Zavrieť

Porady

On-line sledovanie televízie na počítači.

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mnohí rozmýšľali, ako sledovať televíziu priamo na počítači. Skúšali ste rôzne TV karty a iné "vymoženosti", ale sledovanie je omnoho jednoduchšie, ako sa zdá.
Jedna cesta je sledovať televíziu cez prehliadač Firefox s VLC pluginom (pri inštalovaní VLC povoliť inštaláciu tohto rozšírenia do FF) na stránke www.nejvicinfo.cz v sekcii On-line televize. Je tam bohatý výber slovenských, českých i zahraničných staníc.
Druhá cesta je sledovať televíziu priamo vo VLC Playeri (odkaz na stiahnutie http://www.slunecnice.cz/sw/vlc-media-player/ ) zadaním IP adresy.
Tu je stručný postup:
Krok 1: Inštalácia VLC Playera - pri inštalácii povoliť aj inštaláciu pluginu - doplnku pre Firefox (ak ho už máte - tento krok preskočiť )
Krok 2: Otvoriť VLC Player a v hornom riadku zvoliť Medium:
pozri obr.1 a obr.2
Príloha 78121
Príloha 78122
Otvorí sa menu, kde vyberiete Otvoriť stream v sieti: pozri obr.3
Príloha 78123
Krok 3: Po rozbalení menu, zvoliť záložku Sieť, do adresného riadku zadať IP adresu streamu (televíznej stanice) a potvrdiť Prehrať : pozri obr.4
Príloha 78124
Po zadaní by to malo vyzerať asi takto: pozri obr.5
Príloha 78125
Po týchto krokoch (a potvrdení Prehrať) by sa po načítaní mal VLC rozžiariť so zvoleným programom.
Pre určenie stanice sa do adresného riadku zadáva kombinácia IP adresy, ktorú si môžete vybrať z ponuky mnou zozbieranej a pozisťovanej v priloženej tabuľke:
Príloha 78126

Upozornenie: sledovanie je overené v prehliadači Firefox, nie je potvrdené v Chrome, Safari, IE. Adresy jednotlivých streamov televíznych staníc nie sú uložené u mňa, ani na web stránke Nejvicinfo, sú to len odkazy a embed kódy na iné servery mimo územia SR a ČR, teda pre ne neplatia nejaké licenčné podmienky, ako u oficiálnych stránok.
Stream je LIVE (čo ide v satelite, prípadne terestriálne z vysielača, to isté ide aj tu s nepatrným oneskorením). Minimálna (a doporučovaná) rýchlosť pripojenia je 512 kbps, vtedy to ide ako po masle.
Poznámka: získané adresy sú niektoré prevzaté z iných stránok, niektoré som "krvopotne" osobne hľadal skúšaním kombinácií.

Prajem príjemnú zábavu pri sledovaní telky a surfovaní na nete zároveň.

BTW: ak máte rýchly internet, je možné otvorením niekoľkých okien VLC (viacnásobné spustenie) sledovať niekoľko staníc naraz. Takto sa stane vaše PC televízorom s internetom
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

555555
či je inštalácia VLC Playera bezplatná/
Je to FREE program (aplikácia). Je dokonca v slovenčine, ak je pripojienie na internet a povolí sa automatická aktualizácia, nájde vždy novú verziu programu a ponúkne aktualizáciu (potom vymaže starú verziu a nehradí novou verziou).

Braňo
http://www.nejvic.info/online-televize

tu sú všetky Tv, stačí kliknúť a mať VLC.
Dobrý link , žiaľ, pokiaľ by si čítal v úvode:
misoft
Jedna cesta je sledovať televíziu cez prehliadač Firefox s VLC pluginom (pri inštalovaní VLC povoliť inštaláciu tohto rozšírenia do FF) na stránke www.nejvicinfo.cz v sekcii On-line televize. Je tam bohatý výber slovenských, českých i zahraničných staníc.
Druhá cesta je sledovať televíziu priamo vo VLC Playeri (odkaz na stiahnutie http://www.slunecnice.cz/sw/vlc-media-player/ ) zadaním IP adresy.
sám som odkazoval na túto stránku (má len iný tvar, lebo je to úvodná stránka) a podmienky, no poukazoval som aj na možnosť sledovať on-line televíziu bez použitia prehliadača - čiže priamym prístupom k streamu.

Prišiel si s krížom po funuse
1 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Funguje aj v opere a internet exploreri.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... no našiel som možnú príčinu padania VLC (vo FAQs):K přehrání online televizí je třeba : DOPORUČUJEME POUŽÍT VLC 1.0.0 NEPADÁ JAKO NOVÉ VERZE KE STAŽENÍ ZDE
0 0
wynk11 wynk11

wynk11 je offline (nepripojený) wynk11

mne to stale vyhodi taku hlasku
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'http://88.212.35.222:2001'. Check the log for details.
nable to open the MRL 'http://212.79.96.134:8004'. Check the log for details.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Stefan2005
.......1.0.0 NEPADÁ JAKO NOVÉ VERZE......
Neviem, či to bude verziou, ja mám 1.1.8 a je to stabilné. Tiež je fakt, že som na optike (30Mbps), takže s rýchlosťou nemám problém.

Braňo
Funguje aj v opere a internet exploreri.
Dobre vedieť, užitočné info. Ja som nemal možnosť to odskúšať v týchto prehliadačoch. Prvý nemám, druhý nepoužívam (zásadne).

wynk11 a ostatné idú?


BTW: upgradoval som na verziu 1.1.10 - je stabilná.
Naposledy upravil misoft : 25.06.11 at 20:06
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

super, fungu je to, len som musela preinstalovat na 1.0.0 a uz to ficiiii

diky misoft!
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
1Dara Pozri príspevok
super, fungu je to, len som musela preinstalovat na 1.0.0 a uz to ficiiii

diky misoft!
... som rád, že to fičííí
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mne 1.1.10 ide ok súbežne 1x kábel + 2x wifi (swan 40/2), screenshot urobí super ale nahrávanie streamu není ok (to je asi dané aj mojim hw)
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ľudkovia, veď mi už toľko neďakujte (lebo mi naprší do nosa ). Ja som sa len "hrabal" po sieti, našiel som to, poslal som to, aby ste mohli pri surfovaní pozerať aj Šeherezádu (aby ste nemuseli odbiehať od PC a vypínať ho kvôli krásnej Turkyni). Vďaka by patrila tým, ktorí tú stránku vymysleli, našli odkazy (niektoré som zisťoval síce ja, ale zo zvedavosti) - žiaľ ich mená nepoznám.

Mňa hreje pocit, že som sem pustil aj niečo užitočné a cool.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

my sme radi, ze si aj nam "pustil" ))
pre mna dolezite hlavne koli ceskym staniciam, ktore sa nedaju online sledovat z ich oficialnych stranok
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

odkiaľ mám zobrať IP adresu stanice?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nikto neporadí, kde nájdem IP adresu televízií?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
nikto neporadí, kde nájdem IP adresu televízií?
Sybila3, veď hneď v prvom príspevku misoft tie IP adresy uviedol. Je to excelovská tabuľka.
http://www.porada.sk/t170698-on-line...-pocitaci.html

Názov súboru:VLC stream.xls
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozri na samý vrch - v uvode je odkaz na stiahnutie playlistu do VLC (forma excel). Ale ak chcete - skúsim prihodiť môj playlist.
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Práve on-line pozerám Nova Cinema ... je to perfiš
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.uloz.to/9575757/tv-stanice-xspf

Tu si stiahnite môj playlist. Niekam si ho uložte (tak, aby ste vedeli, kde je).

Postup:
1) Otvorte VLC Player.
2) Vyberte v hornom menu Medium>Otvoriť súbor - vyberte z miesta uloženia súbor TV stanice. Playlist sa nahrá do VLC.
3) V dolnom riadku VLC kliknite na ikonku Zobraziť playlist.
4) Z otvoreného Playlistu vyberte stanicu, kliknite a pozerajte.
5 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

díky, skúsila som, ale mi to dosť seká a nedá sa to pozerať, čo s tým? a ten zoznam staníc treba nahrať pri každom spustení? lebo mne tam nezostanú uložené?
Naposledy upravil sybila3 : 04.07.11 at 21:13
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To tiež záleží na rýchlosti pripojenia u teba doma.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

sybila3 Pozri príspevok
díky, skúsila som, ale mi to dosť seká a nedá sa to pozerať, čo s tým? a ten zoznam staníc treba nahrať pri každom spustení? lebo mne tam nezostanú uložené?
skus si stiahnut starsiu verziu, pozri prispevky vyssie
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nezostávajú uložené - je to len súbor s informáciami - žiaľ, po každom otvorení VLC treba nahrať znova (neskúšal som iné alternatívy - na to som dosť lenivý )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať