Zavrieť

Porady

Chov psov

študentka
Dobrý deň,

rada by som sa poradila a podebatovala ohľadom chovu psov

Na návrh 1Dara vytváram preto novú tému
1Dara Pozri príspevok
preto navrhujem, aby sme pokracovali dalej v sulade so zadanim temy a na problematiku psov s PP a bez PP si mozes zalozit svoju samostatnu temu.
http://www.porada.sk/t98890-p237-sta...ost-o-psa.html

Chcem sa spýtať
1. Podľa čoho vyberajú chovatelia psov do chov?
2. Kedy sú psy vhodné na chov?
3. Podľa čoho vyberajú chovatelia vhodný rodičovský pár??
Ďakujem za odpoveď!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak sa raz dopracujem k domu, toto bude moj ochranca.-)tento farebny variant vidim prvy krat.Som proste na bielych-)
Tibetan Mastiff
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

budem mimo temy: alaya, my to mame na dosah ruky (dom) a zistili sme, ze na (tretieho) vonkajsieho velkeho psa cas nebude... a mat ho len v koterci nechceme... to je trapenie a nie zivot hodny takemu psovi ... inak moj sen je afgansky chrt... len sa obavam, ze to ostane pri sne lebo nie som typ majitela pre taketo zviera...

a k teme ma napadla este jedna vec... pri kupe stenata s PP su pravidla aj na vek, kt. ma mat stena pri odbere... zvacsia 49 dni... t.j. 7 tyzdnov... chovatel sa tymto ale malokedy riadi... predava skor vo veku 8-12 tyzdnov... kdezto mnozitel odstavi stenata a predava uz v 6. tyzdnoch... steniatka tak neziskavaju velmi dolezite skusenosti a to socializacia v svorke... to, ze prestalo pit mliecko a fena nejavi o ne zaujem neznamena, ze mozu ist prec... prave naopak... pre zdravy vyvoj je to to najcennejsie obdobie kt. strati ak ide tak skoro prec zo svojej rodiny... aj to je rozdiel medzi PPchove vs. bPP mnozeniu...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Alaya1, Kelle a neviemktoeštevšetko v tejto téme sú proti množiteľom, ale ospevujú branie psov z útulkov. Milé dámy, tým podporujete množiteľov - nejdete tak trochu sami proti sebe? http://saoz.sk/media
Naposledy upravil Llívia : 20.05.12 at 22:42
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Ludia zobudte sa a pochopte že všetko to zlé čo sa robí z bez PP psami sa robí aj z PP psami len za viac penazí.A robiť množitela z niekoho kto má psíka a chce jej dopriať raz v živote šteniatka ked má dopredu pre ne majitelov a zadarmo ako napriklad ja,je úplná blbosť.Množitel je niekto uplne iní.
A choroby,chech,to nemyslíte vážne,večšina psov sPP sú uplné chudátka oproti hociakému orechovi.
Dnešné gaučové psi už dávno niesu také ako mali byť pretože nerobia to na čo boli určené,ako tu niekto písal z výnimkov tých polovných pretože tý jediný to robia ked teda rátam psov z PP.Zbytočne sa vadíte psovi je jedno či má PP alebo nie to ako mu bude záleží na vás.A tam akosi jeho rodokmen nerozhoduje,skôr ten váš.
4 1
Erinya Erinya

Erinya je offline (nepripojený) Erinya

Juraj1x Pozri príspevok
Ahojte (nedá mi nezareagovať) pokúšal som sa prečítať nezaujato celú tému (ako tu niekto písal - ...pre tých, čo si zvažujú kúpiť psíka) a nenašiel som bohužiaľ NIČ presvedčivé pre jednu a druhú stranu, ale pravdupovediac ani som to nečakal. Môj názor je, že takéto jednoznačné stanovisko alebo názor totižto neexistuje. Za všetko môžu ľudia - niekedy bohužiaľ. Preto by som rád len apeloval na všetkých - skúsme sa skôr spojiť proti ľudskému konaniu (aby útulky a karanténne stanice nemuseli existovať) a aby sme i my ľudia boli ozajstnými priateľmi psov.

Plne súhlasím, že za všetko môžu ľudia. Len by ma zaujímalo, ako sa to vyriešiť? V USA chovateľské stanice delia šteňatá pred predajom do skupín (líšiacich sa aj cenou), na chov, výstavy a tzv. pets - tieto sa predávajú záujemcom o domáceho miláčika, ktorí chcú naozaj len psieho kamaráta a už pred predajom sú kastrované - ale je otázka, či je kastrácia vhodná v takom mladom veku. Ale aj tak majú plné útulky.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

martin: a naco plodit dalsie psiky? nie je ich na svete uz dost? a mas osobnu skusenost s chovom PP psov alebo len replikujes stare dobre famy od mnozitelov?...

a inak zamyslel sa aspon niekto nad tym co tu piseme? este stale tvrdite ze to je biznis? z vlastnej skusenosti viem, ze PP chov nie je o biznise... ani jednoduchy vypocet nie je na zamyslenie? vyvrati mi to niekto? Prijmem argumenty k cenam... sem s nimi...

naopak vysvetlite mi preco za vec su ludia ochotny platit ovela viac ako za psika, kt. im da neskutocne mnozstvo lasky...

a zdravie psikov... mam prveho bPP... vtedy som o tomto nevedela absolutne nic... v prvom roku mal za sebou 3 operacie... kupna zmluva? nehrozila... nasledny zaujem predavajuceho? ziadny... a nakoniec sme radi, ze je aspon podobny am.kokrovi... lebo co predavaju napr. na bazos.sk a vydavaju to za am.kokra, tak to su minimalne anglicke kokre, pripadne krizeny anglicky koker... alebo su tak drzi ze namiesto fotiek vlastnych steniat si skopiruju nase fotky... riesili sme to x krat... dokonca jeden opovazlivec pouzil foto multišampiona, cim si dost zavaril... kazit takto meno vyznamnej rozhodkyni uz nie je sranda... a druheho mam s PP a okrem beznych navstev veteriny kvoli ockovaniu sme na veterine neboli a este 1x rocne trnavska klinika kvoli ocnemu pozadiu... a kolko je tych super ultra tuti fruti mini yorkov, kt. maju problem s klbami a kryvaju? ovela ovela viac...

http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim
0 0
Erinya Erinya

Erinya je offline (nepripojený) Erinya

andreaS Pozri príspevok
budem mimo temy: alaya, my to mame na dosah ruky (dom) a zistili sme, ze na (tretieho) vonkajsieho velkeho psa cas nebude... a mat ho len v koterci nechceme... to je trapenie a nie zivot hodny takemu psovi ... inak moj sen je afgansky chrt... len sa obavam, ze to ostane pri sne lebo nie som typ majitela pre taketo zviera...

a k teme ma napadla este jedna vec... pri kupe stenata s PP su pravidla aj na vek, kt. ma mat stena pri odbere... zvacsia 49 dni... t.j. 7 tyzdnov... chovatel sa tymto ale malokedy riadi... predava skor vo veku 8-12 tyzdnov... kdezto mnozitel odstavi stenata a predava uz v 6. tyzdnoch... steniatka tak neziskavaju velmi dolezite skusenosti a to socializacia v svorke... to, ze prestalo pit mliecko a fena nejavi o ne zaujem neznamena, ze mozu ist prec... prave naopak... pre zdravy vyvoj je to to najcennejsie obdobie kt. strati ak ide tak skoro prec zo svojej rodiny... aj to je rozdiel medzi PPchove vs. bPP mnozeniu...
V Británii polícia 6 týždňové šteniatka NO dáva dobrovoľníkom do výchovy na socializáciu a vo veku 15 mesiacov po preskúšaní ich dostane príslušný policajt na služobný výcvik. Zdroj mojej informácie sú anglické noviny, neviem, či môžem dať link. Aj na Slovensku sú ľudia, hlavne tí, čo sa venujú výcviku, ktorí berú psa v 6 týždňoch. U československého vlčiaka brali donedávna tiež v takom mladom veku (neviem, ako je to teraz), keďže sa snažili zamedziť plachosti šteniat prenášanej od matky.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mohli by ste mi, vazene odbornicky, odpovedat aspon na jednu otazku polozenu v mojom prispevku http://www.porada.sk/t194472-p3-chov...ml#post2066235

ako casto by mala byt fenka pripustana a mat mlade? aky je najmensi interval podla standardov?
a este jednu doplnim - kolko vrhov je este zdrave a nepovazuje sa za mnozitelstvo?
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1Dara Pozri príspevok
mohli by ste mi, vazene odbornicky, odpovedat aspon na jednu otazku polozenu v mojom prispevku http://www.porada.sk/t194472-p3-chov...ml#post2066235

ako casto by mala byt fenka pripustana a mat mlade? aky je najmensi interval podla standardov?
a este jednu doplnim - kolko vrhov je este zdrave a nepovazuje sa za mnozitelstvo?
Pouzi google a mas to.
0 1
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Andrea:Na čo plodiť psíky? Nuž nato že je podla mna normálne ked sučka má aspon raz šteniatka a ked mám pre ne domov,všetko moji známi,tak prečo nie.Všetkých ich výdam a majú sa dobre.

Za telefon som v živote nedal ani korunu.a aj tak ich mám v šuflíku aspon päť.

čo sa toho zdravia týka jednoducho to vidím všetci moji známi mjú z PP psami problémy a je ich dosť za tie peniaze čo už dali za operácie by som už splatil hypotéku.
Upozornujem že nemám nič proti PP psom Môj pes je bez PP ale oboch rodičov má z PP a viem to isto pretože ich oboch poznám a dokonca aj ich rodičov som poznal ked ešte žili,sú to polovnícke takže je to taká užšia komunita kde sa to len tak lahko nestratí.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Martin1310 Pozri príspevok
Andrea:Na čo plodiť psíky? Nuž nato že je podla mna normálne ked sučka má aspon raz šteniatka a ked mám pre ne domov,všetko moji známi,tak prečo nie.Všetkých ich výdam a majú sa dobre.

Za telefon som v živote nedal ani korunu.a aj tak ich mám v šuflíku aspon päť.

čo sa toho zdravia týka jednoducho to vidím všetci moji známi mjú z PP psami problémy a je ich dosť za tie peniaze čo už dali za operácie by som už splatil hypotéku.
Upozornujem že nemám nič proti PP psom Môj pes je bez PP ale oboch rodičov má z PP a viem to isto pretože ich oboch poznám a dokonca aj ich rodičov som poznal ked ešte žili,sú to polovnícke takže je to taká užšia komunita kde sa to len tak lahko nestratí.
akú máš rasu?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

1Dara Pozri príspevok
mohli by ste mi, vazene odbornicky, odpovedat aspon na jednu otazku polozenu v mojom prispevku http://www.porada.sk/t194472-p3-chov...ml#post2066235

ako casto by mala byt fenka pripustana a mat mlade? aky je najmensi interval podla standardov?
a este jednu doplnim - kolko vrhov je este zdrave a nepovazuje sa za mnozitelstvo?
https://www.google.sk/#hl=sk&sclient...w=1272&bih=927 je to max 1x za rok ak klub nestanovi inak... a zodpovedny chovatel kryje sucku tak 3-4x za cely jej zivot... a niekto napriklad len 1x ...
6 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Jazvečík dlhosrstý
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Martin1310 Pozri príspevok
Jazvečík dlhosrstý
nuž,ak sú jeho rodičia s PP,tak on prečo nemá PP?
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Bolo mi povedané že ak chcem môže mať ale pánko už bol starší a teraz už nežije a jednoducho sa mu moc nechcelo niečo vybavovať a mne to bolo jedno.Ja som chcel psa nie papier.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Prosím diskutujúcich, aby sa držali témy - chov psov a o probléme diskutovali a neurážali iných.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

huraaaa, a fanatici na odplatu zacali davat neuzitocne na prispevky stare 2 dni - preco az dnes, vcera neboli neuzitocne?

koncim v tejto teme

a na zaver pridam citat z ineho fora http://www.dogforum.sk/viewtopic.php...t=8340#p865000

Re: Psy bez PP a ich šírenie od Gulino » Sob 19.05.2012 6:06
MisheliQ

Prosim Ta, skus ist na stranku www.porada.sk, -http://www.porada.sk/t98890-p235-starostlivost-o-psa.h

Citaj od obrazka o vhodnosti PP chovu a uvidis tie reakcie. A ak si trufas, napis tam svoj nazor, uvidis, ako ta tam roznesu v kopytach.

Tu na DF je jasne, ze ludia preferuju PP chov,ine ani podla pravidiel fora nemozu, treba agitovat inde.Kde su ludia v tomto obmedzeni.

--------------------
Naposledy upravil Chobot : 21.05.12 at 11:04
1 1
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Dav Pozri príspevok
Prosím diskutujúcich, aby sa držali témy - chov psov a o probléme diskutovali a neurážali iných.

Chcem dorazne poziadat moderatora, aby vymazal moju sukromnu fotografiu a moje kontaktne udaje. nesuhlasim s ich zverejnenim!!
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Ja som fanatička? Dala som neužitočné na tento príspevok http://www.porada.sk/t194472-p2-chov...ml#post2065782. Čítam si celú tému niekoľkokrát. Stalo sa, že som dala na starší príspevok Súhlasím a možno som dala aj užitočné (nepamätám si už, nesledujem to nijak výrazne kde som čo kedy dala).

Nesúhlasím tu nie je a s týmto: ,,luji, asi sme urobili chybu, ze sme nasich hafanov neprehnali cez utulok ... vtedy by sme boli IN a na forach by sme sa mohli tasit ake sme len ochranarky ... takto nas len hadzu do jedneho vreca s mnozitelmi" nesúhlasím!

Chov akýchkoľvek zvierat je náročný, ak sa robí zodpovedne. Docieliť, aby sa rodili čo najzdravšie a povahovo najvyrovnanejšie psy je otázkou nie jedného ale niekoľkých rokov.

Toto tvrdenie: ,,hlavne za to nebudem ocakavat financnu odmenu! - ja nechovam psa na biznis a pretrcanie sa na vystavach" je trošku opovážlivé. Sama píšete, že nechováte, ako môžete potom tvrdiť, že to všetci robia pre biznis? Hľadať vhodného krycieho psa na základe zdravia, povahy, príbuznosti a výzoru nie je vôbec nič jednoduché. Chovateľ by sa mal snažiť chovom psov prispieť, spraviť všetko preto, aby šteniatka, ktoré sa narodia, boli o niečo lepšie ako ich rodičia, nie naopak.
Myslela som si, že to chápete. Brala som Vaše obranné príspevky, že nie je každý chovateľ psov bez PP množiteľ a pod., aj keď ste mi neodpovedali na moje otázky.
Myslím si, že sa so mnou dá komunikovať, ale že napíšete kvôli nejakému neužitočnému, že končíte v tejto téme....nuž mrzí ma to...
1 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

noemi-ke Pozri príspevok
Chcem dorazne poziadat moderatora, aby vymazal moju sukromnu fotografiu a moje kontaktne udaje. nesuhlasim s ich zverejnenim!!
Ak nahlásiš tlačidlom nahlás príslušný príspevok, budem vedieť, o ktorý príspevok ide.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať