Zavrieť

Porady

Dohoda vs. Dividenda v roku 2011

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,*

čo si myslíte o tejto kakulácii. Uvažujem nad tým, že prečo si vyplácať dividendy, keď sa dajú vyplatiť formou "Dohody". Podľa mojich vedomostí, nie je nikde napísané aká je maximálna výška príjmu na dohodu. Kľudne si môžeme stanoviť hodinovú mzdu 1000 €. Všetko čo uvádzam v kalkulácii by malo byť legálne, takže žiadne obchádzanie zákona.*

Je prosím niečo na čo som nemyslela?*
Usporiadat
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

ano ano toto aj mna zaujima aj je podiel vyplacany spolocnikovi ktory nie je v SR evidovany v ziadnej poistovni, alebo teda ak ide aj je spolocnik zhranicna PO...

taktiez ma zaujima v pripade ze sa zo zisku navysuje ZI... po par rokoch resp dalsi rok sa ZI ponizuje vyplaca spolocnikom...
0 0
Klara321 Klara321

Klara321 je offline (nepripojený) Klara321

Klara321 Pozri príspevok
Prosim Vas a ako je to v pripade podielu na zisku ticheho spolocnika zo zahranicia, ktory nie je obcanom SR? Dufam, ze ten ZP platit nemusi. Dakujem
Posuvam dalej, nikto nevie poradit?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak je poistencom zahr, ZP nie je povinný.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

malá podotázka... klient sa vrátil zo zdravotnej poisťovne, kde mu vraj povedali, že z dohôd sa platí ZP... cez RZZP. Ze ked zarobí viac ako je NČZD... a teda ze ma kladný základ dane tak z dohody platí 14% ZP....

Prehliadla som nieco?

Doteraz som stale vychadzala z toho ze zákon o zdravotnom poistení podľa §10b nepovažuje príjem z dohôd mimo pracovného pomeru za zárobkovú činnosť.

Máte nápady?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nič si neprehliadla, z dohôd (podľa ZP) sa do RZZP neprispieva.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ďakujem....
0 0
ukt ukt

ukt je offline (nepripojený) ukt

Dobry den,
vraciam sa k tejto teme - ci ste nenasli nejaky sposob, ako sa vyhnut tym odvodom za dividendy (okrem uz spominanej dohody). Nieco, co spominala Betka - bohuzial som sa k jej prispevku nedostala. Dakujem.
0 0
masinka masinka

masinka je offline (nepripojený) masinka

Ak prijme dividendu S.R.O., ktora je vlastnikom CP, tak predpokadam sa sro nema ako prihlasit koli odvodu v zdravotnej poistovni?
Naposledy upravil masinka : 30.03.12 at 18:55
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

dobrovolne poistena osoba na ZP platí preddavky na ZP v min.výške. Dostane vyplatené dividendy.
To, aké preddavky platí mesačne na ZP ovplyvnia nejako tento VZ pre platenie poistného z dividend? Alebo VZ pre platenie poistného z dividend je uplne samostatny VZ a nič sa neda považovať za zaplatené preddavky?

Príklad:
Uvažujem že ked ma človek dve zamestnania a dokopy ma taky prijem ze vlastne presahuje mesačný max.VZ tak ma v RZZP preplatok, lebo tie príjmy sa spočítajú a vlastne čo zaplatil nad max.VZ sa mu vráti. Alebo to tak nefunguje?

Platí to tak aj pri príjme a dividendoch? Spočítavajú sa tieto dva príjmy alebo to bude uplne samostatne? Ked platím mesačne max.odvod, tak budem platiť ešte aj z dividend?

Vdaka za názory. Zuzana
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak ZP má byť "spravodlivé", tak by mal byť na občana jeden max.VZ, ktorý sa môže naplniť z rôznych zdrojov.
RZZP bude robiť ZP, takže uvidíme......
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

Prosím Vás, ak má konateľ uzavretú zmluvu o výkone konateľa, na ktorú nepoberá žiadny príjem, má nárok na stravenky ?
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

...
SPECTRUM Pozri príspevok
Prosím Vás, ak má konateľ uzavretú zmluvu o výkone konateľa, na ktorú nepoberá žiadny príjem, má nárok na stravenky ?
0 0
kobolcs kobolcs

kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

len skúšam prežiť
A ako je to z dividend zo zahr.cen.papierov?
Priklad: Drzim akcie, ktore mesacne pravidelne vyplacaju dividendu
akcia ABC vyplaca mi mesacne 340 USD (uz zdanenych v US s 15% sadzbou, hruby vynos 400 USD)
Je to dividenda podla zakona o zdr.poist ci nie ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať