Zavrieť

Porady

Faktúra od facebook

Srdečny pozdrav všetkým. Mam otázku či má niekto skúsenosti ohľadne vystavenia faktúry za reklamy na facebooku? Ja som sa zatial nestretla s danovym dokladom a tak neviem čo s DPH - samozdanenie? Neviem, či sú platcami DPH:-(

Prosim o info ako zaúčtovať úhradu reklamy na facebooku VISA kartou. Pekne dakujem za každú odpoveď:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja som si aj myslela, že je to za reklamu.
    Prijímateľ služby by sa mal registrovať za platiteľa - predpokladám, že "facebook" je zahraničná osoba.
    Mám podobné od Google, normálne klasické faktúry s odkazom na povinnosť odviesť daň.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    KEJKA Pozri príspevok
    prijímateľ je platiteľ DPH. Ale kedže nie je faktúra, tak DPH neriešim. Nie je to správne, ale čo urobiť bez dokladu?
    takouto cestou by som sa asi nevyberal... to, ze nie je faktura neznamena, ze sa nema urobit samozdanenie... samozdanenie sa urobit musi, ak je miesto dodania na Slovensku, resp. sa danova povinnost prenasa na prijemcu sluzby podla §15,1...

    inak, pre ucely odpocitania DPH pri samozdaneni SLUZBY nemusis mat fakturu.. vid §51,1,b (staci mat dan len uvedenu v zaznamoch)... ale v nadvaznosti na §74 by si zasa tu fakturu mat mala..

    cize aky je zaver : urobil by som samozdanenie, a ak mam akykolvek doklad, ktory aspon minimalnym sposobom preukazuje rozsah a druh prijatej sluzby zo zahranicia, aj ked nesplna vsetky nalezitosti faktury, odpocital by som si aj DPH v zmysle §51,1,b

    ak sa chce niekto uberat konzervativnejsim sposobom... DPH zo samozdanenia si neodpocita... samozdanenie vsak urobit treba a to bez ohladu na to, ci ma alebo nema fakturu

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Susan Pozri príspevok
    Srdečny pozdrav všetkým. Mam otázku či má niekto skúsenosti ohľadne vystavenia faktúry za reklamy na facebooku? Ja som sa zatial nestretla s danovym dokladom a tak neviem čo s DPH - samozdanenie? Neviem, či sú platcami DPH:-(

    Prosim o info ako zaúčtovať úhradu reklamy na facebooku VISA kartou. Pekne dakujem za každú odpoveď:-)
    Predpokladám, že Facebook Vám vystaví fa, (mala by byť bez DPH) a tú si zúčtujete s platbou.
    Ak ste platca DPH, ste povinný urobiť samozdanenie. Ak nie ste, musíte sa zaregistrovať pre DPH podľa paragrafu 7a urobiť samozdanenie

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    veľmi pekne dakujem za odpoved. Nieco take ako faktura prislo, ale nie sú na nej údaje dodavatela facebooku ani klienta, cize neobsahuje náležitosti faktúry. Dufam, ze bude ako doklad uznatelný. Pekny den:-)

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak tam nie sú údaje dodávateľa a ani klienta, potom to nie je uznateľný doklad.
    Za aké služby je faktúra?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to sú za reklamy na FB. Mám rovnaký problém, nakoľko klient ich netlačí, vraj to "nejde".
    Aký je postup, aby sa dala faktúra vytlačiť?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prijímateľ je platiteľ DPH. Ale kedže nie je faktúra, tak DPH neriešim. Nie je to správne, ale čo urobiť bez dokladu?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ako vyzerajú vaše faktúry z Facebooku? Mne klient poslal niečo, kde nie je žiadna identifikácia, ani len zmienka o DPH..iba úplne na vrchu je Facebook, California, USA... Tak teraz neviem čo s tým. Dá sa "vyrobiť" i lepší doklad z FB?

    zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

    zuzkic
    To naozak kvôli jednej FA z FB za reklamu , sa treba prihlásiť ako prijímateľ služby podľa par.7a, aj keď ide o zanedbateľnú čiastku?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    zuzkic Pozri príspevok
    To naozak kvôli jednej FA z FB za reklamu , sa treba prihlásiť ako prijímateľ služby podľa par.7a, aj keď ide o zanedbateľnú čiastku?
    JO presne..treba.

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Podnikateľ mi teraz doniesol doklady za 1. polrok. Našla som faktúry od Google Adwords od februára 2010. všetky bez DPH s odvolaním na smernice Rady podľa článku 196 2006/112/EC.
    Podnikateľ je registrovaný ako platca DPH podľa §4 od 4.5.2010.
    Faktúra je vystavená za inzertné služby. IČ DPH je tam pre dodávateľskú fy /Írsko/, odberateľom je podnikateľ z SR, ale na FA je len jeho meno a adresa. 4 FA mám, za 2,3,4 a 5. mesiac , čo mám teraz spraviť.
    Pomôže mi niekto?
    Vopred ďakujem

    basha_V je offline (nepripojený) basha_V

    zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac basha_V
    platca DPH mi doniesol fa z facebooku na ktorych nie je jeho nazov, iba adresa, ziadne iden.udaje, a sú vystavene s dph. zobrali by ste ich? mam dilemu aby potom nemal zle

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    basha_V Pozri príspevok
    platca DPH mi doniesol fa z facebooku na ktorych nie je jeho nazov, iba adresa, ziadne iden.udaje, a sú vystavene s dph. zobrali by ste ich? mam dilemu aby potom nemal zle
    no mali by obsahovať všetky identifikačné údaje podľa zákona o DPH. Ak ich nemajú, treba si vyžiadať novú fa.... aspoň ja by som žiadala

    basha_V je offline (nepripojený) basha_V

    zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac basha_V
    ....teraz mi pre zmenu doniesol faktúry z facebook-u od MARCA 2012, sú na nich iden.údaje ale aj vyčíslená DPH!!! mam ich teraz všetky nahadzat do 3Q a potom žiadať vrátenie???
    Ďakujem

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    basha_V Pozri príspevok
    ....teraz mi pre zmenu doniesol faktúry z facebook-u od MARCA 2012, sú na nich iden.údaje ale aj vyčíslená DPH!!! mam ich teraz všetky nahadzat do 3Q a potom žiadať vrátenie???
    Ďakujem
    dôležité je, kto vystavoval faktúru, s akým VAT.....
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.