Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

misolga Pozri príspevok
- mám jeden problémik a neviem aké tlačivko a vymeriavací základ použiť.Takže:
dôchodca-sprostredkovateľ poistenia na základe uzatvorenej Dohody o sprostredkovaní mal príjem z dohôd vo výške 548872,Sk, v daň.priznaní typu B si uplatnil výdavky percentom a základ dane mu vyšiel 329323,-Sk a v r.2006 nebol prihlásený v zdrav.poiťovni ako SZČO a licencia mu bola vydaná až v tomto roku 2007 .Volala som do dvoch poisťovní aký typ tlačiva použiť a v každej mi poradili niečo iné:

1. podať RZZP tlačivo B a uviesť vymeriavací základ 329.323 Sk

2.podať tlačivo C a uviesť vymeriavací základ 548.872 Sk ( len príjmy z dôhod bez uplatnenia výdavkov )

Máte s tým niekto skúsenosti ? Ďakujem.
No, má dve možnosti - prihlási sa spätne ako SZČO a podá RZZP podľa bodu 1. Riskuje pokutu.
Neprihlási sa ako SZČO a keďže teda SZČO nebol podá RZZP podľa bodu 2.
0 0
kalmi kalmi

kalmi je offline (nepripojený) kalmi

Sice tu uz padla tato otazka, ale este raz sa pytam:
preplatok z RZZP ide do vymeriavacieho zakladu tak pre ZP ako aj pre SP?
Vdaka za odpoved
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Marti.ka Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť pri vyplení RZZP. SZČO je zároveň dôchodkyňou po celý rok 2006. Od 03.01. do 10.10.2006 mala prerušenú živnosť a k 11.10. svoju živnosť zrušila. Základ dane 223 819, vymeriavací základ 104 589, teda jej vyšiel nedoplatok 14 643,--. Je to takto správne? Zaujíma ma hlavne vypísanie dátumov. Na r. 24 sa vypisuje dátum, kedy sa považovala za SZČO, teda od 01.01. do 11.10.2006, kedy zrušila živnosť? A čo vypísanie dátum a počtu dní, vymeriavacieho základu v oddieli IV a VI? Ďakujem.
Neviete mi niekto v tomto poradiť? V ZP som sa nedopracovala k žiadnemu záveru. Dokonca ju nevedú ako dôchodkyňu. Volala som na infolinku, tam nevedú ani prerušenie živnosti, v pobočke však áno. Netuším v akom poistnom vzťahu vlastne je. Doklady doručené boli. Vďaka za každú radu alebo postreh.
0 0
naty-007 naty-007

naty-007 je offline (nepripojený) naty-007

napr na stranke ministerstva zdravotnictva. alebo hod do googlu tlacivo na zuctovanie zdravotneho poistenia a ti vyhodi kopec tlaciv.
0 0
naty-007 naty-007

naty-007 je offline (nepripojený) naty-007

prosim o pomoc. v minulom roku som dokopy zarobila okolo 45000, cize som presiahla ten limit, kt je stanoveny studentom. v jednej praci som mala cca 35000, kde mi to ani nezdanovali a v druhej okolo 10000sk, odkial mi bola aj vratena dan. musim uviest obidve sumy do toho poistneho? lebo ak by som nemusela, tak by som nemusela ani platit..)
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

naty-007 Pozri príspevok
prosim o pomoc. v minulom roku som dokopy zarobila okolo 45000, cize som presiahla ten limit, kt je stanoveny studentom. v jednej praci som mala cca 35000, kde mi to ani nezdanovali a v druhej okolo 10000sk, odkial mi bola aj vratena dan. musim uviest obidve sumy do toho poistneho? lebo ak by som nemusela, tak by som nemusela ani platit..)
Kedže ročný príjem 41400 si presiahla prestávaš byť poistencom štátu a zúčtovávaš si celý svoj ročný príjem a zaplatíš z neho poistné
0 0
namornicka namornicka

namornicka je offline (nepripojený) namornicka

poslednych par rokov som samoplatitelom ZP, minuleho roku som vsak doma na SK vobec nepracovala, - od februara do maja som robila v Anglicku a od juna som v USA...Jediny prijem ktory som na SK mala bolo z prijmu za prenajom bytu, aj to az od juna 2007 cize cisteho cca 26 600.
Musim podavat rocne zdravotne zuctovanie ? a ak ano, akeho typu, dalo by sa to poslat aj elektronicky ?
dakujem...vecna namornicka...
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Mám za-ca, ktorý súbežne s prac. pomerom pracuje aj na dohodu (príjem z DVP má 42000,-). Správne tvrdím, že mu netreba robiť RZZP, keď vychádzam z toho, že celý rok pracoval na zmluvu a tiež na dohodu? Veľmi pekne Vás prosím o potvrdenie či vyvrátenie.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

namornicka Pozri príspevok
poslednych par rokov som samoplatitelom ZP, minuleho roku som vsak doma na SK vobec nepracovala, - od februara do maja som robila v Anglicku a od juna som v USA...Jediny prijem ktory som na SK mala bolo z prijmu za prenajom bytu, aj to az od juna 2007 cize cisteho cca 26 600.
Musim podavat rocne zdravotne zuctovanie ? a ak ano, akeho typu, dalo by sa to poslat aj elektronicky ?
dakujem...vecna namornicka...
Kedže si na Slovensku nemala žiadne príjmy a príjem z prenájmu je vyňatý zo zdravotného poistenia tak RZZP robiť nemusíš
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fipina Pozri príspevok
Mám za-ca, ktorý súbežne s prac. pomerom pracuje aj na dohodu (príjem z DVP má 42000,-). Správne tvrdím, že mu netreba robiť RZZP, keď vychádzam z toho, že celý rok pracoval na zmluvu a tiež na dohodu? Veľmi pekne Vás prosím o potvrdenie či vyvrátenie.

Príjem na dohodu popri zamestnaní nevstupuje do VZ na zdravotné poistenie. Takže pokiaľ nemal kolísavý príjem, RZZP robiť nemusí
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcem sa vrátiť k príspevku 514 a 515. Pýtala som sa na typ tlačiva, ktoré je potrebné vypísať. Vypísala som X,XA,XB, odniesla som to do poisťovne, ihneď mi to nevedeli skontrolovať, že si to ešte overia, či je to správne tlačivo a či je správne vypísané. Včera som tam volala a povedali mi, že to nie je správne tlačivo, že mám vypísať a priniesť typ S,SA,SB, vraj základ dane je vyšší ako 82.00,-. Neviem, ale ja si stále myslím, že to má byť X,XA,XB.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa vrátiť k príspevku 514 a 515. Pýtala som sa na typ tlačiva, ktoré je potrebné vypísať. Vypísala som X,XA,XB, odniesla som to do poisťovne, ihneď mi to nevedeli skontrolovať, že si to ešte overia, či je to správne tlačivo a či je správne vypísané. Včera som tam volala a povedali mi, že to nie je správne tlačivo, že mám vypísať a priniesť typ S,SA,SB, vraj základ dane je vyšší ako 82.00,-. Neviem, ale ja si stále myslím, že to má byť X,XA,XB.
Máš to dobre, pri VZ nižšom ako 82.800 použiješ X+XA+XB. V poisťovniach nemajú vždy pravdu
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Neviete mi poradiť ako by som to tam mala vyriešiť? Keď som to tam odniesla, tak sme spolu prešli celé tlačivo, prečo som to tam tak vypísala. Rátala som im tam aj ako som sa dopracovala k tomu, že ten príjem je nižší ako 82.800,-. Sama pracovníčka potvrdila, že veľmi dobre nevie čo s tlačivom X, aj keď mali školenie, no šla za kolegyňou a tá jej asi povedala, že to má byť S. No neviem, vypíšem aj typ S, zajtra jej to tam odnesiem a uvidíme. Už neviem ako jej budem vysvetlovať, že je to X.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

seda Pozri príspevok
Neviete mi poradiť ako by som to tam mala vyriešiť? Keď som to tam odniesla, tak sme spolu prešli celé tlačivo, prečo som to tam tak vypísala. Rátala som im tam aj ako som sa dopracovala k tomu, že ten príjem je nižší ako 82.800,-. Sama pracovníčka potvrdila, že veľmi dobre nevie čo s tlačivom X, aj keď mali školenie, no šla za kolegyňou a tá jej asi povedala, že to má byť S. No neviem, vypíšem aj typ S, zajtra jej to tam odnesiem a uvidíme. Už neviem ako jej budem vysvetlovať, že je to X.
nič neprepisuj. Pekne si to zabal do obálky a doporučene pošli na adresu poisťovne.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

kalmi Pozri príspevok
Sice tu uz padla tato otazka, ale este raz sa pytam:
preplatok z RZZP ide do vymeriavacieho zakladu tak pre ZP ako aj pre SP?
Vdaka za odpoved
Preplatok z RZZP nejde do VZ pre ZP ani SP.
0 0
boban boban

boban je offline (nepripojený) boban

Ahojte Poraďáci,
potrebujem si len skontrolovať RZZP:
1, od 1.1.06 d 14.3.06 ÚP
2, od 15.3.06 do 31.5.06 zamestnaný, príjem 23000,- Sk
3, 1.6.06 dobrovoľne nezamestnaný
4, 2.6.06 - 31.12.06 SZČO, základ dane 19000,- Sk
Podľa mňa by som mu mala vypísať tlačivo typu X, XA a XB. Je to správne?
Ďakujem pekne za radu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

macula Pozri príspevok
Preplatok z RZZP nejde do VZ pre ZP ani SP.
No, to by som netvrdila.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

boban Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci,
potrebujem si len skontrolovať RZZP:
1, od 1.1.06 d 14.3.06 ÚP
2, od 15.3.06 do 31.5.06 zamestnaný, príjem 23000,- Sk
3, 1.6.06 dobrovoľne nezamestnaný
4, 2.6.06 - 31.12.06 SZČO, základ dane 19000,- Sk
Podľa mňa by som mu mala vypísať tlačivo typu X, XA a XB. Je to správne?
Ďakujem pekne za radu.
Aj XC za 1.6.
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Prosím o pomoc.Osoba bola zamestnancom v januári len dva dni od 1.1.06 do 2.1.06 potom bola nezamestnaná do augusta, kedy od 1.8.06 sa stala SZCO do konca roka.Vyplňa tlačivo S,SA,SB.V liste SA v položke A07 vyplní nulu pretože zamestnávateľ mu nevyplatil žiadnu mzdu za tie dva dni.Tak isto nulu vyplní aj v položkách A12,A13? Jeho vymeriavací základ od augusta kedy bol SZCO bol 56632 SK.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jana 55 Pozri príspevok
Prosím o pomoc.Osoba bola zamestnancom v januári len dva dni od 1.1.06 do 2.1.06 potom bola nezamestnaná do augusta, kedy od 1.8.06 sa stala SZCO do konca roka.Vyplňa tlačivo S,SA,SB.V liste SA v položke A07 vyplní nulu pretože zamestnávateľ mu nevyplatil žiadnu mzdu za tie dva dni.Tak isto nulu vyplní aj v položkách A12,A13? Jeho vymeriavací základ od augusta kedy bol SZCO bol 56632 SK.
Obávam sa že pokiaľ bol vymeriavací základ nižší ako 82.800 tak bude robiť zúčtovanie na tlačive X+XA+XB
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať