Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ja používam takú
13 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

alebo všeobecnú pm
8 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tiež som bola toho názoru, že všetko od 1.1.2012 elektronicky, bez ohľadu na obdobie, za KTORÉ sa podáva.

Ale čo s "bonzovným"? Podať - nepodať? a ak podať - elektonicky: stačí e-mailom? na e-dane k § 32 ods. 5 aplikácia ...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja som mala splnomocnenie pre dohodu:
5 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja neviem, čo mám za smolu na úradníkov a úrady... Ale požiadala som o vytvorenie väzby jedneho klienta minulú stredu, pani z registra mi skontrolovala doklady, povedala že najneskôr vo štvrtok rano bude väzba vytvorena, a poslala ma podať to na podateľnu kedže ona nemá pečiatku. Podané 12.10.2011 osobne v podateľni.

Väzba nevytvorená, volám tam, čo sa deje. A ona mi povie, že jej sa nič nedostalo, či som to naozaj odovzdala na podateľni. Chvalabohu mam potvrdenie o podaní. Ona nevie ako teraz postupovať, že snád sa jej to dostane, ona to nemá ísť kam hľadať...

Je 17.10. Mám tri dni na podanie SV, a nevytvorenú väzbu, lebo sa stratili moje doklady medzi podateľnou a registrom. Odovzdané splnomocnenie samozrejme. S tým že som v slepej uličke, neviem urobiť nič pre to aby sa to urýchlilo, mám čakať či sa jej to ešte dostane....

Choré úrady
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Existuje nejaká lehota, do kedy je DÚ povinný vytvoriť väzbu? Píše sa o tom niekde? Keď nestihnem podať súhrnný výkaz, bude to moja chyba?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

O aky DU ide? Mam kamosku na 5, mozem poprosit nech mrkne na to.
Naposledy upravil nika.sum : 17.10.11 at 08:55
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

DU I.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak tam zial nikoho nemam. Trebu ich tam otravovat.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

škoda
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Účtujem externe 3 firmy - 2 platcov DPH. ZEP si chcem vybaviť až v priebehu nasledujúceho roku.

Aký je presný postup?

1. registrovať seba na drsr.sk - treba aj tie firmy?
2. od každej firmy plnú moc na elektronické doručovanie
3. kópiu výpisu z OR každej firmy
4. osobne zájsť na DU s každým konateľom?

Ešte niečo? Vopred ďakujem.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

calawen Pozri príspevok
Účtujem externe 3 firmy - 2 platcov DPH. ZEP si chcem vybaviť až v priebehu nasledujúceho roku.

Aký je presný postup?

1. registrovať seba na drsr.sk - treba aj tie firmy?
2. od každej firmy plnú moc na elektronické doručovanie
3. kópiu výpisu z OR každej firmy
4. osobne zájsť na DU s každým konateľom?

Ešte niečo? Vopred ďakujem.
1. Stačí ked registrujes seba na svoje meno. Firmy netreba
2. Ano - uradne overenu
3. Ano, mne stacilo aj z internetu
4. Netrebalo konatela
5. V BA odo mna chceli sprievodny list - ziadost o vytvorenie vazby na elektronicku komunikaciu. Vzor najdes v prispevkoch vyssie.

Na DU odovzdavas:
- sprievodny list / ziadost
- plnu moc
- kopiu tvojho registracneho formularu
- vypis z ORSR klienta
2 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Tak ak mám 3 daňové úrady, musím sa registrovať na každom. Dobre tomu rozumiem?
Ďakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Nie. Ty sa registrujes na webe ... www.drsr.sk... nie na daňovom. Tam si vytvoris pouzivatelske konto.

Ale potom samozrejme musis ist na vsetky danove urady s tymi ziadostami a plnomocenstvami.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Nie. Ty sa registrujes na webe ... www.drsr.sk... nie na daňovom. Tam si vytvoris pouzivatelske konto.

Ale potom samozrejme musis ist na vsetky danove urady s tymi ziadostami a plnomocenstvami.
Na niektoré DÚ však vôbec nie je potrebné chodiť fyzicky, to si treba skôr zistiť na každom príslušnom DÚ konrkrétne. Ešte snáď len doplním, že po registrácii, vytvorení konta a všetkých procedúr, je potrebné si nainštalovať v PC všetko potrebné tak ako je uvedené na stráne www.drsr.sk. No potom už len tieto výhody využívať !
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Da sa žiadať o vytvorenie vazby elektronicky? V BA chceli písomné žiadosti o vytvorenie vazby. A potom to následne stratili...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
calawen Pozri príspevok
Účtujem externe 3 firmy - 2 platcov DPH. ZEP si chcem vybaviť až v priebehu nasledujúceho roku.

Aký je presný postup?

1. registrovať seba na drsr.sk - treba aj tie firmy?
2. od každej firmy plnú moc na elektronické doručovanie
3. kópiu výpisu z OR každej firmy
4. osobne zájsť na DU s každým konateľom?

Ešte niečo? Vopred ďakujem.
Nezabudni, že za klientov, ktorí sú DPH už od 1. 1. 2012 musíš všetko podávať elektronicky /DPH, Prehľady, DzMV, jednoducho všetky podania/ nenechávala by som si až na nasledujúci rok.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

čo znamená od 1.1.2012?

DPH za posledný štvrťrok 2011 musím, podať už elektronicky, alebo este po starom?

pytam sa, lebo začínam registrovať rozne odpovede, aj tu na porade....
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Economic Pozri príspevok
Nezabudni, že za klientov, ktorí sú DPH už od 1. 1. 2012 musíš všetko podávať elektronicky /DPH, Prehľady, DzMV, jednoducho všetky podania/ nenechávala by som si až na nasledujúci rok.
Teraz (v priebehu tohto týždňa) idem vybaviť elektronické podávanie bez ZEP, ZEP až v priebehu roka...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
aktaK Pozri príspevok
čo znamená od 1.1.2012?

DPH za posledný štvrťrok 2011 musím, podať už elektronicky, alebo este po starom?

pytam sa, lebo začínam registrovať rozne odpovede, aj tu na porade....
Áno už aj za 4. štvrťrok elektronicky.
3 0
Načítať ďalšie