Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Vam sa podarilo stiahnut e-dane? Mne sa nedari.

Po kliknuti na Navod na vyplnenie sa otvori dokument prirucka-1.pdf, kde sa pise: operačný systém Windows XP a vyššie, prípadne Linux/MacOS X s Firefox

Po kliknuti na e-DANE - instalacna prirucka sa otvori dokument instalacia_edane.pdf, kde sa ale Linux nespomina...

Ide to niekomu pod Linuxom?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vicktor Pozri príspevok
Vam sa podarilo stiahnut e-dane? Mne sa nedari.

Po kliknuti na Navod na vyplnenie sa otvori dokument prirucka-1.pdf, kde sa pise: operačný systém Windows XP a vyššie, prípadne Linux/MacOS X s Firefox

Po kliknuti na e-DANE - instalacna prirucka sa otvori dokument instalacia_edane.pdf, kde sa ale Linux nespomina...

Ide to niekomu pod Linuxom?
technické predpoklady na strane klienta

Technické predpoklady na strane klienta:



Naposledy upravil srska : 25.02.12 at 06:11
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
srska, presne odtial som citoval.

Ale zda sa mi, ze zacinam tusit rozdiel. Mozem vyplnit tlacivo na nete u danovakov, alebo u seba nezavisle od potencialne pretazenej stranky drsr. Spravne?

Nepotrebujem ziadne zarucene podpisy, priznanie "A" budem robit iba za seba.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vicktor Pozri príspevok
srska, presne odtial som citoval.

Ale zda sa mi, ze zacinam tusit rozdiel. Mozem vyplnit tlacivo na nete u danovakov, alebo u seba nezavisle od potencialne pretazenej stranky drsr. Spravne?

Nepotrebujem ziadne zarucene podpisy, priznanie "A" budem robit iba za seba.
ak to chceš len pre seba - vyplň tu DP FOA za 2011 - a vykašli sa na edane - aj tak tam nie je zatiaľ aktuálny formulár
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vicktor Pozri príspevok
srska, presne odtial som citoval.

Ale zda sa mi, ze zacinam tusit rozdiel. Mozem vyplnit tlacivo na nete u danovakov, alebo u seba nezavisle od potencialne pretazenej stranky drsr. Spravne?

Nepotrebujem ziadne zarucene podpisy, priznanie "A" budem robit iba za seba.
tušíš správne ale dp foa aj fob presunuli (vyplňovanie) v 2011 do edane. zostali síce aj na eTax-e ale tam zrejme nemáš prístup (registrácia. ....) a tiež tam zatiaľ nemajú aktuálne formuláre
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
srska, teraz si trafila klinec po hlavicke!
Snad to bude fungovat.
Len na zaciatku vidim ze ma kontroly aj na rc a priezvisko (co NAJNOVSI formular drsr za 2009 ignoroval).
Uz som skusal kros, formstudio a taxedit, ale kazdy nahrava iba tomu monopolnemu Mrkvosaftu.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vicktor Pozri príspevok
srska, teraz si trafila klinec po hlavicke!
Snad to bude fungovat.
Len na zaciatku vidim ze ma kontroly aj na rc a priezvisko (co NAJNOVSI formular drsr za 2009 ignoroval).
Uz som skusal kros, formstudio a taxedit, ale kazdy nahrava iba tomu monopolnemu Mrkvosaftu.
ten ľuboš, čo to vytvoril už v 2011 je šikovný chalan - mne sa ten jeho prístup k veci fakt páči
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Uz snad iba posledna otazka:
Kros sa chvali, ze na ich formulari je akasi poznamka o originalite, ktoru danove urady uznavaju ako zaruku spravnosti tlaciva (nie jeho obsahu).
Dufam, ze ine formulare nebudu zamietnute len pre nejaku nepodstatnu poznamku v paticke.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vicktor Pozri príspevok
Uz snad iba posledna otazka:
Kros sa chvali, ze na ich formulari je akasi poznamka o originalite, ktoru danove urady uznavaju ako zaruku spravnosti tlaciva (nie jeho obsahu).
Dufam, ze ine formulare nebudu zamietnute len pre nejaku nepodstatnu poznamku v paticke.
to neviem - nepoužívam kros.
ale jednu poznámku predsa:
netráp sa nejakou originalitou krosu, lebo nový is na dú (KONS) je v takom stave, že to čo dôjde terazky na dú, babenky preklepávajú ručne do kons-u.
takže rada: vyplň - vytlač 2x - 1x si daj potvrdiť na podateľni dú - a nech "skenujú".
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

alebo ešte druhá rada:
na drsr.sk v el. komunikácii si nájdi pdf a fdf podklady (ľavé menu) a stiahni si zazipovaný súbor dp foa 2011 - sú tam editovateľné formuláre, ktoré sa dajú vytlačiť aj uložiť
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

V aplikácii eDANE pribudla možnosť podať ročné hlásenie za 2011.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Hurá, v eDANE pribudli DP PO + DP FO + výkazy. Ja od radosti ani nezaspím...
15 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

aleluja ....... a predsa sa im to konečne podarilo 30 dní pred termínom
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Aljok Pozri príspevok
Hurá, v eDANE pribudli DP PO + DP FO + výkazy. Ja od radosti ani nezaspím...
ja som tipoval 01.03. a niekto 03.03. - toto je zlatá stredná cesta
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dočkali sme saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Prvé daňové už padlo. Akurat ze poznamky asi musim odniesť osobne... omg.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

neskutočné - koľko radosti nám pred víkendom spôsobili
0 0
Robbi Robbi

Robbi je offline (nepripojený) Robbi

Ja som sa tešil, že urobia aj poznámky na systém excel a nebudeme sa musieť s nimi toľko mordovať...
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Vypisovali ste už DP B v e daniach. Vypisuje Vám dobre r. 99 keď na r. 95 mám daň vo výške 90,90 a na r. 99 dáva 0, podľa mňa tam má byť daň z r. 95, keď r. 96,97,98 mám 0. Keď tam dám daň z r.95 vypisuje, že mám chybu. Alebo robím niečo zle?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

srska Pozri príspevok
ja som tipoval 01.03. a niekto 03.03. - toto je zlatá stredná cesta
no príjemne nás prekvapili a naše typy nevyšli http://www.porada.sk/t187868-p2-e-da...ml#post1997307
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Antonia1 Pozri príspevok
Vypisovali ste už DP B v e daniach. Vypisuje Vám dobre r. 99 keď na r. 95 mám daň vo výške 90,90 a na r. 99 dáva 0, podľa mňa tam má byť daň z r. 95, keď r. 96,97,98 mám 0. Keď tam dám daň z r.95 vypisuje, že mám chybu. Alebo robím niečo zle?
Áno, majú tam chybu. Ale dá sa to tam dopísať, a aj keď vypisuje, že je to chyba, dá sa v pohode vytlačiť.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať