Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Zaváraný mramorový zákusok

Ano,čítate správne "zaváraný" a doslovne to tak aj myslím. Tento fakt GENIALNY nápad som bola našla na nemeckej chefkoch stránke, vyskúšala ho a teraz vám ho s radosťou podávam daľej.Je to ideálne pre deti na internát, alebo blízkemu nabalit na dlhšiu cestu, alebo starším ludom, ale aj pre "nás" lebo priznajme sa, nie stále máme náladu vypekať...takže...
Suroviny


Postup receptu
[IMG]file:///C:/DOCUME~1/ADMINI~1/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image003.png[/IMG]V prvom rade si pripravíme flaše. Odporúčam rovné flaše, aby sa ten koláčik vedel potom ľahko vyšmyknúť. Táto dávka je na 4 pol litrové flaše, ale kedže ja som mala rovné len 7dcl flaše,tak som dala do nich.Takže si ich vymažeme maslom a vysypeme strúhankou (kokosom, orechami, ...).


[IMG]file:///C:/DOCUME~1/ADMINI~1/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image003.png[/IMG]Teraz si dáme do misky cukor a maslo, vymiešame do penista. Ked to máme, tak po jednom striedavo pridávame raz vajce, raz múku zmiešanú s PDP, a nakoniec ešte tie 3PL mlieka. Cesto si rozdelíme na polovicu do dvoch misiek. Do jednej pridáme kakao zmiešané s mliekom a do druhého vlastne nič, ale ja som si dala strúhanú pomarančovú kôru a šťavu z jedného pomaranča, má to perfektnú chuť ;-) ale každý si dá do bieleho čo chce,je to na vás...


[IMG]file:///C:/DOCUME~1/ADMINI~1/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image003.png[/IMG]Cesto dobre premiešame a lyžicou dávame do pripravených fliaš, raz jedno raz druhé, tak striedavo, až kým sa nám cesto neminie. Flaša do ktorej plníte má byť asi do poli, lebo to cesto ešte nakysne a aby sa tá flaša dala potom lahko zatvorit.


[IMG]file:///C:/DOCUME~1/ADMINI~1/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image003.png[/IMG]Naplnené flaše poukladáme na pekáč a dáme piecť do rúry,ktorú sme si vopred rozohriali na 170C,na 35-40minut.Musíme skontrolovať ihlou.

[IMG]file:///C:/DOCUME~1/ADMINI~1/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image003.png[/IMG]Po upečení vybereme z rúry a rýchlo ešte na horúce flaše zakrútime vrchnáky.Nakoniec dáme do suchého dunstu,čiže na niake miesto a zakrijeme dekou do druhého dňa.


[IMG]file:///C:/DOCUME~1/ADMINI~1/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image003.png[/IMG]Takto zavarený mramorový zákusok nám vydrží až 5-6mesiacov vo fľaši ako čerstvý... Nech vám recept dobre slúži a dobru chut ;-))
9 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

alaya1
Klasický rezeň v trojobale vylepšený na diétne jedlo. Je to určite opozitum, ale vďaka jednoduchej finte nezaťaží žalúdok a dovolí nám ich aj lekár s dietou.

Zloženie:
Kuracie prsia
vegeta (najlepšie je domáca - pozri ochucovadlá)
3 vajíčka
hladká múka
strúhanka


Postup:
Pripravíme si kuracie prsia. Rozkrojíme ich naplocho. Nerozklepávame ich. Kuracie prsia sú veľmi jemné neničme ich rozklepávaním. Rozkrojené prsia ochutíme vegetou a obalíme postupne v múke, vajíčku a nakoniec v strúhanke. Dáme ich vyprážať na rozpálenú panvicu s olejom. Olej je len do polovice mäsa. Vyprážame z každej strany cca 5 minút. Dajte pozor, aby plameň nebol veľmi silný, lebo sa nám strúhanka môže spáliť.

A teraz FINTA "FŇ":
Na vedľajšom horáku nám vrie voda a keď vyberieme hotový rezeň z panvice, ponoríme ho na 2-3 sekundy do vriacej vody. Rezeň nám zašuští a zbaví sa prebytočnej masti oveľa účinnejšie, ako papierovou servítkou. Vriaca voda sa z rezňa do pár sekúnd vyparí a neostanú mokré.

Netrpí žlčník a keď tých rezňov nezjeme 5, tak ich môžeme aj počas diety, napriek tomu, že sú vyprážané :-)

Toto praktizujem už skoro 20 rokov, ked' nerobím rezne v rúre. A stačí rezeň len ponorit' a hned' vybrat. Mojej mame to pred 30 rokmi poradila kardiochirurgička, ak by mala chut' na reze
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Všestranná ryža :
4 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

dobre rady
5 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Sáček zašroubujeme a je to - perfektny napad
sacek_zasroubujeme_a_je_to.jpg  
9 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Niečo nové aj pre domácich kutilov
http://www.nanotechshop.cz/ultra_eve...prezentace.htm
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

z dnešnej "skororannej! skúsenosti odporúčam nevariť salko bez vody.......
pretože nasleduje potom "výbuch" konzervy a umývanie kuchyne trvalo cca 2,5 hodiny vo dvojici........
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mila123
z dnešnej "skororannej! skúsenosti odporúčam nevariť salko bez vody.......
pretože nasleduje potom "výbuch" konzervy a umývanie kuchyne trvalo cca 2,5 hodiny vo dvojici........
No, nie! :-( A zvukový efekt bol aký?
A bolo aspoň skaramelizované? Keď sa mne v mladšom veku stala nejaká nehoda v kuchyni, ale ktorá skončila väčšinou na podlahe, tak som privolala na pomoc psa. Poupratoval za mňa.
Horšie boli duritky. Sklo bolo všade.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Mila123
z dnešnej "skororannej! skúsenosti odporúčam nevariť salko bez vody.......
pretože nasleduje potom "výbuch" konzervy a umývanie kuchyne trvalo cca 2,5 hodiny vo dvojici........
ježiši to ťa ako napadlo,že bez vody? a veď sa dá už kúpiť aj karamelové.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

korela
Mila123
z dnešnej "skororannej! skúsenosti odporúčam nevariť salko bez vody.......
pretože nasleduje potom "výbuch" konzervy a umývanie kuchyne trvalo cca 2,5 hodiny vo dvojici........
No, nie! :-( A zvukový efekt bol aký?
A bolo aspoň skaramelizované? Keď sa mne v mladšom veku stala nejaká nehoda v kuchyni, ale ktorá skončila väčšinou na podlahe, tak som privolala na pomoc psa. Poupratoval za mňa.
Horšie boli duritky. Sklo bolo všade.
naše mačky nechceli upratovať, musela som vinníčke pomôcť (resp. nenechala som ju v tom)
efekt? nepočula som ho, pretože som spala a nielen ja ale aj vinník.....
doteraz som mala rada karamel, ale po tejto dnešnej skúsenosti prehodnotím vzťah k nemu....
a ten zápach? neskutočný, vyvetranie je stále aktívne, v byte máme asi 13°C a stále ten zápach po pripálenine cítiť......ale hrniec zn. Zepter prežil, aspoň niečo dobré......
chcela som ráno robiť prevrátený jablkový koláč, a tak dieťa (skoro 20 ročné) sa ostalo ešte večer učiť s tým, že uvarí salko a dopadlo to tak ako to dopadlo.............
ale prežili sme a ani nechcem myslieť na to čo sa mohlo stať, salko sa varilo asi 4 hodiny, mňa zobudil zápach, ostatok rodiny spalo....
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kopretinka
Mila123
z dnešnej "skororannej! skúsenosti odporúčam nevariť salko bez vody.......
pretože nasleduje potom "výbuch" konzervy a umývanie kuchyne trvalo cca 2,5 hodiny vo dvojici........
ježiši to ťa ako napadlo,že bez vody? a veď sa dá už kúpiť aj karamelové.
nie, nie som na tom, až tak zle, ale voda sa vyvarila, resp. vytratila........
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Mila123
kopretinka
Mila123
z dnešnej "skororannej! skúsenosti odporúčam nevariť salko bez vody.......
pretože nasleduje potom "výbuch" konzervy a umývanie kuchyne trvalo cca 2,5 hodiny vo dvojici........
ježiši to ťa ako napadlo,že bez vody? a veď sa dá už kúpiť aj karamelové.
nie, nie som na tom, až tak zle, ale voda sa vyvarila, resp. vytratila........
mne sa občas vytratí z ryže
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Zitulda
...po dlhom čase aspoň niečo
som teraz skúšala to z tými vajcovými platami........neviem,ako to mohli strihať s veľkými nožnicami,to sa nedá,skúšala som to s manikúrovými.......ja teda fakt neviem,ako to urobili,ale mne sa to nepodarilo
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mila123
z dnešnej "skororannej! skúsenosti odporúčam nevariť salko bez vody.......
pretože nasleduje potom "výbuch" konzervy a umývanie kuchyne trvalo cca 2,5 hodiny vo dvojici........
Nebudete mať náhodou hody? Kolegynka mala vymaľované k hodom a chcela robiť zákusok s karamelom. Dala variť salko a vyšla na dvor. U susedov má švagrinú, tak sa zadrkotali. Prišiel jej muž z roboty a doma namiesto jedenia pohroma
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

babka - ježibabka
Mila123
z dnešnej "skororannej! skúsenosti odporúčam nevariť salko bez vody.......
pretože nasleduje potom "výbuch" konzervy a umývanie kuchyne trvalo cca 2,5 hodiny vo dvojici........
Nebudete mať náhodou hody? Kolegynka mala vymaľované k hodom a chcela robiť zákusok s karamelom. Dala variť salko a vyšla na dvor. U susedov má švagrinú, tak sa zadrkotali. Prišiel jej muž z roboty a doma namiesto jedenia pohroma
hody, alias odpust máme na čiernu nedeľu, t.j. 2 nedele pred veľkonočnou nedeľou......
už sa aspoň v kuchyni dlážka nelepí......3x sme ju umývali.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
hody, alias odpust máme na čiernu nedeľu, t.j. 2 nedele pred veľkonočnou nedeľou......
už sa aspoň v kuchyni dlážka nelepí......3x sme ju umývali.....
...že ste skúšali štýl Mr. Beana?
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Moja segra si dala ako 17tka variť várové nátačky a začala čítať časopis, až keď som zdesená vletela do kuchyne sa zbadala, nátačky priškvarené o dno hrnca a smrad ako :-D
Celé to letelo do kontajnera a vetrali sme týždeň ....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dobry typ .
9 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zaujimave
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Vyskúšam, či je to naozaj takto:
uchovávanie cesnaku.jpg  
12 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať