Zavrieť

Porady

Zmluva o poskytnutí účtovných služieb

juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Zdravím všetkých poraďákov. Chcel by som počuť hlavne názor už ostrieľaných borcov, ktorí už majú nejakú tu zmluvu o poskytovaní účtovných služieb za sebou.

Klient mi poslal zmluvu, ktorú prikladám. Vy by ste takú zmluvu podpísali? Keď som si pozeral zmluvy prilepené tu na poradu, tak tie boli oveľa jednoduchšie a myslím že pre účtovníka nie tak zastrašujúce.

Vopred ďakujem za Váš názor.
Usporiadat
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

Tiež som nedávno skončila prac.pomer a spracúvam účtovníctvo na živnosť iba pár mesiacov. Pozerala som si cenníky, ktoré sú na webe. Ceny sa tam pohybujú približne takto:
zamestnanci - mzdy
prihláška/odhláška 200,- Sk
prac.zmluva 200,- Sk
spracovanie mzdy 300,- Sk/pracovník

vedenie účtovníctva:
JU - ceny za položky : 15-20,-Sk /položka
PU - ceny za položky : 20-25,-Sk /položka
paušál JU:
1500,- mesačne do 100 položiek
atď.

Ak by si chcela, pošlem Ti ešte ďaľšie príklady ako si účtovať služby. Ja radšej uprednostňujem paušál.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Paušál je pohodlnejší, ale nevýhodný vtedy, keď sa pohybuje počet dokladov aj počet zamestnancov hore-dole. Vždy jedna zo strán nato dopláca.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Dobrý deň, prosím Vás je tu niekto z okolia Trnavy a vie mi priblížiť trnavský cenník? Ja viem že je to dosť ťažké, ale na orientáciu to stačí. Veľmi pekne ďakujem a prajem krásny zbytok dňa.
0 0
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Nie som síce z Trnavy, ale pokúsim sa odpovedať o cenách z mojej praxe. Musím priznať, že nemám jednotnú sadzbu, ktorá je pevná. Moja sadzba sa odvíja aj od toho, či pokl. doklady vyhotovujem a tlačím ja, alebo firma. Od toho, či výkazy - odvody a DPH si nosí sama, alebo ja. Tiež sa snažím reagovať pružne na náročnosť a objem dokladov. Ak sa mu ich počet značne zníži, idem s cenou dolu. Ak zvýši, idem s cenou hore. A tiež od toho, čomu sa hovorí "ľudská stránka". Ak vidím, že sa SZČO snaží a je niekde na začiatku podnikania, dám mu sadzbu, ktorú utiahne a počkám si, kým sa rozbehne.

Asi som Ti s rozhodovaním veľmi nepomohla, ale chcela som tým povedať, že ceny je ťažko stanoviť pevne. Vždy závisí od viacerých ukazovateľov.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ďakujem za odpoveď. Tak približne takýmto spôsobom to robím aj ja, len mňa by viac-menej zaujímali približné ceny v trnave a okolí.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Kedy sa dá spracovávať účtovníctvo bez zmluvy? Alebo musí byť vždy zmluva medzi vykonávateľom a firmou(objednávateľom)?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

tonkat
Kedy sa dá spracovávať účtovníctvo bez zmluvy? Alebo musí byť vždy zmluva medzi vykonávateľom a firmou(objednávateľom)?
Prosím opätovne o zabudnutú otázku č. 47. Vrelé díky!!
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Mirkaska
Ahojte,


