Zavrieť

Porady

novy zakon o cestnej doprave platny od 1.3.2012

Dobry chcem sa informovat ohladom nepravidelnej osobnej dopravy.Plati novy zakon je teraz je už len bud autobusova doprava alebo taxi služba.Akou zivnostou je mozne nahradit nepravidelnu osobnu prepravu ked ze preprava nie je pravidelna a neoplati sa vybavovat taxi sluzbu. alebo ako definovat tuto sluzbu.
Usporiadat
sjsoul99 sjsoul99

sjsoul99 je offline (nepripojený) sjsoul99

Postup ak mám aj iný predmet podnikania viem. Al ekto vydá IČO ak nemám iný predmet podnikania ako taxi?
Naposledy upravil sjsoul99 : 11.05.12 at 05:44
0 0
sjsoul99 sjsoul99

sjsoul99 je offline (nepripojený) sjsoul99

nikto nevie?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
štatistický úrad
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Podľa informácii na stránke štatistického úradu, by sa o pridelenie IČO mal postarať úrad (krajský úrad dopravy), na ktorý si podávate žiadosť o vydanie povolenia (alebo licencie na medzinar. dopravu).

http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1462

Odporúčam však informovať sa na KÚD, či k žiadosti máte prideliť žiadosť aj o pridelenie IČO (je tiež na stránke štatistického úradu).
0 0
Anna BB Anna BB

Anna BB je offline (nepripojený) Anna BB

bežný účtovník - živnostník
FO prevádzkuje medzin.nákladnú dopravu na základe konces.listiny a vedieme JU. Zákon č.56 z 31.1.2012 § 5 odst.3 hovorí, že sme povinní zaregistrovať sa do obchodného registra, a od 1.1.2013 viesť PU. Zostáva to prosím Vás v platnosti? Nebol stanovený odklad platnosti zákona, ktorý som nezaregistrovala?
Môj klient mi totiž tvrdí, že nie je povinný registrovať sa v OR a viesť PU, takže som z toho vykolajená. Ďakujem za všetky reakcie a podnety.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Anna BB Pozri príspevok
FO prevádzkuje medzin.nákladnú dopravu na základe konces.listiny a vedieme JU. Zákon č.56 z 31.1.2012 § 5 odst.3 hovorí, že sme povinní zaregistrovať sa do obchodného registra, a od 1.1.2013 viesť PU. Zostáva to prosím Vás v platnosti? Nebol stanovený odklad platnosti zákona, ktorý som nezaregistrovala?
Môj klient mi totiž tvrdí, že nie je povinný registrovať sa v OR a viesť PU, takže som z toho vykolajená. Ďakujem za všetky reakcie a podnety.
Tvoj klient nemá pravdu. Do OR je povinný sa zapísať a viesť PÚ.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Anna BB Pozri príspevok
FO prevádzkuje medzin.nákladnú dopravu na základe konces.listiny a vedieme JU. Zákon č.56 z 31.1.2012 § 5 odst.3 hovorí, že sme povinní zaregistrovať sa do obchodného registra, a od 1.1.2013 viesť PU. Zostáva to prosím Vás v platnosti? Nebol stanovený odklad platnosti zákona, ktorý som nezaregistrovala?
Môj klient mi totiž tvrdí, že nie je povinný registrovať sa v OR a viesť PU, takže som z toho vykolajená. Ďakujem za všetky reakcie a podnety.

Zmätok....medzinárodnú nákladnú cestnú dopravu nikdy nebolo možné prevádzkovať na základe koncesie; na základe koncesie sa prevádzkovala iba vnútroštátna nákladná cestná doprava. To však nemení nič na povinnosti tvojho klienta zapísať sa do OR a prejsť na vedenie PU.
0 0
Anna BB Anna BB

Anna BB je offline (nepripojený) Anna BB

bežný účtovník - živnostník
Ekonomic a zalobaba ďakujem Vám obom za promptnú odpoveď, s tou medzin.dopravou máte pravdu, máme povolenie. Ešte raz ďakujem.
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

My sme sa informovali na KÚ dopravy, zákon sa síce nezmenil, ale pokutovať dopravcov za to , že sa nezapíšu do OR nebudú, lebo zákon pripomienkovali a chcú jeho zmenu a úpravu tohto rozhodnutia do pôvodného stavu. My zatiaľ čakáme zo zápisom.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Ahojte, máte niečo "nové" ohĺadom tohto zákona? My plánujeme prejsť na PÚ od nového roka, ale zatiaľ tiež čakáme, čo bude. Ako neviem si to predstaviť v praxi, či budeme hĺadať niaku učtovnícku firmu, ktorá bude účtovníctvo spracovavať , ja budem vystavovať len faktúry a objednávky...myslím, že to bude riadny chaos v januári, ale nedá sa na to pripraviť vopred, keď sama neviem, ako to bude.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Prečo čakať ? Je v príprave novela zákona ? Ak nie je, tak zákon platí a treba sa prispôsobovať teraz a nie čakať.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Economic Pozri príspevok
Prečo čakať ? Je v príprave novela zákona ? Ak nie je, tak zákon platí a treba sa prispôsobovať teraz a nie čakať.
Mne sa to nezdá takto jednoznačné, ovplyvnil ma príspevok č.30. Už veľa vecí sa zmenilo na poslednú chviľu. Uvidím, ako to dopadne, myslím, že je dosť dopravcov, ktorý prechod z JU do PU budú musieť od nového roka riešiť....U nás sa zatiaľ nič nerieši, takže až v januári.
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Nechcem nikoho zavádzať ani ovplyvňovať. Podelila som sa len s osobnou skúsenosťou (viď.príspevok č.30)
Obnovujeme si povolenie na medzinárodnú nákl.prepravu, ktorého platnosť nám končí.
Na KÚ dopravy nám povedali, že do 15.12.2012 sa nám vyjadria, či sa máme zapísať aj do OR.
Potom budem informovať.
1 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Ja robím účtovníctvo szčo - medzinárodná doprava. SZČO bol vybavovať povolenie, ktorého platnosť končí a tiež mu povedali, aby ešte so zápisom do OR počkal.
Len či potom stihneme urobiť zápis do OR, keď nám dajú vedieť napr. toho 15.12.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Dobrý deň, chcem sa len informovať. Mám taký istý problém s dopravcom ktorý si bol vybavovať povolenie (predlžovať) a povedali mu že sa musí zapísať do OR. Povolenie mu vydajú o 10 dní. Rozmýšlam nad tým, že či ak sa zapíše do OR v januári 2013 nestačilo by začať viesť PU až od 1.1.2014?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Môžeš teraz v decembri podať Návrh na zápis s tým, aby ťa zapísali k 1. 1. 2013.
Pri využití elektronického podania ušetríš 50% na súdnom poplatku. Nemusíš vlastniť ZEP, stačí keď Návrh podáš prostredníctvom niekoho, kto takúto službu poskytuje. Aj vtedy vieš ušetriť slušné peniaze.
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Na KÚ dopravy nám odsúhlasili, že nám povolenie na dopravu bez problému vydajú aj bez zápisu do OR.
Nedodržanie nového zákona o doprave moc neriešia.
Ale upozornili nás, že väčší problém môžeme mať s DÚ.
Nedodržanie jedného zákona nevylučuje pokutu nedodržania iného zákona!
Neostáva nič iné ako OR.... najlepšie aj s s.r.o. !
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jajina Pozri príspevok
Na KÚ dopravy nám odsúhlasili, že nám povolenie na dopravu bez problému vydajú aj bez zápisu do OR.
Nedodržanie nového zákona o doprave moc neriešia.
Ale upozornili nás, že väčší problém môžeme mať s DÚ.
Nedodržanie jedného zákona nevylučuje pokutu nedodržania iného zákona!
Neostáva nič iné ako OR.... najlepšie aj s s.r.o. !

Opýtaš sa desiatich úradníkov, pochybujem že by ti dali aspoň dvaja zhodnú odpoveď. Tu si každý zákony vysvetľuje po svojom.
Ja osobne by som urobila tak, aby to bolo v súlade so zákonom. Čo treba zapísať, treba dať zapísať... Ak je výhodnejšia SRO, založiť SRO.... Môj názor.
0 0
magnummodry magnummodry

magnummodry je offline (nepripojený) magnummodry

Zdravim , tiež riešime či sa mame zapisat do OR alebo nie, podnikame oo roku 2006 mame zivnostensky , koncesiu aj spoločenstvo platne do roku 2015. Nevieme ako si mame spravne vyložit ten novy zakon, a ak sa registrovat tak do kedy????
tiež sme uvažovali nad možnostou zapisat sa v priebehu roku 2013 a podla zakona o učtovnictve nam to vychadza prejst na podvojne až v roku 2014, bolo by to tak možne??,,
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
magnummodry Pozri príspevok
Zdravim , tiež riešime či sa mame zapisat do OR alebo nie, podnikame oo roku 2006 mame zivnostensky , koncesiu aj spoločenstvo platne do roku 2015. Nevieme ako si mame spravne vyložit ten novy zakon, a ak sa registrovat tak do kedy????
tiež sme uvažovali nad možnostou zapisat sa v priebehu roku 2013 a podla zakona o učtovnictve nam to vychadza prejst na podvojne až v roku 2014, bolo by to tak možne??,,
Zákon je platný. Podnikateľ by mal byť zapísaný a viesť PÚ. Ideálne riešenie dať sa zapísať k 1. 1. 2013. Mám informáciu, že predĺženie povolenia nie je možné, ak podnikateľ nie je zapísaný do OR. Záleží na Vás ako sa rozhodnete.
Ja som tento týždeň dávala zapisovať 2 klientov, úspešne to prešlo pri polovičnom súdnom poplatku. Budú pripravení....
Pri otázke, že kedy sa dať zapísať mi bola daná odpoveď hneď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať