Zavrieť

Porady

občianske združenie

Môže mi niekto poradiť, kde by som mohla dostať literatúru, alebo mailovú stránku na účtovanie občianskeho združenia spôsobom v jednoduchom účtovníctve_
Usporiadat
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

Dobrý deň,
ja by som sa chcela spýtať. Má občianske združenie povinnosť zakúpiť registračnú pokladnicu, ak bude predávať svoje výrobky? (napr. vianočné vence, svietniky a pod.) Príjem tohto združenia je z darov, grantov a z predaja vyššie uvedených výrobkov. Ak netreba, aby mali registračnú pokladnicu, sú povinní si založiť nejakú knihu tržieb alebo také niečo, alebo stačí, ak budú pri každom predaji vypisovať Príjmový pokladničný doklad, ktorý zaúčtujú? O.z. vedie jednoduché účtovníctvo.
Ďakujem veľmi pekne za radu.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Dobrý deň, chcem sa spýtať ako to je s cirkevnou organizáciou, ktorá má DIČ pridelené od roku 2010. V roku 2009 nemala DIČ, pracovníčka nepodala daňové priznanie hoci tam boli príjmy a zisk. Od roku 2010 sa podáva daňové priznanie. Poprosím Vás je potrebné podať za rok 2009 dodatočné daňové priznanie????? Alebo ako to je???? Dič bolo pridelené od roku 2010. Ďakujem každému za názor a radu. Pekný deň.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Štátom uznané cirkvi a náboženské spoločnosti nemusia podať daňové priznanie, ak majú
len príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. a), t.j. výnosy z kostolných zbierok,
cirkevných úkonov a príspevky plynúce registrovaným cirkvám a náboženským
spoločnostiam a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 (upravené novelou zákona
o dani z príjmov od 1.1.2011).
Možno to poslúži niekomu...................
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Zdravím, neviete mi niekto poradiť? Mám jedno občianske združenie, ide o športový klub. Doteraz stále viedli jednoduché účtovníctvo. Majú príjmy z 2%, nejaké členské príspevky a štartovné z pretekov. To by bolo v poriadku. Ale Prenajímajú strelnicu (ide o strelecký klub) rôznym zložkám napr. PZ alebo colníkom a pod. Za to majú príjem. Taktiež v priestoroch strelnice sa zriadil bufet (prevádzkovateľom je iný živnostník) a síce neplatí za prenájom, ale prepláca klubu energie, ktoré mu klub vyfakturuje. Musí viesť klub tým pádom podvojné účtovníctvo? Prípadne musí mať živnosť?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Musi podat DP, nakolko ma prijem, ktory nie je oslobodeny od dane z prijmu, ale kedze v predchadzajucom obdobi nepresiahli (aspon predpokladam) prijem 200 000,- € tak PU viest nemusia.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
§ 9 Účtovné sústavy
2/ V sústave jednoduchého účtovníctva môže účtovať
c) občianske združenie, ich organizačné zložky, ktoré majú právnu subjektivitu, organizačné zložky Matice slovenskej, ktoré majú právnu subjektivitu, združenia právnických osôb, spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, neinvestičné fondy, poľovnícke organizácie a neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby; ak nepodnikajú a ak ich príjmy nedosiahli v predchádzajúcom účtovnom období 200 000 eur

Tzn.že ak má OZ príjem zdaniteľný, už podniká a musí viesť PU? Obe podmienky musia byť splnené?
Naposledy upravil karcoolka1 : 01.08.13 at 06:36
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať