Zavrieť

Porady

Zrážková daň z úrokov - zaúčtovanie v Omege

Ahoj, som začiatočník samouk,.....mohol by mi psm niekto poradiť , ako zaúčtovať zrážkovú daň z úrokov? Omega mi to smeruje na MD:341/A - D:221/A. Ako postupovať ďalej, na konci účtovného obdobia a pri tvorbe DP? Vopred ďakujem
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

662xx vždy nedaňová
2 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

OK, takže ak 662 nedanová, 591 nedanová - obe riešim v DP
ak nie je na účte dan z úrokov - tak len 662 nedanová - riešim v DP, tááák???
Ďakujem velmi pekne
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Na 662 mám analytiku: vysporiadané úroky a nevysporiadané úroky. Do nevysporiadaných som dávala úroky z BÚ, kde vzhľadom na nízky úrok nevyšla žiadna daň. Čo s tým, do DP dám účet 662 syntetický, nebudú s tým problémy?
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Sú to len centy, u mňa 8, čo je zanedbateľné, len by som to chcela mať dobre. Dotaz na DRSR sa stále nedá poslať
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Chcela som si posunúť tému, cez minikomentár to nejde a celé mi to tu nejak rozhasilo
Vie niekto poradiť ?
2 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Vyjadrí sa niekto k truch??? Mohlo by to teda byť tak?
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

truch Pozri príspevok
Na 662 mám analytiku: vysporiadané úroky a nevysporiadané úroky. Do nevysporiadaných som dávala úroky z BÚ, kde vzhľadom na nízky úrok nevyšla žiadna daň. Čo s tým, do DP dám účet 662 syntetický, nebudú s tým problémy?
Ahojte, ja som aj úroky, kde vzhľadom na nízku výšku nevyšla žiadna daň dávala na 662 nedaňový - z dôvodu, že aj tento úrok bol predsa zdanený, len daň =0. Predpokladám, že pokiaľ zrážková daň sa považuje za vyporiadanú, tak to potom platí vždy, či už je veľká, malá alebo nulová.
1 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

a potom oba aj 662 aj 591 riešite v DP???
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

lydinka Pozri príspevok
a potom oba aj 662 aj 591 riešite v DP???
Ešte nie som žiaľ tak ďaleko a neriešim ešte DP, ale plánujem takto:
- 662 dám ako odpočítateľnú položku na r.240,
- 591 nevstupuje do výsledku hospodárenia, takže túto zatiaľ predpokladám nebude treba v DP nejako špeciálne "riešiť" ...
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Jana_clenka Pozri príspevok
Ešte nie som žiaľ tak ďaleko a neriešim ešte DP, ale plánujem takto:
- 662 dám ako odpočítateľnú položku na r.240,
- 591 nevstupuje do výsledku hospodárenia, takže túto zatiaľ predpokladám nebude treba v DP nejako špeciálne "riešiť" ...
Správne, 662 smerovať na riadok 240 DP, 591 sa v DP nerieši
1 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Áno 662 do riadku 240 a 591 odpočítať pri riadku 100 /V-(N-591)/.Ale nahromadené úroky k term.vkladu som účtovala 385/662 tak tie som do riadku 240 nedala, lebo daň bude zrazená až pri výplate/tam je viazanosť 2 roky/, potom to pri výplate vysporiadam v daň.priznaní o 2 roky/aspoň si myslím, že tak to bude v poriadku/.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

zuzana Pozri príspevok
Áno 662 do riadku 240 a 591 odpočítať pri riadku 100 /V-(N-591)/.Ale nahromadené úroky k term.vkladu som účtovala 385/662 tak tie som do riadku 240 nedala, lebo daň bude zrazená až pri výplate/tam je viazanosť 2 roky/, potom to pri výplate vysporiadam v daň.priznaní o 2 roky/aspoň si myslím, že tak to bude v poriadku/.
Čiže v DP PO to pojde jednou sumou ( teda 662 mínus 591) na riadok 100??? správne som pochopila?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

celééé zle, ešte raz: 662 sa uvedie na riadok 240 v DP a sumu na účte 591 odpočítam od riadku 100 v DP, správne?? a osobitne účet 591 v DP neuvádzam nikde? len odpočítam od riadku 100???
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

lydinka Pozri príspevok
celééé zle, ešte raz: 662 sa uvedie na riadok 240 v DP a sumu na účte 591 odpočítam od riadku 100 v DP, správne?? a osobitne účet 591 v DP neuvádzam nikde? len odpočítam od riadku 100???
Zrejme to myslíš dobre, aj keď napísané to úplne presne nie je. Hádam to celé objasní §9 z postupov účtovania:

(2) Výsledok hospodárenia pred zdanením sa zisťuje ako rozdiel výnosov účtovaných na účtoch účtovej triedy 6 a nákladov účtovaných na účtoch účtovej triedy 5 okrem účtov 591, 592, 593, 594, 595 a účtov vnútroorganizačných výnosov a vnútroorganizačných nákladov.

Čiže 591 sa nebude nijako špeciálne odpočítavať od r.100, proste tam vôbec nebude zahrnutá.
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ak máš označený účet 591 ako nedaňový, nemáš prečo odpočítavať
2 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

truch Pozri príspevok
Ak máš označený účet 591 ako nedaňový, nemáš prečo odpočítavať
K Omege - podľa mňa ani nemusí byť označený ako nedaňový, program "vie", že 591 nemá zahrnúť do výsledku hospodárenia.
Označenie NEDAŇOVÝ chápe ako odpočítateľnú alebo pripočítateľnú položku a tou 591 nie je.
1 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

ja robím v money s3
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka Pozri príspevok
ja robím v money s3
tam je to tak, že ja zaklikávam, či chcem vytlačit výsledovku aj s výnosmi a nakládmi neovpl. základ dane. Čiže bud ju vytlačím aj s nedanovými nákladmi a výnosmi, alebo bez.
ako nedanové náklady tam mám napríklad aj 20% PHM - a tieto potom vpisujem do DP. či ani tieto nemusím riešit v DP a dám jednoducho vytlačit výsledovku, kde sú V a N len ovplyvnujuce????
Nejako som sa domotala asi
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Mne ten účet 591 dáva do N, mám MRP.Do riadku 100 uvedieš všetky náklady aj daňové aj nedaňové a všetky výnosy, len ten účet 591 odpočítaš od týchto všetkých nákladov/teda daňových a nedaňových/ a potom už upravuješ výsledok hospodárenia o prip.a odp.položky.
0 0
polka polka

polka je offline (nepripojený) polka

zuzana Pozri príspevok
Mne ten účet 591 dáva do N, mám MRP.Do riadku 100 uvedieš všetky náklady aj daňové aj nedaňové a všetky výnosy, len ten účet 591 odpočítaš od týchto všetkých nákladov/teda daňových a nedaňových/ a potom už upravuješ výsledok hospodárenia o prip.a odp.položky.
Aj ja robím v MRP. Aj mne teda účet 591 dáva do nákladov. Tzn. že na riadku 100 DP uvediem všetky V-(N-591) ? a to bude potom vlastne VH pred zdanením? Potom už len upravím základ dane pripočítaním a odpočítaním nedaňových položiek (na r. 240 dám úroky z BÚ) a vypočítam daň. Uvažujem správne?
Naposledy upravil polka : 18.02.12 at 16:25 Dôvod: doplnená zátvorka vo výpočte, výjde iný výsledok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať