Zavrieť

Porady

Uctovnictvo v SVB

uctovnik
Ahojte,potrebovala by som poradit ohladom uctovania v SVB.Som uctovnicka a uctujem v JU a PU pre podnikatelske subjekty a dostala som ponuku uctovat SVB.Nemam s tymto skusenosti,tak si dovolujem oslovit vas s prosbou o radu,kde si mozem rychlo najst uctovnu osnovu pre taketo uctovnictvo ,pripadne predkontacie a pod.Uctovnictvu sa venujem dlho,mam na to aj zivnost,no vzdy som robila len v podnikatelskej sfere.Potrebujem vypichnut nejake specifika pre taketo uctovnictvo.Velmi pekne dakujem za rady.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

horalka46
Ahojte,potrebovala by som poradit ohladom uctovania v SVB.Som uctovnicka a uctujem v JU a PU pre podnikatelske subjekty a dostala som ponuku uctovat SVB.Nemam s tymto skusenosti,tak si dovolujem oslovit vas s prosbou o radu,kde si mozem rychlo najst uctovnu osnovu pre taketo uctovnictvo ,pripadne predkontacie a pod.Uctovnictvu sa venujem dlho,mam na to aj zivnost,no vzdy som robila len v podnikatelskej sfere.Potrebujem vypichnut nejake specifika pre taketo uctovnictvo.Velmi pekne dakujem za rady.
Skús si tu niečo prečítať
http://www.porada.sk/search.php?searchid=754503
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
horalka46 horalka46

horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

uctovnik
Diky,ale kym som sem napisala,tak som sa snazila preluskat doterajsie infa na tuto temu,no nic konkretne som nenasla.Su tam len take odkazy,ze objednajte si firmu,ktora sa zaobera uctovanim SVB.To mi moc nepomoze,lebo ja potrebujem tu pointu.Ak je tu niekto,kto to naozaj uctujete,pomozte mi s tym.Dakujem vam,ste tu super ludkovia.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Môžeš trocha konkretizovať o čo by Ti išlo?
0 0
horalka46 horalka46

horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

uctovnik
Potrebovala by som uctovny rozvrh,aky sa pouziva pri tomto uctovani a nejaky tie uctovne predkontacie(pripady),ake sa tu bezne vyskutuju.A pripadne ake vykazy sa vyhotovuju pri ukonceni roka.Take konkretne odkazy,kde by sa dalo nieco take vidiet a pozriet,aby som si o tom mohla urobit obraz...
Velmi pekne dakujem.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Zajtra ráno určite napíšem k tomu účtovaniu SVB.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ešte som sa chcel spýtať, či si členom toho SVB, alebo pre nich budeš viesť len účtovníctvo. Ja som členom, takže okrem bežného účtovania v JÚ robím skôr aj funkciu ekonoma, teda napr, podľa spotreby robím aj preddavkové zálohy na jednotivé služby pre vlastníkov - Zálohový predpis, preplácam faktury, zpracovávám ročné zúčtovanie záloh pre jednolivé byty teda vlastne sledujem celé finančné hospodárenie SVB. Tak mi napíš čo po Tebe budú chcieť, či len účtovania, alebo aj všetko ostatné .
Samotné účtovanie nemá podľa mňa veľký rozsah. My sme mali za r. 2005 280 účtovných položiek. A bolo by ich ešte menej keby všetci platili načas za inkaso. Inak všetke príjmy a výdavky sa vykonávajú v rozčlenení na Fond údržby a opráv, správu SVB a služby pre jednotlivé byty (teplo, voda, atď).Účtovníctvo vedieme v ALFE, tam je špeciálne nastavenie PD pre SVB.Ja si pre zálohu, robím PD aj ručne, vyrobil som som si vlastný vzor, pretože v tom čo sa dá kúpiť , trebalo prelepovať jednotivé kolonky. Zatiaľ iba toto. Keď zasa napíšeš budeme pokračovať.
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

svojar
Ešte som sa chcel spýtať, či si členom toho SVB, alebo pre nich budeš viesť len účtovníctvo. Ja som členom, takže okrem bežného účtovania v JÚ robím skôr aj funkciu ekonoma, teda napr, podľa spotreby robím aj preddavkové zálohy na jednotivé služby pre vlastníkov - Zálohový predpis, preplácam faktury, zpracovávám ročné zúčtovanie záloh pre jednolivé byty teda vlastne sledujem celé finančné hospodárenie SVB. Tak mi napíš čo po Tebe budú chcieť, či len účtovania, alebo aj všetko ostatné .
Samotné účtovanie nemá podľa mňa veľký rozsah. My sme mali za r. 2005 280 účtovných položiek. A bolo by ich ešte menej keby všetci platili načas za inkaso. Inak všetke príjmy a výdavky sa vykonávajú v rozčlenení na Fond údržby a opráv, správu SVB a služby pre jednotlivé byty (teplo, voda, atď).Účtovníctvo vedieme v ALFE, tam je špeciálne nastavenie PD pre SVB.Ja si pre zálohu, robím PD aj ručne, vyrobil som som si vlastný vzor, pretože v tom čo sa dá kúpiť , trebalo prelepovať jednotivé kolonky. Zatiaľ iba toto. Keď zasa napíšeš budeme pokračovať.
Ahoj nemohol by si ten vzor sem prilepit?
A este aku verziu Alfy pouzivas? Dakujem
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Používám ALFA Štandard pretože účtujem ešte jednomu SZČO, ale SVB ide účtovať aj na demo, ktorá je zadarmo. Demo je obmedzené iba pre zdaniteľné príjmy do 200.000.
Vzor bych aj prilepil, ale neviem ako. Vedel by som Ti to poslať e-mailom.
0 0
horalka46 horalka46

horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

uctovnik
No diky za tvoju reakciu,je super,ked sa mas na koho obratit o pomoc.No tak,ja mam program POHODA a nasla som tam v PU moznost viest ucto pre neziskove org.Tak som si to navolila a pekne to tam natiahlo uctovny rozvrh a aj nejake predkontacie.No je to len take zakladne,ale aspon som sa niekam dalej posunula.Ja nie som clenom SVB,dostala som len takuto ponuku na spolupracu viest uctovnictvo.Ja mam firmu na vedenie uctovnictva,no vediem to len pre mojich klientov-podnikatelov.Toto je pre mna nepreskumana poda.Vcera som na nete nasla vo Financnom spravodajcovi c.20/2003Opatrenie MF SR postupy uctovania a ramcovej uct.osnove pre rozpoctove org.c.24501/2003-92 (mozno to niekomu pomoze) a tam som si v kocke pozrela ako je to s uctovanim.No su to take teorie,mne by bolo lepsie ,keby som mohla vidiet tak par prikladov,co sa tam bezne uctuje.Toto je moj zamer,preco tu vlastne pisem :-).DIky.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Tak z príjmov se účtujú príspevky do FÚaO, na správu a zálohy na služby s rozčlenením napr. na : teplo, ohrev vody, teplá, studená a zrážková voda, výťah, el.en. spol.priestorov, tepelná služba (merače), inkaso. Prípadný príjem za prenájom nebytových priestorov sa účtuje do FÚaO.
Výdavky - z FÚaO - fa za opravy a údržbu,revízie, poistenie domu, materiál a náklady na svojpomocné opravy, daň za prenájom nebyt.priestorov
- zo správy - odmeny, telefon, kanc.potreby, pošt.poplatky, poplatky BÚ, príspevok ZSVB , odborná literatúra
- zo služieb - fa dodávateľov služieb - tepláteň, vodáreň atď.
0 0
horalka46 horalka46

horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

uctovnik
No super,tak to sa mi uz nezda nic zlozite.Tu som uz doma,toto je moja parketa.Ked sa do toho pustim,mozem ta poprosit o pomoc,pripadne radu s konkretnostami?Mas pripadne mailovu schranku,ak by som nieco urgentne potrebovala? Este raz ti dakujem pekne za ochotu a zelam pekny den.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Obrátiť sa môžeš kedykoľvek, e-mail svojar@sms.cz
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

svojar
Obrátiť sa môžeš kedykoľvek, e-mail svojar@sms.cz
Moj mail je filopeter@yahoo.com ak mozes posli mi to, dakujem
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ahojte, som predseda SVB z NR, robím ekonomiku a správu domu, ale účto si nechávame urobiť externej firme. Mám otázku, neskúšali ste niekto program od firmy CorectPlus Košice, ktorý by mal v sebe spájať JÚ/PÚ, sledovanie úhrad vlastníkov, faktúr, teda komplet cash-flow a správu domu? Viac info je tu http://www.corectplus.sk/software_win.html
A druhá otázka - plánujeme obnovu domu - t.j. zateplenie, výmenu okien a vykurovania (máme ÚK) atď., a chceme na to skúsiť použiť zdroje zo štátu príp. fondov EÚ. Máte s týmto niekto skúsenosť? Poradíte firmu, ktorá sa zaoberá riadením takýchto projektov?
Ďakujem.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

A druhá otázka - plánujeme obnovu domu - t.j. zateplenie, výmenu okien a vykurovania (máme ÚK) atď., a chceme na to skúsiť použiť zdroje zo štátu príp. fondov EÚ. Máte s týmto niekto skúsenosť? Poradíte firmu, ktorá sa zaoberá riadením takýchto projektov?
Ďakujem.[/quote]


Čo sa týka dotácií zo štátu, tak na stránke Ministerstva výstavby www.build.gov.sk (dokumenty,legislatíva) výnos č. 1/2004. Tam sú uvedené podmienky, ako môžeš požiadať o dotáciu na zateplenie a pod. Ja som teraz vybavovala dotáciu na rekonštrukciu balkónov, ale žiadosť bolo potrebné na Krajský stavebný úrad predložiť do 28. 2. 2006. Neviem, ako je to so napr. zateplením domu, to som neštudovala ani termíny, ale v tom výnose by to malo byť. Upozorňujem však na to, že napríklad u domov, ktoré nie sú panelové sa táto dotácia nevzťahuje. Napr. my máme tehlový dom a u nás nepripadalo do úvahy požiadať o dotáciu na zateplenie. Čo sa týka firiem, k tomu neviem poradiť, nerobila som prieskum.
GabiZ
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

GabiZ, ďakujem za informáciu.
Možno som položil tú druhú otázku do nesprávnej diskusie, keďže táto je o účtovaní SVB... Môžem Ti odpovedať v diskusii "spoločenstvo vlastníkov bytov"?

Čo sa týka toho programu pre riadenie SVB od firmy CorectPlus, vyžiadal som si zaslanie dema. Keď ho dostanem, pozriem sa čo dokáže, a napíšem
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

PeterNR
GabiZ, ďakujem za informáciu.
Možno som položil tú druhú otázku do nesprávnej diskusie, keďže táto je o účtovaní SVB... Môžem Ti odpovedať v diskusii "spoločenstvo vlastníkov bytov"?

Čo sa týka toho programu pre riadenie SVB od firmy CorectPlus, vyžiadal som si zaslanie dema. Keď ho dostanem, pozriem sa čo dokáže, a napíšem

Jasné, môžeš mi odpovedať aj tam, ja totižto všade, kde vidím skratku SVB alebo spoločenstvo, tak hneď všetko študujem. Budem rada, ak sa ti podarí zistiť viac ohľadom toho programu pre riadenie SVB, informácií nikdy nie je dosť, ak sa jedná o kvalitu našej práce, že? Tak zatiaľ ďakujem.
GabiZ
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

GabiZ: napísal som tam
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

PeterNR
GabiZ, ďakujem za informáciu.
Možno som položil tú druhú otázku do nesprávnej diskusie, keďže táto je o účtovaní SVB... Môžem Ti odpovedať v diskusii "spoločenstvo vlastníkov bytov"?

Čo sa týka toho programu pre riadenie SVB od firmy CorectPlus, vyžiadal som si zaslanie dema. Keď ho dostanem, pozriem sa čo dokáže, a napíšem
Daj vediet co najskor horim nedockavostou.... :p
nieco podobne hladam aj ja..
zalozil som aj novu temu s nazvom software pre SVB
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ja vediem spravu SVB už 6rokov v programe od KBsoft Trenčín, www.kbsoft.sk alebo kontakt -kbsoft@psg.sk. Som s týmto programom spokojna, učto si ale robim v inom programe a mám tak super kontrolu medzi oboma programami a hlavne čerpanie fondu oprav.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať