Zavrieť

Porady

Študent VŠ so živnosťou - odvody do ZP 46 eur?

Minuly rok som s kamaratom zalozil zivnost (spravili sme zdruzenie) boli sme sa pospytovat vsade kolko kde budeme platit odvody aby sme vedeli ci sa nam to oplati. No a kedze ja sa dako nevyznam do tychto veci tak som to dako extra nesledoval co sa deje. No az do dnes ked som zistil ze mame platit 46eur kazdy mesacne do zdravotnej poistovne.
To im uz na cisto sibe? Tak ja ako student si chcem trocha zarobit tak som si spravil zivnost nase prijmy som odhadoval tak na 100eur cize len take vreckove viac menej s tym ze budeme pomaly ako keby budovat meno a teraz mam mesacne platit 46eur??? preco? preco je minimalna 46eur nech mi to dakto vysvetli komu mam napisat a vynadat za toto??? Chory stat tu sa nic neoplati a za vsetko treba len platit
Je daka sanca kedze teraz to musia platit aj studenti nad 26 rokov ktori ani nemusia podnikat, ze do aprila ked sa to ma dako mozno zmenit sa zmeni aj zakon pre studentov podnikatelov?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ASIV Pozri príspevok
A kde priblizne zistim kolko sa plati podla vysky RZZP?
vo svojom RZZP, ktoré si mal podať do 31.3.2011, zistíš presnú sumu, nielen približne (riadok 65 typu B)
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ASIV Pozri príspevok
Takze ak som student VS a zivnost som si zalozil v oktobri 2010,nemusim opat platit minimalne odvody,t.j. 46.06 eura do ZP.Musim ist opat do ZP aby mi dali vymeriavaci zaklad nula?Dakujem
Od 1. mája 2011 a aj v ročnom zúčtovaní poistného za rok 2011 sa na teba už nebude vzťahovať minimálny VZ, a nulové preddavky si určíš v zmysle § 16 ods. 5 sám.
§ 16 ods. 5 Ak samostatne zárobkovo činná osoba nevykonávala samostatnú zárobkovú činnosť v období uvedenom v odseku 2 písm. b) alebo jej základ dane v období uvedenom v odseku 2 písm. b) nie je známy, výšku preddavkov v uvedenom období si určí táto osoba sama.

Povinnosť oznámiť zmenu platiteľa poistného do 31. mája má len SZČO, ktorá od 1. mája už nebude SZČO, teda prenajímateľ nehnuteľnosti.
(7) Fyzická osoba, ktorá sa do 30. apríla 2011 považovala za samostatne zárobkovo činnú osobu podľa doterajšieho predpisu a od 1. mája 2011 sa nepovažuje za samostatne zárobkovo činnú osobu podľa tohto zákona, je povinná splniť povinnosť podľa § 23 ods. 1 písm. b) do 31. mája 2011.
1 0
schlamastick schlamastick

schlamastick je offline (nepripojený) schlamastick

Ahojte.. téma začína byť aktuálna, prichádza čas RZZP..

preto sa chcem opýtať - bude teda ZP vracať študentmi SZČO už zaplatené poistné ?

ešte doplňujúca otázka - už sa v tom neorientujem - RZZP mali robiť poisťovne a automaticky vracať prípadné preplatky.. upustilo sa od toho ? musím si teda spraviť RZZP sám ?

ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

RZZP ti urobí tvoja ZP a preplatky? ak budeš mať podľa DP FO tak ti vráti , bude ponížený o 19 % daň (zrážková)......tá sa nevracia, je konečná......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať