Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH podaný elektronicky

Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 19:00
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

domenico.office Pozri príspevok
XML parser by sa mal nainštalovať automaticky, netreba ho sťahovať a inštalovať. Webová stránka rozpozná, či je nainštalovaný, alebo nie, len musia fungovať ActivX prvky. IE 6.0 je minimum, vyššia veria nie je na závadu.
ako automaticky, keď idem podľa bodov na drsr, kliknem na XML parser, tak ma hodí na nejakú stránku, kde je viacej súborov a neviem, ktorý mám stiahnuť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ktoré mám z tejto stránky stiahnuť?
http://www.microsoft.com/downloads/d...ng=en#filelist
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Sybka, ešte raz. Netreba sťahovať XML parser. Stránka drsr rozpozná, či máš, alebo nie. Takže ak ho nemáš, sama si vie doinštalovať, čo potrebuje. Dôležité je, aby fungovali ActivX prvky, ktoré to zvládnu za teba a ak nie je XML parser, doinštalujú si potrebné. Tento parser je totižto jednou časťou systému a ak si pravideľne updatuješ systém, v niektorom opravnom balíku sa nachádzal. Správne, že postupuješ podľa návodu, ignoruj, čo je tam okolo XML parseru písané.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakuje, stiahla som si tie ďalšie dve veci z drsr, prihlásila som sa, vypisuje mi to či chcem sťahovať nezabezpečené stránky, potom podľa príručky mám pridať certifikát, keď kliknem na to tak mi to nič nerobí, neviem, či mám mať zapojený usb ZEP, alebo nie. Neviem podľa príručky ani nastaviť tú vlastnú úroveň internetu, lebo mám Vistu a tam je to úplne inak. Prosím o radu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No už som sa pohla dalej, musela som si vytlačiť ďalšiu použ.príručku, takže to mám rozbalené a nainštalované, klikla som pridať certifikát, zobrazilo sa mi okienko, žiadosť o priradenie, klikla som na podpísať a že vybrať zo zoznamu certifikátov a tam nemám nič, čo ešte treba????????
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
No už som sa pohla dalej, musela som si vytlačiť ďalšiu použ.príručku, takže to mám rozbalené a nainštalované, klikla som pridať certifikát, zobrazilo sa mi okienko, žiadosť o priradenie, klikla som na podpísať a že vybrať zo zoznamu certifikátov a tam nemám nič, čo ešte treba????????
Asi nemáš nainštalované ovládače zariadenia, na ktorom je Kvalifikovaný certifikát. Ten, kto ti ho vystavil, mal ti dať návod na inštaláciu ovládačov. Sú nutné, aby PC vedel komunikovať so zariadením. Ovládače na zariadenia, ktoré máš od Disigu, nájdeš tu: http://www.disig.sk/index.php?id=techsupp. Ovládače inštaluj bez zasunutého USB zariadenia, keď bude všetko nainštalované, vsunieš USB zariadenie do PC a on sa nainštaluje. V systémovej lište ( v pravo dolu) budeš mať žltú ikonku, akýsi čip na ktorom nesmie byť červený krížik. Nepostrehol som, či si nainštalovala podpisovú politiku, tá sa nachádza pod tými dvoma súbormi na stránke DR.
Naposledy upravil domenico.office : 08.04.10 at 18:21
1 0
veraa veraa

veraa je offline (nepripojený) veraa

nevieta mi poradiť ? mne to stále nejde. už som zúfalá. bola som už dvakrát v renomovanej pc firme, ale vôbec mi to nefachčí. nainštalované mám komplet všetko, čo dú vyžaduje. skontrolované. dokument vytvorím podľa predpisu, prídem ku kroku označiť dokument pred odoslaním a tým pádom som skončila. vyhadzuje mi object3 blabla na desať riadkov a koniec. podľa vyjadrenia technikov z drsr, je to ich chyba - server nestíha, dodávateľ softu má chyby a podobné reči. vždy niečo iné. pred tromi dňami mi dali písomnú odpoveď že chyba bola odstránená a nič mi nebráni poslať výkaz. ale čo sa stalo?? haha, nejde to. tak som im písala, ale už sa mi dodnes neozvali, a dovolať sa na drsr je božie utrpenie. prosím vás, poraďte mi niekto čo mám robiť
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
veraa Pozri príspevok
nevieta mi poradiť ? mne to stále nejde. už som zúfalá. bola som už dvakrát v renomovanej pc firme, ale vôbec mi to nefachčí. nainštalované mám komplet všetko, čo dú vyžaduje. skontrolované. dokument vytvorím podľa predpisu, prídem ku kroku označiť dokument pred odoslaním a tým pádom som skončila. vyhadzuje mi object3 blabla na desať riadkov a koniec. podľa vyjadrenia technikov z drsr, je to ich chyba - server nestíha, dodávateľ softu má chyby a podobné reči. vždy niečo iné. pred tromi dňami mi dali písomnú odpoveď že chyba bola odstránená a nič mi nebráni poslať výkaz. ale čo sa stalo?? haha, nejde to. tak som im písala, ale už sa mi dodnes neozvali, a dovolať sa na drsr je božie utrpenie. prosím vás, poraďte mi niekto čo mám robiť
Bohužiaľ neexistuje žiadny zázračný liek, je to chyba Portálu a kým to neodstránia na portáli, v samotnom PC nič neurobíš. Aj ja som dnes volal do callcentra, tak ako aj včera, predvčerom, ako aj minulý týždeň, stále tá istá odpoveď: Server nestíha.... riešia to....
0 0
emkac emkac

emkac je offline (nepripojený) emkac

Ako ste dopadli s tou XML chybou? Poradili na hotline?
Ja ma nainstalovane vsetko, aj xades, aj xmlplugin, aj oba certifiakty. A samozrejme, je tam XML chyba.
ITckar som relativne slusny, tak ak poznate nejaky workaround, sem s nim.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

domenico.office Pozri príspevok
Asi nemáš nainštalované ovládače zariadenia, na ktorom je Kvalifikovaný certifikát. Ten, kto ti ho vystavil, mal ti dať návod na inštaláciu ovládačov. Sú nutné, aby PC vedel komunikovať so zariadením. Ovládače na zariadenia, ktoré máš od Disigu, nájdeš tu: http://www.disig.sk/index.php?id=techsupp. Ovládače inštaluj bez zasunutého USB zariadenia, keď bude všetko nainštalované, vsunieš USB zariadenie do PC a on sa nainštaluje. V systémovej lište ( v pravo dolu) budeš mať žltú ikonku, akýsi čip na ktorom nesmie byť červený krížik. Nepostrehol som, či si nainštalovala podpisovú politiku, tá sa nachádza pod tými dvoma súbormi na stránke DR.
ďakujem už to mám urobené, naskočilo mi tam priadanie certifikátu, pridala som, potom vyskočilo okno, žiadosť o pridelenie certifikátu, to som podpísala ale neprišla mi žiadna odpoveď ani schválenie, to prebieha len u mňa? No a skúšala som vypísať tlačivá, vyzerá to ako keď vypisujem na drsr a tlačím, čo treba vypísať tlačivo podpísať a odoslať? Ešte možno blbá otázka, vedia si spárovať dph so súhrnným výkazom? Alebo ako poslať napr. DPH PO, VZaS, Súvahu- to je tam ale ako poslať poznámky? díky moc
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Odpoveď po pridaní certifikátu bude v schránke správ. Nechápem, prečo by sa mali párovať DPH a SV. Skús to upresniť. DPH podávaš presne, ako SV, vyberieš si v ponuke podaní. Poznámky zatiaľ v papierovej forme.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

neviem presne ako funguje tá el. komunikácia, idem podávať SV prvýkrát a aj DPH elektronicky. Myslela som to tak, že SV nadväzuje na DPH-ak je vývoz. Neviem, či si to tam nájdu, je to hlúpa otázka, alebo ako dosielať DP PO - vypísať, odoslať, tak isto aj VZaS, súvahu. Na tej podateľni sa to nejako rozdeľuje potom podľa mesta?
príde aj nejaké potvrdenie o prijatí, treba ho vytlačiť a pripojiť ku kópii, ako to robíte?dík za trpezlivosť.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Pred vybratím dokumentov vchádzaš do daňovníka (klikom na DIČ priradenej firmy), takže údaje vložené do podania ( SV, daňové priznanie) sú už vopred smerované a vedia sa na samotnom portáli priradiť k príslušnému daňovníkovi. Či sá párujú kdesi na portáli neviem, je to možné, netreba sa tým zaoberať, dôležité je podať povinné výkazy a podania. Po podaní dokumentu príde potvrdenka, ktorú si treba vytlačiť a priložiť k dokumentácii spoločnosti. DO 24 hod príde akceptácia Kvalifikovaného certifikátu, treba si sledovať schránku správ, prípadne si to vytlačiť a priložiť k potvrdenke o podaní dokumentu. Myslím, že tlačiť podania nie je potrebné, vždy sa dá vytlačiť z účtovníctva, ale záleží na každom, ako sa rozhodne, ako je zvyknutý. DP PO sa podávajú presne tak isto, ako aj súhrnný výkaz, či priznanie k DPH, vypíše sa predpísané tlačivo, podpíše sa ZEP-om a odošle sa tlačidlom odoslať. Ešte doplním, ak ti účtovný program vie generovať xml výstup, takýto sa dá načítať do príslušného tlačiva, netreba ho vypisovať, akurát len podpísať a odoslať.
2 0
veraa veraa

veraa je offline (nepripojený) veraa

v piatok sa mi podarilo dovolať na drsr, ale nie cez klasické linky, išla som cez ústredňu a k riaditeľovi pre it volačo ma prepli. bol milý a dal príkaz aby to osobne preverili a v pondelok ma budú kontaktovať a budú to riešiť. ako, to neviem ale napíšem ako to dopadlo. zatiaľ stále skúšam podať a stále tá istá chyba object3blablabla
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Jednoznačne chyba je na strane DRSR, dôkazom sú dve rôzne chovajúce sa kontá v jednom PC, skúšané skoro v jednom časovom momente. Takže treba volať, volať, otravovať, chybu im posielať mailom.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

domenico.office Pozri príspevok
Pred vybratím dokumentov vchádzaš do daňovníka (klikom na DIČ priradenej firmy), takže údaje vložené do podania ( SV, daňové priznanie) sú už vopred smerované a vedia sa na samotnom portáli priradiť k príslušnému daňovníkovi. Či sá párujú kdesi na portáli neviem, je to možné, netreba sa tým zaoberať, dôležité je podať povinné výkazy a podania. Po podaní dokumentu príde potvrdenka, ktorú si treba vytlačiť a priložiť k dokumentácii spoločnosti. DO 24 hod príde akceptácia Kvalifikovaného certifikátu, treba si sledovať schránku správ, prípadne si to vytlačiť a priložiť k potvrdenke o podaní dokumentu. Myslím, že tlačiť podania nie je potrebné, vždy sa dá vytlačiť z účtovníctva, ale záleží na každom, ako sa rozhodne, ako je zvyknutý. DP PO sa podávajú presne tak isto, ako aj súhrnný výkaz, či priznanie k DPH, vypíše sa predpísané tlačivo, podpíše sa ZEP-om a odošle sa tlačidlom odoslať. Ešte doplním, ak ti účtovný program vie generovať xml výstup, takýto sa dá načítať do príslušného tlačiva, netreba ho vypisovať, akurát len podpísať a odoslať.
ďakujem, už mi je to jasnejšie, tá akceptácia certifikátu príde len raz a potom len potvrdenka k podanému tlačivu?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
ďakujem, už mi je to jasnejšie, tá akceptácia certifikátu príde len raz a potom len potvrdenka k podanému tlačivu?
Pri každom podaní najprv potvrdenka o podaní a potom o 24 hod akceptácia Kvalifikovaného certifikátu.
Naposledy upravil domenico.office : 11.04.10 at 07:58
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Jeden počítač, jeden internet explorer, rovnaké nastavenie, dva daňové subjekty a v jednom to nejde. Kde je potom chyba? V mojom PC asi nie. (Tento príspevok má za cieľ oboznámiť všetkých, ktorým podpísanie SV vypíše chybu, majú sa obrátiť na callcentrum a nehľadať chybu vo svojom PC.)
Naposledy upravil domenico.office : 11.04.10 at 09:53
SV bez chyby.jpg  
SV s chybou.jpg  
1/1
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
domenico.office Pozri príspevok
Jeden počítač, jeden internet explorer, rovnaké nastavenie, dve kontá a na jednom to nejde. Kde je potom chyba? V mojom PC asi nie.
Inštaloval si v obidvoch kontách pluginy (DSignXades, Xml) a ostatné veci ?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Štefan, asi si nepochopil môj príspevok (už som doplnil, aby nevznikali nedorozumenia). Chcel som len poukázať, že je to chyba na DRSR a kto takú má, musí ich otravovať..... žiadny zázračný liek, ako to urobiť z domu, neexistuje. Mám za sebou cez 100 inštalácii, tak viem o čom píšem.
V jednom PC ( ! ) jedno konto funguje a druhé nie.
Tie veci sa inštalujú do PC a nie do konta na DRSR
Naposledy upravil domenico.office : 11.04.10 at 08:49
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať