Zavrieť

Porady

Blokovanie webu - precedens? Prejde to v parlamente?

Zodpovedný predkladateľ:
Ivan Mikloš, podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky

Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony

http://www.webnoviny.sk/slovensko/mi...11-clanok.html

http://www.soit.sk/sk/aktualne/oit-d...t-vas-internet


z dôvodovej správy:
Nastavenie obmedzení v oblasti hazardu je odôvodniteľné existenciou dostatočne silných dôvodov verejného záujmu, ktorými sú napr. ochrana verejného poriadku, ochrana spotrebiteľa, prevencia kriminality, ochrana verejnej morálky, individuálny prístup k stanoveniu požiadaviek na ochranu hazardných hráčov a spoločenského poriadku ...

... návrh zákona bude mať pozitívny dosah na verejné financie a pozitívne vplyvy na informatizáciu spoločnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    No uvídíme, od týchto sa dá čakať všeličo- pre mňa osobne by toto bola katastrofa a to do bodky a písmena...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Online kasína a rulety môžu kľudne zakázať, ale tipovanie športových výsledkov nesúhlasím.

    kabko je offline (nepripojený) kabko

    kabko
    Ak mi môj štát zakáže tipovať či hrať ruletu na nejakej inej ako sk webstránke, tak to budem považovať za obmedzovanie osobnej slobody. Veď predsa je to moja vec kde a ako chcem utratiť svoje vlastné prachy, nie ?!

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    ved to sa zakazat ani neda, len ak mas svk poskytovatela internetu tak sa to da, ale ak si das satelitne pripojenie a pausal napr. z nemecka nejaka firma internetova tak ti pojdu rulety..

    je to logicke riesenie ved tam nejde o centiky a online kasina co niesu na svk registrovane tu neplatia dane, nic viac nic menej, ide len o peniaze, o co ine im moze ist..

    pre tych co toto riesenie bude katastrofa odporucam co najskor liecenie...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    mr2 Pozri príspevok
    ved to sa zakazat ani neda, len ak mas svk poskytovatela internetu tak sa to da, ale ak si das satelitne pripojenie a pausal napr. z nemecka nejaka firma internetova tak ti pojdu rulety..

    je to logicke riesenie ved tam nejde o centiky a online kasina co niesu na svk registrovane tu neplatia dane, nic viac nic menej, ide len o peniaze, o co ine im moze ist..

    pre tych co toto riesenie bude katastrofa odporucam co najskor liecenie...
    Ty blbeček ja som na tom zarobil tolko čo ty nikdy neuvidíš..., tupec jeden ....-liečiť sa choď ty sám...
    Ja si švihnem jeden LIVE Basket a za hodinu mám zarobené, za čo ty robíš 3 mesiace...

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ty blbeček ja som na tom zarobil tolko čo ty nikdy neuvidíš..., tupec jeden ....-liečiť sa choď ty sám...
    Ja si švihnem jeden LIVE Basket a za hodinu mám zarobené, za čo ty robíš 3 mesiace...
    a co ma urazas? ved pisem ked ti to tak ide daj si satelitny net za 100ecka mesacne a frcis v pohode, cez nemeckeho alebo ineho poskytovatela na ktoreho ten saso nema dosah zo slovenska..

    inac tak to zacina ze sa ti velmi dari.. a potom pride doba ked sa zacne nedarit.. ale to si nepripustis.. budes davat viac a viac.. nakoniec vsetko co si vyhral tam nechas a ides do minusu

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Realne tomu nemaju ako zabranit. Mozu to tak maximalne obmedzit. Som zvedavy ako by obmedzili aby som pouzil VPN do USA a nasledne prostrednictvom americkeho proxy aby som si chodil po internete kade chcem..
    Je to nezmysel ktory vymyslel zase niekto kto o IT iba pocul ze nieco take existuje.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    zdroj: portál právnych predpisov
    Návrh na zrušenie a zmenu niektorých úloh z uznesení vlády, uložených podpredsedovi vlády a ministrovi financií


    okrem iných aj:

    Uznesenie vlády SR: 235 zo dňa: 6. 4. 2011 úloha: B.2


    Názov uznesenia: k analýze možností zvýšenia príjmov z odvodu
    z hazardných hier
    Gestor na úrovni vlády SR: podpredseda vlády a minister financií
    Termín: 30. 9. 2011


    Text úlohy:
    Predložiť na rokovanie vlády návrhy ďalších legislatívnych úprav, vyplývajúcich z predloženej analýzy.


    Odôvodnenie:
    Na základe citovaného uznesenia Ministerstvo financií SR vypracovalo návrh novely zákona č. 171/2005 o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony, zameraný na obmedzenie dostupnosti nelegálnych hazardných hier ponúkaných najmä prostredníctvom komunikačných sietí.
    Problematika „regulovania hazardných hier na diaľku“ je v súčasnom období riešená aj na úrovni EÚ, pričom názory v jednotlivých členských krajinách EÚ na regulovanie cezhraničného hrania prostredníctvom internetu sa rôznia. Niektoré krajiny v rámci národnej legislatívy obmedzovanie poskytovania nepovolených hazardných hier prostredníctvom internetu už zaviedli, a to i napriek tomu, že aktuálne prebieha v rámci prípravy tzv. „Zelenej knihy“ hľadanie spoločných postupov v oblasti regulácie hazardných hier na diaľku.


    Vzhľadom na uvedené, a tiež s prihliadnutím na vznesené pripomienky k predloženému návrhu novely zákona o hazardných hrách zo strany odbornej verejnosti v rámci medzirezortného pripomienkového konania, navrhuje Ministerstvo financií SR úlohu z bodu B.2. uznesenia vlády SR číslo 235/2011 zo dňa 6. apríla 2011 zrušiť a jej prípadné opakované zaradenie zvážiť v závislosti na vývoji názorov na reguláciu hazardných hier na diaľku na úrovni EÚ.

    Blokovanie webu - precedens? Prejde to v parlamente?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.