Zavrieť

Porady

Výkazy v JU pre rok 2011

Prosím vás, výkazy v JU ostávajú pre rok 2011 platné tie, ktoré boli doposiaľ, alebo budú nové?
Nemáte niekto info? Lebo na drsr. sk ešte nič nieje uvedené.

Ďakujem
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...ďakujem moc...ale že s DPH!!!!, to ma prekvapilo....aj riadky 5 až 7??? to sú predsa zásoby....celkom tomu nerozumiem...žeby to bolo tiež s DPH? veď obstarávacia cena pre platcu DPH je bez DPH....
Zásoby vykazuješ v cene, v akej ich vedieš na skladových kartách - bez DPH
Pohľadávky a záväzky - tie sú v cenách s DPH, veď musíš uhradiť aj s DPH - ako písala Zita5.
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...ďakujem moc...ale že s DPH!!!!, to ma prekvapilo....aj riadky 5 až 7??? to sú predsa zásoby....celkom tomu nerozumiem...žeby to bolo tiež s DPH? veď obstarávacia cena pre platcu DPH je bez DPH....

Nakúpené zásoby sa oceňujú obstarávacími cenami

Obstarávacou cenou sa na tieto účely rozumie cena, za ktorú sú zásoby skutočne obstarané (cena obstarania), vrátane výdavkov súvisiacich s ich obstaraním (napr.: preprava, clo, poistné, provízia). Pri obstarávaní zásob platiteľmi DPH daň z pridanej hodnoty nevstupuje do obstarávacej ceny, zatiaľ čo u neplatiteľov dane je táto daň súčasťou obstarávacej ceny.

3 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

mizu24 Pozri príspevok
no a mám tu menší problém, lebo len teraz som si všimla, že keď dám v MRP tlačíť výkaz o majetku a záväzkoch do súboru /aby som naspodu mala "Generované z FDF"/, tak mám na oboch výkazoch rovnaké koncové číslo, čiže pri VoMaZ mám číslo MF SR č.MF/27076/2/2007-74/1 /tu by mala byť koncová číslica 2/ a VoPaV mám číslo MF SR č.MF/27076/1/2007-74/1. Keď tlačím klasicky formát pdf, tak tam sú síce nejako divne dopísané, ale sú správne. Myslíte si, že je problém, keď podám výkaz s nesprávnym číslom? Alebo to môžem ručne prepísať? Keď je to generované z fdf, tak by to mali akceptovať a myslím si, že na DU nekontrolujú tie čísla. Na akých tlačivách ste podávali výkazu vo formáde pdf, alebo fdf? Už som z toho jeleň a prepisovať ručne sa mi ale vôbec nechce .
prosím pomóc, môžem použiť tie výkazy, alebo nie?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

mizu24 Pozri príspevok
prosím pomóc, môžem použiť tie výkazy, alebo nie?


Výkazy sa nemenili oproti roku 2010. MRP robí výkazy dobre.http://www.finance.gov.sk/Components...ocumentId=6928

Musíš dávať presné čísla výkazov, ktoré vydá MF SR pre daný rok,ináč sa považujú za nepodané.
Naposledy upravil Luna : 28.02.12 at 19:55
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Výkazy použiješ buď tie, ktoré platili v roku 2010, alebo nové platné od r.2012 ktoré sa však môžu použiť prvý krát pri podaní výkazov za rok 2011. Rozdiel je len v tom, že v nových výkazoch sa uvádza SK NACE.
1 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Luna Pozri príspevok
Výkazy sa nemenili oproti roku 2010. MRP robí výkazy dobre.http://www.finance.gov.sk/Components...ocumentId=6928

Musíš dávať presné čísla výkazov, ktoré vydá MF SR pre daný rok,ináč sa považujú za nepodané.
výkazy vyzerajú presne tak isto, len na konci je rovnaké číslo pri oboch. môžem ich použiť? ešte nikto nepodával DP s vytlačenými výkazmi z MRP?
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Zita5+Rozalka....ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mizu24 Pozri príspevok
prosím pomóc, môžem použiť tie výkazy, alebo nie?
Stránka DRSR uvádza :
K používaniu vzorov účtovných výkazov podnikateľmi účtujúcimi v sústave JÚ za účtovné obdobie – rok 2011.
  • Vo FS 13-2 bolo zverejnené opatrenie č. MF/26567/2011-74 (ďalej len Opatrenie), ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie MF SR č. MF/27076/2007-74 v z.n.p. (postupy účtovania pre podnikateľov JÚ),
  • Podľa bodu 21 Opatrenia sú v zmysle doplneného § 23d určené vzory účtovných výkazov a to výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch, uvedené v prílohe č. 3 a v prílohe č. 4 Opatrenia, pre účtovnú závierku za rok 2012,
  • Podľa bodu 21 Opatrenia, a to doplneného § 23e ods. 2 je možné účtovné výkazy určené pre rok 2012 po prvýkrát použiť už pri zostavení účtovnej závierky za rok 2011.

Pre rok 2011 možno účtovnými jednotkami, podnikateľmi účtujúcimi v sústave jednoduchého účtovníctva požiť dva druhy účtovných výkazov, účtovné výkazy používané za rok 2010 a účtovné výkazy, ktoré sú uvedené v prílohe č. 3 a 4 Opatrenia.
4 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mizu24 Pozri príspevok
výkazy vyzerajú presne tak isto, len na konci je rovnaké číslo pri oboch. môžem ich použiť? ešte nikto nepodával DP s vytlačenými výkazmi z MRP?
Podávala som, prevzali, nikto neprotestoval...
3 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Prosím poraďte. Podnikateľ obdržal z banky spotrebný úver vo výške 5000EUR so splatnosťou 2 roky. Vo výkaze o majetku a záväzku zostatok úveru uvediem na riadku 18. Je to tak správne, alebo je potrebné ten úver uviesť ešte niekde inde vo výkaze?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie, inde ho ani nemáš kam dať.....
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Ahojte,prosím Vás,
ked máme obchodík,kde sa predávaju komponenty,aj hotové výrobky.
K 31.12.2011 máme stav zásob: tovaru, hotových výrobkov,a materiálu - kde konkrétne do Vykazu o majetku a zavazkoch - piseme STAV HOTOVYCH VYROBKOV? tie sa totiz vyrabaju z materialu..
do nedokoncenej vyroby to pisat? uz to nie je nedokoncena vyroba..
do tovaru? tovar je "kupim predam bez zmeny stavu"
uff poradi mi niekto prosim? vopred velka vdaka
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

tibor1000 Pozri príspevok
Ahojte,prosím Vás,
ked máme obchodík,kde sa predávaju komponenty,aj hotové výrobky.
K 31.12.2011 máme stav zásob: tovaru, hotových výrobkov,a materiálu - kde konkrétne do Vykazu o majetku a zavazkoch - piseme STAV HOTOVYCH VYROBKOV? tie sa totiz vyrabaju z materialu..
do nedokoncenej vyroby to pisat? uz to nie je nedokoncena vyroba..
do tovaru? tovar je "kupim predam bez zmeny stavu"
uff poradi mi niekto prosim? vopred velka vdaka
Riadok 7 - nedokončená výroba, výrobky......
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Katarina Pozri príspevok
Riadok 7 - nedokončená výroba, výrobky......
ďakujem pekne Katarina
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Prosím Vás-ked SZČO podniká od 5/2011,uvádzam na výkazy k daňovému priznaniua od 05/2011 do 12/2011 ?
dakujem
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

fajn,dik mila
0 0
sally sally

sally je offline (nepripojený) sally

Chcela by som poradiť odvody za SZČO odvody do fondov, budú a vo výkaze o príjmoch a výdavkov v riadku 08 budú všetky zaplatené preddavky na Zp a Sp za SZČO, alebo do tohto riadku idú iba odvody za zamestnávateľa a sociálny font?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sally Pozri príspevok
Chcela by som poradiť odvody za SZČO odvody do fondov, budú a vo výkaze o príjmoch a výdavkov v riadku 08 budú všetky zaplatené preddavky na Zp a Sp za SZČO, alebo do tohto riadku idú iba odvody za zamestnávateľa a sociálny font?
Ak vediete JU tak podľa postupov JU platí §4
(6) V peňažnom denníku sa uvádza prehľad
a) peňažných prostriedkov v hotovosti v členení na príjmy a výdavky,
b) peňažných prostriedkov na účtoch v bankách v členení na príjmy a výdavky,
c) priebežných položiek v členení na príjmy a výdavky,
d) príjmov zahrnovaných do základu dane z príjmov4) celkom, v členení najmä na
1. predaj tovaru,
2. predaj výrobkov a služieb,
3. ostatné príjmy,
e) výdavkov vynaložených na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov4) celkom, v členení najmä na
1. nákup materiálu vrátane výdavkov súvisiacich s jeho obstaraním,
2. nákup tovaru vrátane výdavkov súvisiacich s jeho obstaraním,
3. mzdy,
4. poistné a príspevky5) platené za fyzickú osobu alebo podnikateľa podľa § 1 a poistné a príspevky platené zamestnávateľom za zamestnancov,

(8) Výdavky podľa odseku 6 písm. e) tretieho bodu obsahujú
a) čisté mzdy vyplatené zamestnancom vrátane vyplateného daňového bonusu, a to aj z prostriedkov zamestnávateľa6),
b) poistné a príspevky na zdravotné poistenie a sociálne poistenie, ktoré je povinný platiť zamestnanec7),
c) daň z príjmu zo závislej činnosti a preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti,
d) daňový bonus vrátený správcom dane, účtovaný ako storno.

Z uvedeného vychádzate aj pri zostavovaní účtovných Výkazov v JU .

http://www.finance.gov.sk/Documents/...livky_2012.pdf
Naposledy upravil Zita5 : 12.03.12 at 06:21
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Ako mám vyplniť účtovné výkaz o majetku a záväzkoch v JÚ za bezprostredne predchádzajúce obdobie, keď minulý rok 2010 som viedla PÚ, ale v roku 2011 už JÚ ?
Má to zostať prázdne alebo mám dopočítať údaje z výkazov z PÚ z roku 2010 ?
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

chcem sa spytat. mam kratkodoby majetok za rok 2011 v sume 993 eur. ale z toho mam za 94 eur majetok, ktory sa pouzival do 1.6.2011. mam dat do vykazu sumu 993 alebo odratat tych 94 eur? dik!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať