Zavrieť

Porady

Výpoveď pre nadbytočnosť

Dobrý deň, chcela by som sa poinformovať, čo sa týka výpovede pre nadbytočnosť. Som zamestnaná od 02/2006 - neurčitá doba. Ak zamestnávateľ mi chce dať výpoveď pre nadbytočnosť, ak mi ju doručí v mesiaci 08/2009, začne mi plynúť dvojmesačná výpovedná doba t.j. od 01.09.2009 do 31.10.2009 a zároveň po uplynutí dostanem aj dvojmesačné odstupné ? Kolektívnu zmluvu u zamestnávateľa nemáme.


Za všetky príspevky vopred ďakujem.


S pozdravom

enyma
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna81 Pozri príspevok
Dobrý deň, minulý rok sme prepustili zamestnanca pre nadbytočnosť, pri kontrole a prečítaní niekoľkých tém týkajúcich sa výpovede mám v tom chaos. Preto by som sa chcela uistiť, že vypoveď prebehla ako mala a že mám všetko správne vypísané.
Zamestnanec odpracoval 8rokov, výpoveď bola ku dňu 10.11.2012, dostal odstupné.

1. napísala som výpoveď podľa §63 odst.1 písm b ZP - nakoľko ste sa stali pre našu organ. nadbytočný, dávame Vám výpoveď k 10.11.2012.. Výpovedná doba začína plynúť 11.11.2012. (táto veta neviem či tam mala byť uvedená). Odôvodnenie - nedostatok financií.......preto Vám dávame výpoveď z nadbytočnosti. Výpoveď bola vyhotovená dňa 23.10.2012 Ak bola v 10. ,mes. aj doručená, tak je to nesprávne, VD začala plynúť až 1.11.
2. zamestnanec žiadosťou požiadal o skončenie pracovného pomeru dohodou z dôvodu §63 odst.1 pism b k dátumu 10.11.2012, žiadosť bola vypísaná 24.10.2012. OK.
3. dňa 27.10.2012 som vyhotovila dohodu o skončení pracovného pomeru ... zam-nec a zam-teľ sa dohodli, že touto dohodou rozväzujú prac.pomer založený prac.zmluvou dňa....pracovný pomer končí dňom 10.11.2012. zam-ncovi patrí odstupné za dobu 3 mesiacov. OK. Odstupné malo byť krátené za dobu od1.11.-10.11., pretože časť VD odpracoval.
Prosím Vás, je to takto správne?
V texte.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

tak som z toho zasa jeleň, prečo VD začala plynúť 1.11.?
odstupné už dostal, nekrátila som ho, môžeš mi prosím ťa poradiť ako mala vyzerať tá výpoveď aby sa mu to odstupné nekrátilo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna81 Pozri príspevok
tak som z toho zasa jeleň, prečo VD začala plynúť 1.11.?
odstupné už dostal, nekrátila som ho, môžeš mi prosím ťa poradiť ako mala vyzerať tá výpoveď aby sa mu to odstupné nekrátilo?
VD začne plynúť prvým dňom mesiaca po mesiaci, v ktorom bola doručená. Teda ak bola doručená v okt., začína plynúť 1.11.. Ale tu bolo skončenie PP dohodou. Ak teda bola trojmesačná VD, a PP trval do 10.11., odstupné nemalo byť za celú VD ale len za časť. Takže dva mesiace a časť mesiaca nov..
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Tweety Pozri príspevok
VD začne plynúť prvým dňom mesiaca po mesiaci, v ktorom bola doručená. Teda ak bola doručená v okt., začína plynúť 1.11.. Ale tu bolo skončenie PP dohodou. Ak teda bola trojmesačná VD, a PP trval do 10.11., odstupné nemalo byť za celú VD ale len za časť. Takže dva mesiace a časť mesiaca nov..
takže výpoveď mala byť doručená a vyhotovená v novembri? aby sa mu nekrátilo to odstupné...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna81 Pozri príspevok
takže výpoveď mala byť doručená a vyhotovená v novembri? aby sa mu nekrátilo to odstupné...
Nie výpoveď, tá bola dobre, ale dohoda, teda skončenie PP (ak ste chceli dať celé odstupné) malo byť 31.10.2012. Pretože pracoval ešte aj počas VD, teda len časti. Dohoda mohla byť takto, ale odstupné bolo treba primerane krátiť. Takto dostal aj mzdu za odpracovaný čas, aj odstupné za rovnaký čas.( od toho 1.11-10.11.)
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

problém je v tom, že skončenie PP bolo 10.11.2012, teda k tomu dátumu bol aj odhlásený zo SP a ZP.
ako to prosím ťa opraviť aby som nemusela prerábať mzdu a výkazy?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať