Zavrieť

Porady

materská, DNP

Dobrý deň,
3.1.2011 som sa vrátila z RD do zamestnania - hrubý príjem mám 795 EUR. Od 1.3.2011 si platím DNP mesačne 14,47. Otehotnela som s predpokladaným termínom pôrodu 4.8.2012. Podľa novely zákona o SP nebudem mať nárok na MD z oboch poistení???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    leva11 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    3.1.2011 som sa vrátila z RD do zamestnania - hrubý príjem mám 795 EUR. Od 1.3.2011 si platím DNP mesačne 14,47. Otehotnela som s predpokladaným termínom pôrodu 4.8.2012. Podľa novely zákona o SP nebudem mať nárok na MD z oboch poistení???
    Nikto nevie čo bude v novom zákone schválené, treba len počkať. O návrhu písala Kvaka tu: http://www.porada.sk/1832788-post48.html
    nemáš tam uvedený zlý termín pôrodu ??

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    leva11 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    3.1.2011 som sa vrátila z RD do zamestnania - hrubý príjem mám 795 EUR. Od 1.3.2011 si platím DNP mesačne 14,47. Otehotnela som s predpokladaným termínom pôrodu 4.8.2012. Podľa novely zákona o SP nebudem mať nárok na MD z oboch poistení???
    Je otázne, ak zrušia DNP pre zamestnancov k 1.1.2012 či vznikne tehotným nárok na materské aj z toho zrušeného poistenia ak porodia do 8 mesiacov.

    Takže jednoznačnú odpoveď Ti dnes nikto nedá.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    je dobré, že tebe od 1.3.11 do 31.12.2011 uplynie 270dní dnp, tj. ak ti bude plynúť ochranná lehota z ukončeného NP, čo treba potom sledovať pri zmene zákonov (§32 + príp. § o súbehu nárokov z viacerých poistení) a prípadne by sa dalo odhlásiť aj 30.12.2011 (no to záletí od prechodných ustanovení) aby už v r.2011, teda 31.12.2011 začala plynúť OL. No nikto ti to ozaj nepotvrdí na 100%, že ti nárok vznikne aj z dnp.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    V prechodných ustanoveniach je napísané v § 293cb
    (1) Obdobie nemocenského poistenia, obdobie dôchodkového poistenia a obdobie poistenia v nezamestnanosti získané do 31. decembra 2011 sa považuje od 1. januára 2012 za obdobie získané podľa zákona účinného od 1. januára 2012 a posudzuje sa podľa predpisov účinných pred 1. januárom 2012.

    julia.m je offline (nepripojený) julia.m

    julia.m
    riešim niečo podobné, plánujeme bábätko a neviem či sa oplatí ešte dobrovoľné poistenie alebo nie a teraz nerozumiem tej vete
    "sa považuje od 1. januára 2012 za obdobie získané podľa zákona účinného od 1. januára 2012 a posudzuje sa podľa predpisov účinných pred 1. januárom 2012"
    takže ak sa dám ešte teraz v septembri pripoistiť, mala by som mať nárok?
    Ďakujem za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.