Zavrieť

Porady

aka zivnost na kupu a predaj nehnuteľnosti?

Pls, pod aku zivnost / zivnosti by sa dalo zahrnut kupa a nasledny predaj nehnutelnosti?
Naposledy upravil mima24 : 23.09.10 at 09:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    1.
    Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)
    -vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického alebo stavebného alebo architektonického smeru alebo
    -úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore

    Patrí to pod viazané živnosti .

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Pod realitnú činnosť nespadá nákup a predaj nehnuteľností, ale len sprostredkovanie predaja, sprostredkovanie prenájmu a sprostredkovanie kúpy nehnuteľností.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Ak kúpiš a predáš nehnuteľnosť ako súkromná osoba, neide o podnikanie, predávaš súkromný majetok ( vysporiadaš cez daňové priznanie ). Ak kupuješ a predávaš nehnuteľnosť ako podnikateľský subjekt, nakladáš s obchodným majetkov firmy
    ( účtuješ o ňom a premietaš do daňového priznania ).

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    mima24 Pozri príspevok
    Pls, pod aku zivnost / zivnosti by sa dalo zahrnut kupa a nasledny predaj nehnutelnosti? resp. da sa to vobec?
    vopred dakujem za kazdu radu
    Na túto činnosť treba mať príslušné vzdelanie. Požaduje sa tuším VŠ právneho, stavebného alebo aj ekonomického zamerania

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mima24 Pozri príspevok
    trochu som este hladala info, nasla som, ze niektore spolocnosti vo vypise z ORSR maju zapisane tieto predmety podnikania:
    - nadobudanie nehnutelnosti vratane prislusenstva, a
    - predaj nehnutelnosti
    zaroven ale tieto predmety podnikania nie su zapisane v zivnostenskom registri, tz bude to ine, osobitne opravnenie... ake ale neviem...
    Uveďte prosím čo vlastne chcete robiť ? Chcete sprostredkovať kúpu nehnuteľností t.j. pre klienta nájsť kupcu ? Alebo čo ?

    To čo sa tu v hádankách dorozumievame, už ste mohli absolvovať návštevu Jednotného kontaktného miesta na ŽU a tam na mieste by Vám jasne všetko povedali, akú živnosť k tomu Vášmu zámeru potrebujete .Lebo ako vidím , žiadna možnosť Vám nevyhovuje .Tak preto treba uviesť všetko a konkrétne .

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Dobrý deň prajem všetkým. Prosím o radu. S.r.o. chce kúpiť pozemky, niečo na nich postaviť alebo aj nepostaviť a potom predať. Na ŽU mi pani povedala, že ide o činnosť nákup a predaj nehnuteľností, ktorá nie je živnosťou, ale sa zapisuje do OR ako činnosť v zmysle zákona o katastri.
    Nevedela mi však povedať viac, či je ešte niečo k tomu potrebné, alebo to stačí len vypísať do kolónky predmet podnikania v návrhu na zápis do OR?
    Ďakujem vopred za akúkoľvek radu

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Dobrý deň prajem všetkým. Prosím o radu. S.r.o. chce kúpiť pozemky, niečo na nich postaviť alebo aj nepostaviť a potom predať. Na ŽU mi pani povedala, že ide o činnosť nákup a predaj nehnuteľností, ktorá nie je živnosťou, ale sa zapisuje do OR ako činnosť v zmysle zákona o katastri.
    Nevedela mi však povedať viac, či je ešte niečo k tomu potrebné, alebo to stačí len vypísať do kolónky predmet podnikania v návrhu na zápis do OR?
    Ďakujem vopred za akúkoľvek radu.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    jessica Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem všetkým. Prosím o radu. S.r.o. chce kúpiť pozemky, niečo na nich postaviť alebo aj nepostaviť a potom predať. Na ŽU mi pani povedala, že ide o činnosť nákup a predaj nehnuteľností, ktorá nie je živnosťou, ale sa zapisuje do OR ako činnosť v zmysle zákona o katastri.
    Nevedela mi však povedať viac, či je ešte niečo k tomu potrebné, alebo to stačí len vypísať do kolónky predmet podnikania v návrhu na zápis do OR?
    Ďakujem vopred za akúkoľvek radu.
    prosim nevie niekto? dakujem

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    jessica Pozri príspevok
    prosim nevie niekto? dakujem

    A akú činnosť vykonáva táto s.r.o.? Chce tie nákupy pozemkov opakovať? Ak nie myslím, že firma môže mať zámer vybudovať si svoje vlastné sídlo a potom to predať. (Napr. finančne to nebude zvládať, alebo zmení svoj zámer.) V tom prípade nepotrebuje doplňovať činnosť
    Ak sa to má opakovať, potom sa mi zdá, že musí mať niekoho, kto splňa vzdelanostné podmienky. Tuším tam je podmienka VŠ právo, ekonomika alebo stavebníctvo.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    JAJA11 Pozri príspevok
    A akú činnosť vykonáva táto s.r.o.? Chce tie nákupy pozemkov opakovať? Ak nie myslím, že firma môže mať zámer vybudovať si svoje vlastné sídlo a potom to predať. (Napr. finančne to nebude zvládať, alebo zmení svoj zámer.) V tom prípade nepotrebuje doplňovať činnosť
    Ak sa to má opakovať, potom sa mi zdá, že musí mať niekoho, kto splňa vzdelanostné podmienky. Tuším tam je podmienka VŠ právo, ekonomika alebo stavebníctvo.
    Ďakujem jaja11 za odpoveď . Myslím, že zatiaľ kúpi len 1 pozemok a predá, ale možno v budúcnosti bude opakovane nakupovať a predávať. Podmienka VŠ právo, ekon., arch., staveb. je len pri realitnej činnosti (viazaná živnosť)t.j. sprostredkovanie nákupu a predaja cudzích nehnuteľností. No niektoré spoločnosti napr. developerské majú v predmete podnikania "kúpa a predaj nehnuteľností" a pritom to nie je živnosť. Len nikoho nepoznám žeby som sa ich opýtala. Právnik mi povedal, že sa to nemusí zapisovať do predmetu, ale mne sa to stále nezdá .

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    teraz som volala na zivnostensky urad, potvrdili mi, ze musim mat vysokoskolske alebo stredoskolske a 5rokov praxe. Nic v zlom, ale chcela by som vidiet vsetkych tych maklerov, ktory toto splnaju.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.