Otázne sú dve časti -
1. zodpovednosť za škodu - či je možné obmedziť jej výšku na 3- násobok mesačnej odmeny, resp. ako niekto navrhoval - rozdeliť jej splatenie do 12- nasledujúcich mesiacov, ktoré sa budú započítavať so splatnou odmenou za služby zo zmluvy o vedení účtovníctva
2. otázka možného zvýšenia odmeny - o infláciu - ako by bolo správne a dobré formulovať odsek o možnosť zvýšiť cenu o mieru inflácie.
Prosím Vás a načo sa odvolať v prípade obmedzenia zodpovednosti za škodu na troj- či 5-násobok paušálu. Klientovi sa to obmedzenie nepozdáva a šermuje obchodným zákonníkom.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
emily
Prosím Vás a načo sa odvolať v prípade obmedzenia zodpovednosti za škodu na troj- či 5-násobok paušálu. Klientovi sa to obmedzenie nepozdáva a šermuje obchodným zákonníkom.
a má pravdu. Obmedzenie sa takto formulovať nedá - to by mohol účtovníčku zamestnvať. Zmluvne beriem na seba " všetku zodpovednosť za chyby a nedostaky zistené kontrolou v rozsahu predloených dokladov. Zodpovednosti sa zbavím iba písomným upozornením na možné dôsledky zaúčtovania adresované konateľovi"
nie je to presný citát, ale význam je hádam jasný Za účtovné chyby nesie zodpovednosť účtovníčka. Ak však zaúčtuje niečo na príkaz (!!!), nechá si podpísať varovanie o možných dopadoch a je to vybavené. Každá škoda sa musí aj dokázať a prijať. Plnenie je už na dohode. Napr. až uhradí poisťovňa. Ved účtovnícke práce sa dajú poistiť.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Lida
a má pravdu. Obmedzenie sa takto formulovať nedá - to by mohol účtovníčku zamestnvať. Zmluvne beriem na seba " všetku zodpovednosť za chyby a nedostaky zistené kontrolou v rozsahu predloených dokladov. Zodpovednosti sa zbavím iba písomným upozornením na možné dôsledky zaúčtovania adresované konateľovi"
nie je to presný citát, ale význam je hádam jasný Za účtovné chyby nesie zodpovednosť účtovníčka. Ak však zaúčtuje niečo na príkaz (!!!), nechá si podpísať varovanie o možných dopadoch a je to vybavené. Každá škoda sa musí aj dokázať a prijať. Plnenie je už na dohode. Napr. až uhradí poisťovňa. Ved účtovnícke práce sa dajú poistiť.
Ďakujem za názor.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Obnovujem túto tému. Tento rok sa mi naskytlo pár nových klientov - všetci sú proti cenníkom, tento spôsob sa im nepáči. Ale aj ja chcem byť chránená, že ak bude viac dokladov, aby som to nerobila za dohodnutý paušál a naopak ak príde obdobie poklesu, aby nebol ten paušál neúmerný. Preto som to v zmluve vyriešila vetou takto:
"Odmena za vykonané práce bude účtovaná mesačne podľa rozsahu dokladov a vzájomnje dohody oboch strán."
V podstate suma - paušál bude rovnaký každý mesiac podľa ústnej dohody (akceptácia z druhej strany je zaplatenie faktúry) - a je tam možnosť, ak bude viac dokladov, aby táto cena bola vyššia. Upravovať to cez dodatky sa mi zdá náročné, lebo u mnohých sú striedavé obdobia, napr.3 mesiace majú útlm - potom 4 mesiace ožijú - potom 2 mesaice útlm - a tak dokola. Keďže mám s takými skúsenosti, uzavreli sme to takouto dohodou - a je to aj na dôvere oboch strán. Ja si nedovolím sa s cenou zahrávať, pretože by som mohla prísť o klienta - a na druhej strane nebudem robiť viac práce pre "pekné oči", a pre sumu dohodnutú v zmluve. Môže sa stať, že klient práve nezápasí s dostatkom financií a môže mi dodatok odmietnuť podpísať, a bude to zdĺhavý proces, možno postavený na sľuboch atď. A bohužiaľ tu ma zmluva nepustí.
Tak čo vy na to?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

začala som rozmýšlať ako píšem smernicu o účtovaní, že manželova s.r.o. zakúpila účt. program v ktorom im robím účto, ale ako živnostník externe, ale začala som tam robiť účto aj inej spoločnosti, nemala by tam byť nejaká zmluva o prenájme?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
začala som rozmýšlať ako píšem smernicu o účtovaní, že manželova s.r.o. zakúpila účt. program v ktorom im robím účto, ale ako živnostník externe, ale začala som tam robiť účto aj inej spoločnosti, nemala by tam byť nejaká zmluva o prenájme?
s.r.o. nemôže prenajímať softvér - autorské právo.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

a ako sa to dá ošetriť?
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Napíš do zmluvy, že software zabezpečí odberateľ. To snáď nie je zakázané. Prečítaj si licenčné podmienky, väčšinou sa nesmie používať monolicencia na viacerých počítačoch súčasne. Budeš ju používať len Ty, nie?
0 0
lindda lindda

lindda je offline (nepripojený) lindda

Dobrý deň, prepáčte ak sa pýtam od veci, ale zaujímalo by ma, či sa zo Zmluvy o poskytovaní služieb platia nejaké odvody. (SP, ZP, Daň).
Vďaka
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lindda Pozri príspevok
Dobrý deň, prepáčte ak sa pýtam od veci, ale zaujímalo by ma, či sa zo Zmluvy o poskytovaní služieb platia nejaké odvody. (SP, ZP, Daň).
Vďaka
zle položená otázka
0 0
lindda lindda

lindda je offline (nepripojený) lindda

Máme vyplácať odmenu za vystúpenie folklórneho súboru v rámci kul. podujatia. Nechceme im robiť príkaznú zmluvu, lebo od roku 2011 sa z príkaznej zmluvy platia odvody (nie pri všetkých ale väčšina áno). Počula som o možnosti, že sa dá uzatvoriť Zmluva o poskytovaní služieb a pýtam sa, či ako objednávateľ platíme potom za vykonávateľa nejaké odvody do SP a ZP, zo sumy, ktorú mu vyplatíme alebo je to tak ako to bolo pred r. 2011 pri príkazných zmluvách. Vyplatíme mu sumu a potom si to príkazník sám zdaňoval a príkazca (teda zamestnávateľ) s tým nemal žiadne starosti. Viem, že najlepšia alternatíva by bola Dohoda o vykonaní práce a tá momentálne v našom prípade nie je možná.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať