Zavrieť

Porady

saldokonto

Prosím Vás kto pracuje v omege, viete mi poradit mám rozdiel v hlavnej knihe a v saldokonte na účte 311 rozdiel 1400 sk ako to mám začať hladať, som z toho pako. Viem že tento rozdiel mi vznikol vo februári, len prosím ako dalej to zistit v kontrolovaní. Už vopred vám veľmi pekne ďakujem. Príjemný slnečný dník Vám prajem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Dobre by bolo vedieť, kde je vyšší stav, či v HK alebo v salde. Od toho sa dá aj odraziť.
    Možností je viacero. Skúste si vytlačiť knihu analytickej evidencie za príslušný mesiac (teda február v tomto prípade) a porovnať pohyby so saldom.
    Bežné prípady sú tie, že v salde je len úhrada, alebo len faktúra a nie je k nej pripárovaná úhrada. Treba sa pohrať aj so saldom a nájsť si tú najvhodnejšiu tlačovku (napr. po partneroch alebo po dokladoch).

    ataner je offline (nepripojený) ataner

    ataner
    ďakujem, ale už som sa s tým hrala že som vytlačila knihu analitickej evidencie a saldo a položku po položke som kontrolovala ale nič a preto som písala.

    HK je stav menší ako v salde.
    Prosím pomožte dakujem!

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    ataner
    Prosím Vás kto pracuje v omege, viete mi poradit mám rozdiel v hlavnej knihe a v saldokonte na účte 311 rozdiel 1400 sk ako to mám začať hladať, som z toho pako. Viem že tento rozdiel mi vznikol vo februári, len prosím ako dalej to zistit v kontrolovaní. Už vopred vám veľmi pekne ďakujem. Príjemný slnečný dník Vám prajem!
    Tak ako hovori Oldi vytlacit KAE a porovnat so saldom ci niekde neusiel ucet 311. A ja by som predtym este spustil kontrolu ci sama omega nieco nenajde. A velmi casto sa stane ze nejaka uhrada nie je spravne naparovana a to zistis ak porovnas 311 z KAE so saldom.

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    ataner
    ďakujem, ale už som sa s tým hrala že som vytlačila knihu analitickej evidencie a saldo a položku po položke som kontrolovala ale nič a preto som písala.

    HK je stav menší ako v salde.
    Prosím pomožte dakujem!
    Takže zrejme ide presne o prípad, ktorý som spomínal. Keďže stav v HK je nižší ako v salde, v salde chýba nejaká úhrada. Ak ste skontrolovali položku po položke, preverte v prvom rade, či Vám sedí počiatočné saldo s počiatočným stavom v HK. Niekedy sa stáva, že na to človek pozabudne. Možno sa to nezdá, ale naozaj sa porovnaním týchto tlačoviek, teda KAE a salda (samozrejme pri 100% istote počiatočných stavov) musí chyba nájsť. Často sa stáva, že aj keď si to človek pozrie aj 3 krát a nevšimne si chybičku, skúste to dať pozrieť kolegovi/kolegyni, skrátka aby to videlo druhé oko. Chybu potom isto nájdete. Veľa šťastia!

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Ahojte, prosím o pomoc.Robím v Omege a nesedí mi saldokonto odberat. s Hlavnou knihou. Minulý rok som totiž preberala účto a zač. stavy z r. 2004-t.j. neuhrad.pohľadávky-som nahadzovala ručne cez ID. Rozdiel medzi sumami v HK a salde je presne suma zač. stavu.V Hl. knihe mi figuruje, ale v salde nie. Podľa pomoci z Krosu som nahodila ZS cez ID s príznakom "doklad nezahrnúť do saldokonta" a potom som OF nahrala do EUD s príznakom "neúčtovať". Následné úhrady sa mi pekne napárovali - nesvietia načerveno - ale celkovo mi to nesedí. Kde som urobila chybu ? Prosím, ak ste sa niekto vysomárili z týchto mojich litánií, poraďte... ĎAKUJEM

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    adrika
    Ahojte, prosím o pomoc.Robím v Omege a nesedí mi saldokonto odberat. s Hlavnou knihou. Minulý rok som totiž preberala účto a zač. stavy z r. 2004-t.j. neuhrad.pohľadávky-som nahadzovala ručne cez ID. Rozdiel medzi sumami v HK a salde je presne suma zač. stavu.V Hl. knihe mi figuruje, ale v salde nie. Podľa pomoci z Krosu som nahodila ZS cez ID s príznakom "doklad nezahrnúť do saldokonta" a potom som OF nahrala do EUD s príznakom "neúčtovať". Následné úhrady sa mi pekne napárovali - nesvietia načerveno - ale celkovo mi to nesedí. Kde som urobila chybu ? Prosím, ak ste sa niekto vysomárili z týchto mojich litánií, poraďte... ĎAKUJEM
    Zruš si ten príznak - nezahrnúť do saldokonta - vypárovalo sa ti to, ale v saldokonte to nemáš zahrnuté- preto ti to nesedí.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    skôr by som povedala, že dané faktúry by mala nahádzať do nultého obdobia do OF tak, ako keby ich normálne účtovala, ale s tým, že zaškrtne hore políčko neúčtovať, a tak sa prenesú do salda.. a nie cez ID...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Skús si vytlačiť Evidenciu Pohľadávok, Záväzkov, Saldokonto a Hlavnú knihu za Otvorenie a tie sa musia rovnať. Ak nie, treba to opraviť.

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    presne ako píše babenko, cez interný doklad sa ti dostane len účet 311 do účtovníctva - HK. /tam treba mať zakliknuté v záložke ostatné údaje - nezahrnúť do saldokonta/ Do samotného saldokonta ich dostaneš cez okruh OF, normálne ich nahodíš do nultého obdobia a dáš neúčtovať. Takže si skontroluj saldokonto za obdobie otvorenie. toto sa musí rovnať s HK. Ak sa to nerovná, tak sa presveč, či keď si prebrala účtovnícvo - vôbec tam sedeli neuhradené faktúry s Hk. Aj to sa môže stať.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    babenko1
    skôr by som povedala, že dané faktúry by mala nahádzať do nultého obdobia do OF tak, ako keby ich normálne účtovala, ale s tým, že zaškrtne hore políčko neúčtovať, a tak sa prenesú do salda.. a nie cez ID...
    TAk to mi úplne ušlo, že ona ich účtovala cez interné doklady. Pravdaže, ako hovorí babenko, treba ich nahodiť cez okruh OF s príznakom neúčtovať, potom to bude OK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.