Zavrieť

Porady

Nové platové stupne

Chcela by som vedieť, čo znamenajú čísla 1. ,2. pri platových triedach novej stupnice od 1.11.2009??? To je len holý plat a kde je príplatok za odpracované roky???
Usporiadat
ateirnah ateirnah

ateirnah je offline (nepripojený) ateirnah

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu,som vychovávateľka v škd. Ukončila som bakalára- vychovávateľstvo a magisterské- pedagogika.Mám 1.kvalifik. skúšku a teraz som si urobila aj druhú- na katedre slov.jazyka. Bude mi po novom platiť? A ako budem zaradená, teraz som v 11-stke.Mám 17- rokov praxe- teraz v októbri.Ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
ateirnah Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu,som vychovávateľka v škd. Ukončila som bakalára- vychovávateľstvo a magisterské- pedagogika.Mám 1.kvalifik. skúšku a teraz som si urobila aj druhú- na katedre slov.jazyka. Bude mi po novom platiť? A ako budem zaradená, teraz som v 11-stke.Mám 17- rokov praxe- teraz v októbri.Ďakujem
V tabuľke pre zaraďovanie je písané pre učiteľov MŠ, vychovávateľov a MOV : VŠ II. stupňa s II. atestáciou - 12 trieda. Čo sa odpracovaných rokov týka, celých 17 rokov sa ti prizná od 01.1.2010. Toto je v zákone, aká bude prax, to uvidíme.
0 0
ateirnah ateirnah

ateirnah je offline (nepripojený) ateirnah

Ďakujem ya odpoveď, potešilo ma to, ale bude mi platiť aj druhá kvalifikačná , keď som ju robila na katedre slovenského jazyka, hoci téma bola- aplikácia didaktických hier na hodinách slovenského jazyka na 1. stupni ZŠ.
Je to vlastne zbierka didaktických hier využívaných na hodinách SJ, ale aj ja ich využívam v škd
0 0
ateirnah ateirnah

ateirnah je offline (nepripojený) ateirnah

A ešte mám k Vám prosbu,jedná sa o moju kolegyňu, ktorá ma poprosila, či by jej niekto neporadil, jedná sa o to, že ona tiež ukončila bakalára vychovávateľstvo, má rozširujúce slovenský jazyk aj ukončený slov. jazyk a teraz si urobila druhu kval. skušku zo slov. jazyka. Je zaradená doteraz do deviatky, pretože učí angličtinu.
0 0
ateirnah ateirnah

ateirnah je offline (nepripojený) ateirnah

A má 21 rokov praxe, to ešte dodávam
0 0
babkamaja babkamaja

babkamaja je offline (nepripojený) babkamaja

Nie, vychovávatelia so stredoskolským vzdelanim budu od 1.11. zaradeni v 8 platovej triede. Roky sa im vratia 1.1. 201O.
0 0
babkamaja babkamaja

babkamaja je offline (nepripojený) babkamaja

Je zaradena spravne. Preco si doplna vzdelanie, ktore je pre nu nepotrebne a preco si nedoplna anglictinu ? Roky praxe jej chybajuce vzdelanie nenahradia.
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Prosím o odpoveď. Tento rok končím bc.( dúfam, že skončím) predškolskú a elementárnu pedagogiku. Pracujem, ako učiteľka v MŠ 18 rok. Mám aj strednú pedagogickú. Som zaradená od začiatku v 8 platovej triede. Budem po skončení predadená do 9 platovej triedy? Oplatí sa mi pokračovať v magisterskom štúdiu na vysokej škole, počuka som ,že nebudú uznávať titul Mgr, tz. že ostavame aj po skončení Mgr.stále v 9 (, že je to maximum).
0 0
LidaP LidaP

LidaP je offline (nepripojený) LidaP

Darica, riaď sa zákonmi, ktoré tu boli niekoľkokrát spomínané...po ukončení bc. pôjdeš do 9. platovej triedy a po ukončení mgr. do 10. Čo môžeš urobiť ďalej , to neviem ani ja, dúfam, že netreba čakať niekoľko rokov, aby sme si mohli urobiť atestácie....na to ešte neviem odpoveď....Ja končím mgr...
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Veď práve, odkiaľ si si taká istá, že pôjdeš do 10 platovej triedy? Zevraj v zakone je ( ja som to nenasla), ze pre pracu v Mš stačí stredna pedagogicka, alebo 1. stupen predskolskej a elementarnek pedagogiky. Viac netreba, tým padom nemusi ani zriadovatel uznať. Pýtam sa, pretože váham nad dalším studiom. Dakujem za odpoved.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Darica Pozri príspevok
Veď práve, odkiaľ si si taká istá, že pôjdeš do 10 platovej triedy? Zevraj v zakone je ( ja som to nenasla), ze pre pracu v Mš stačí stredna pedagogicka, alebo 1. stupen predskolskej a elementarnek pedagogiky. Viac netreba, tým padom nemusi ani zriadovatel uznať. Pýtam sa, pretože váham nad dalším studiom. Dakujem za odpoved.
V téme učitelia som už niekde prikladala tabuľku pre zaraďovanie zamestnancov podľa vzdelania, skús ju nájsť.
Nájdeš to tu, platová trieda je to príspevok 61
http://www.porada.sk/t121340-platova...ml#post1201931
Naposledy upravil Sabadka : 11.11.09 at 11:17
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Ďakujem za tabuľku.
0 0
LidaP LidaP

LidaP je offline (nepripojený) LidaP

...udiať sa v dnešnej dobe môže všetko...Pozri si tabuľku o zaraďovaní pedagogických zamestnancov do platových tried...viac poradiť neviem...

http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=4958
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Ďakujem aj tebe za tabuľku. Je tam konkrétne učiteľ MŠ a vysoká škola 2 stupna - 10. ( ja mám tabulku z knihy PROFESIJNÝ ROZVOJ UČITEĽA, kde učiteľ MŠ, majstri a vychovávatelia potrebujú dosiahnuť len 1. stupen VŠ, 2. stupeň VŠ sa tam ani neuvádza.) Takže po novom, by to mali uznať. Ak sa bude dať, asi je lepšie potiahnúť a vydržať ešte 2 roky, a potom sa venovať práci. U nás v meste, kto doteraz končil vysokú školu 1 a 2 stupna dosť dlho bojoval o uznanie 9 a 10 platovej triedy, tak preto mám obavy. ( hlavne , či to nie je ( 10 platová trieda) podmienené nejakou vedúcou, riadiacou pozíciou, alebo prácou - metodičky.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Darica Pozri príspevok
Veď práve, odkiaľ si si taká istá, že pôjdeš do 10 platovej triedy? Zevraj v zakone je ( ja som to nenasla), ze pre pracu v Mš stačí stredna pedagogicka, alebo 1. stupen predskolskej a elementarnek pedagogiky. Viac netreba, tým padom nemusi ani zriadovatel uznať. Pýtam sa, pretože váham nad dalším studiom. Dakujem za odpoved.
zákon č. 437/2009 Z.z. o kvalifikačných predpokladoch ........ aj pre MŠ, a pokiaľ moje oči a okuliare vidia a správne čítam, tak časť I. učiteľ MŠ kvalifikačné predpoklady

A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.

1. v učiteľskom študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika.


učiteľ MS VŠ II. stupňa samostatný - 10 PT, s I. atestáciou 11 PT, s II. atestáciou 12 PT.

toľko zákon.... prečo učiteľka MŠ ide, do ktorej triedy hovorí katalóg pracovných činností novelizovaný kvôli novému zatrieďovaniu bol nariadením vlády č. 423/2009
0 0
biosenka biosenka

biosenka je offline (nepripojený) biosenka

Prosím vás čo je to ten odpočet rokov pri vychovávateľstve? Ďakujem
0 0
zelenoocko zelenoocko

zelenoocko je offline (nepripojený) zelenoocko

Som učiteľka, ale pracovala som 1 rok ako vychovávateľka. Ráta sa mi ten rok do pedagogickej praxe? Ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
zelenoocko Pozri príspevok
Som učiteľka, ale pracovala som 1 rok ako vychovávateľka. Ráta sa mi ten rok do pedagogickej praxe? Ďakujem
Samozrejme, prečo by sa nemalo? Počíta sa odborná prax teda pedagogická a nikde nie je rozdelená na učiteľskú praxe, vychovávateľskú prax a pod.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
biosenka Pozri príspevok
Prosím vás čo je to ten odpočet rokov pri vychovávateľstve? Ďakujem
Vychovávatelia boli doteraz zaradení do 9 PT aj keď nespĺňali kvalifikáciu a z tohoto dôvodu mali výnimku boli síce v 9PT ale mali zo započítanej praxe odrátané 5 rokov.
Konkrétny príklad: bola by zaradená v 8 PT s praxou 25 rokov, ale mala výnimku tak ju zaradili do 9PT ale uznali jej len 20 rokov praxe.
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Tak vdaka, pozrela som si aj ten katalog. Ešte mám jednu otázku, kolegyna v práci končí tento rok Mgr. v odbore elementárna pedagogika. Bc má predškolskej a elementárnej pedagogiky. Pracujeme v materskej skole. Teraz je v 9 platovej triede. Pôjde do 10., alebo musí mať ukončenú predškolskú aj z druhého stupňa VS? Dakujem za odpoved
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať