Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Chcem zatepliť drevený strop polystyrénom, čo sa mi zvýšil. Aspoň jeho časť. Môžem ukladať polystyrén rovno na stropné dosky? Alebo medzi drevo a PS by mala ísť nejaká fólia? Prípadne, ak tam fólia musí ísť, môže sa dať na vrch PS pod krycie pôjdové dosky?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pokial nieje este strop zatepleny a obyvane podkrovie, tak by sa mal zateplit. Hadam nechces mat ako izolaciu iba vrstvu dosiek. Parozabrana sa dava zo strany interieru, aby sa teply vlhky vzduch nevedel ostat do chladnych casti izolacie kde by mohol zkondenzovat
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
podkrovie neni, je tam pôjd. Zhora sú také "vaničky" medzi hradami ca 15 cm, tak do nich chcem vložiť polystyrén. Ale ma zaujíma, že či medzi spodné dosky a PS treba dajakú fóliu alebo to môže ísť rovno na drevo. Na PS pôjdu potom ďalšie dosky. Strop z vnútornej strany nejdem omietať ani tam nič lepiť - bude to do interiéru drevo.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

bud das to tych "vaniciek" polystytren nan dosky aby to bolo pochodzne na to parozabranu a na nu dalsi polystyren + dosky aby sa tam dalo chodit, alebo to bude pekne na prd. tiez mozes dat tu parozabranu odspodu nad dosky z interieru, ale to uz mas hotove, takze sa to zavrhuje a tiez by to nebolo moc dobre riesienia z viacerych dovodou. Tiez mozes nechat vanicky dute, na to dosky, parozabranu a izolaciu. Tak ci tak je to uz pakaren ked to mas tak spravene. Ideal by bol ak by si na to zabudol ako na povalu po ktorej sa da chodit. Mozno nejake mostiky by sa dali porobit.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tie vaničky sa budú tak či tak prekrývať ďalšou vrstvou dosák, ktoré budú upevnené o vrch hrád) a chodiť sa tam bude dať v pohode. bude tam taký pôjd, že úložný priestor na seno a tak. Nemám problém vybrať PS z tých vaničiek a dať pod neho parozábranu, ale ak ju netreba alebo stačí navrch medzi PS a druhé vrchné dosky (tie budú krížom po hradách a bude sa po nich chodiť - vlastne taká drevená pôjdová podlaha z hrubých dosák) tak by som tú parozábranu nad interiérové dosky netrepala, ale nebude to plesnieť medzi stropom a PS?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

moze tam byt jeden problem, ktory asi treba nakreslit aby si to lahsie pochopila a na to teraz nemam cas. Tym ze si nedala parozabranu zo spodu hrad to je trochu komplikovanejsie. zo spodu domu to uz mas pohladove, alebo tam pojde este nejaka vrstva hoblovaneho obkladu?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
náčrt
Image0001.jpg  
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cize mas pekne hoblovane tramy ktore maju byt vidiet?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
zo spodu ich vidieť horná polovica bude vyplnená a prekrytá, len či mi treba na spodok vaničky parozábranu
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ideal to nieje, ale lepsie ako nic. kopirovat vanicku aj tramy. v mieste kde bude vrch tramov to moze kondenzovat.
0 0
kytica kytica

kytica je offline (nepripojený) kytica

kytica, poisťovací finančný poradca len Bratislava ...viac
Ten solar je zaujimavý krásny domček.
0 0
kytica kytica

kytica je offline (nepripojený) kytica

kytica, poisťovací finančný poradca len Bratislava ...viac
Zaujimave sú aj drevodomy za 39 000 euro www.domsnov.net
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať