Zavrieť

Porady

Delenie BSM po rozvode

Zdravím všetkých poradákov.Mám podobný problem a hľadám odpoveď.Som 4 roky rozvedený živnostník.Na rozvodovom konaní bolo preukázane že z bývalou sme spolu nehospodárili od roku 1996.Minulý rok bývalá manželka podala na súd žiadosť o vysporiadanie BSM.Máme byt odkúpeny v roku 2004,žijem tam ja a dospelá najmladšia dcera.Aj všetky náklady ohladne bytu platím ja.Bývalá manželka žiada finančnú hotovosť(600 000 sk) za byt a polovičku hodnoty z predajne ktorú prevádzkujem od roku 2000.Chcem sa opýtat,vedel by mi niekto povedať na čo má nárok bývalá manželka? za odpoveď alebo radu dopredu dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

    dorah34
    ahoj, v prvom rade si skontroluj, ci stihla podat tvoja ex navrh na vysporiadanie BSM do troch rokov po rozvode (rozhoduje datum nadobudnutia pravoplatnosti rozsudku o rozvode). ak to bolo neskor ako 3 roky po rozvode, niet uz co delit - mate to uz v podielovom vlastnictve fifty fifty.
    ak to v tomto termine stihla, tak je tazko hovorit o narokoch - rozdelenie BSM je v tom pripade vecou vasej dohody alebo sudneho rozhodnutia (teda vecou dobreho pravnika).
    Tvoje podnikanie je sucastou BSM v pripade, ak si podnikal ako zivnostnik (FO). V pripade, ze islo o s.r.o., je sucastou BSM (pokial viem) tvoj podiel v nej.
    Byt je urcite sucastou BSM, lebo ste ho nadobudli pocas manzelstva. Otazkou dokazovania na sude (ak sa nedohodnete) bude kolko jej z neho mas vyplatit.
    Dakujem za odpoved.Ziadost stihla podat do troch rokov od rozvodu.Ale stále mi nie je jasne ked sme spolocne nehospodárili od roku 1996(co potvrdil aj súd pri rozvode)len sme zili v jednom byte,ci to nieco meni pri delenie BSM.

    Delenie BSM po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.