Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Luula Pozri príspevok
Ešte dodávam, že z toho 1 deň bola nedeľa + 1 deň čerpala D. neviem ako sa dopracovať k tomu VZ keď tam bola tá nedeľa. Aký VZ jej mám teda uviesť na ten deň čerpania D, aby som to nepokašlala, lebo oni to budú potom deliť dvoma dňami. Prosím poradte niekto, dakujem.
Kolko dní dovolenky ste jej okrem vyčerpanej preplácali ? Pretože náhradu mzdy za dovolenku si nemôžeš "vymýšľať", ale treba postupovať v zmysle ZP.
0 0
Luula Luula

Luula je offline (nepripojený) Luula

veronikasad Pozri príspevok
Kolko dní dovolenky ste jej okrem vyčerpanej preplácali ? Pretože náhradu mzdy za dovolenku si nemôžeš "vymýšľať", ale treba postupovať v zmysle ZP.
HM 700 Eur
1 deň ČD = 32,-
15 dní PD = 480,-
Spolu = 512,- z tejto sumy zaplatím aj odvody? za ten deň ČD + 1 deň tam bola nedeľa, lebo niekde som čítala ze potom sa tam uvadza len VZ za ten jeden deň ČD a z toho sa majú zaplatit aj odvody.
0 0
Luula Luula

Luula je offline (nepripojený) Luula

Luula Pozri príspevok
HM 700 Eur
1 deň ČD = 32,-
15 dní PD = 480,-
Spolu = 512,- z tejto sumy zaplatím aj odvody? za ten deň ČD + 1 deň tam bola nedeľa, lebo niekde som čítala ze potom sa tam uvadza len VZ za ten jeden deň ČD a z toho sa majú zaplatit aj odvody.
Ešte doplním tie odvody by boli potom za ten 1deň zo sumy 131,- Eur na SP aj ZP okrem ÚP samozrejme?
Ale prečo potom aj v tabulke odvodov na SP je napísané ze max.VZ na PvN je zo sumy 3930,-/mes. a pri podpore v nezamestnanosti je ten denný max. VZ 51,6822?
0 0
Luula Luula

Luula je offline (nepripojený) Luula

Luula Pozri príspevok
Ešte doplním tie odvody by boli potom za ten 1deň zo sumy 131,- Eur na SP aj ZP okrem ÚP samozrejme?
Ale prečo potom aj v tabulke odvodov na SP je napísané ze max.VZ na PvN je zo sumy 3930,-/mes. a pri podpore v nezamestnanosti je ten denný max. VZ 51,6822?
Nevie nikto poradiť, prosím!
0 0
Luula Luula

Luula je offline (nepripojený) Luula

Dobrý večer, ešte raz sa spýtam, ak zaplatím odvody zo 131,- Eur za 1 deň D a budú to deliť dvomi dňami rozhodujúceho obdobia, bude z toho max. podpora. Potrebujem mat 100% istotu. Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať