Zavrieť

Porady

Zrušenie stavebného sporenia u SS

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či má niekto skusenosti so zrušenim stavebneho sporenia. Založila som si ho pred troma rokmi kedy som sa do toho vobec nevyznala na cielovu sumu 2000000. Výška splatok premňa bola však neunosna a tak som jednoducho prestala platit. Momentalne sa tohoto zavazku chcem zbavit a tak sa obraciam na Vas ci mi neviete niekto s mojim problemom poradit.
Vopred dakujem za pripadne rady.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. len k tej štátnej prémii ... voľakedy percento a max výšku schvaľoval parlament - teraz už niekoľko rokov je daná zákonom....

Výška štátnej prémie na príslušný kalendárny rok sa vypočíta podľa vzorca uvedeného v Zákone 310/1992 Zb. o stavebnom sporení v znení neskorších predpisov. V roku 2010 je výška štátnej prémie 12,5 % ročného vkladu, maximálne 66,39 € (2 000, 07 Sk).
.. kuk na stánku PSSky
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
Chobot Pozri príspevok
Zmluvu môžeš založiť aj pred zrušením. Jedna osoba môže mať aj viac zmlúv, ale len jednu prémiovo zvýhodnenú. Ak dáš prémiovo zvýhodnenú tú novú a vložíš na zmluvu peniaze (viac, ako je poplatok za uzatvorenie), tak dostaneš na tej zmluve aj štátnu prémiu.

Ale naša vláda sa rozhodla, že zneatraktívni stavebné sporenie tým, že zníži štátnu prémiu z 12,5% na 10% od budúceho roku. Teda absolútna výška - 66,39 EUR zostane naďalej, ale aby človek získal túto prémiu, bude musieť viac vložiť na sporenie.

Takže SS založiť môžeš, len je otázne, nakoľko bude výhodné v nasledujúcich rokoch. Skúsil som to porovnať s klasickým termínovaným účtom s úročením 3% a vyzerá to tak, že SS je stále výnosnejšie. -pozri priloženú tabuľku.
Pozeram, ze cielova suma v tej tabulke je 4.000 ale suma pri skonceni SS je 4.441. Je mozne skoncit s vyssou sumou ako je cielova suma?
(hovorime o PSS). btw. ten pocitany urok 2% je v pss pri vsetkych produktoch?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dasoft Pozri príspevok
Pozeram, ze cielova suma v tej tabulke je 4.000 ale suma pri skonceni SS je 4.441. Je mozne skoncit s vyssou sumou ako je cielova suma?
(hovorime o PSS). btw. ten pocitany urok 2% je v pss pri vsetkych produktoch?
Sorry, je tam malá chyba - tá cieľová suma musí byť vyššia, ako je nasporená suma. Stalo sa to tak, že tabuľku som mal už dávnejšie vytvorenú, len som teraz zmenil - navýšil sumu sporenia (pretože predtým stačilo vložiť menej, aby si získal max. ŠP, od budúceho roka bude treba vložiť až 660 EUR) a tým sa zvýšila nasporená suma po 6 rokoch. Preto som tabuľku vymenil za opravenú, teraz je tam CS 5000 EUR.

K tej druhej otázke - výška úroku stav. sporenia záleží od zvolenej tarify sporenia, ktorú si klient zvolí pri založení SS. Väčšina produktov v PSS má 2% na stavebnom sporení - okrem 2 taríf. Viac pozri tu:

http://www.pss.sk/sk/sporenie/tarify/
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

No tak myslím že týmto stavebné sporenie totál zabili

http://www.ta3.com/sk/reportaze/1628...vebnom-sporeni

....teda aspon u mna ak toto prejde.Taký nezmysel
0 0
lulejby lulejby

lulejby je offline (nepripojený) lulejby

habib Pozri príspevok
No tak myslím že týmto stavebné sporenie totál zabili

http://www.ta3.com/sk/reportaze/1628...vebnom-sporeni

....teda aspon u mna ak toto prejde.Taký nezmysel
Uf, tak to je sila...dufam ale, ze ak to aj prejde, tak sa snad nebude tykat sporitelov, ktori uzavreli zmluvy predtym!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

lulejby Pozri príspevok
Uf, tak to je sila...dufam ale, ze ak to aj prejde, tak sa snad nebude tykat sporitelov, ktori uzavreli zmluvy predtym!
Sú to ešte len prvotné návrhy, počkajme, či to vôbec prejde. Ale doteraz uzatvorených zmlúv by sa to nemalo týkať:

http://www.epi.sk/2/MF-chce-sprisnit...eni_18783.aspx
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Návrh novely zákona podľa rezortu financií nebude zasahovať do už uzatvorených zmlúv o stavebnom sporení. Účinnosť zákona sa navrhuje od 1. apríla 2011. Nemalo by sa to týkať ani terajších zmlúv, ani zmlúv uzatvorených do 1. apríla 2011.
Akurát bude treba dať vyšší vklad, lebo výška štátnej prémie na stavebné sporenie na rok 2011 klesne na 10 % z ročného vkladu, dosiahne najviac sumu 66,39 eura. Vyplýva to z opatrenia MF SR, ktoré nadobudne účinnosť 1. januára 2011.
1 0
lulejby lulejby

lulejby je offline (nepripojený) lulejby

Moze sa to vsak odrazit povedzme na vyske poplatkov - kazdy zasah a zmena znamena viac administrativy...okrem toho sporitelniam ubudnu klienti a budu si zrejme straty kompenzovat inak...skratka moj nazor je, ze tato novela je negativna sprava aj pre starsich klientov.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dobrá správa, inštitút priateľských sporiteľov sa neruší.
http://www.banky.sk/26929-sk/institu...erusi.php?pg=2
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Ja mám stavebné sporenie 6 rok. Chcem varovať všetkých, ktorí začínaju s týmito spoločnostami ako správne bolo povedané úžerníkov ktorí profituju na štátnych peniazoch.
Dobre si prečítajte tuto vetu:
Základné podmienky zmluvy o stavebnom sporení
Čl. II. Cieľová suma a tarifa sporenia


c) bez žiadosti stavebného sporiteľa vykonať zvýšenie cieľovej sumy na výšku zodpovedajúcu nasporenej sume na účte stavebného sporenia zaokrúhlenej na*celé stovky nahor...

K tomu chcem povedať, že stavebna sporitelna my 2 krát z toto obdobie zvýšila cielovu sumu bez mojho pričinenia, mojim problemom bolo to že som vkladal sumu každý rok na ich účet.

Osobne sa už teším ked v novembri skončím stavebné sporenie.

neviem či tato veta je aj v iných obchodných podmienkach. Ešte dodam že mám WUSTENROT.

Osobne si myslím že v dnešnej dobe je lepšie peniaze mínať ako šporiť. Alebo ako naše strae mamy vravia do ponožky.

Ešte chcem dodať že vmadarsku u susedov boli celkom zmenene poplatky teda zrušené pre obyvatelstvo. Boli vratene všetky sumy ktore si banky od klientov vybrali za vedenie učtov hypoteky a pod.

Vivat slovensko.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať