Zavrieť

Porady

Vypoveď vo vypovednej dobe???

chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tezaurus Pozri príspevok
co moze byt zakonnym dovodom?
Tie dôvody sú presne uvedené v § 63 ZP. Z iných dôvodov zamestnávateľ nemôže dať výpoveď zamestnancovi.
1 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

ok.ak som to spravne pochopil tak moze ma po dovolenke hned vyhodit ak si najde zamienku?dal mi totiz pred mesiacom uz dva pisomne upozornenia...cize teraz staci hocico a moze okamzite rozviazat prac. pomer a tak sa moja vypoved stane neplatna..
Ano??
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
ak si mal uz dve pisomne upozornenia tak zrejme ano
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

maurenius Pozri príspevok
ok.ak som to spravne pochopil tak moze ma po dovolenke hned vyhodit ak si najde zamienku?dal mi totiz pred mesiacom uz dva pisomne upozornenia...cize teraz staci hocico a moze okamzite rozviazat prac. pomer a tak sa moja vypoved stane neplatna..
Ano??
no, už sme doma...odpoveď znie -áno
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maurenius Pozri príspevok
ok.ak som to spravne pochopil tak moze ma po dovolenke hned vyhodit ak si najde zamienku?dal mi totiz pred mesiacom uz dva pisomne upozornenia...cize teraz staci hocico a moze okamzite rozviazat prac. pomer a tak sa moja vypoved stane neplatna..
Ano??
Hocičo nestačí - musí isť o menej závažné porušenie pracovnej disciplíny.

Skús požiadať o skončenie prac.pomeru dohodou a odísť z firmy bez stresov - ak pre teba nemajú prácu. Odstupné aj tak nedostaneš (výpoveď si dával sám).
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

co znamena menej zavazne?nejde o odstupne..chcel som este robit kym si nieco najdem..alebo radsej ist na PN??
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

maurenius Pozri príspevok
ok.ak som to spravne pochopil tak moze ma po dovolenke hned vyhodit ak si najde zamienku?dal mi totiz pred mesiacom uz dva pisomne upozornenia...cize teraz staci hocico a moze okamzite rozviazat prac. pomer a tak sa moja vypoved stane neplatna..
Ano??
Ak je tvoja výpoveď platná, tak takou aj ostane. Môže sa ti však ľahko stať, že zamestnávateľ skončí s tebou pracovný pomer okamžite(ak mu na to dáš dôvod), ako písala Veronika. Potom tvoja platná výpoveď sa stáva bezpredmetnou, pretože pracovný pomer skončí skôr na základe iného právneho úkonu. Samozrejme za predpokladu, že je platný.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

maurenius Pozri príspevok
ok.ak som to spravne pochopil tak moze ma po dovolenke hned vyhodit ak si najde zamienku?dal mi totiz pred mesiacom uz dva pisomne upozornenia...cize teraz staci hocico a moze okamzite rozviazat prac. pomer a tak sa moja vypoved stane neplatna..
Ano??
veronikasad Pozri príspevok
Hocičo nestačí - musí isť o menej závažné porušenie pracovnej disciplíny.

Skús požiadať o skončenie prac.pomeru dohodou a odísť z firmy bez stresov - ak pre teba nemajú prácu. Odstupné aj tak nedostaneš (výpoveď si dával sám).
Ak pôjde o menej závažné porušenie pracovnej disciplíny, môže dať zamestnávateľ výpoveď, kde však výpovedná doba uplynie v rovnaký deň ako pri výpovedi, ktorú dal Maurenius.

Aby zamestnávateľ skončil pracovný pomer okamžite, musí ísť o ZÁVAŽNÉ porušenie pracovnej disciplíny:

Zákonník práce § 68 Okamžité skončenie pracovného pomeru
(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec
a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
b) porušil závažne pracovnú disciplínu.
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
ak z roznych dovodov potrebujes skoncit pracovny pomer az po uplynuti dvojmesacnej vypovednej lehoty, tak cerpaj zostatkovu dovolenku a potom chod na pn.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maurenius Pozri príspevok
co znamena menej zavazne?nejde o odstupne..chcel som este robit kym si nieco najdem..alebo radsej ist na PN??
Vieš čo vlastne chceš ? Načo si počas PN dával výpoveď? Od zamestnávatela si ju počas PN dostať nemohol.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tezaurus Pozri príspevok
maurenius: v kazdom pripade si treba davat pozor na pracovnu disciplinu, nepodpisovat absolutne nic pokial si to riadne neprecitas, pripadne je celkom ucinne oznamit pred podpisovanim ,,cohokolkvek" ze sa najskor potrebujes poradit s pravnikom. Myslim ze teraz ti daju cerpat zostavajucu dovolenku. Ak potom pre teba nebudu mat pracu mas narok na cca 60 percent mzdy, ale musia ti to dat pisomne.
Nie je pravda. Ak sú u zamestnávateľa dôvody, pre ktoré nemôže zamestnancovi prideľovať prácu, nemôže si zamestnávateľ len tak rozhodnúť, že zamestnanec bude doma so 60 % náhradou mzdy:

"Zákonník práce § 142 Prekážky na strane zamestnávateľa
(1) Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu, patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
(2) Ak zamestnanec nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, poskytne mu zamestnávateľ náhradu mzdy najmenej 50 % jeho priemerného zárobku.
(3) Ak nemohol zamestnanec vykonávať prácu pre iné prekážky na strane zamestnávateľa, ako sú uvedené v odsekoch 1 a 2, zamestnávateľ mu poskytne náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
(4) Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu, ide o prekážku v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume určenej dohodou najmenej 60 % jeho priemerného zárobku. Dohodu podľa prvej vety nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa."
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

Llívia Pozri príspevok
Ak pôjde o menej závažné porušenie pracovnej disciplíny, môže dať zamestnávateľ výpoveď, kde však výpovedná doba uplynie v rovnaký deň ako pri výpovedi, ktorú dal Maurenius.

Aby zamestnávateľ skončil pracovný pomer okamžite, musí ísť o ZÁVAŽNÉ porušenie pracovnej disciplíny:

Zákonník práce § 68 Okamžité skončenie pracovného pomeru
(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec
a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
b) porušil závažne pracovnú disciplínu.

Toto ma zaujima!!!ci musi o zavazne alebo po dvoch upozorneniach si moze najst hocijaku hlupost....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

maurenius Pozri príspevok
Toto ma zaujima!!!ci musi o zavazne alebo po dvoch upozorneniach si moze najst hocijaku hlupost....
Možno by bolo dobré sa skôr zaujímať o to, ako so cťou skončiť pracovný pomer u zamestnávateľa.
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

takze ak mam dva upozornenia tak ma moze vyhodit za malickost....inac dali mi to za 10min odchod skor z praci lebo som potreboval stihnut vlak a stiahol mi za to 2 dni dovolenky
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Krátiť dovolenku môže len na základe absencie. Nie som si celkom istý, že za tých 10 minút mal na to právo.
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

to uz je jedno,podpisal som mu to a teraz neviem ze ked mam dva pisomne upozornenia a vratim sa z dovolenky ci si nenajde nejaku zamienku aby ma mohol vyhodit pred skoncenim vypovednej doby...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

maurenius Pozri príspevok
takze ak mam dva upozornenia tak ma moze vyhodit za malickost....inac dali mi to za 10min odchod skor z praci lebo som potreboval stihnut vlak a stiahol mi za to 2 dni dovolenky
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Krátiť dovolenku môže len na základe absencie. Nie som si celkom istý, že za tých 10 minút mal na to právo.
Si si dobre neistý, nemal na to právo:

Zákonník práce § 109Krátenie dovolenky
(2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.


Neviem, čo si podpísal (asi len písomné upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny), stále sa však môžeš domáhať toho, aby ti neoprávnene krátené 2 dni dovolenky vrátili späť (teda aby ti o 2 dni zamestnávateľ zvýšil zostatok dovolenky). A môžeš sa toho domáhať aj podaním podnetu na príslušný inšpektorát práce, ak to zamestnávateľ nebude chcieť napraviť.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Llívia Pozri príspevok
Prečo si nepokračoval v predchádzajúcej téme?

http://www.porada.sk/t154713-vypoved...dnej-dobe.html
Lebo je uzamknutá najlepšou odpovedou.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

maurenius Pozri príspevok
takze ak mam dva upozornenia tak ma moze vyhodit za malickost....inac dali mi to za 10min odchod skor z praci lebo som potreboval stihnut vlak a stiahol mi za to 2 dni dovolenky
maurenius Pozri príspevok
to uz je jedno,podpisal som mu to a teraz neviem ze ked mam dva pisomne upozornenia a vratim sa z dovolenky ci si nenajde nejaku zamienku aby ma mohol vyhodit pred skoncenim vypovednej doby...
"Zákonník práce § 68 Okamžité skončenie pracovného pomeru
(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec
a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
b) porušil závažne pracovnú disciplínu.
(2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4.
(3) Zamestnávateľ nemôže okamžite skončiť pracovný pomer s tehotnou zamestnankyňou, so zamestnankyňou na materskej dovolenke alebo so zamestnankyňou a zamestnancom na rodičovskej dovolenke, s osamelou zamestnankyňou alebo s osamelým zamestnancom, ak sa stará o dieťa mladšie ako tri roky, alebo so zamestnancom, ktorý sa osobne stará o blízku osobu, ktorá je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím. Môže však s nimi s výnimkou zamestnankyne na materskej dovolenke a zamestnanca na rodičovskej dovolenke (§ 166 ods. 1) z dôvodov uvedených v odseku 1 skončiť pracovný pomer výpoveďou."


Zamestnávateľ si nemôže nájsť hocakú prkotinu, aby s tebou okamžite skončil pracovný pomer. Musí mať na to závažný dôvod. Keby si hľadal v iných témach o okamžitom skončení pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa, tak by si sa dočítal o skúsenostiach niektorých poraďákov, že ani neospravedlnená absencia nebola pre súd dostatočným dôvodom na okamžité skončenie pracovného pomeru a zamestnanec vyhral súd o neplatnosť takto skončeného prac. pomeru. Vydal tvoj zamestnávateľ pracovný poriadok, v ktorom je definované (príp. máš to v pracovnej zmluve), čo považuje za závažné porušenie pracovnej disciplíny?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Xanti Dnes, 06:48 PM
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Llívia Pozri príspevok
Prečo si nepokračoval v predchádzajúcej téme?

Vypoveď vo vypovednej dobe???

Lebo je uzamknutá najlepšou odpovedou.


Xanti, viem, že to uzavrel sám. Myslela som to tak, načo tú tému uzatváral a založil novú, v ktorej sa baví o tom istom, o čom aj v tej predchádzajúcej? Veď tie odpovede budú rovnaké, či to bude rozoberané v tejto téme, alebo by sa to rozoberalo v tej pôvodnej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať