Zavrieť

Porady

terminované vklady, kam vložiť peniaze ?

stále sa učím
Vzhľadom na to, že ING neustále znížuje úrokovú sadzbu, zvažujem presunúť svojích pár šupiek do inej banky a keďže klasická kamenná banka, tak asi najvýhodnešie terminovaný vklad. Poradíte ktorá banka je najvýhodnejšia ? Nechce sa mi totiž surfovať a hľadať.....
Ď
A.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

kvalitar Pozri príspevok
ten urok mas presne stanoveny vsak su to podielove fondy ak sa nemylim a je tam spravcovsky poplatok 0,5%.
Jedná sa o netto výnos, očistený o poplatok. Samozrejme, že môže kolísať.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ako ak chce niekto neznalí investovať do fondov, neodporúčam, banky vás oblbnú a vedia o tom prd.

Mal som niečo také, investícia bola super, vôbec som to nesledoval, stále to rástlo a s miernymi korekciami, valil som tam peniaze,...

Koncom roka 2007 som sa pýtal, čo a ako, či to netreba vybrať (nakúpil som pri 119 € za akciu a potom pri páde z 200€ na 119 € som zas nakúpil,). Pýtal som sa to pri 250 € za akciu, pani mi povedal, že nie ved to ide hore a o žiadnych problémoch nevie.
Nakoniec som vybral, lebo som potreboval mať pripravenú hotovosť, a 23.1.2008 padli akcie z 250 € an 200€,... a potom padali a padali, na 170€ tam som kúpil (že vraj už to nižšie nepôjde) a začalo to rásť na 200 € a zas padlo na 160 € a zas rástlo na 218 € a tam som všetko vybral a dal na eMax (3,7% rok), teraz je ten fond na úrovni 51€ na túto úroveň sa dostal v auguste 08 a teraz kolíše na tejto úrovni. našiel som forum, kde už v septembri 07 hovorili o problémoch a možnej kríze a doporučovali polku vybrať. Takže ja som mal štastie.
Vypisuje tam rada ľudí, ktorý mali straty od 250 tis sk do 1,5 mil. sk, lebo sa spoliehali na bankára a nie na seba a nesledovali informácie.

Poznám týpka čo behom týždňa stratil 15 mil. sk, nakoniec vybral zo straou 7,5 mil. sk. tiež sa spoliehal na slová bnakára.

čiže teraz amatérom v čase pretrvávajúcej kríze a možnej 3 vlne, NEDOPORUCUJEM! Kríza ešte nepovedal všetko v obehu je 2-18 bilion USD toxických balíčkov a treba to odpísať, hypokríza tiež čaká 3 vlnu, pretože ešte nepovedal všetko.

PS: ročný výnos som mal cez 50%(ruské akcie, banky, ropa a južná amerika), a v druhom cez 25% (americké a anglické reality)
Naposledy upravil Composite : 20.02.09 at 09:15
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Composite Pozri príspevok
ako ak chce niekto neznalí investovať do fondov, neodporúčam, banky vás oblbnú a vedia o tom prd.

Mal som niečo také, investícia bola super, vôbec som to nesledoval, stále to rástlo a s miernymi korekciami, valil som tam peniaze,...

Koncom roka 2007 som sa pýtal, čo a ako, či to netreba vybrať (nakúpil som pri 119 € za akciu a potom pri páde z 200€ na 119 € som zas nakúpil,). Pýtal som sa to pri 250 € za akciu, pani mi povedal, že nie ved to ide hore a o žiadnych problémoch nevie.
Nakoniec som vybral, lebo som potreboval mať pripravenú hotovosť, a 23.1.2008 padli akcie z 250 € an 200€,... a potom padali a padali, na 170€ tam som kúpil (že vraj už to nižšie nepôjde) a začalo to rásť na 200 € a zas padlo na 160 € a zas rástlo na 218 € a tam som všetko vybral a dal na eMax (3,7% rok), teraz je ten fond na úrovni 51€ na túto úroveň sa dostal v auguste 08 a teraz kolíše na tejto úrovni. našiel som forum, kde už v septembri 07 hovorili o problémoch a možnej kríze a doporučovali polku vybrať. Takže ja som mal štastie.
Vypisuje tam rada ľudí, ktorý mali straty od 250 tis sk do 1,5 mil. sk, lebo sa spoliehali na bankára a nie na seba a nesledovali informácie.

Poznám týpka čo behom týždňa stratil 15 mil. sk, nakoniec vybral zo straou 7,5 mil. sk. tiež sa spoliehal na slová bnakára.

čiže teraz amatérom v čase pretrvávajúcej kríze a možnej 3 vlne, NEDOPORUCUJEM! Kríza ešte nepovedal všetko v obehu je 2-18 bilion USD toxických balíčkov a treba to odpísať, hypokríza tiež čaká 3 vlnu, pretože ešte nepovedal všetko.
Ja som neodporúčal investovať do akciových fondov, ale do fondov peňažného trhu.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Ani to nie je boh vie čo, ak sa tomu človek nerozumie
JA som mal chviľku peniaze v peňažnom, ale rýchlo sa to menilo a časom som nedokázal mať odhad. Boli tam meny CZ, HUF, PL, .... za 2 týždne 15%, potom to letelo dole
Pred 2 rokmi som skusil aj SK, ale tiež je to dosť riziko

najlepšie boli dlhopisy horizont problémov sa dal dopredu odhadovať na dlho, a ked začali problémy bolo dosť času, výnos max. 6%/rok

Proste je kríza a čakajú sa ďalšie vlny, takže by som to moc teraz nedoporučoval, kto sa tomu aspoň trochu nerozumie.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

AlenockaS Pozri príspevok
ale no tak, sa pýtam slušne, či sa v tom niekto nevyzná ?

pozeraj Trend, tak o "vyhodach" byvaju pekne clanky.

Momentalne ma mBank 2,5 % na Emax sporiacom ucte. Rocne, bez viazanosti, uroky pripisuju mesacne.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

no pozeraním trendu sa už dozvieš len zlú správu
treba sledovať všetko, pri akciach dané akcie a veci na to naviazané, pri peňažných a dlhopisových celú krajinu/krajiny,...
je toho fakt veľa, preto ak nemáš prehľad treba si najsť dobrého agenta (nie zlodeja), ktorý najprv zarobí a potom berie peniaze a nie berie peniaze (banky, a takí všeliakí stráči).
Ja som od začiatku 08 sušil peniaze v mBanke a teraz v TB a dexií, niečo mám v SLSP všetko na 3,5-4% na 3 mesiace opakovane. Nie je čas to sledovať a vývoj je pre mňa amatéra moc prudký a rýchli (už som sa popálil v polke leta, ked som si myslel ako zarobím a bol som rád, ked som po mesiaci zarobil aspoň na stratu a poplatky)
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Skús pozrieť aj toto http://www.hsbc.sk/1/2/hsbc-slovakia...posit-products
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Nevedel by niekto poradiť v súčasnosti najvýhodnejší termínovaný vklad na kratšie obdobie?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/ba/

alebo stranky jednotlivych bank - az tak vela tych bank nemame.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Kolko je to kratsie obdobie?
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

skus mVklad:
http://www.mbank.sk/individualni/msp...lad/index.html
alebo mesačný eMAX+:
http://www.mbank.sk/individualni/msporenie/plus/

zaspala si dobu, najlepšie boli začiatkom roka, kedy to bolo až 4%, teraz ak prejde k 2% na rok je úspech
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Nezaspala, práveže taký 4% nám už skončil a teraz chcem nájsť zase niečo lepšie.
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

misomiso Pozri príspevok
Kolko je to kratsie obdobie?
Myslela som tak na 3, 6, 9 alebo 12 mesiacov.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

http://www.mbank.sk/individualni/msporenie/

tuším nič vyššie ako toto nieje. Samozrejme okrem individuálnych klientov
  • vedenie mVKLADU úplne bez poplatkov!
  • garantovaná atraktívna úroková sadzba:
  • 3 mesiace – 2,2% p.a.,
  • 6 mesiacov – 2,4% p.a.,
  • 12 mesiacov – 3,0% p.a.




  • počet vkladov nie je obmedzený
  • nízky minimálny vklad - 200 € (6025,20 Sk)
  • jednoduché a pohodlné zriadenie vkladu bez písomných zmlúv, stačí byť klientom mBank

http://www.otpbank.sk/sk/infosluzby/...2/#terminovany

a tu pri ročnom je to úrok bajočko 2% a pri 500 dňovom vklade 2,5% p.a.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Ivča Pozri príspevok
Nezaspala, práveže taký 4% nám už skončil a teraz chcem nájsť zase niečo lepšie.
ak si dala na 12 mesiacov neskončil ;-)

ale 4% nenajdeš, ako som písal, hrubo som prešiel banky a 2-3% boli pri viazanosti 1 rok, nehovorím, že inde nie čo nie je.

skus tú mBanku, mám tam zvyšok peňazí čo som nestihol zaviazasť a peniaze keby náhodou na mesačnom (1 výber bez "pokuty").

Na eMax+ je úrok 2,1% rok, mesačné úročenie
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Ďakujem za pomoc!
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Xanti Pozri príspevok
http://www.mbank.sk/individualni/msporenie/


tuším nič vyššie ako toto nieje. Samozrejme okrem individuálnych klientov
  • vedenie mVKLADU úplne bez poplatkov!
  • garantovaná atraktívna úroková sadzba:
  • 3 mesiace – 2,2% p.a.,
  • 6 mesiacov – 2,4% p.a.,
  • 12 mesiacov – 3,0% p.a.



  • počet vkladov nie je obmedzený
  • nízky minimálny vklad - 200 € (6025,20 Sk)
  • jednoduché a pohodlné zriadenie vkladu bez písomných zmlúv, stačí byť klientom mBank
http://www.otpbank.sk/sk/infosluzby/...2/#terminovany

a tu pri ročnom je to úrok bajočko 2% a pri 500 dňovom vklade 2,5% p.a.
Ak tomu dobre rozumiem, musím byť klientom mBank - t. j. musím tam uzavrieť účet. Vložiť tam nejaké prostriedky a potom si sama môžem vytvoriť ten mVKLAD. Nieje mi jasné, či je stanovená nejaká suma, čo musí ostať na tom hlavnom účte. A ešte by ma zaujímalo, ako sa dá stať členom mBANK. Ako som zisťovala, u nás taká pobočka neexistuje.
Ďakujem!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ivča Pozri príspevok
Ak tomu dobre rozumiem, musím byť klientom mBank - t. j. musím tam uzavrieť účet. Vložiť tam nejaké prostriedky a potom si sama môžem vytvoriť ten mVKLAD. Nieje mi jasné, či je stanovená nejaká suma, čo musí ostať na tom hlavnom účte. A ešte by ma zaujímalo, ako sa dá stať členom mBANK. Ako som zisťovala, u nás taká pobočka neexistuje.
Ďakujem!
Ano musíš byť klientom mBank, musíš tam mať aspon bežný účet, ktorý mimochodom je zadarmo. Ak budeš mať na ňom zostatok 0 tak sa nič nedeje, lebo mVklad si robíš sama cez internet banking tejto banky.
Na stránke http://www.mbank.sk/individualni/mkonto/#tabs=2 si vypíšeš žiadosť, navolíš či Ti príde domov kuriér a ty tak podpíšeš zmluvu, alebo ťa majú kontaktovať z nejakej kancelárie, kt. sú rozmiestnené po SVK.
Podpíšeš zmluvu, ešte v ten deň máš aktívny internet banking, tuším do týždňa mi prišli platobné karty domov ( mám mKonto a eMax ).
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

možností je viac, najlepšia je ísť niekde do ich finančného centra, alebo kioska:
http://www.mbank.sk/sprievodca/obchodna-siet/index.html

Tam ti všetko vytvoria oni, všetky účty, a 24 hod od podpisu bude všetko aktívne, karty prídu poštou do 2 týždňov.

Potom to môže byť cez net:
https://form.sk.mbank.eu/forms/mbank...l?option=mbank

,tam si navolíš čo všetko chceš (neviem či ide dať všetko naraz, alebo len mKonto a eMax). Príde kurierie na podpis a ked im to on späť doručí, tak si cez IB vytvoríš už obratom ostatné účty.

mKonto, eMax, eMax+ môžeš mať niekoľko, pri mVklade neviem.

Na účtoch nemusí byť nič
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Composite Pozri príspevok
mKonto, eMax, eMax+ môžeš mať niekoľko, pri mVklade neviem.
nesúhlasím... mKonto môže byť len jedno na osobu, eMax tuším 4 ks, eMax+ tiež a čo sa týka mVkladov tak tých počet je neobmedzený ale minimálny vklad na vytvorenie mVkladu je 200€.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať