Zavrieť

Porady

Odmena pre sčítacieho komisára

Vie niekto aká je odmena pre sčítacieho komisára (v roku 2011)? Má stým niekto skúsenosti ? Koľko je tá odmena cca. v €?

Podľa zákona 263 ZÁKON z 18. júna 2008 o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 a ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
(6) Sčítací komisár má za výkon činnosti nárok na odmenu. Výška odmeny za výkon činnosti sčítacieho komisára sa ustanovuje v sume, ktorá pripadá na jeden pracovný deň z priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve za predposledný kalendárny štvrťrok pred kalendárnym štvrťrokom, v ktorom sa sčítanie uskutoční. Sčítaciemu komisárovi patrí odmena za každý deň výkonu činnosti sčítacieho komisára. Obec odmenu vyplatí do 30 dní po ukončení činnosti sčítacieho komisára.
Usporiadat
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

AMaruš Pozri príspevok
Prosim Vas, ked bol scitaci komisar na skoleni ma narok na stravovaci listok u zamestnavatela? Na skoleni mu nebola zabezpecena strava.Mam len potvrdenie ze sa ho zucastnil. Dakujem.
Neviem ako inde, ale u nás bolo školenie len 2 hod. Takže žiadne stravné.
0 0
AMaruš AMaruš

AMaruš je offline (nepripojený) AMaruš

e
On bol na skoleni cely den. Mimo mesto a odvoz mali od mesta.Dakujem
0 0
gabizu gabizu

gabizu je offline (nepripojený) gabizu

Jana Motyčková Pozri príspevok
Moja odpoveď:
Som toho názoru, že na prácu sčítacieho komisára by nemala byť uzatváraná dohoda o vykonaní práce. Sčítacieho komisára vymenuje starosta obce (§7 ods.2 zákona 263/2088 Z.z.), čiže právny vzťah vzniká týmto menovaním, nie uzatvorením dohody. Aj keď na oficiálnej stránke je uvedené, že závisí od obce, či bude mať sčítací komisár DoVP alebo iba odmenu - s týmto nesúhlasím. Keďže podľa môjho názoru ide o právny vzťah (nie dohodu) z ktorého je nárok na príjem zo závislej činnosti, bude potrebná prihláška na SP ako zamestnanec s nepravidelným príjmom a ak ten človek nie je zamestnancom obce, tak aj na ZP.
Ale :
Odpoveď, ktorú som obdržala z MPSVaR :
"Sekcia socialneho a dochodkoveho poistenia ma odporucila na Statisticky urad SR, ktory je opravneny vykladat zakon o scitani obyvatelov, domov a bytov v roku 2011.
Podla informacii ministerstva vsak scitaci komisari mozu uzatvorit s obcou aj dohodu, taky bol postup dohodnuty medzi ministerstvom a SU SR uz v minulosti."
Ak je teda komisár, ktorý nie je zamestnancom mesta, vymenovaný do funkcie, je potrebné prihlásiť ho do zdravotnej poisťovne, a odviesť poistné do ZP z odmeny, rozumiem tomu dobre ? A v prípade sčitacích komisárov - zamestnancov mesta sa taktiež odvádza poistné do ZP? Ďakujem.
0 0
alexandra 2009 alexandra 2009

alexandra 2009 je offline (nepripojený) alexandra 2009

Naozaj sú podložené informácie o odmene?? nakoľko my sme mali iné finančné ohodnotenie, je možné, že v každom okrese je finančná odmena pre komisára iná?
Naposledy upravil alexandra 2009 : 07.06.11 at 15:40 Dôvod: chyby
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

info z DU o zdanení príjmov sčítacích komisárov:
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Syn robil sčítacieho komisára v Bratislave, dali mu 230 EUR, je študent,
myslel, že to bude viac, narobil sa. Koľko dali Vám?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať