Zavrieť

Porady

Napalenie DVD

Prosím o radu:

Ako napálim DVDčko tak aby fungovalo ako originálne ? Myslím tým menu atď.

Ďakujem
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

sybila3
ako mám sprístupniť skryté súbory
Štart>Ovládací panel>Možnosti priečinka>Zobrazenie>nájsť Skryté súbory a priečinky a tam označiť "Zobraziť skryté súbory a priečinky"
Potvrdiť OK.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Pozerala som a mám tam zadané zobrazovať skryté súbory. tak neviem fakt.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
stalo sa vám už niečo také, že napálim filmy na dvd, v počítači sa mi nezobrazia, ako keby bolo prázdne, dám do prehrávača a tam idú, znova skúsim do PC ale zas tam nič nie je. Kde je chyba?
Skús to ešte pozrieť v inom PC.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

sybila3 Pozri príspevok
stalo sa vám už niečo také, že napálim filmy na dvd, v počítači sa mi nezobrazia, ako keby bolo prázdne, dám do prehrávača a tam idú, znova skúsim do PC ale zas tam nič nie je. Kde je chyba?
ako mám sprístupniť skryté súbory. Aj teraz som napálila, v PC sa mi nič nezobrazí, dala som do DVD a tam 5 filmov, no vôbec nechápem.
Mila Sybila, prave aj ja maturujem nad napalovanim z kamery na DVD recorder a nasledne na DVD.
Tvoj problem je podla mna nie v PC ale pri nahravani v DVD recorderi. Nestaci iba DVD nahrat ale musis ich aj ukoncit / zavriet / finalizovat.
To je taka funkcia v DVD recorderoch ktora z nahrateho DVD urobi DVD-video a to je potom prehravatelne ako original DVD na vsetkych prehravacoch a PC.
Skus sa pozriet na navod k DVD prehravacu a tam urcite budes mat kapitolu uzatvarania DVD diskov.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
ako mám sprístupniť skryté súbory. Aj teraz som napálila, v PC sa mi nič nezobrazí, dala som do DVD a tam 5 filmov, no vôbec nechápem.
A to DVD napaľuješ v PC alebo v DVD rekordéri?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak neuzavreté DVD dám do PC a skúsim tam ešte niečo napáliť napr. ešte jeden film malo by mi ukázať aj to čo je tam napálené, alebo upozorniť , že DVD nie je prázdne.Možno ho potom stačí uzavrieť aj PC napr. v programe NERO.To je ako keď vytváram DVD multisesion a postupne tam pridávam niečo , stále mi pri pridávaní ukáže aj to čo už je napálene predtým.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja napaľujem v PC. Napálila som už dosť DVD a fungovali aj v PC aj na DVD prehrávači. Ale toto vôbec neviem prečo?
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ako máš napálené DVD 5 filmov? Nie sú to avi a 5 filmov na 1 DVD nosiči? To by bola riadna kompresia. A myslím že pravda bude v poslednom príspevku od Vlado40 "neuzavreté DVD". Skús ho dať do napalovačky dopáliť nejaké malé video a uzavrieť čiže finalizovať DVD či ako to je.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takto bežne napaľujem a keď dám DVD do Pc sa mi zobrazili doteraz aj som mohla dopáliť, teraz mi ukazuje, že je prázdne, dám do DVD prehrávača tam sú aj si ich mžem pustiť. Znova dám do PC a nič. neviem prečo, keď predtým som tak isto napaľovala cez NERO a bolo to OK a nič som neuzatvárala.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Chod na to ešte raz a pomaly mne to pomáha . Vložiť do PC, nakopni Nera, a z ponuky DVD daj DVD-ROM(ISO), vedla toho máš Multissesion tam daj Continue Multissesion disk v prípade že máš Nera slovensky alebo česky je to trochu inač. Myslím si že budeš tam mať tie filmy. Bo to nie je dvd zo štruktúrou AUDIO_TS a VIDEO_TS. Ak to nie je ono tak neviem.
nero.jpg  
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Niekedy sa stane nekompatibilitou média alebo napalovačky, že vidí DVD ako Audio CD, a tým pádom sa s ním nedá pracovať. Doporučujem skúsiť inú mechaniku alebo iný počítač. Ak to bude aj tam tak isto, tak neviem, potom asi už len s programom ISO Buster... Známemu sa napríklad podarilo nechtiac napáliť DVD na DVD rekordéri tak, že išlo prehrať, ale skopírovať ho nevedel ani DVD Fab Platinum.

S tým, že treba napáliť priečinok VIDEO_TS aby sa zistilo aké DVD je v ňom nesúhlasím. Stačí napríklad v programe Power DVD dať otvoriť DVD z harddisku, vybrať priečinok VIDEO_TS, a spustí ho tak isto, ako keby bol napálený na DVD.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

PotPalo Pozri príspevok
S tým, že treba napáliť priečinok VIDEO_TS aby sa zistilo aké DVD je v ňom nesúhlasím. Stačí napríklad v programe Power DVD dať otvoriť DVD z harddisku, vybrať priečinok VIDEO_TS, a spustí ho tak isto, ako keby bol napálený na DVD.
Alebo aj pomocou Media Player Classic Home Cinema.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

jojom Pozri príspevok
....
V stolnom prehrávači ak to napáliš bez Video_ts a Audio_ts neprehráš.
Z kamery som si preniesol nahravku na DVD recorder a napalil na DVD.
Ako som citoval vyssie, podla info tu na porade, by na DVD mali byt 2 adresare Video_ts a Audio_ts. Ja tam vsak mam VIDEO_RM A VIDEO_TS. (vid v prilohe)
Dvd sa vsak da prehrat bez problemov coi uz na pc alebo na DVD prehravaci.
Preco je to tak?
Este je zaujimave, ze som nahral 3 rozlicne DVD a vsetky maju rovnaku strukturu - tym myslim, rovnake adresare a v nich rovnake subory.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Skús si to DVD skopírovať do PC , alebo na iné DVD napr.DVD-RW iba na skúšku.Ak by sa to nedalo , tak by som povedal ,že DVD recorder vytvára DVD s ochranou proti kopírovaniuŠtruktúra DVD s filmom musí byť stále rovnaká ,inač by to nebolo DVD.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kergulan Pozri príspevok
Ako som citoval vyssie, podla info tu na porade, by na DVD mali byt 2 adresare Video_ts a Audio_ts. Ja tam vsak mam VIDEO_RM A VIDEO_TS. (vid v prilohe)
DVD recorder v adresári VIDEO_RM ukladá informácie o DVD pre potreby samotného DVD rekordéra (pokiaľ vstúpiš do menu HDD, tak sa ti objavia údaje o čase, dátume, dĺžke, zdroja [kanál....] záznamu). Pre samotné prehrávanie tieto údaje sú irilevantné (nepotrebné), sú to informačné údaje samotného HDD v rekordéri. Pokiaľ si napáliš na DVD-RW, môžeš to prekopírovať do PC, VIDEO_RM môžeš jednoducho zrušiť. Ak chceš. môžeš doplniť adresár AUDIO_TS a spolu s VIDEO_TS napáliť na DVD ==> dostaneš plnohodnotné Video DVD (akoby originál DVD - samospustiteľné v prehrávači). Pre prehrávanie je však najdôležitejší VIDEO_TS adresár a súbory v ňom.
0 0
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

http://www.slunecnice.cz/sw/blindwrite/ pomale ale super
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Vlado40 Pozri príspevok
Skús si to DVD skopírovať do PC , alebo na iné DVD napr.DVD-RW iba na skúšku.Ak by sa to nedalo , tak by som povedal ,že DVD recorder vytvára DVD s ochranou proti kopírovaniuŠtruktúra DVD s filmom musí byť stále rovnaká ,inač by to nebolo DVD.
No toz, zobral som dvd (+R) napalene na spominanom DVd rec. Samsung a v pocitaci, za pomoci Nera - som ho napalil / copy na ine ciste DVD+R (cez obraz DVD) aj s kontrolov dat - bez problemov. Ziadne specialne hlasky nic.
Ked som sa pozrel na schemu noveho DVD tak bola presne ako predchadzajuce DVD a vlastne, ako som uz pisal absolutne identicka zo vsetkymi DVD co som na DVD recordery napalil. Vid priloha.
Co ma najviac na to zaraza, ze tam nemam to Audio_ts ale nieco uplne ine. Este aj subory v adresaroch su uplne rovnake. Medzi jednotlivymi DVD je rozdiel iba vo velkosti jednotlivych suborov, nazvy su rovnake.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

misoft Pozri príspevok
............. Pokiaľ si napáliš na DVD-RW, môžeš to prekopírovať do PC, VIDEO_RM môžeš jednoducho zrušiť. Ak chceš. môžeš doplniť adresár AUDIO_TS a spolu s VIDEO_TS napáliť na DVD ==> dostaneš plnohodnotné Video DVD (akoby originál DVD - samospustiteľné v prehrávači). Pre prehrávanie je však najdôležitejší VIDEO_TS adresár a súbory v ňom.
Prosim mozes mi vysvetlit : "plnohodnotné Video DVD (akoby originál DVD - samospustiteľné v prehrávači)."
to akoze to DVD napalene priamo v DVD recoredri je nejake "neplnohodnotne" ? Predpokladas, ze mi nepojde spustit na inych DVD prehravacoch?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kergulaanko milučký!

Ak napáliš v napaľovacom programe na DVD *.avi = dostaneš dátový disk s video súbormi komprimovanými.
Ak na DVD rekordéri napáliš DVD a rekordér ti to uloží s adresármi VIDEO_RM a VIDEO_TS = dostaneš DVD video, ktoré niektoré DVD prehrávače spustia len cez OSD menu toho prehrávača.
A pokiaľ si preštuduješ štruktúru originálneho Video DVD, tak zistíš, že tam má AUDIO_TS a VIDEO_TS a po vložení do prehrávača (aj mechaniky PC) sa automaticky načitáva root a vyskočí menu DVD (nie prehrávača) ==> toto je plnohodnotné DVD-video.

Čiže, ak sa napáli s vyššie uvedenými adresármi a štruktúrou v napaľovačke => dostaneš to plnohodnotné DVD video, ostatné (aj keď majú uložené video súbory) sú len DVD s video súbormi!


>>Ešte pre ostatných doplním: mne osobne nevadí, ak musím spúšťať film cez OSD menu prehrávača. Pokiaľ však chcem mať DVD ako originál, tak si ho v rekordéri napálim na DVD-RW, prenesiem do PC, upravím, napaľovacím programom napálim ako DVD-video [je tam aj taká pokuka!] a vylezie mi DVD, ktoré po vložení do prehrávača sa samo spustí.
Naposledy upravil misoft : 15.02.10 at 19:54 Dôvod: doplnenie správy
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

už som zistila kde je chyba, keď som zmazala dvd a napálila nové filmy, tak som nenaformátovala. Teraz som naformátovala a je ich vidieť aj na PC.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať