Zavrieť

Porady

Prepadnutý strop

Zdravim poradaci .Mam problem z rod domom predal som rod dom novy majitel začal prerabat a pustil sa aj do burania deky na poschody . Pri obhliadke rod .domu som ho informoval o stave domu nič som nezatajil so všetkym suhlasil dokonca si pozval aj znameho ktory konštatoval že rod dom je v dobrom stave . ked začal burat deku tak sa zistilo že že deka nie je z betonu ale zo škvarobetonu teraz odomna žiada zaplatit škodu alebo že odstupi od zmluvy .On už je vlastnikom domu .kedže neviem ako dalej tak vas prosim o radu o tom aky je strop som nevedel . zo spodu stropu je beton na vrchu je poter ja som nemal ako zistit čo je v strede .Za vaše odpovede vopred dakujem .
Usporiadat
Bach Bach

Bach je offline (nepripojený) Bach

On sa nevie zmierit s tim že pokazil barak a vznikli mu naklady . porušil strop ja som nemal odkial vediet že nie je železobetonovy . nejaky kus mu spadol a potom si zavolal statika a ten mu povedal čo som uviedol už vyššie nemam tolko penazi na pravnika aby som si mohol dovolit procesy každy chce za zaklopanie na dvere peniaze sme s toho hotovi najme mama ktora ma 82 rokov
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Predpokladam, ze na strope uz je len volna povala. Tam skor spadne krov po xxxxx rokoch ako sa prepadne ten strop. Na starych barakoch sa pouzivali na stropy take megatramy, ze ich zrutenie "len tak" je takmer nemozne. A pri obhliadne sa da zistit, ci do konstrukcie niekto rypal.
0 0
Bach Bach

Bach je offline (nepripojený) Bach

Barak je rok kolaudacie 1981 normalna klasicka deka len ja som nemal ako zistit čo tam je bol tam s nim aj jeden chlapik ten tvrdi že som povedal že strop je betonovy a čo som mu maql povedat ked sme chodili po betone že je dreveny
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Ja nechápem čo riešiš. Dal si mu čierne na bielom, že je tam železobetónový strop ? Skôr ako začal robiť úpravy, tak si to mal dať posúdiť odborníkovi čo môže a čo nie. Ak to nespravil, tak je to jeho problém a nie tvoj. Konieckoncov toho odborníka si mal na obhliadku pred podpisom kúpnej zmluvy pozvať on. Problém by si mal Ty vtedy, ak by si mu bol dal posudok v ktorom by sa to tvrdilo, lenže aj ten posudok by musel ktosi vypracovať a potom by mal zaň aj zodpovedať.

Btw. aspoň v tomto regióne málokto do roku cca 1970 robil inak stropy ako zo škvárobetónu - iba ako bola manzarda, alebo dvojpodlažie. Takže iný strop na starom baráku by som ani neočakával, skôr ešte varianta hlina s plevami a na tom seno.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ako som pisal uz minule. len to skusa, predpokladam ze ziadny staticky posudok prilozeny nebol.
neodpisuj vobec, alebo mu len napis, ze si neni odbornik, nerozumies aky je rozdiel medzi betonom a skvarobetonom, nech ta da na sud, ktory urci sudneho znalca a na zaklade toho sa potom zariadite.

ak by aj mal nejaky staticky posudok (o com pochybujem) na sude mu to bude zbytocne, tam bude treba sudnoznalecky posudok (nie kazdy statik je aj sudny znalec) a ten bude urcite zniet tak ze strop je takej a takej konstrukcie a rekonstrukcia prebehla neodborne. nic ine znalec riesit nebude, jeho nezaujima co si povedal alebo nepovedal, dokonca ani to co je v zmluve.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pred búraním nosnej konštrukcie potrebuje statický posudok.Ak ho nemal a dal to búrať je to jeho chyba.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

chandler Pozri príspevok
ak by aj mal nejaky staticky posudok (o com pochybujem) na sude mu to bude zbytocne, tam bude treba sudnoznalecky posudok (nie kazdy statik je aj sudny znalec) a ten bude urcite zniet tak ze strop je takej a takej konstrukcie a rekonstrukcia prebehla neodborne. nic ine znalec riesit nebude, jeho nezaujima co si povedal alebo nepovedal, dokonca ani to co je v zmluve.
To som si tiez dakedy myslel. Ale sud berie posudok aj statikov, ktori nie su sudni znalci. Uz som mal tu moznost ist takto hrat "znalca". prijemne to zrovna nie je.
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

ciners: Tak si aj Bach dá spraviŤ posudok, ktorý bude tvrdiť, že sa to stalo neodbornou rekonštrukciou. Súd bude musieť pri takto dvoch rozdielne znejúcich posudkoch prizvať ďalšieho znalca a ten už musí byť súdny znalec.
0 0
Bach Bach

Bach je offline (nepripojený) Bach

V papieroch od advokata je napisane že dal statik urobit sondy a zistil to čo zistil že treba zburat strop , teraz neviem či mam komunikovat z jeho pravnikom alebo ako za odpovede vdaka
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

MarcoM Pozri príspevok
ciners: Tak si aj Bach dá spraviŤ posudok, ktorý bude tvrdiť, že sa to stalo neodbornou rekonštrukciou. Súd bude musieť pri takto dvoch rozdielne znejúcich posudkoch prizvať ďalšieho znalca a ten už musí byť súdny znalec.
To je pravda..len som chcel povedat, ze nie je to tak jednoduche, ze posudok statika je sudu nanic. Ked som to robil ja, tak tiez bolo viac posudkov, akurat ze sa zhodovali.
0 0
timotej timotej

timotej je offline (nepripojený) timotej

Ahoj, co presne si ma definovane v kupno predajnej zmluve, ak si tam mal klauzulu o tom, ze ho predavas v stave akom stoji a lezi, ze si pred nim nic nezatajil, prip. ze kupujuci si dom prehliadol a suhlasi s kupou taky aky je, nemoze Ti dat preplatit nic. Dal Ti to zaplatit sudnym rozhodnutim? Ak nie nic neplat, skus mu vysvetlit, ze pravo je na Tvojej strane, aj ked Ta chce poplasit advokatom.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ciners Pozri príspevok
To som si tiez dakedy myslel. Ale sud berie posudok aj statikov, ktori nie su sudni znalci. Uz som mal tu moznost ist takto hrat "znalca". prijemne to zrovna nie je.
ak tomu spravne rozumiem tak sudnoznalecky posudok je v podstate dokaz. odborny posudok, nie je. ale kazdopadne ak by mal ten kupujuci odborny posudok, tak bachovi staci aby si dal vypracovat posudok od znalca a ten odborny nema ziadnu vahu.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

chandler Pozri príspevok
ak tomu spravne rozumiem tak sudnoznalecky posudok je v podstate dokaz. odborny posudok, nie je. ale kazdopadne ak by mal ten kupujuci odborny posudok, tak bachovi staci aby si dal vypracovat posudok od znalca a ten odborny nema ziadnu vahu.
Akurat ze to vyzera, ze bach nie je na tom financne tak dobre, aby daval robit posudok
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

jak nema na posudok? ved predal dom. snad nehra automaty
0 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

chandler Pozri príspevok
jak nema na posudok? ved predal dom. snad nehra automaty
čaute nie nehram autpmaty kupil som mame troj izbovy byt sebe rod dom tak peniaze sa minuli
0 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

timotej Pozri príspevok
Ahoj, co presne si ma definovane v kupno predajnej zmluve, ak si tam mal klauzulu o tom, ze ho predavas v stave akom stoji a lezi, ze si pred nim nic nezatajil, prip. ze kupujuci si dom prehliadol a suhlasi s kupou taky aky je, nemoze Ti dat preplatit nic. Dal Ti to zaplatit sudnym rozhodnutim? Ak nie nic neplat, skus mu vysvetlit, ze pravo je na Tvojej strane, aj ked Ta chce poplasit advokatom.
Ano tak to v zmluve je je tam viacero bodov suhlasil zo stavom baraku a zhrnute je že ked sa vyskytnu nejake veci ktore som mu zatajil nesiem zodpovednost len neviem za čo zodpovednost
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pROSíM VáS NECHCE SA MI TO číTAť CELé,čO TU RIEšITE.pOKIAľ STE TOMU XY PREDALI DOM A ON CHCEL PRERáBAť TAK SI MAL ZAOBSTARAť PROJEKT.,ZO STATICKýM POSUDKOM A POSTUPOM PRáC.aK TAK NEUROBIL JE TO JEHO CHYBA.aK TAK UROBIL A NIEčO KYDLO NA ZEM JE TO CHYBA STATIKA PROJEKTANTA ALEBO STAVEBNEJ FIRMY.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Zaujala ma táto téma, zapadla prachom, rovnako aj ďalšia otázka zadávateľa tu
http://www.porada.sk/t211618-prepadn...ml#post2268340.
1 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

ano je to pokračovanie prepadnuteho stropu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať