Zavrieť

Porady

Moja svokra

Idem sa vysťažovať. som , už skoro 4 roky vydatá za syna jednej ženy, ktorá ma nenávidela, ešte ma ani nepoznala. Nenávidela ma preto, lebo jej synáčik začal chodiť na rande častejšie ako 1 hodinu v týždni. Keď ma potom stretla ani neodpovedala na pozdrav. Keď sme sa mali brať, mala som zo života peklo a ešte mi aj v deň svadby nadala. Potom sa mal narodiť syn, ktorý zaručene nebol jeho otca. 3 roky toto trpím doslovne, snažím sa naše stretnutia eliminovať na minimum, ale niekedy sa to nedá. Zabudla som podotknúť, že nielen svokra, ale aj maželo sestra má obdobné, ba aj horšie postoje ku mne.
Tento rok oslavuje 60 rokov, "pozvala" nás na oslavu za hranice. Manželovi povedala, že jemu a synovi to zaplatí a že manželke to má zaplatiť on. čo si o tom myslíte? podľa mňa mi dala jasne najavo, že ma tam nechce. Manžel mi tvrdí, že jej správanie je normálne. Ale predsa keď niekoho niekam pozvem, tak to nedelím takýmto spôsobom.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
...už aj mi dajte nejaké školenie, ako sa má chovať najlepšia svokra...
..lebo moja skoronevesta mi priniesla pozdravienku k stužkovej a na nej bolo napísané venovanie:..."najlepšej svokričke"...
...he líška sa Ti ...líška jedna ...

Ako ???....nuž teda opačne ako tá moja ...
Školenie nebude ...to by bolo skôr na román ...jak od Shakespearea ...že " Skrotenie zlej ženy " ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad Dnes, 08:11 PM
to Juraj dnes potrebuje radu ...
...ani nie ...

Keby som svojho času stlačil spúšť ...kua , možno by som už doma bol ....za dobré správanie a poľahčujúce okolnosti .......
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

buchač Pozri príspevok
...ani nie ...

Keby som svojho času stlačil spúšť ...kua , možno by som už doma bol ....za dobré správanie a poľahčujúce okolnosti .......
... Ti asi v tomto niet čo závidieť, iba ak pevné nervy a neutíchajúci zmysel pre humor, hoci občas aj čierny...

Ja si myslím, že nikto z nás si nezaslúži úctu len za to, že sme niečia mama – otec – brat – sestra – babka – dedko – svokor – svokra – učiteľ – pán farár – šéf – kolega – sused .......... , ale len a len za to, akí sme ľudia „sami osebe“.
Ak je niekto v mojich očiach „zlý človek“ (na základe mojich skúseností s ním), tak je zlý bez ohľadu na to, či má 15, 20, 50, 70 alebo 127 rokov – ak je odo mňa starší, miesto v MHD by som mu možno uvoľnila, ale moju úctu a rešpekt by si určite nezískal.
„Cti otca svojho i matku svoju“ (prípadne „svokra svojho i svokru svoju“ ) je podľa mňa trošku zavádzajúce – radšej by som tam dala „cti si dobrých, poctivých, slušných, spravodlivých ... ľudí“ bez ohľadu na to, v akom konkrétnom vzťahu so mnou sú...
A matky, ktoré vo svojich nevestách vidia „konkurenciu“, sú podľa môjho názoru vážne a – bohužiaľ – väčšinou nevyliečiteľne choré. Lenže či sa nám to páči alebo nie, so svojím partnerom si berieme aj jeho rodinu – prinajmenšom v tom zmysle, čo doňho pri výchove vložili (a s vekom sa to často zvýrazňuje viac a viac, že sa podobáme na svojich rodičov, hoci kedysi sme s nimi v mnohom nesúhlasili...). Toto sa síce „vyliečiť“ dá, len musí ten partner vedieť, že niečo nie je v poriadku, a chcieť sa liečiť, t.j. zmeniť sa. Každý si prirodzene do vzťahu donesie mnoho zo svojej pôvodnej rodiny, ale potom nejde o to, či jedno je „lepšie“ a to druhé „horšie“ – z oboch rodín by si mladí mali zobrať to najlepšie a vytvoriť si niečo tretie, originálne, svoje.
4 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

VERONIKA6 Pozri príspevok
Veronika snaž sa byť milá, mladých počúvať a čo najmenej sa do nich miešať, lepšie povedané "nemiešať sa vôbec". Prípadne sa prikloniť na stranu nevesty a potom Ti bude syn vyhovárať, že máš byť na jeho strane, že si jeho matkou. Nám to tak funguje a myslím si, že mám s nevestou dobrý vzťah. No ale neviem, čo hovorí ona o mne
Ja si v tomto smere myslím, že nejde o to, aby som ja ako matka vo všetkom dala za pravdu len svojmu dieťaťu – ak si myslím, že trebárs chybu urobila moja dcéra, tak jej to aj poviem, či už medzi 4 očami alebo aj pred zaťom (podľa konkrétnej situácie), ale poviem to len ako svoj názor, nie ako rozkaz, ktorému sa opovážte nevyhovieť... A rovnako ak by sa mi niečo nepáčilo na zaťovi, a bolo by to pre mňa také dôležité, že by som nemohla byť ticho, tak by som mu to asi tiež povedala, ale znovu len ako svoj názor – nejde o to, kto je ku mne v akom vzťahu, ale čo si o danej situácii myslím, aký mám na to názor, s kým na základe svojich životných skúseností súhlasím viac alebo s kým menej. Aspoň ja to tak vidím a snažím sa podľa toho riadiť – pokiaľ sa dá, tak vo všetkých oblastiach života...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pri spovedi sa chlap / / spovedá zo svojich hriechov :

" Viete , otče , tá moja svokra , to je ale kus ženskej ...
Chvíľkami uvažujem , že by stála za hriech ...!!!

" Pamätaj synu , nezosmilníš !!!! "


" Ale kdeže , velebný pán ....NEZABIJEŠ...! "
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Dva svety v jednej záhrade
Na strešnej záhrade svojho domu spali jednej letnej noci všetci členovia rodiny. Plná zloby a závisti zbadala matka, že jej syn a nevesta, ktorú trpela len s nevôľou, spia pritúlení tesne jeden k druhému. Ten pohľad nemohla zniesť, a tak ich oboch prebudila a povedala: "V takom teple nemôžete spať tak blízko pri sebe. Je to nezdravé a škodlivé."
V inom kúte záhrady spala jej dcéra a uctievaný zať. Ležali oddelene, dobrý krok vzdialení jeden od druhého. Matka ich starostlivo zobudila a zašepkala: "Drahí moji, ako môžete v takom chlade ležať tak ďaleko od seba, namiesto toho, aby ste sa vzájomne hriali?"
To započula nevesta. Posadila sa a nahlas, ako keď odriekava modlitbu, zvolala: "Ó, aký všemohúci je Boh! Jedna záhrada, a také rozdielne počasie!"

(orientálny príbeh)
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zimama Pozri príspevok
Dva svety v jednej záhrade
Na strešnej záhrade svojho domu spali jednej letnej noci všetci členovia rodiny. Plná zloby a závisti zbadala matka, že jej syn a nevesta, ktorú trpela len s nevôľou, spia pritúlení tesne jeden k druhému. Ten pohľad nemohla zniesť, a tak ich oboch prebudila a povedala: "V takom teple nemôžete spať tak blízko pri sebe. Je to nezdravé a škodlivé."
V inom kúte záhrady spala jej dcéra a uctievaný zať. Ležali oddelene, dobrý krok vzdialení jeden od druhého. Matka ich starostlivo zobudila a zašepkala: "Drahí moji, ako môžete v takom chlade ležať tak ďaleko od seba, namiesto toho, aby ste sa vzájomne hriali?"
To započula nevesta. Posadila sa a nahlas, ako keď odriekava modlitbu, zvolala: "Ó, aký všemohúci je Boh! Jedna záhrada, a také rozdielne počasie!"

(orientálny príbeh)
Ó , všemohúci bože .......



...že aká pravda ....

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hm ...

Ako to povedať ...bez zbytočného pátosu ...

Svokra má problémy také , aké má ...čo už , to nik neovplyvní...
Aj dvoch priateľov si zaobstarala na staré kolená ...

Sám neviem , že ako som našiel po nejakej dobe JEDNO voľné miesto v DSS ...žiadosti už boli podané dávno predtým ...lietal som hore dole po úradoch a lekároch ja najatý ...
Aj v tom DSS som sa bol pozrieť , s riaditeľkou som reč hodil , videl budovu a aj vnútrajšok ...
Solídna úroveň - ubytovanie po 2 osoby , strava v dietnom režime , pekná záhrada , opatrovateľky , zdravotné sestry ..........etc ...

Svokrička vydumuje jak nevesta pred vydajom ...už sme rezignovali ...celá family ...
Zvyšok sa nám , ale hlavne svokre čuduje ...

...hm ...

...už ani nadávať sa mi nechce , nemá význam ...

P.S.:
O nákladoch spojených s opatrovaním v onej DSS ani nevravím , že jak brutál nízke sú ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....he...dnes sa mi zadaril dobrý kúsok ...

Manželka bola u mamy ( toť mojej svekruši ...) , cestou z chalupy som ju vysadil ...

Keď sa vrátila , mi tak len medzi rečou spomenula niečo v tom význame , že vraj svokra by sa tiež rada pozrela na chalupu ...
...že niekedy v stredu , štvrtok ...hneď som do autu hádzal , že nehrozí ...

Večer sme sa k tejto téme vrátili , manželka mi presnejšie povedala ,že ako sa veci majú ...
Presnejšie povedané ,citujem náš dialóg :

Manželka vraví ...
" ...mám taký dojem , že mama skorej neumrie , pokiaľ sa na chalupu ešte nepozrie , že aké pokroky sa tam udiali ..."

Samozrejme mi slina na jazyk priniesla okamžitú odpoveď a zadrel som ...:
"...šak poďme zajtra ........................" ......
2 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
keby to tak svokra citala
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
video1983 Pozri príspevok
keby to tak svokra citala
....he ....usporil by som benzín ...nemusel by som na chalupu sa drbať...








...s ňou ........
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

poslat manzela sameho (na co sa tam pchat), resp. nepojde nikto (nezije s nou ale s tebou) a nie len dnes, navzdy.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mať takú svokru,už mám 4 roky odsedené.Za dobré správanie som po roku vonku.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
....he...dnes sa mi zadaril dobrý kúsok ...

Manželka bola u mamy ( toť mojej svekruši ...) , cestou z chalupy som ju vysadil ...

Keď sa vrátila , mi tak len medzi rečou spomenula niečo v tom význame , že vraj svokra by sa tiež rada pozrela na chalupu ...
...že niekedy v stredu , štvrtok ...hneď som do autu hádzal , že nehrozí ...

Večer sme sa k tejto téme vrátili , manželka mi presnejšie povedala ,že ako sa veci majú ...
Presnejšie povedané ,citujem náš dialóg :

Manželka vraví ...
" ...mám taký dojem , že mama skorej neumrie , pokiaľ sa na chalupu ešte nepozrie , že aké pokroky sa tam udiali ..."

Samozrejme mi slina na jazyk priniesla okamžitú odpoveď a zadrel som ...:
"...šak poďme zajtra ........................" ......
..

...a si presvedčený, že svekruša je už dvomi nohami po kolená v hrobe, keď sa tak ponáhľaš?...?..len aby si si nevyrobil ďalšie panty, keď zbadá chalupu...(môže ju napadnúť, že by tam chcela dožiť)...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Pepsíííííííí Tu sa asi bude zas vyťahovať devina. Takto provokovať UF
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau Pozri príspevok
Mať takú svokru,už mám 4 roky odsedené.Za dobré správanie som po roku vonku.
...šak ani 15 - 20 by som nevyfasoval pred časom , poľhčujúce okolnosti by boli ...
...dávno som vonku na podmienku

...a v base by som mal fajnú hustú fazuľovú levešku ...bacharov zopár poznám...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..

...a si presvedčený, že svekruša je už dvomi nohami po kolená v hrobe, keď sa tak ponáhľaš?...?..len aby si si nevyrobil ďalšie panty, keď zbadá chalupu...(môže ju napadnúť, že by tam chcela dožiť)...
...ja sa nikde neponáhľam ...
...dvoma nohami ?????............júúúúúj , ticho som radšej , už by som bol fakt pre niektoré žalúdky asi ťažko stráviteľný ...

...môže ju napadnúť čo len chce....
...aj keby mi BMW pred barák postavila , nemá nárok !!!!!!
...len tak mimochodom ....BMW ????.............šak ani na vlastný pohreb nemá , z môjho ( nášho ) to pekne krásne zacvakám ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať