Zavrieť

Porady

Bodovanie

admin
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).

Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením +oceňujem.
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).


Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)

Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.
Naposledy upravil Richard : 31.05.07 at 14:55
Usporiadat
Téma je uzavretá.
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Že Vás to ešte baví sa tu s ním "naťahovať" Myslíte si že si dá niečo vysvetliť? Nie, pretože sa tu hovorí o voze a on hovorí o koze Čo s tými menej chápavými? Asi nič, len odísť z témy. Žiaľ.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bobbix Pozri príspevok
Neviem, ako si dospela k nazoru ze Richard ma rozhodnut o tom, ktory nazor je spravny a teda ma ostat na svetle (mimochodom, videl som prispevok 8x poslany do tmy a vobec nebol zbaleny ani nic podobne) a ktory nie. Tak to si potom mozme vsetci klavesnice poodpajat, ked vie vsetko najlepsie. Ja si naopak myslim, ze forum je o debatovani a take zdovodnenia ako si napisala samozrejme neobstoja. Tu by som videl pracu pre moderatora, take nic nehovoriace zdvodnenie zlikvidovat. Ak bude moj prispevok tvrdit "Som za trest smrti, pretoze oko za oko", pochopil by som "tmu" so zdovodnenim "je to nehumanne". Vo vete "Posielam do tmy lebo nesúhlasím s Tvojím názorom" nevidim ziadne zdovodnenie a teda ak by som bol moderator, tak "tma" s takymto zdovodnenim by bola vymazana.

Ale este raz zopakujem, dobre sa hovori, horsie programuje, takze nebudem si vsimat ziadne farby, cisla ani stvorceky a bude pokoj. V mojej dusi.
Bobbix, asi nemáme naprogramovaný jazyk na spoločnej vlnovej dľžke, lebo opisuješ veci ktoré som nepovedala....a ani moje dôvody neudávam kvôli konfrontácii, len jednoducho vyjadrujem moje názory...ale nevadí.
Len k jednému sa chcem ešte vyjadriť- svojimi vyjadreniami som chcela povedať o.i. i to, že jedine Richard je ten posledný, ktorý určí ako stránka pobeží /nemyslím samozrejme odbornú stránku.../, a to robí problém niektorým pochopiť . My máme poradný hlas či bodovať, či nie, či lampičkovať so zdôvodnením, či bez zdôvodnenia atď. a môžme debatovať o tom dokola, ale ...

Ak hovoríš o "debatovaní", prečo by niekto nemohol povedať názor, že posiela Tvoj príspevok do tmy, lebo s Tvojím názorom nesúhlasí..... Moderátor tu nie je za policajta a nemôže ani sledovať všetky príspevky a za to, že Ty máš názor, že neobstojí taký dôvod, tak iný bude mať pocit, že obstojí....Len toľko som Ti chcela povedať, že názory sú rôzne a jeden je vždy, ktorý rozhoduje, v každej hierarchii /ale samozrejme to rozhodovanie nepatrí ku každému príspevku/.
Príjemný deň
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
wagner
neviem naco si sa vobec zapajala do temy ked mas take nazory ako o 2 strany skor - o spoplatnovani. To ty nevies, o com je rec. Naozaj, netusim preco sa neriadis svojou poslednou radou.
evina
veta "posielam Tvoj príspevok do tmy, lebo s Tvojím názorom nesúhlasím" nieje zdovodnenie. Ak si myslis ze je, nieje o com debatovat.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bobbix Pozri príspevok
Neviem, ako si dospela k nazoru ze Richard ma rozhodnut o tom, ktory nazor je spravny a teda ma ostat na svetle (mimochodom, videl som prispevok 8x poslany do tmy a vobec nebol zbaleny ani nic podobne) a ktory nie. Tak to si potom mozme vsetci klavesnice poodpajat, ked vie vsetko najlepsie. Ja si naopak myslim, ze forum je o debatovani a take zdovodnenia ako si napisala samozrejme neobstoja. Tu by som videl pracu pre moderatora, take nic nehovoriace zdvodnenie zlikvidovat. Ak bude moj prispevok tvrdit "Som za trest smrti, pretoze oko za oko", pochopil by som "tmu" so zdovodnenim "je to nehumanne". Vo vete "Posielam do tmy lebo nesúhlasím s Tvojím názorom" nevidim ziadne zdovodnenie a teda ak by som bol moderator, tak "tma" s takymto zdovodnenim by bola vymazana.

Ale este raz zopakujem, dobre sa hovori, horsie programuje, takze nebudem si vsimat ziadne farby, cisla ani stvorceky a bude pokoj. V mojej dusi.
Ak chceš mať pokoj v duši, mohol by si si najskôr naštudovať to, čo chceš zmeniť, lebo veta, ktorú som zvýraznila v tvojom príspevku svedčí o tom, že to naštudované nemáš...

Myslím si síce, že to má naštudované málokto. A keď aj, tak jednoducho "nelampičkuje" a už vôbec možnosť nezobrazovať mínusovbé príspevky nevyužíva. Trošku som ti našepkala, rada sa hrám zima, zima, teplo, teplo
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Vidim, ze ste posadnuti citovanim celych prispevkov, no ja na tuto uroven nepadnem. Ale napoviem aj ja.
Toto su prve styri riadky z temy "Aj ty môžeš byť moderátorom na Porada.sk:

Áno na Porade môže byť každý moderátorom. Existujú na to až dve možnosti:

1. Moderovanie pomocou tlačítka "vypnúť príspevok". Pomocou tohoto tlačítka získa príspevok mínusové body. Ak dosiahne príspevok určitý počet bodov, tak sa prestane zobrazovať (bude zbalený, bude sa však dať rozbaliť).
Základné nastavenie podmienky na zbalenie príspevku sú dva mínusové body
.

Ale vysledok je taky, ze kazdy si je sam sebe moderatorom, pretoze prispevky sa zbalia az vtedy, ked si ja sam zvolim niektoru zo siestich podmienok, co sa mi zda dost zvlastne.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
V tej istej teme, teda "Aj ty môžeš byť moderátorom na Porada.sk" je dalsia nezrovnalost, pretoze anketova otazka znie Ako by ste nazvali zelené a červené tlačítko "vypnúť tému"

Takze vypnut temu, ci prispevok ?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ukážkový mrník
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bobbix Pozri príspevok
wagner
neviem naco si sa vobec zapajala do temy ked mas take nazory ako o 2 strany skor - o spoplatnovani. To ty nevies, o com je rec. Naozaj, netusim preco sa neriadis svojou poslednou radou.
evina
veta "posielam Tvoj príspevok do tmy, lebo s Tvojím názorom nesúhlasím" nieje zdovodnenie. Ak si myslis ze je, nieje o com debatovat.
Ja si to nemyslím...ale niekto áno a teraz čo hádali by ste sa o tom, že ten dôvod nie je ten pravý orechový? Ale súhlasím s jednou vetou v Tvojom príspevku, ktorú som hrubo vyznačila. Takže končím, lebo myslela som to dobre, ale cieľ nevyšiel....Sme asi na takej vlnovej dĺžke, ako občas s mojou postpubertálnou /ale vlastne ešte pubertálnou dcérou/ keď si potrebuje presadiť svoje ....t.j. ja na juhu ona na severe...

P.s. Keby si bol z Bratislavy, pozvala by som Ťa na kávu a snažila sa Ťa trošku rozveseliť a presvedčiť, že život je niekedy jednoduchší ako si myslíme

Danushka, tak kto to má hotové to priznanie k dani z motorových vozidiel?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
danushka Pozri príspevok
zatiaľ sa nik nepriznal, tak som aj ja spokojná...
Čo buntošíš? veď je len 2.1. dovtedy ešte treba aj DPH za 12/08 resp. IV.Q
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bobbix Pozri príspevok
Vidim, ze ste posadnuti citovanim celych prispevkov, no ja na tuto uroven nepadnem.
prosím vysvetliť, nemtudom

Danushka neboj, Richard nás vyvetrá!
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
evina Pozri príspevok
... myslela som to dobre, ale cieľ nevyšiel....Sme asi na takej vlnovej dĺžke, ako občas s mojou postpubertálnou /ale vlastne ešte pubertálnou dcérou/ keď si potrebuje presadiť svoje ....
to asi máš pravdu, lebo starši páni sú už takí ...
ale nepokračujme už v tejto téme, treba ignorovať niektorých pánov.

Práve čumím na DP z motorových vozidiel a čo teraz?
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Ignorovat treba aj niektore damy, dokonca niektore s muzskym nickom, pretoze nieco si niekedy precitali, ale do dnes to nepochopili. Dalej sa tejto teme nevenujem, pretoze niekomu sa proste vysvetlit neda a ten co by sa mal vyjadrit sa nezapaja.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Veľa bolo popísané o bodovaní, takže pripojím svoj názor. Pôvodne som mala iný názor na oceňovanie parabodmi. Dnes si myslím, že parabody treba udeľovať vo všetkých témach a vo všetkých sekciách. Ak sa parabody udeľujú za výmenu dojmov zo stretiek, potom nie je dôvod, prečo by sa tak nemohlo diať v sekcii zdravie, počítače a pod. . Pri takomto spôsobe bodovania, by som nemusela deliť body na želané a neželané, zaslúžené a nezaslúžené. Zistila som, že zbaviť sa tých neželaných, nie je vôbec jednoduché. Mazanie parabodov, najmä vo väčšom počte, je údajne vážnym zásahom do systému.
Mám však výhrady k systému zelených a červených svetielok. Nevidím žiadny dôvod pre anonymné značkovanie príspevkov zeleným číslom. Ak s príspevkom súhlasím a myslím, že by bolo dobré ten súhlas aj vyjadriť, tak pod príspevok dám súhlas svojim nickom. Akú hodnotu má zelené číslo, keď ten, čo mi ho dal, je anonymný? Pre mňa žiadnu. Preto zelené svetielka ja používam výlučne na zrušenie červených svetielok. Červené svetielka by mali pre mňa význam vtedy, keď by bolo jasné, kto mi ich dáva. Nie preto, aby som sa pri najbližšej príležitosti do neho triafala, ale preto, aby bolo pre mňa upozornením, že asi treba písať trochu inak alebo mám veci pomýlené. Samozrejme, že mám poraďákov, ktorých názory si vážim a rešpektujem a také, nad ktorými rozmýšľam. Ak sú anonymné, tak majú pre mňa rovnakú cenu, ako tie zelené, teda žiadnu.
Takže ak to mám zhrnúť, tak som za udeľovanie parabodov vo všetkých témach, nech má každý možnosť čo najskôr sa stať VIP-om. Som za ponechanie súhlasov a zavedenie menovitých nesúhlasov s príspevkom, bez zdôvodňovania. V takom prípade sú zelené a červené svetielka zbytočné. Pre tých, čo delia členov na tých, ktorých môžu a tých, čo ich nemusia, nech ďalej slúži systém vypínania príspevkov pomocou kamarátov a nekamarátov.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ďakujem za feedback, ale túto tému uzatváram, pretože sa tu bavilo dosť mimo témy.
Ak chcete niečo k bodovaniu, založte konkrétnu tému.
V kaviarenských témach som zrušil možnosť prideľovať body, plánujem aj udelené pomazať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať