toho zákazníka pracuje len čisto na živnostenský list, kde má to zámočníctvo
Tak čo na to povedať .
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Zita5 Pozri príspevok
Tak čo na to povedať .

ved to je to z čoho ma bolí už tri dni hlava
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
monikago Pozri príspevok
on má v živnostenskom liste len zámočníctvo, dokladoval to výučným listom, ale na faktúry pre zákazníka píše, že mu vykonal zámočnícke a zváračské práce, a v tomto mám ten problém

inak pre toho zákazníka pracuje len čisto na živnostenský list, kde má to zámočníctvo
Ja som mala tento istý prípad . Živnostníkovi som vysvetlila , buď sa polepší vo vypisovaní faktúr - znenie predmetu fakturácie , alebo mu dám 40% .

On si to veľmi rýchlo rozmyslel.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

este mam jednu moznost:

klient mi tvrdi, ze u nich v praci to tak robia vsetci pracovnici paušalisti, ja mu to teda spravim na 60%, ale zodpovie si to sám a pre rok 2009 ho poprosím, aby si písal do faktúr len zámočnicke práce, poprípade práce s tým súvisiace alebo tak nejak, lebo uz fakt neviem, aku mu pomoct

alebo este jedna moznost, nech si najde niekoho kto sa mu podto aj podpise, ale to zase nerieši nič pre mna, lebo aj tak nebudem v tomto smere o nic mudrejsia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať