Zavrieť

Porady

II. dôchodkový pilier

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte všetci poraďáci, ak by ste mali akékoľvek otázky ohľadom II. dôchodkového piliera tak sa kľudne na mňa môžete obrátiť, rada Vám odpoviem na akékoľvek otázočky .

Teším sa

*****************

Poznámka moderátora, 16.6.2006, 9:05:

Dovolil som si vstúpiť do príspevku od veronica. Viacerí žiadate priamo od nej odpovede na otázky ohľadom II.piliera. Podľa údajov v profile som zistil, že veronica bola prihlásená naposledy na Porade 25.9.2005. Takže Vaše otázky asi nemá význam formulovať ako osobné žiadosti.
Avšak smelo pokračujte vo formulovaní Vašich otázok o tejto téme práve tu.
Ďakujem za pochopenie.

*****************

Poznámka moderátora, 7.8.2007, 19:36:

Znovu vstupujem do tohoto príspevku. Všimol som si, že veronica obnovila pravidelné návštevy na tomto fóre.
Avšak netuším, či sa v súčasnosti venuje aj problematike druhého piliera dôchodkového poistenia.
Predpokladám však, že záujem o zadávanie prípadných ďalších otázok k problematike druhého piliera to neovplyvní

Ešte raz ďakujem za pochopenie


endrju
Naposledy upravil endrju : 07.08.07 at 16:36
Usporiadat
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Hanka
a co sa stane, ked sa neprihlasi ako dobrovolne poistena osoba a jeho zdravotny stav sa tak upravi ze o 2,3.......10 rokov bude moct pracovat? To uz nebude mat sancu na II.pilier?
Nebude mať šancu vstúpiť do II. piliera. Preto nech pouvažuje nad vstupom ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba. To isté sa týka aj silových rezortov, tiež, keďže oni majú osobitný dôchodkový systém, môžu o vstupe do II. piliera uvažovať len do 30.6.2006 ako dobrovoľne dôchodkovo poistené osoby, pretože ak o pár rokov prestanú pracovať v silovom rezorte, a budú chcieť vstúpiť do II. piliera, už nebudú mať tú šancu... Zákon je zatiaľ taký.
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako mám postupovať, keď som zamestnancom št. sfery(policajt) a doteraz sme nemohli byť v 2 piliery a teraz sa mame niejako zaregistrovať a potom hneď zrušiť. Čo ma to bude stáť a ako mám postupovať. Ďakujem
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

jholubok
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako mám postupovať, keď som zamestnancom št. sfery(policajt) a doteraz sme nemohli byť v 2 piliery a teraz sa mame niejako zaregistrovať a potom hneď zrušiť. Čo ma to bude stáť a ako mám postupovať. Ďakujem
Ahoj, presne som to popisovala v prispevku nad tým tvojím. Musíš sa zaregistrovať v Sociálnej poisťovni ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba a zaplatiť príspevok cca 1900 sk. Uzatvoriť zmluvu s dôchodkovou správcovskou spoločnosťou. Po akceptácii zmluvy, sa odhlásiš zo Sociálnej poisťovne..Treba počkať až na akceptáciu, niekedy to môžu byť aj dva príspevky...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Viera123
Ahoj, presne som to popisovala v prispevku nad tým tvojím. Musíš sa zaregistrovať v Sociálnej poisťovni ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba a zaplatiť príspevok cca 1900 sk. Uzatvoriť zmluvu s dôchodkovou správcovskou spoločnosťou. Po akceptácii zmluvy, sa odhlásiš zo Sociálnej poisťovne..Treba počkať až na akceptáciu, niekedy to môžu byť aj dva príspevky...
Niekedy aj 3 príspevky, ale to musíš zvážiť sám.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Prepásla som zmenu v zákone? Veď policajti nemôžu vstupovať do II. piliera, oni majú iné sociálne zabezpečenie. (Na skúškach to ešte bolo tak.)
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Zita4
Prepásla som zmenu v zákone? Veď policajti nemôžu vstupovať do II. piliera, oni majú iné sociálne zabezpečenie. (Na skúškach to ešte bolo tak.)
Zitka nie, neprepásla, oni môžu do II. piliera vstupovať len ako dobrovoľne dôchodkovo poistené osoby, čiže ak rátajú do budúcna, že by možno zmenili zamestnanie, tak by po 30.6.2006 nemohli vstúpiť do II. piliera, preto niektorí z nich uzatvárajú zmluvy teraz aspoň na ten jeden mesiac... Osobne som sa na to informovala.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ja by som povedala, že oni by mali mať možnosť po skončení štátnej služby vstúpiť takisto ako terajší evidovaní nezamestnaní, keď sa stanú povinne sociálne poistenými. Ale to len tak naokraj...
0 0
addaa1 addaa1

addaa1 je offline (nepripojený) addaa1

Moja sestra pracuje v Anglicku. Na Slovensku neplatí zdravotné poistenie a nemá zatiaľ uzatvorený ani II. pilier dôchodkového sporenia. Bolo by správne, keby sa nahlásila do zdravotnej poisťovne ako dobrovoľne zdravotne poistená a následne uzavrela II. pilier? Yje tento postup vôbec správny?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

addaa1
Moja sestra pracuje v Anglicku. Na Slovensku neplatí zdravotné poistenie a nemá zatiaľ uzatvorený ani II. pilier dôchodkového sporenia. Bolo by správne, keby sa nahlásila do zdravotnej poisťovne ako dobrovoľne zdravotne poistená a následne uzavrela II. pilier? Yje tento postup vôbec správny?
Zle si zaradila otázku, ale snáď to "kompetentní" presunú.
Zdravotné postenie s II. pilierom nemá nič spoločné. Ak chce vstúpiť do II. piliera musí sa zahlásiť do SP ako DPO - dôchodkové poistenie a uzavrieť zmluvu s niektorou s DSS.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Tu nejde o zdravotnú poisťovňu, ale o sociálnu poisťovňu. Ak chce vstúpiť do II. piliera, má na to čas do 30.6.2006. Čiže sa musí prihlásiť do sociálnej poisťovne ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba, následne uzatvoriť zmluvu s DSS a po akceptácii zmluvy sa zo sociálky odhlásiť... Tento postup je správny :-).
0 0
dekoreda dekoreda

dekoreda je offline (nepripojený) dekoreda

Ahoj Veronica.
Rada prijmem Tvoju radu: som zivnostnicka, v obdobi od 1.1.2005 do 30.6.2006. som neodvadzala ziadne davky soc. poistovni. Mam 45 rokov - je pre mna vyhodne ist do 2. piliera? Ja osobne si myslim, ze nie. Ak ano - musim si zacat dobrovolne platit soc. davky?
Druha otazka: Syn bol doteraz studentom, nedavno si zalozil zivnost - od 25.5.2006. Aj pre neho plati ze sa musi stat dobrovolnym platcom soc. poistenia, alebo pre neho plati ze odkedy zacne povinne platit soc.davky tak do 30 dni sa moze rozhodnut pre DSS?
Dakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dekoreda
Ahoj Veronica.
Rada prijmem Tvoju radu: som zivnostnicka, v obdobi od 1.1.2005 do 30.6.2006. som neodvadzala ziadne davky soc. poistovni. Mam 45 rokov - je pre mna vyhodne ist do 2. piliera? Ja osobne si myslim, ze nie. Ak ano - musim si zacat dobrovolne platit soc. davky?
Druha otazka: Syn bol doteraz studentom, nedavno si zalozil zivnost - od 25.5.2006. Aj pre neho plati ze sa musi stat dobrovolnym platcom soc. poistenia, alebo pre neho plati ze odkedy zacne povinne platit soc.davky tak do 30 dni sa moze rozhodnut pre DSS?
Dakujem
Stručne:
1. nie, neoplatí sa ti vstupovať,
2. áno, musí vstúpiť do II.P do 30.6.2006.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vďaka Andrej, dobre som sa pobavila. Mám silný pocit, že máš za sebou rekvalifikačný kurz súkromného detektíva.
0 0
ami ami

ami je offline (nepripojený) ami

zdravim
Som szco od 2004 vek -25. Mám zákonnú povinnosť vstúpiť do II piliera k 30.6? Ak nepodpíšem zmluvu do terminu prideli mi soc.poist. automaticky DSSku? Dakujem za odpoved nakolko čas sa kráti.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

ami
zdravim
Som szco od 2004 vek -25. Mám zákonnú povinnosť vstúpiť do II piliera k 30.6? Ak nepodpíšem zmluvu do terminu prideli mi soc.poist. automaticky DSSku? Dakujem za odpoved nakolko čas sa kráti.
Nie si povinná vstúpiť do II. piliera, ale veľmi by som sa ti čudovala, keby si nechcela. (Kvôli tvojmu veku.)
0 0
ami ami

ami je offline (nepripojený) ami

Čiže nemusím vstúpiť teraz ale budem mať ešte niekedy možnosť napr. ak ukončím živnosť za rok a zamestnam sa?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ami
Čiže nemusím vstúpiť teraz ale budem mať ešte niekedy možnosť napr. ak ukončím živnosť za rok a zamestnam sa?
Nemáš povinnosť, ale ak chceš vstúpiť do II. piliera - musíš sa rozhodnúť do 30.6. 06. Potom už nebudeš mať možnosť /podľa v súčasnosti platných zákonov/.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pepa
/podľa v súčasnosti platných zákonov/.
Toto je najdôležitejšia pripomienka , lebo nevieme, ako to bude po voľbách. Fico sa nám vyhráža všakovakými zmenami v II. Pilieri.
0 0
Dušan Dušan Dušan Dušan

Dušan Dušan je offline (nepripojený) Dušan Dušan

Pekne zdravim

Momentalne som študent, ktorý tento rok ukončil strednú školu, a hlásim sa na vysokú školu. Od priateľov som dostal ponuku, že ak podpíšem zmluvu a II. dôchodkovom piliery, dostanem za to teraz od ČSOB ako odmenu 1000 Sk.

Zaujíma ma, kto bude platiť odovody do piliera v prípade, že sa dostanem na vysokú školu, alebo v prípade že budem nezamestnaný. Budem si to hradiť sám?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Dušan Dušan
Pekne zdravim

Momentalne som študent, ktorý tento rok ukončil strednú školu, a hlásim sa na vysokú školu. Od priateľov som dostal ponuku, že ak podpíšem zmluvu a II. dôchodkovom piliery, dostanem za to teraz od ČSOB ako odmenu 1000 Sk.

Zaujíma ma, kto bude platiť odovody do piliera v prípade, že sa dostanem na vysokú školu, alebo v prípade že budem nezamestnaný. Budem si to hradiť sám?
Ak teraz podpíšeš zmluvu do II. piliera, musíš na dobrovoľne poistiť v Sociálnej poisťovni, čo je len na dôchodkové poistenie skoro 2000 Sk za jeden mesiac. Takže sa ti to vôbec neoplatí za tých 1000 Sk. Tebe stačí vstúpiť do II. piliera po skončení školy, keď sa zamestnáš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať