Zavrieť

Porady

Otvaram obchod: RP, fiskal, notebook ???

Dobrý deň, hľadám, ale nenachádzam... tak prosím o radu: momentálne mám e-shop s hračkami, tovarom pre deti... Vystavovala som len FA, keďže šlo o bezhotovostný predaj. Chcem otvoriť aj prevádzku, potrebujem RP alebo stačí notebook+ softvér+ tlačiareň bločkov??? ( Potrebujem vybrať lacnejšiu variantu, som v tomto úplný začiatočník)
2. žiadosť na kontrolu z hygieny ešte pred otvorením prevádzky, alebo až keď bude predajňa zariadená, príp. v prevádzke?
3. Ak mám v ŽL : nákup tovaru na účely jeho predaja............
môžem tovar nakúpiť aj mimo VO- teda napr. v sieti obchodných reťazcov a ďalej ho predávať?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    veronnka Pozri príspevok
    Dobrý deň, hľadám, ale nenachádzam... tak prosím o radu: momentálne mám e-shop s hračkami, tovarom pre deti... Vystavovala som len FA, keďže šlo o bezhotovostný predaj. Chcem otvoriť aj prevádzku, potrebujem RP alebo stačí notebook+ softvér+ tlačiareň bločkov??? ( Potrebujem vybrať lacnejšiu variantu, som v tomto úplný začiatočník)
    2. žiadosť na kontrolu z hygieny ešte pred otvorením prevádzky, alebo až keď bude predajňa zariadená, príp. v prevádzke?
    3. Ak mám v ŽL : nákup tovaru na účely jeho predaja............
    môžem tovar nakúpiť aj mimo VO- teda napr. v sieti obchodných reťazcov a ďalej ho predávať?
    Ďakujem
    Potrebuješ ERP už podľa novej vyhlášky, súhlas hygieny musí byť pred otvorením prevádzkarne, tovar môžeš nakupovať kdekoľvek, kde to uznáš za vhodné.

    veronnka je offline (nepripojený) veronnka

    veronnka
    Ďakujem, chcem v tom mať jasno, známa mi vravela, že keď mám notebook, tak to sa dá s nejakým programom + tlačiarňou použiť miesto ERP. Ale aj ak je to možné, zrejme je to aj drahšia záležitosť ako ERP...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    na kazdy pocitac sa da nainstalovat pokladnicny softver, ktory je certifikovany, fiskalizovany a pod. Avsak pociatocne naklady su velmi vysoke pre takyto typ prevadzky, kde uplne postacuje klasicka ERP, ktora sa da casto krat kupit za cenu samotnej tlaciarne blockov

    veronnka je offline (nepripojený) veronnka

    veronnka
    blavaciko Pozri príspevok
    na kazdy pocitac sa da nainstalovat pokladnicny softver, ktory je certifikovany, fiskalizovany a pod. Avsak pociatocne naklady su velmi vysoke pre takyto typ prevadzky, kde uplne postacuje klasicka ERP, ktora sa da casto krat kupit za cenu samotnej tlaciarne blockov
    tak ďakujem za potvrdenie môjho predpokladu, keď som hľadala na nete, vždy mi to vychádzalo drahšie ako ERP, a už to mám aj potvrdené...

    Otvaram obchod: RP, fiskal, notebook ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.